PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی در مورد ماژول hmtr

mihman
16-10-2011, 20:46
:018:سلام بر همگی.
من شنیدم که ماژولهای hmtr نیازی به کد کردن اطلاعات ندارن و مثل ماژولهای hmt و hmr مشکل استندبای ماژول بعد از 75 میلی ثانیه را ندارن.آیا این مطالب صحت دارن؟؟؟؟؟

arm-mohsen-avr
17-10-2011, 00:06
بله دوست عزیز ماژول های HMTR با کد کردن داخلی اطلاعات و همچنین قابلیت تعیین باد ریت با استفاده از Configour می توانند کار کنند و لی مشکل انها در برد کماست که طبق دیتا شیت حدود 100 متر است ولی از 40 بیشتر شاید هم کمتر جواب نمی دهند. :mrgreen:

mihman
17-10-2011, 19:28
بله دوست عزیز ماژول های hmtr با کد کردن داخلی اطلاعات و همچنین قابلیت تعیین باد ریت با استفاده از configour می توانند کار کنند و لی مشکل انها در برد کماست که طبق دیتا شیت حدود 100 متر است ولی از 40 بیشتر شاید هم کمتر جواب نمی دهند. :mrgreen:

تشکر از توجه تون.مهندس آیا اینکه میگن مشکل استندبای بعد از 75 میلی ثانیه را ندارن هم صحت داره؟؟؟

sadmonew
17-10-2011, 23:06
با سلام
ماژول HM-TR مشكل استندباي بعد 75 ميلي ثانيه رو نداره.

msmut7020
21-10-2011, 15:23
سلام به همه.
دوستان من میخام2 تا از این ماژولهایhmtr بخرم و یکی از اونها را به کامپیوتر وصل کنم و اون یکی را به میکرو وصل کنم.اما در مورد یه مسئله ظاهرا ساده شک کردم .

مسئله از این قراره که ماژولهای hmtr در دو مدل rs232 و ttl وجود داره.که کلا تا اونجایی که من اطلاع دارم فرقشون توی یدونه آیسی max232 هست که توی مدل rs232 وجود داره.

حالا من باید هر دو تا ماژول را از نوع rs232 بخرم ؟ اگر یکی از ماژولها rs232باشه و اون یکی (که قراره به میکرو وصل بشه) ttl باشه ،آیا مشکلی پیش میاد؟؟؟ آیا در این صورت باید به اون ماژولی که به میکرو وصل میشه و از نوع ttl هست هم یه آیسیmax232 متصل بشه؟؟؟؟

تشکر پیشاپیش از توجه دوستان :wink:

sadmonew
21-10-2011, 15:29
با سلام
اون hm-tr رو كه ميخواين به كامپيوتر وصل كنين بايد از نوع rs232 باشه البته در صورتي كه كامپيوترتون پورت سريال داسته باشه. اون hm-tr كه به ميكرو وصل ميشه بايد از نوع ttl باشه.

msmut7020
21-10-2011, 16:23
با سلام
اون hm-tr رو كه ميخواين به كامپيوتر وصل كنين بايد از نوع rs232 باشه البته در صورتي كه كامپيوترتون پورت سريال داسته باشه. اون hm-tr كه به ميكرو وصل ميشه بايد از نوع ttl باشه.

تشکر از جناب آقای صادق محمدی
مهندس شاید سوالم یکم خنده دار باشه اما اگه نپرسم دیوونه میشم!!:mrgreen::
اون hm-trکه به کامپیوتر وصل میکنم که طبق فرمایش شما از نوع rs232
هست،اطلاعات را بصورت ttl ارسال میکنه یا بصورت rs232؟؟؟؟؟؟؟؟؟

sadmonew
21-10-2011, 16:42
اطلاعات در قالب سريال و به صورت rs232 از hm-tr به كامپيوتر ارسال ميشه.
تو rs232 سطح ولتاژ بين 10-ولت و 10+ولت هستش. در حالي كه تو ttl سطح ولتاژ بين 5+ولت و 0 ولت هستش.
اگه بازم سوالي داشتيد مطرح كنيد.

