PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نیاز به ریموت کنترل مادون قرمز

shayanmelody
05-10-2011, 13:14
سلام دوستان.
من نیاز به ریموت کنترل مادون قرمز دارم.لحظه اول کنترل های تلویزیون به ذهنم رسید اما اونا واس کار من خیلی بزرگ و زیاد هستند و قیمتشون هم بالاست.
بعدش به فکر ریموت کنترل اسپیکرم افتادم که این خیلی جمع و جور و متناسب با کار من هست.عکسش رو پیوست کردم.
فقط چندتا سوال :
اصلا این ریموت ها تو بازار گیر میان ؟ قیمت حدودی ندارید ؟ چون اگر درست کار کنه تعداد بالا میخوام.
کنترل های تلویزیون بردشون زیاده چون تو قسمت گیرنده از سنسور های سه پایه استفاده کردند ، اما اسپیکر من اینطور نیست ، بردش حدود 50 سانت هست .
کسی از دوستان تجربه کار با اینهارو داره ؟ سوال من اینه : امکانش هست اگر این ریموت دیتا رو با فرکانس خاصی نفرسته بازم از سنسور های سه پایه استفاده کرد ؟
ریموت های بی سیم هم تو بازار هست ، کسی با اونا کار کرده ؟

حالا اگر دوستان پیشنهاد دیگه ای هم دارند ما گوش میکنیم.
با تشکر.

mj3747
05-10-2011, 15:26
شایان جان سلام :hi:

میتونی برا این کار از آی سی های PT2248 و PT2249 و PT2250 استفاده کنی که هم ارزونن و هم کار باهاشون راحته. من باهاشون کار کردم آی سی های خوبین.
PT2248 برا فرستنده و PT2249 و 50 برا گیرنده.
میتونی از این فایل ها استفاده کنی.

شاد باشی :hi:

shayanmelody
05-10-2011, 23:02
ممنون از جوابتون.
اینکار قراره بره تو بازار و با نمونه های وارداتی مقایسه بشه.برای اونا باید قاب بسازیم و کلی مسایل دیگه.
اما اینا خیلی جمع و جور هستند و جالب.
با تشکر.

esisafa
06-10-2011, 00:37
فکر کنم کنترل fm player که برای ماشین میزارن از رادیو گوش میدن چیز خوبی باشه
برای تولید انبوه هم حتی خوبه کافیه سفارش بدی بیارن
چینی با قیمت پایین

sigma-mx
06-10-2011, 00:58
سلام . به نظر من بهترین ریموت که هم تو بازار زیاده هم ارزون ..... کنترل jvc ضبط ماشین هست که اصلا من توی امجد دیده بودم مغازه ها بسته بندی شده میفروشن . فکر کنم 4000 الی 4500 بود. خیلی هم کوچک و جم وجور. یه حالت بیضی هم داره.. با یه میکرو به راحتی میشه کد هاشو گرفت... فکر میکنم عکسشم تو یه فروشگاه اینترنتی دیده بودم . باید به تمام jvc ها بخوره

shayanmelody
06-10-2011, 01:55
منظور شما اونی هست که روش دکمه های آبی داره ؟

mj3747
06-10-2011, 10:55
شایان جان کنترل اسپیکرها هم توی بازار هست و بهتر اینکه دیکودرشون همین pt2249 و 50 ست که حدود 600 تومن قیمت دارن.

sigma-mx
06-10-2011, 12:41
با سلام.
بله منظور من همین دکمه آبی هاست..

shayanmelody
06-10-2011, 13:16
با تشکر از دوستان.
اونطور که من فهمیدم دیکد کردن کنترل های jvc یکم کار داره.کنترل سونی جمع و جور سراغ ندارید ؟

کنترل اسپیکر که با این اوصاف خیلی خوبه ، اما از اونجایی که از PT داخلش استفاده شده ، چجوری بفهمم که رمزگذاریش چطوریه ؟

sigma-mx
06-10-2011, 15:07
برای استفاده از ریموت هایی که با PT کد شدند. کافیه پایه های آیسی رو چک کنید تا از محل جامپر ها ، آدرس رو بفهمید. و کانال هایی که به عنوان دیتا استفاده شده. شما فرستنده رو باید با جامپر با همون آدرس تطبیق بدید.این طوری با هم مچ میشن.
در مورد دیکد jvc باید بگم هیچ فرقی با اونای دیگه نداره . و حتی شما احتیاج نیست به دنبال دیتاشیت این کد در اینترنت بگردید !! شما کافیه با یک اسکوپ حافظه دار یا حتی با یک pc oscope که با کارت صدای کامپیوتر کار می کنه این کد رو اصطلاحا هک کنید . سپس با میکرو با مشاهده اولین لبه پالس به روش اینتراپت یا polling در زمانهای خاص (وسط پالسها ، طبق شکل موجی که هک کردیم) مقدار 1 یا 0 رو چک و در صورت تطبیق ، به راحتی فرمان رو صادر کنید..من خیلی راحت مال ریموت پنکه رو هک کردم....

shayanmelody
06-10-2011, 16:14
شایان جان کنترل اسپیکرها هم توی بازار هست و بهتر اینکه دیکودرشون همین pt2249 و 50 ست که حدود 600 تومن قیمت دارن.

قیمت این ریموت ها رو نمیدونی چند هستند ؟

mj3747
06-10-2011, 17:55
فکر میکنم حدود 3 تا 4 هزار تومن.