PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اسکن کیبرد ps/2 با 8051 و تایپ کاراکتر ها روی glcd

mostafa_s
19-10-2011, 18:32
سلام خدمت کسانی که هنوز با سیستم قدیمی 8051 کار میکنن. من از اونجایی که علاقه زیادی به اسمبلی دارم دیروز برای تقویت اسمبلی این برنامه رو تموم کردم که امید وارم بدردتون بخوره. ارتباط سریال در کیبرد ps/2 دارای 11 بیت که بیت اول بیت استارت و بعد 8 بیت داده ارسال میشه وبعد اون هم به ترتیب بیتهای توازن و stop ارسال میشه که من از خیر دو بیت آخر گذشتم وبعد این که بیت نهم رو ذخیره کرد دریچه وقفه خارجی روبستم. کلاک کیبرد همراه ارسال دیتا فعال میشه و با تمام شدن دیتا غیر فعال میشه و هر بیت دیتا موازی با لبه های پایین رونده کلاک قرار می گیره. فونت های glcd رو هم از کتابخونه بسکام برداشتم که اگه کسی خواست می تونه بهش اضافه کنه. تو این برنامه میشه هر چیزی اضافه کرد. و کدها قبل اینکه توسط میکرو شناخته بشه توسط یه جدول نظاره فیلتر میشه که میتونه کاملا جلوی کدهای اضافه رو بگیره.:mrgreen:

mostafa_s
19-10-2011, 22:45
در ضمن دوستان اگه در مورد اسکن کیبرد ps/2 و glcd سوال داشتن میتونن مطرح کنن.

jenus
19-06-2012, 14:40
سلام دوستان :
می خوام یه برنامه تو پروتئوس بنویسم که هر عددی که روی صفحه کلید (از نوع ساده ی تلفنی) وارد می کنیو رو روی ال سی دی نشون بده...نمی دونم میشه از برنامه ی بالا استفاده کرد یا نه؟؟؟؟