msmut7020
21-10-2011, 16:50
اطلاعات در قالب سريال و به صورت rs232 از hm-tr به كامپيوتر ارسال ميشه.
تو rs232 سطح ولتاژ بين 10-ولت و 10+ولت هستش. در حالي كه تو ttl سطح ولتاژ بين 5+ولت و 0 ولت هستش.
اگه بازم سوالي داشتيد مطرح كنيد.
باز هم تشکر.
البته من سوالم را بد مطرح کردم.فرض بگیرین که میخواهیم یه عدد را از کامپیوتر ارسال کنم.طبق فرمایش شما اطلاعات بصورت rs232از کامپیوتر به ماژول hm-tr متصل به کامپیوتر میره.
اما سوال من از اینجا به بعده،یعنی اطلاعاتی که از hmtr متصل به کامپیوتر به hmtr متصل به میکرو ارسال میشه به چه صورت هست؟؟؟؟ttl یا rs232؟؟؟؟؟؟

sadmonew
21-10-2011, 17:59
اطلاعات در قالب سريال از كامپيوتر به hm-tr ارسال ميشه و ماژول hm-tr اين اطلاعات، كه فرضا يه عدد هستش رو كد بندي(رمز نگاري) ميكنه بعد اين عدد كد بندي شده به قسمت مخابراتي ماژول منتقل ميشه و در فركانس Carier كه خودمون براش مشخص كرديم و به صورت fsk در محيط منتشر ميشه. بعد دريافت اين امواج توسط HM-TR متصل شده به ميكرو، بعد رمز گشايي اطلاعات دريافت شده ، اطلاعات ما كه همون عدد بود به ميكرو ارسال ميشه.
مجموعه عملياتي كه تو ماژول HM-TR انجام ميشه كه چطوري ديتا خوندنه و رمز نگاري و رمز گشايي بشه رو فقط شركت سازنده ميدونه.

fahimeh433
19-10-2013, 15:09
اطلاعات در قالب سريال از كامپيوتر به hm-tr ارسال ميشه و ماژول hm-tr اين اطلاعات، كه فرضا يه عدد هستش رو كد بندي(رمز نگاري) ميكنه بعد اين عدد كد بندي شده به قسمت مخابراتي ماژول منتقل ميشه و در فركانس carier كه خودمون براش مشخص كرديم و به صورت fsk در محيط منتشر ميشه. بعد دريافت اين امواج توسط hm-tr متصل شده به ميكرو، بعد رمز گشايي اطلاعات دريافت شده ، اطلاعات ما كه همون عدد بود به ميكرو ارسال ميشه.
مجموعه عملياتي كه تو ماژول hm-tr انجام ميشه كه چطوري ديتا خوندنه و رمز نگاري و رمز گشايي بشه رو فقط شركت سازنده ميدونه.
سلام
من میخوام با دما رو ارسال کنم مدار اندازه گیری دما رو بستم ولی نمیدونم چه طو باید ماژولم رو چک کنم که درست کار میکنه یا نه؟
توضیحات دوستان رو هم خوندم چه مثلا اول یه عدد ارسال کنم نمیدونم درست فهمیدم؟
یعنی یه مازول رو به کامپیوتر وصل کنم یه ماژولم به یه میکرو بدم که برنامه عدد روش پروگرم شده؟

sadeghbakhshi
19-10-2013, 16:53
شما وقتی دوتا گیرنده فرستنده ی hmtr رو که روشن میکنید ال ای دی هاشون با هم شروع به چشمک زدن میکنه که به معنی مچ شدنشون با هم هست
حالا کافیه که اطلاعات رو روی پورت یوارت بفرستید و از اون طرف همون اطلاعات رو از یورات برداشت کنید
حالا میتونید به کامپیوتر وصل کنید یا میکرو

fahimeh433
20-10-2013, 02:07
شما وقتی دوتا گیرنده فرستنده ی hmtr رو که روشن میکنید ال ای دی هاشون با هم شروع به چشمک زدن میکنه که به معنی مچ شدنشون با هم هست
حالا کافیه که اطلاعات رو روی پورت یوارت بفرستید و از اون طرف همون اطلاعات رو از یورات برداشت کنید
سلام کسی راجع به پروتکل وان وایر اطلاعاتی داره که کمی ساده:unh: و قابل فهم باشه (حتما فارسی) میتونید در اختیار من بذارید خیلی ممنون میشم:mrgreen:

fahimeh433
20-10-2013, 02:18
خیلی خیلی ببخشید سوال من راجع به چند قدم عقب تر هست
منظورتون از روشن کردن ماژول چیه؟یعنی پایه هاشو با توجه به دیتا شیت وصل کنم؟
DTX >RDX
DRX<TXD
config<ground
enable<vcc
اون پایه های میکرویی که در بالا ذکر شده منظور چه ای سی ؟

sadeghbakhshi
20-10-2013, 02:57
بله باید به میکرو کنترلرتون متصل بشه
حالا هر میکرویی میتونه باشه avr_pic_dspic_arm یا هر چیز دیگه ای
در مورد وان وایر هم سایت میکروئئ توضیحات خوبی داده فارسی هم بخواهید کتاب dspic پرتوئی فر
و فکر کنم توی کتاب avr پرتوئی فر هم اطلاعاتی هست از انتشارات نص
راستی شما فقط همین یک دونه اکانت رو دارید؟

