PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : عرضه کامپایلر arm توسطmikroe

M.ABDOLLAHI
19-09-2011, 22:51
یک خبر غیر قابل منتظره بالاخره شرکت MIKROE کامپایلر ARM با هسته های Cortex M0, M3 and M4 رو به سه زبان بیسیک و سی و پاسکال در ماه دسامبر عرضه میکنه فکر میکنم این خبر برای بعضی ها خبلی خیلی مسرت آمیز باشه البته باز باید دید کیفیت کدش چطوری اگر خوب باشه همه جا احتمالا صدا میکنه...:wink::0013:

You can see links before reply

kavir
19-09-2011, 23:00
سلام
خبر خیلی خوبی هست
همونطوری که میدونید این شرکت متاسفانه کتابخونه هاش اوپن سورس نیست ولی کتابخونه های بسیار عالی داره و کار باهاش خیلی خیلی راحت هست
و برای دوستانی که میخوان تازه شروع کنند خیلی عالی هست
باید صبر کنیم تا ببینیم چی منتشر میکنند

amin_digit
20-09-2011, 02:03
اینکه عالیه و خیلی به موقع من که لحظه شماری میکنم
باید ما هم واسه پذیرایی از کورتکس ها آماده شیم و از sam7x و c , keil و همشون بکنیم

فقط کاشکی سری a کورتکس هم ساپورت میکرد

alireza9900
20-09-2011, 11:13
سری a کرتکس برای چی ؟!
مگه شما با کرتکس a کار می کنی؟

agape
20-09-2011, 15:58
اینکه عالیه و خیلی به موقع من که لحظه شماری میکنم
باید ما هم واسه پذیرایی از کورتکس ها آماده شیم و از sam7x و c , keil و همشون بکنیم

فقط کاشکی سری a کورتکس هم ساپورت میکرد
چه اشتباه بزرگی ! چرا باید از C , Keil , Arm7 بکنید ؟!
C از قدرتمند ترین زبان های برنامه نویسی هست که تا به حال عرضه شده !
مثلا خود بیسیک رو با زبان C می نویسند !
کایل هم که جزء بهترین هاست ، آرم 7 هم که در نوع خودش بی همتاست !
پس دقیقا منظور شما چی بود ؟!:baad:
ولی من اصلا کامپایلر های بیسیک رو قبول ندارم، خیلی محدودیت در کد نویسی دارن و برنامه نویس رو محدود میکنن، جاوید C:o

alireza9900
20-09-2011, 16:28
بله کامپایلر keil که یکی از دوست داشتنی ترین کامپایلر هاست.(:125: برای سلامتی keil :دی)
ولی MikroC هم باید جالب باشه.

البته در مورد arm7 منم با amin_digit موافقم. الان دیگه کم کم کرتکس m3 جایگزینه arm7 بشه.
فقط نفهمیدم ساپورت cortex a رو برای چی می خوان ؟

kavir
20-09-2011, 21:36
سلام
منم با کامپایلر keil خیلی موافقم
در مورد میکرو ها یک روند رو به رشدی که داره برای ایرانی ها فعلا هنور ما بین avr,arm7 هست و کم کم داره میاد روی ارم 7 این روند هم که بیاین روی ارم 7 خیلی خوبه این برای گروه عمومی و عمده خریدارن میکرو
یک گروه هم در انجمن ها فعالیت دارند یا دانشجویان فعال میتوان نام برد و همیشه دوسه پله جلو تر هستند و کرتکس ها قطعا خیلی عالی هستند و روند رو به رشد خیلی عالی دارند ولی تا همه گیر بشه به زمان نیاز هست
کلا با تجربه ای که چند سال شده برای من در ایران مهمترین عامل دو چیز هست:
1. آموزش های میکرو موجود باشه
2. میکرو اون ارزون و دسترس باشه
شکر خدا نسبت به دو سال قبل خیلی خیلی ثبات بازار بهتر هست و آموز شها هم در برخی سایتها شروع شده و مخصوصا کتاب ها که کم کم داره رونه بازار میشه
در مورد بردهای پیشرفته و سیستم عاملی باید عرض کنم توی این مورد ما خیلی عقب هستیم و تقریبا 99 درصد این بردها وارداتی هستند و ما هنوز قادر به تولید اونا سیستیم یعنی اصلا به صرفه تولید نیستند

amin_digit
21-09-2011, 03:17
اوه چه شوری به پا کردم
بچه ها نمیدونم به این سایت سر زدید یا نه

یه سری برد وارد کرده که به نظر واقعا عالی میاد،البته در باره کاربردی بودن یا نبودن یه برد کرتکس آ 900 هزار تومنی با یه کلاک 1 مگ توی الکترونیک روز مره جای تامل هست.نمیخوام هم بگم که همه چی توی میکرو یعنی کلاک و هر چه بیشتر بهتر
من فقط از یه پنجره جدید به یه دنیای جدید دارم میگم
من نمیگم فردا بریم با کرتکس a کار کنیم فقط دارم میگم که باید توی برنامه مون باشه
واسه همین گفتم که کاشکی کامپایلر جدید سری a رو هم ساپورت میکرد

و در باره c خیلی بحث ها درباره c و basic شده که هر کدوم چه مزایایی دارند
درسته که با c دسترسی به همه چی داریم
اما ما باید اینو هم در نظر بگیریم که همه کسایی که وارد دنیای آرم میشن که حرفه ای نیستن و نمیخوان یه پروژه سنگین رو کلید بزنن،و در آغاز کارشون ممکنه کار کردن و آشنا شدنشون با c چنان گیج و سردرگمشون کنه که پاک قیدشو بزنن،خوبه که یه راهه کم دست انداز تر هم واسه اونا باشه
از طرف دیگه خیلی از کسایی که آرم رو شروع میکنن با pic و avr به زبان بیسیک قبلا کار کردن

اینم بگم که به نظر من زبان c واقعا مرجع همه چیزه و هیچ گریزی ازش نیست یه نمونه از کاراییش سیستم عامل rtx اونه
در قدرت c هیچ شکی نیست

M.ABDOLLAHI
21-09-2011, 14:59
آقا شما اصلا دارید سر چی بحث میکنید هر کی c دوست داره با microc کار کنه هر کی هم بیسیک دوست داره با microbasic کار کنه فقط مهم اینه که کیفیت و سرعت کد چقدره ... بعدش اون بیسیکی که mikrobasic گذاشته خیلی قویتر از بیسیک نرم افزار bascom که متا سفانه این نرم افزار یکی از پیش پا افتاده ترین وضعیفترین زبانها رو داره و به نظر اونهائی که یک مقدار طولانی کار کردند کار کردن با کدویژن به مراتب آسونتر از کار کردن با bascom دیگه حالا خود دانید...