PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل با protel dxp

5aztv8
10-10-2008, 11:28
سلام به همه دوستان

من پروتل dxp رو هروقت رو سیستمم نصب میکنم بدون هیچ مشکلی نصب میشه و تو برنامه هم میره ولی وقتی یه مدار بصورت شماتیک میسازم و میخام به PCB ببرمش کلی error میده ، مثلا اتصالات برقرار نیست یا میگه قطعه درایور نداره و... حتی قبل از هر کاری که بخوام بکنم هم گزینه project option هم غیر فعاله

من از پروتل ورژن 8.2.12.2761 سرویس پک 2 استفاده میکنم وسیستم عاملمم ویستاست

Hesam_K
10-10-2008, 13:08
سلام،

فکر نمیکنم به سیستم عاملت مربوط بشه و ایراد از نصب باشه. هنگامیکه داری نقشه رو میکشی، وقتی قطعه رو از کتابخانه انتخاب کردی قبل از قرار دادنش روی نقشه کلید Tab رو فشار بده (البته اگر قطعه رو روی نقشه گذاشتی روش دوبار کلیک کن)، یه پنجره باز میشه درقسمت ?Models for U باید Footprint داشته باشی. ببین برات تعریف شده است یا نه.

5aztv8
10-10-2008, 15:27
فوت پرینت تمام قطعات رو هم ست میکنم ولی بازم کلی error میده حتی با place wire قطاتو بهم وصل میکنم به تمام اتصالاتم گیر میده

Hesam1984
10-10-2008, 17:11
به خاطر اينه كه شما PCB Project باز نكردي و يك سند شماتيك معمولي داري (Schematic document) . پس يك پروژه باز كن و شماتيك و PCB رو بهش اضافه كن . اونوقت كار مي كنه.

5aztv8
11-10-2008, 23:35
عزیز تمام این کارارو میکنم،من اول یه سند شماتیک و یه سند pcb میسازم بعد میرم سراغ کار :x

اینم عکس از محیطش: You can see links before reply

Hesam_K
12-10-2008, 12:35
مشکلت دقیقاً همون چیزیه که حسام اشاره کرد. به همون شکلی که گذاشتی مگاه کن. دو نقشه که کشیدی هردوشون تحت Free Documents هستند و در حقیقت زیر مجموعه یه پروژه به حساب نمیان. ابتدا باید یک PCB Project بسازی (از منوی فایل) و سپس این دو نقشت رو بهش اضافه کنی.

در ضمن به هر خازنت هم باید یک نام مخصوص بخودش رو بدی. اینطور که من تو نقشه میبینم همشون ?C هستند که باید اسم هر کدومشون رو عوض کنی. ضمناً همونطور که میبینی باید برای مدارت درایور داشته باشی(VCC)، یعنی باید به مدارت منبع (ولتاژ) اضافه کنی. در ضمن GND هم نداری.

این کار رو بکن مشکلت حل میشه.

5aztv8
12-10-2008, 13:39
این مدار فقط برای تست بود ، میخاستم نشون بدم error میده

من هر کاری میکنم بازم نمیشه :x از منو فایل یه سند pcb project میسازم بازم نمیشه :cry:

Hesam_K
13-10-2008, 13:13
اسم خازنها رو هم عوض کردی؟
منبع تغذیه هم بزار

شکل نهایشو مثله قبل برام آپلود کن ببینم مشکل چیه.

5aztv8
13-10-2008, 14:48
یه مدار عملی ساختم کامل،بازم جولب نمیده،حتی project option هم تحت هیچ شرایطی نمیاد

You can see links before reply

5aztv8
14-10-2008, 11:32
دوستان کسی نمیدونه مشکل از کجاست؟

kavir
14-10-2008, 13:06
سلام
می بخشی دیر شد
اول تنظیمات رو اینجوری انجام بدین تا گزینه های مثل کامپایل و ... فعال بشوند
شماتیکی که کشیدید توی فولدر پروژه ذخیره کنید
2.روی پروژه راست کلیک کنید و گزینه ADD Existing to Projects... بزنید و شماتیکی که کشیدید رو اضافه کنید تا زیر مجموعه پروژه باشه
3.سمت چپ در پایین آخرید گزینه به نام PCB Board Wizard هست که محیط PCB هم بیارین و مثل بالا کاری که گفتم انجام بدین
4.حالا از گزینه پروژه کامپایل رو بزنید
5.از گزینه Design گزینه اول رو بزنید که مشخص کننده خطاها و ... هست که اینجا اصله و می گه کجا ها مشکل داره که با ضربدر قرمز مشخص می کنید
گاهی وقتی که قطعات رو پاک می کنید و می خواین به PCB آپدیت کنید همین ضربدر می زنه که یک باگ هم داره که خیلی خیلی کم پیش می یاد اینه که از شما قبول نمی کنه و آپدیت نمی کنه که یکبار کلا نرم افزارو ببندید و دوباره باز کنید مشکل حل می شه
موفق باشید

kavir
14-10-2008, 13:07
اینم یادم رفت بگم که همیشه SAVE ALL یادتون نره که توی آپدیت به PCB خیلی مهمه

5aztv8
14-10-2008, 19:13
بازم نشد :cry: :x

اونجوری که شما میگید اصلا همچین گزینه های نیست و کامل هم متوجه نشدم

دفه اول به ترتیب زیر رفتم نشد:

1: You can see links before reply

دفه دوم به ترتیب رفتم بازم نشد:

تو این قسمت آخرش هیچ کدوم از گزینه های compile pcb و compile document عملی انجام نمیدادند ولی فعال بودند

دوستان کسی آموزشی نداره؟؟من خودم یه آموزش از رضاسپاس یار دارم،با روش اونم جواب نمیده:cry: ورژنی که من دارم متفاوت نیست؟؟(بالا گفتم چه ورژنیه)

kavir
14-10-2008, 21:16
سلام
من خودم با 2004 کار می کنم هم سبکه و هم کتابخانش برای من کافیه
من نمونه شماتیک و PCB براتون زدم و شما اجرا کنید در ضمن حتما آنزیپ کنید
دانلود کنید (You can see links before reply)

5aztv8
14-10-2008, 23:59
من پورژه شما رو باز کردم و فایل PCB رو delet کردم و یک فایل pcb جدید ساختم با نام دیگر و save all هم کردم ولی مثل قبل اصلا کار نکرد،میشه مرحله به مرحله که باید طراحی کنم بگید تا مشخص بشه دقیقا مشکل از کجاست

kavir
15-10-2008, 07:44
سلام
لطفا نحوه ساختن فایل PCB رو اینجا بگید احتمالا از اون باشه

5aztv8
15-10-2008, 13:28
تو عکس ها که مشخصه

من دفه اول این روشو رفتم دوستان گفتن اشتباست :

file-->new--->schematic + PCB

دفه بعد به این روش رفتم

file---->new----->project----->PCB project + new free schematic

kavir
17-10-2008, 12:12
سلام
اگه کارتون راه نیفتاد تا چند روز دیگه یک راهنمای اساسی براش درست می کنم

5aztv8
17-10-2008, 12:44
نه متاسفانه :cry: اگه ممکنه یه رهانمایی اساسی بکنید :wink:

مرسی

kavir
20-10-2008, 01:49
سلام
اینم آموزشش که به همراه آموزش آقای سپاس یار هست

5aztv8
22-10-2008, 12:29
بسیار عالی بود،مرسی

aa)

مشکل من این بود که بعد از ساخت پروژه و ایجاد schematic ذخیره میکردم ولی وقتی pcb رو اضافه میکردم ذخیره نمی کردم