fahimeh433
20-10-2013, 03:12
بله باید به میکرو کنترلرتون متصل بشه
حالا هر میکرویی میتونه باشه avr_pic_dspic_arm یا هر چیز دیگه ای
در مورد وان وایر هم سایت میکروئئ توضیحات خوبی داده فارسی هم بخواهید کتاب dspic پرتوئی فر
و فکر کنم توی کتاب avr پرتوئی فر هم اطلاعاتی هست از انتشارات نص
راستی شما فقط همین یک دونه اکانت رو دارید؟
متشکرم از کمکتون
من باavr کار میکنم باatmega8,ds18b20یه مدار اندازه گیری دما بستم که میخوام با این ماژول بفرستم استادم گفت اول بدون در نظر گرفتن مدار سنسور ماژول هارو چک کنید که دیتا رد وبدل میکنند یا ن
پس اون میکرویی که شما میگید یه ای سی به جز ای سی مدار سنسور هست؟ای سی232؟
اسم سایتو میشه کامل بفرمایید:mrgreen:
بله همین یدونه رو دارم

sadeghbakhshi
20-10-2013, 11:44
یعنی چی بجز ای سی مدار؟
شما یک کنترلر (avr) دارید که بهش ماژول و سنسور دما ومتصل میشه
اون طرف هم یک ماژول هست که یک کنترلر دیگه بهش وصل هست
مکس232 برای وقتی هست که بخواهید ماژول رو به کامپیوتر وصل کنید
سایت mikroe.com هم فقط دستوارت کامپایلرهای خودش رو توضیح میده

fahimeh433
20-10-2013, 14:23
سلام
من میخوام با دما رو ارسال کنم مدار اندازه گیری دما رو بستم ولی نمیدونم چه طو باید ماژولم رو چک کنم که درست کار میکنه یا نه؟
توضیحات دوستان رو هم خوندم چه مثلا اول یه عدد ارسال کنم نمیدونم درست فهمیدم؟
یعنی یه مازول رو به کامپیوتر وصل کنم یه ماژولم به یه میکرو بدم که برنامه عدد روش پروگرم شده؟
باید یه ای سی دیگه بذارم که برنامه عدد رو بهش بدم؟

fahimeh433
20-10-2013, 15:09
یعنی چی بجز ای سی مدار؟
شما یک کنترلر (avr) دارید که بهش ماژول و سنسور دما ومتصل میشه
اون طرف هم یک ماژول هست که یک کنترلر دیگه بهش وصل هست
مکس232 برای وقتی هست که بخواهید ماژول رو به کامپیوتر وصل کنید
سایت mikroe.com هم فقط دستوارت کامپایلرهای خودش رو توضیح میده
مرسی حالا چرا عصبانی میشید:125:
جز شرایط ثبت نامتون بذارید زیر دیپلم راه نمیدین:0013:

sadeghbakhshi
21-10-2013, 00:55
مرسی حالا چرا عصبانی میشید:125:
جز شرایط ثبت نامتون بذارید زیر دیپلم راه نمیدین:0013:

شما حالتون خوبه؟
فکر نمیکنم چیزی گفته باشم که نشانه ای از عصبانیت باشه
در مورد نشان دادن اعداد هم به میکروکنترلر گیرنده یک ال سی دی یا 7سگمنت متصل کنید

fahimeh433
21-10-2013, 01:29
شما حالتون خوبه؟
فکر نمیکنم چیزی گفته باشم که نشانه ای از عصبانیت باشه
در مورد نشان دادن اعداد هم به میکروکنترلر گیرنده یک ال سی دی یا 7سگمنت متصل کنید
ممنون بهترم
من یه سوال دیگه بپرسم ii998)
برای ارسال عدد از کامپیوتر باید232 بذارم تو مدار گیرنده چی؟اگه خود ماژول قابلیت رمزگشایی داره پس نیاز به میکرو توی گیرنده نداریم؟

safavism
21-10-2013, 13:41
با سلام
درگیرنده به میکرو نیاز دارید..شما اطلاعات را بصورت کد میفرستید باید درگیرنده این کدهای اسکی ب کارکتر تبدیل کنی تا بتونی رو ال سی دی نمایش بدی.

fahimeh433
21-10-2013, 17:02
با سلام
درگیرنده به میکرو نیاز دارید..شما اطلاعات را بصورت کد میفرستید باید درگیرنده این کدهای اسکی ب کارکتر تبدیل کنی تا بتونی رو ال سی دی نمایش بدی.
متشکرم از راهنمایی ها تون

sadeghbakhshi
23-10-2013, 17:10
خب امیدوارم که هرچه زودتر خوب بشید :mrgreen:
شما همون hmtr که روش 232 هست رو میتونید مستقیم به کامپیوتر متصل کنید و از طریق اینترفیس ماژول یا
هایپر ترمینال با اون ارتباط برقرار کنید