PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : avr studio 5

esisafa
02-10-2011, 17:22
با سلام
این تاپیک رو راه انداختم تا در مورد avr studio 5 و سوالات و مشکلات با اون بحث کنیم

با اومدن این کامپایلر دیگه نیازی نیست winavr و و avrstudio رو با هم نصب کنیم. خود avr studio 5 کتابخونه های gcc رو داره به علاوه ی امکاناتی بیشتر از نسخه های قبلیش

خودم شاید codevisin رو رها کنم و بیام اینور

esisafa
02-10-2011, 17:28
اولین سوال رو خودم میپرسم

اگه یک فایل .c آماده داشته باشیم و اونو با avr studio 5 باز کنیم، فقط فایل رو باز میکنه و ابزار های debug اون غیر فعال هستن
چه طور یک solutin جدید برای فایلمون که آماده هست درست کنیم. راه آسون داره یا فقط باید از کپی و پیست و اینجور کارا استفاده کرد
نام فایلمون نباید تغییر کنه چون با فایل های دیگه در ارتباطه

sadmonew
02-10-2011, 17:59
با سلام
فرض مي كنيم كه اسم فايل آمادمون gcc.c هستش. تو محيط AVRStudio5 به صورت زير عمل مي كنيم:
1-File-->new-->project. پنجره اي با عنوان New Project باز مي شود. در سمت چپ پنجره باز شده عبارت "AVR GCC" رو انتخاب كرده و در مقابل آن عبارت "Empty AVR GCC Project" رو نيز انتخاب مي كنيم.
2-در پايين پنجره در مقابل :Name نام پروژه و در :Lacation محل ذخيره پروژه(Solution) را وارد مي كنيم.
3-در ادامه روي دكمه OK كليك كنيد. پنجره جديدي با عنوان "Device Selection" باز ميشه. با توجه به اينكه از چه ميكرويي استفاده مي كنيد اسمشو از ليست انتخاب كنيد مثلا ATmega16. روي دكمه OK كليك كنيد.
4-در محيط AVRStudio5 زير عبارت "Solution Explorer" نام Solution و نام پروژه و فايلي با نام AVRGCC.c ايجاد ميشه.
5-فايل AVRGCC.c رو حذف كنيد. بر روي عبارت "AVRGCC" زير اسم Solution راست كليك كنيد بعدش گزينه Add و در مقابل اون گزينه Existing Item رو انتخاب كنيد. حالا ميتونيد فايل آمادتون رو كه من اينجا اسمشو gcc.c گذاشتم، انتخاب كنيد.

esisafa
02-10-2011, 18:23
خیلی ممنون
لطف کردین

سرعت میکرو رو باید چطور تنظیم کرد؟؟؟؟
مثلا برای تاخیر دادن و ... .

مسیر فایل های هدر جدید رو از کجا اضافه کنیم

sadmonew
02-10-2011, 21:02
مسیر فایل های هدر جدید رو از کجا اضافه کنیم

با سلام
يه عكس قرار دادم توش مشخص شده چطور فايل هدر جديد رو به پروژتون اضافه كنيد.

esisafa
02-10-2011, 21:30
ممنون

آیا میشه فایل های هدر codevision رو در مسیر فایلهای هدر avrstudio قرار داد و از توابع اونا استفاده کرد؟؟؟

sadmonew
02-10-2011, 21:48
ميشه اضافه كرد اما بايد تغييراتي توش داده بشه و البته بايد كتابخونه مربوط به اون فايل هدر هم به پروژه اضافه بشه همراه با تغييراتي كه توش اعمال شده. اگه وقت و حوصله و از همه مهمتر برنامه نويسي به زبان C رو بلد باشيد ميتونيد اون فايل هارو براي AVRStudio5 تغيير بديد.
به نظر من خودتون فايل هدر رو بنويسيد بهتر به نتيجه مي رسيد البته ميتونيد از فايل هاي هدر و كتابخونه Codevision جهت نوشتن فايل هدر خودتون استفاده كنيد.

esisafa
02-10-2011, 22:03
ممنون

منظور شما اینه که خودمون یک فایل هدر درست کنیم که توابع نوشته شده در کتابخونه های codevision رو دوباره برای avrstudio تعریف کنه؟؟؟؟؟؟؟ در این صورت باز هم لازمه که هدرهای codvision رو دستکاری کنیم؟؟؟؟؟

مثلا من از پوشه ی کتابخونه های codevision یک کپی بگیرم، بعد کتابخونه هایی که گفته شد رو هم بنویسم، بعد از اونا استفاده کنم. میشه؟؟؟؟؟؟

saeidhp
25-02-2012, 10:46
من یه برنامه از اینترنت دانلود کردم و موقع کامپایل خطایی که توی عکس مشخص کردم رو نشون میده

روی خطا که کلیک میکنم به خط مربوطه ارجاع داده نمیشه و سرچ هم چیزی پیدا نکردم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

sadmonew
25-02-2012, 12:17
من یه برنامه از اینترنت دانلود کردم و موقع کامپایل خطایی که توی عکس مشخص کردم رو نشون میده

