PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : به هم ریختگی صفحه نمایش glcd

madarsazegan
14-09-2011, 16:28
سلام
هنگام وقوع وقفه نمایش glcd به هم می ریزد و با cls کردن هم نمایشهای بعدی به هم ریخته است.
مشکل کجاست؟
چطور میشه قبل از دستور cls فقط glcd را ریست کرد؟
لطفا راهنمائی کنید.

cmuiran
14-09-2011, 22:06
سلام دوست گرامی شما بیضحمت برنامه خودتون را قرار بدین

madarsazegan
15-09-2011, 17:46
برنامه اصلی حدود 1600 خط میباشد که واسه خودم هم گیج کننده استcry::
ولی خلاصه قسمت مشکل دار این است که
وقتی در روند اجرای برنامه شکل یا متنی جهت نمایش به glcd ارسال میشود چنانچه در همین لحظه یک وقفه اتفاق بیافتد شکلها و کاراکترهای نمایش داده شده روی glcd به هم می ریزد که این امری بدیهی و در مورد پروژه من اجتناب ناپذیر است
سوال اینجاست چرا با cls کردن و رسم مجدد موضوعات نمایشگر بازهم این به هم ریختگی ادامه می یابد تا زمانی که سیستم ریست شود.و چطوری میشه فقط حافظه glcd را ریست کرد؟
:unh:

azarakhsh
06-11-2011, 23:04
نوع lcd عوض کنید شاید تو یک مارک خاص اینجور باشه

behnam6500
07-11-2011, 00:00
قبل از اعمال دستور به lcd یه وقفه کوچیک بنداز ببین تاثیر داره یا نه

ali_h
06-01-2012, 12:48
نوع glcd چیه؟ KS108 یا چیز دیگه ای؟

sigma-mx
06-01-2012, 13:04
فکر کنم در لحظه رخ دادن وقفه ، روی پایه های دیتا یا کنترلی lcd ، شما فعالیت هایی داری ! باید مطمئن بشی در لحظه وقفه شرایط این پورت ثابت می مونه.

sajjadesrar
19-08-2012, 19:23
من هم این مشکل رو داشتم و دارم اما فعلا درستش کردم..(اصل مشکل هست هنوز)
من از ks108 استفاده کردم..!!
چطوری میشه مطمئن شد در لحظه وقفه شرایط پورت کنترلی یا دیتا ثابته؟؟!

agape
19-08-2012, 22:25
حوب دوست من شما یه چیزی و گفتی و رفتی ! و دوستانی که لطف کردن و جواب دادن هنوز براشون سواله که نوع ال سی دی چی هست و برای من - شما دقیقا تو زیر روال وقفه چه عملیاتی انجام میدید ؟
فرض کنید که تو روال معمولی برنامه در حال رسم دایره هستید و همین زمان یه وقفه اتفاق می افته که تو اون روال شما متنی رو در جای خاصی از صفحه به نمایش میذارید - خوب حالا موقع برگشت چون مختصات نمایشگر تغییر کرده باقی رسم دایره در مختصات جدید اتفاق می افته و ما می بینیم که بله انگار نمایشگر قاط زده- برای متن هم همین انفاق صادقه - و اما راه کار های زیادی وجود داره که میشه مطرح کرد و این مستلزم اینه که بدونیم شما دقیقا چکار میکنی تو زیر روال وقفه

sajjadesrar
20-08-2012, 00:38
البته من این سوال رو اول مطرح نکردم اما مشکل من اینه که
من تو برنامم از sectic استفاده کردم.پس برنامه هر ثانیه یک بار به این sub سر میزنه..
در حالت عادی خوب این اتفاق رخ نمیده اما اگه مثلا برنامه تو زیربرنامه دیگه ای باشه(معمولا تو
این زیربرنامه ها wait داریم)در موقع برگشت lcd قاطی میکنه و دو سمت lcd 1 به اندازه 1 یا 2 پیکسل بالا پایین میشن..من برای رفع موقتی این مشکل هر 30 ثانیه یک بار lcd رو یک بار config میکنم.اما این روش خیلی قشنگی نیست و اصل مشکل رو هنوز داریم..من با lcd دیگه ای تست نکردم.ممکنه از lcd باشه؟!یا از wait تو زیربرنامه ها...؟
ممنون

agape
20-08-2012, 12:53
نه دوست من به نظر من خیلی بعید که ال سی دی باشه - خوب تو زیر برنامه وقفه شما چه اتفاقی می افته دقیقا - از سیستم عامل استفاده می کنید آیا ؟

sajjadesrar
20-08-2012, 13:01
خوب برنامه خیلی طولانیه اما معمولا بیشتر این بهم ریختن ها موقع دریافت sms و برگشت از زیربرنامه دریافت sms اتفاق میفته..تو این زیربرنامه بعد از تشخیص محتوای پیام در حد SET کردن یک سری FLAG و یه WAIT کوتاه معطل میمونه و برمیگرده..البته بدون WAIT هم امتخان کردم اما فایده نداشت..!