PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : رفع مشکلات پروگرامر های avr

5aztv8
09-10-2008, 19:33
سلام به همه دوستان

بعد از کلی زحمت یک پروگرامر توپ درست کردم

مشکلاتی که دوستان با پروگرامر ها دارن عمدتا در اینه که نمیتونن هسته مرکزی رو جداگونه پروگرام کنند،در روش ISP که از پورت LPT کمک گرفته میشه برای پروگرام کردن میکرو یه ایراد داره اونم اینه که پورت LPT توی مادربورد های جدید درست کار نمیکنه(گیگا مخصوصا) برای رفع این مشکل یه پروگرامر میزارم که تقریبا همه سری avr رو پروگرام میکنه ولی با پورت COM کار میکنه و احتیاج به منبع تغذیه داره،خوبیش اینه که صد در صد کار میکنه حتی روی لپ تاپ ها و میتونید باهاش هسته هر پروگرامری رو که خواستین پروگرام کنید خودتون و بسازیدش ، ساختش سریع و خیلیم ارزونه،با برنامه progpony2000 عالی کار میکنه و آغازیه برای ساخت راحت تر USB PROGRAMMER

این فقط avr پروگرام میکنه (اینو پیشنهاد میکنم بسازید)
You can see links before reply

این یکی 20 مدل avr و 2 مدل 8051 و 3 مدل PIC
You can see links before reply

SMRS
10-10-2008, 19:56
پس همونطوری که گفتم ایراد از مادربوردت بوده .تست مادربوردت رو باید همون وقتی که 2-3 تا پروگرامرت کار نمیکرد انجام می دادی. :wink:

Hesam1984
13-10-2008, 22:39
اگه كسي پولش رو داره بره يك پروگرامر يونيورسال بخره و خودش رو از دست هر چي اعصاب خوردي اين پروگرامرها راحت كنه. يونيورسال همه چي رو پروگرام مي كنه. نرم كار مي كنه و سريع . ميز كارت راحت و خلوت و از دست پروگرامرهاي جور وا جور خلاص مي شيد كه هر كدام يك مصيبتي دارند .

av_saber
30-01-2010, 16:06
من از اول با STK 200/300 کار می کردم محدوده کاریمم با mega32 &mega8 بوده نیازم رو بر طرف می کرده الان چند روزه دائما" خطای diffrenet at 00000 یا diffrent at 00001 می ده یا این که میکرو رو شناسایی نمی کنه پروگرمر رو عوض کردم یکی جدید ساختم بازم همینطور بود واسه هر دوی میکرو ها این پیغام رو می ده
یه سوال دیگه اینکه این پروگرم جدیده رو جوری ساختم که فقط 4 سیم مورد نیاز پروگرم کردن رو به برد اصلی میکرو می برم و همون جا پروگرمشون می کنم با اون پروگرمر قبلی این کار رو کرده بودم و جواب داده بود روی این یکی دیگه اصلا سوکت ای سی نگذاشتم این جور پروگرم کردن عیبی نداره ؟

saeedadami
28-05-2010, 00:42
سلام
آقایون به نظر شما چرا میکروهای avr من همون هنگام پروگرام کردن میسوزن ؟
STK500 & stk200 هر دو شون میسوزونن !!!

morteza_rk
28-05-2010, 01:20
سلام

شما از کجا فهمیدین که میکروکنترلرها سوختن؟
معمولا بیشترین مشکل تراشه های avr در فیوزبیتهاشون هست.

afshin2001
29-05-2010, 17:21
با سلام خدمت همه دوستان چند وقت پیش دیدم که این پرگرامر stk500 avr doper نقل مجلس شده گویا نظرات متفاوتی درباره کار با این پرگرامر مطرح شده دوستانی که نتونستن راه اندازیش کنن حق داشتن چون اساسا نقشه ایراد داره، ولی، با اجازه اساتید، با تغییراتی که میگم درست میشه مطمئن باشید چون خودم ساختم و تست کردم تمامی مقاومتهای 10 کیلو اهمی را برداشته و به جای آنها از مقاومت 1 یا 1.5 کیلو اهم استفاده کنید فقط یک مقاومتی که به پورت adc وصل است را همان 10 کیلو اهم بزارید به عبارت دیگه مقاومت R6 10 کیلو اهم و مابقی 10 کیلوها را 1 یا 1.5 کیلو اهم بزارید مدار براحتی کار میکند هم با کریستال خارجی و هم با کلاک داخلی که توسط ic mega8 تامین میشود. ولی قسمت های ولتاژ ایراد دارد البته من چک کردم همه چی درسته ولتاژ 11.5 شش پالس برای اتصال و..... ولی با این وجود کار نمیکند فکر کنم تماس سریال با میکرو در حالت های ولتاژ به درستی برقرار نمیشه اگه کسی از دوستان حالش و داشت یه بررسی بکنه. در ضمن هرکسی هم که خواست بسازدش و ازش پول دربیاره از نظر من بلامانع است البته من کاریم نکردم فقط نظرم را گفتم این روزا پول در اوردن کار سختیه اگه کسی تونست ناز شصستش من شخصا بهش تبریک میگم.

ajamee
07-02-2011, 19:12
ا سلام
من با بيسكام روي atmega 8 با stk500 برنامه ميزنم اما پروگمرو نميشناسه اما پروگرمرو با avr studio ميشناسه علت اين چيست اگر راهنمايي بشتري هم كردين ممنون ميشوم يعني كاملا توضيح بدين يا لينك كمكي بدين