روی خطا که کلیک میکنم به خط مربوطه ارجاع داده نمیشه و سرچ هم چیزی پیدا نکردم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
سلام:hi:
مهندس لطفا اون برنامه اي كه دانلود كردين رو اينجا بذارين، تا بهتر بتونيم كمكتون كنيم.:0013:

saeidhp
25-02-2012, 12:33
بفرمایید

sadmonew
25-02-2012, 13:16
مهندس اين تغيير انجام بدين.
1- Properties-->Toolchain-->Optimization
2- تو منوي كشويي مقابل ":Optimization Level" گزينه "Optimize for size" رو انتخاب كنيد.
3- پروژتون رو كامپايل كنيد.

dadpam
16-06-2013, 13:01
سلام به دوستان عزیز.سوالی دارم لطفا اگر کسی جوابشو میدونه بگه.
یه برنامه زبان c دارم واسه atmega32 نوشته شده اما نمیدونم با چه کامپایلری انجام شده.header هاشو میزارم اگر کسی میدونه لطف کنه اسم کامپایلر رو بهم بگه.بسی سپاس

#include <avr\io.h>
#include <avr\delay.h>
#include <stdio.h>
#include "lcd.h"

sadmonew
16-06-2013, 16:39
سلام به دوستان عزیز.سوالی دارم لطفا اگر کسی جوابشو میدونه بگه.
یه برنامه زبان c دارم واسه atmega32 نوشته شده اما نمیدونم با چه کامپایلری انجام شده.header هاشو میزارم اگر کسی میدونه لطف کنه اسم کامپایلر رو بهم بگه.بسی سپاس

#include <avr\io.h>
#include <avr\delay.h>
#include <stdio.h>
#include "lcd.h"

سلام مهندس
این برنامه رو با کامپایلر WINAVR میتونید کامپایل کنید.
اما حدودا 3/4 سالی میشه که این کامپایلر همراه AVRStudio ارائه میشه.
پس شما میتونید از همین IDE یعنی AVRStudio استفاده کنید
میتونید فایل برنامه رو کامل اینجا بذارید تا براتون کمپایلش کنیم.

dadpam
16-06-2013, 17:16
سلام مهندس
این برنامه رو با کامپایلر WINAVR میتونید کامپایل کنید.
اما حدودا 3/4 سالی میشه که این کامپایلر همراه AVRStudio ارائه میشه.
پس شما میتونید از همین IDE یعنی AVRStudio استفاده کنید
میتونید فایل برنامه رو کامل اینجا بذارید تا براتون کمپایلش کنیم.

سلام مهندس.ممنون ازتون هم بخاطر راهنمایی و هم بخاطر لطفتون توی کامپایل کردن فایل.اما بخاطر اینکه من خودم یه تغییراتی توی برنامه انجام دادم و نتونستم کامپایلش کنم برنامه رو بصورت text براتون ارسال کردم.
بازهم سپاس فراوان

5976

sadmonew
16-06-2013, 19:53
سلام مهندس.ممنون ازتون هم بخاطر راهنمایی و هم بخاطر لطفتون توی کامپایل کردن فایل.اما بخاطر اینکه من خودم یه تغییراتی توی برنامه انجام دادم و نتونستم کامپایلش کنم برنامه رو بصورت text براتون ارسال کردم.
بازهم سپاس فراوان

5976
مهندس فایل های lcd.h و lcd.cرو هم باید بذاری.

dadpam
16-06-2013, 21:03
مهندس فایل های lcd.h و lcd.cرو هم باید بذاری.

تمام فایل های قبل از تغییر دادن رو بعلاوه ی همون فایل اصلاح شده که داخل پوشه ی changed cable examiner هست رو ،با هم فرستادم.باز هم ممنون آقای sadmonew عزیز.

5977

sadmonew
19-06-2013, 19:24
....اما بخاطر اینکه من خودم یه تغییراتی توی برنامه انجام دادم....
5976
سلام
دقیقا" بگید کجای برنامه رو تغییر دادین؟

dadpam
20-06-2013, 10:40
سلام
دقیقا" بگید کجای برنامه رو تغییر دادین؟

توی تابع void main (void) آخرای تابع این دستورات رو که با قرمز مشخص شدن اضافه کردم:
if(!strcmp(map[0],"3")PORTC.0=1;
if(!strcmp(map[0],"1")PORTC.0=1;
if(!strcmp(map[1],"2")PORTC.1=1;
if(!strcmp(map[1],"6")PORTC.1=1;
if(!strcmp(map[2],"3")PORTC.2=1;
if(!strcmp(map[2],"1")PORTC.2=1;
if(!strcmp(map[3],"4")PORTC.3=1;
if(!strcmp(map[4],"5")PORTC.4=1;
if(!strcmp(map[5],"6")PORTC.5=1;
if(!strcmp(map[5],"2")PORTC.5=1;
if(!strcmp(map[6],"7")PORTC.6=1;
if(!strcmp(map[7],"8")PORTC.7=1;
switch(checkmap()) {
case STRAIGHT: LCDWriteString("Healthy Straight"); beep(250); DDRB=0XFF; PORTB=0X02; break;
case CROSSOVR: LCDWriteString("Healthy CrossOver"); beep(250); DDRB=0XFF; PORTB=0X04; break;