PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : winarm

esisafa
11-10-2011, 22:16
سلام
چند سوال دارم در مورد کامپایلر win arm
1 . فقط از arm7 پشتیبانی میکنه یا میشه برای arm9 و arm11 هم برنامه نوشت
2. آخرین ورژنش کی اومده
3. اصلا شباهتی به winavr داره یا نه
4. مثل V-USB که برای winavr نوشته شده و برای کامپایلر های دیگه یک همچین چیزی اونم مجانی نداریم ، برای winarm هم یک همچین پروژه های خفنی هست که برای بقیه ی کامپایلرا نباشه

agape
12-10-2011, 07:17
سلام
چند سوال دارم در مورد کامپایلر win arm
1 . فقط از arm7 پشتیبانی میکنه یا میشه برای arm9 و arm11 هم برنامه نوشت
2. آخرین ورژنش کی اومده
3. اصلا شباهتی به winavr داره یا نه
4. مثل V-USB که برای winavr نوشته شده و برای کامپایلر های دیگه یک همچین چیزی اونم مجانی نداریم ، برای winarm هم یک همچین پروژه های خفنی هست که برای بقیه ی کامپایلرا نباشه
در مورد این که چه خانواده هایی از آرم رو ساپورت میکنه فکر میکنم خانواده های 9 , 11 رو نیز ساپورت میکنه ، فکر کنم اخرین به روز رسانی سال 2008 بوده اگه اشتباه نکنم ولی ورژن استیبل برای سال 2006 هست، در مورد شباهت هم باید بگم بله خیلی شبیح هستن چون هر دو از کامپایلر GCC استفاده میکنن که مخصوص لینوکس هست، اصولا همه چی یکی هست فقط رجیستر ها و آدرس اونا هست که تغییر کرده توی WNARM ، پروژه های خفن هم که تا حالا اصلا من با آرم ندیدم توی نت، ولی مثال از راه اندازی قسمت های آرم 7 هست که میتونی دانلود کنی.
لینک دانلود WINARM:
ARM projects (You can see links before reply)
راهنمای شروع با WINARM:
Quick start using WinARM | ARM GCC tutorial (You can see links before reply)

esisafa
12-10-2011, 11:40
ممنون از توضیحاتتون

در مورد تعداد کاربرا کدوم یکی بیشتره کاربراش
گفتین ورژن خوبش مربوط میشه به سال 2006. از اون به بعد کتابخونه های جدید براش نوشتن؟؟
در مجموع به درد الان میخوره یا بیخیالش بشیم

sadmonew
12-10-2011, 17:24
با سلام
كامپايلر WinARM خوب هست اما به دليل اينكه يه محيط برنامه نويسي(GUI) كاربر پسند نداره و خيلي توانايي ديگه مثل ديباگ كردن رو نداره خيلي مورد استفاده قرار نمي گيره. در واقع به پاي كامپايلر هاي قدرتمندي مثل IARو Keil كه هيچ وقت نميرسه. اما شايد در آينده پيشرفت كنه!

pooriya
12-10-2011, 18:17
سلام

در مورد کامپایلر های winavrوwinarm مزیتشون اینه که اولا هر دو رایگان هستن.دوما توسط افراد زیادی تو دنیا گسترش پیدا می کنن و مثال های زیادی تو نت برای هر دوشون هست..اما خدارو شکر تو ایران همه کامپایلر های برای ما رایگان هستن پس بین این همه کامپایلر مفت می تونیم بهترین گزینه رو انتخاب کنیم.

در مورد IDE هم می تونین تحت eclipse ازش استفاده کنین.(که یه موقعی اموزش اون تو سایت بود.)

esisafa
12-10-2011, 18:36
منظورتون از ide مثل avrstudio هست برای winavr

sadmonew
12-10-2011, 19:31
منظورتون از ide مثل avrstudio هست برای winavr
با سلام
بله درسته. منظور دوستمون همينه. eclipse يه IDE تقريبا مناسب براي WinARM هستش و نه خيلي كامل.

اينم لينك دانلود :
You can see links before reply