PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مقدار رنگ خروجی از یک لوله

cmuiran
23-09-2011, 16:48
سلام دوستان و اساتید بزرگوار
یک سوال داشتم
میخوام بدونم اینکه چطور میشه مقدار رنگ خروجی از یک لوله نازک را اندازه گرفت ؟
با صرف نظر از فلومتر

cmuiran
23-09-2011, 22:11
دست شما درد نکنه

agape
24-09-2011, 00:55
من که هرجی فکر میکنم چیزی به خاطرم نمیرسه
فقط فلومتر

cmuiran
25-09-2011, 17:31
دوستان کسی ایده ای در مورد این بحث به ذهنش نمیرسه ؟؟؟؟
ممنون میشم کمک کنید

sarutobi
25-09-2011, 21:32
سلام
خوب یه کم فهمیدن منظور سوالتون سخته، مثل اینه که گفته بشه جرم رو چجوری اندازه میگیرن ، خوب جوابش ترازو هست ولی همین وسیله انواع مختلف داره ( فنری ، لود سل ، شاهین دار و ... ) دبی یک سیال رو هم با فلومتر اندازه میگیرن اما این فلومتر انواع مختلفی داره مثل " جا بجایی مثبت " ،" پیتو تیوب" ، " ونتوری متر " ، " روش حجم و کرنومتر" . کلا مقدار دبی حجمی در مایعات ( چون تراکم ناپذیر هستن ) در هر مقطع یک لوله ثابت هستش و این یعنی اگه یه جایی لوله نازک شما تغییر مقطع بده و بزرگتر بشه ، مقدار دبی حجمی چه توی مقطع کوچیک و چه توی مقطع بزرگ یکسانه و شما میتونین قبل از لوله نازک از یه لوله بزرگتر استفاده کنین. اگه منظور شما اینه که نمیخواین الکترونیکی باشه ، بهترین روش استفاده از ونتوری متر هستش چون دقت بالایی داره و ساختمان یه ونتوری متر هم خیلی ساده هستش تو صنعت هم خیلی ازش استفاده میشه ،در مورد ونتوری متر هم اگه میخواین بگین تا توضیح بدم.

cmuiran
25-09-2011, 22:40
سلام دوست عزیز ممنون از جواب شما
منظور کلی من اینه که 3 تا لوله دارم میخوام مثلا 1لیتر از لوله 1 و لوله 2 .0.5 لیتر ردم کنم که این مقادیر متفاوته بستگی به شرایط داره
با احتساب اینکه من نمیتونم وزن اب خروجی را اندازه بگیرم و قطر لوله ثابت است

sarutobi
26-09-2011, 00:43
سلام دوست عزیز ممنون از جواب شما
منظور کلی من اینه که 3 تا لوله دارم میخوام مثلا 1لیتر از لوله 1 و لوله 2 .0.5 لیتر ردم کنم که این مقادیر متفاوته بستگی به شرایط داره
با احتساب اینکه من نمیتونم وزن اب خروجی را اندازه بگیرم و قطر لوله ثابت است
سلام
خواهش میکنم
اینطور که من فهمیدم شما 3 تا لوله نازک دارین که به 3 تا منبع رنگ وصل هستن و بسته به شرایط مختلف از هر لوله یه مقدار رنگ مشخص رو میخواین توی یه منبع دیگه قاطی کنین ، درسته؟
با توجه به عددایی که گفتین ( کنترل مقدار رنگی در حد 0.5 لیتر ) ، فکر نکنم این طرح رو اونطوری که تو ذهنتونه با قیمت پایین و با دردسر کم بتونین انجام بدین ولی اگه شما بیان یه کم شرایط رو تغییر بدین میتونین طرحتونو عملی کنین ، کافیه به جای اینکه دبی هر کدوم از لوله ها بسنجین بیاین ارتفاع مخازن مرتبط به هر لوله رو اندازه بگیرین، با توجه به معلوم بودن شکل هندسی مخزن ، با تغییر سطح مخزن میتونین مقدار رنگ عبوری از لوله مرتبط به اون مخزن آگاه بشین و سلونوئید ولو اون مخزن رو وقتی که به ارتفاع مورد نطر رسید ببندید.

cmuiran
04-10-2011, 10:18
سلام دوست گرامی
این کار سرعت و دقت بالای میخواد
و خرابی زیادی داره از این لخاظ اینکه رنگ استفاهده میشه و سرعت تغییرات کمه