PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پروگرمر برای ایکس مگا

esisafa
01-10-2011, 20:42
جدیدا فهمیدم که با یکم تغییر تو usbasp معمولی میشه قابلیت TPI و PDI هم به اون اضافه و میکرو های xmega رو هم پروگرام کرد.

کسی قبلا در سایت در این مورد تاپیکی یا مطلبی نوشته یا نه؟؟؟؟؟؟؟

اگه قبلا بحث نشده خبر بدین تا بعدا توضیح بدم

madar
01-10-2011, 21:20
نه من که اصلا جایی ندیم.لطفا بیشتر توضیح بدید
با تشکر

arm-mohsen-avr
01-10-2011, 22:04
داداش اگه همچین چیزی باشه خیلی حال میده . اگه می تونی هرچه زودتر بحث رو ادامه بده
باتشکر :018:

esisafa
01-10-2011, 22:33
برای این کار چند راه وجود داره
1 - پورت سریال تقریبا شبیه tpi و pdi کار میکنه البته البته 50 درصد شبه هستن و بقیه باید با بدنامه نویسی باشه
2 - خودمون کلا با پایه های io میکرو و یک وقفه و برنامه نویسی ، پورت tpi رو در atmega8 بسازیم
3 - شاید پروتکل های ارتباطی دیگه ای هم که میکرو داره رو با کمی برنامه نویسی بشه به tpi و pdi تبدیل کرد

esisafa
02-10-2011, 00:18
من سعی میکنم که برنامه ی میکرو رو کامل کنم و با مدارش تو سایت قرار بدم و شما امتحان کنین چون من فعلا وقت ساختنش رو ندارم
اگه کسی پایه هست پا پیش بزاره و اعلام آمادگی کنه تا منم ادامه بدم. وگرنه عملی نمیشه

arm-mohsen-avr
02-10-2011, 00:31
داداش من هستم . اگه دوستان دیگه هم اعلام امادگی کنن بهتر میشه. /
با تشکر

esisafa
02-10-2011, 01:00
خیلی خوب پس پایه هم پیدا شد.
فقط امیدوارم خودت قبلا پروگرمر usbasp رو درست کرده باشی تا راست کارش دستت باشه و ایرادای سخت افزاریش رو بلد باشی و بتونی رفع کنی

arm-mohsen-avr
02-10-2011, 01:09
اره دوست عزیز واسه خودم درست کردم /

esisafa
02-10-2011, 10:15
یک مطلب از خود اتمل پیدا کردم که پورت usart رو به tpi تبدیل کرده که شکلش رو پیوست کردم
شکل دیگه هم روش سیگنال tpi رو نشون میده که خیلی شبیه usart هست

یکی امتحان کنه ببینه با یک xmega میشه با این روش بین tpi و usart یک داده رو رد وبدل کرد
ممنون

pooriya
02-10-2011, 10:57
سلام

بهترین روش برای پروگرم کردن سری xmega روش pdiو jtag هستش،از مد tpi برای پروگرم کردن سری های tiny مثل attiny10 استفاده میشه که 6 پایه هستن و از طریق این روش پروگرم میشن.و در نرم افزار avrstudio روش tpi برای سری xmega ساپورت نمیشه.و در صورت استفاده از این روش در usbasp (که نمیدونم جواب بده یانه) باید این قابلیت در خود نرم افزار پروگرمر هم اعمال کرد.

kavir
02-10-2011, 10:58
سلام
فکر میکنمTiny ProgrammingInterface (TPI) برای پروگرام کردن میکروهای 6 پین اتمل که تقریبا منسوخ شده هست کاربرد داره مثل tiny4 و اون پروتکل که ایکسمگا پروگرامر میکنه PDI هست
برای ساخت پروگرامر ایکسمگا توی این تاپیک گفته شده قطعاتش هم توی فروشگاه هست
پروگرمر jtagicemkii+ساپورت ایکسمگا - ایـــــــــران میـــــــکرو ™ (You can see links before reply)
موفق باشید

esisafa
02-10-2011, 11:33
بله شما صحیح میگین ولی اپن سورس نیست و قیمتش گرونه
این پروگرمر اگه درست بشه با همکاری دوستان ، فقط یک atmega8 لازم داره
در مورد tpi هم شما درست میگین من اشتباه کردم ولی فقط اسمش رو.
pdi و tpi و usart باز هم خیلی شبیه هستن
pdi هم مثل tpi یک دیتا داره و یک کلاک. ریست حذف شده که همون کلاک کار ریست هم انجام میده
اینم شکل تبدیل usart به pdi

esisafa
02-10-2011, 18:35
لطفا دوستانی که با xmega کار میکنن ببینن میشه با مدار بالا دیتا رو بین pdi و usart میکروشون رد و بدل کرد. اگه شد کار رو ادامه بدیم

esisafa
03-10-2011, 11:51
هنوز کسی پیدا نشده اعلام آمادگی برای همکاری کنه. من خودم ارشد دارم نمیخوام وقت برای مدار بزارم.

این یک پروژه ی اپن سورس راه دور هست که هر کسی یک کاری رو انجام میده. من برنامش رو انجام میدم.

یکم یادگرفتن کار گروهی برای رضای خدا بد نیست. ما ایرانیا پیشرفت نمیکنیم بخاطر اینکه تنها کار میکنیم. هر کسی میخواد از اول همه چیزو یاد بگیره و بعد وقت نمیکنه چیزای جدید و تازه یاد بگیره و ... ... .

sadmonew
03-10-2011, 22:14
با سلام
نميخوام شما رو مايوس كنم اما تا زماني كه AVR و ARM هست من يكي به شخصه از xmega استفاده نميكنم كه حالا بخوام برم پروگرمرشو بسازم.
من احتمال ميدم دوستاني كه تو انجمن ايران ميكرو عضو هستن و فعاليت ميكنن همشون كار و مشغله دارن. مثل خود من.
اگه دوستان وقتشون آزادتر بود مطمئن باشيد با شما همكاري ميكردن.:hi:

jonbakhsh
31-03-2013, 02:09
توی نرم افزار khazama programmer میکرو های xmega هم داره . کسی تست کرده ببینه جواب میده یا نه؟؟؟

morteza_rk
31-03-2013, 02:45
سلام

اتفاقا منم یکی دو روزه که دارم حول این مبحث تحقیق می کنم. ولی متاسفانه با AVR Studio یا winAVR کار نکردم و نمی تونم سورس کد usbasp رو کامپایل مجدد کنم. اتفاقا دیروز از اقای زارعی مشورت گرفتم. فعلا ساختن اون پروگرمری که توی فروشگاه سایت هم بود به صرفه نیست.

الان روی همین usbasp تمرکز کنیم می صرفه. علاوه بر GUI که جناب خزاما تهیه کردن یه GUI دیگه هم هست که توی یه سایت ژاپنی هست و توسط آقای Senshu تهیه شده که قابلیت TPI و PDI رو داره. ولی من نتونستم لینک دانلودش رو پیدا کنم.

خلاصه به نظر من همکاری کنید تا به یه جائی برسیم. البته فکر کنم توی سایت AVR Freaks هم فکر کنم یه بحث هائی شده.