PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوالات و مشکلات sim900 و sim800

صفحه ها : 1 2 3 4 [5] 6 7

sobhan537
04-08-2013, 12:59
مقدار ولتاژ بين گراند و rx ماژول 3.61 ميباشد، آيا درست است؟

ولتاژ روی rx ماژول نباید از 3 ولت بیشتر باشه، وگرنه امکان داره ماژولت آسیب ببینه.

mohambas
04-08-2013, 13:23
برای راه اندازی قسمت های خاص sim900 برنامه ای ارائه شده...مثلآ برا کار با همون gpio ها یا adc و خلاصه اون قسمت هایی که همینطوری نمیشه باهاشون کار کرد...
برنامشم اینجوریه که میشینی با زبان c براش برنامه مینویسی. البته تو محیط کار مخصوص این ماژول...
اسم برنامه : Sim900devide
خلاصه چیز جالبیه..میشه با این روش میکرو رو از مدار حذف کرد...ولی باید بشینی چیزهای مخصوص این ماژول رو یاد بگیری...

اينم لينك دانلود:
You can see links before reply (You can see links before reply)
ببخشید راهنمایی هم برای نرم افزار هست؟

mohambas
04-08-2013, 13:29
در ضمن برنامه هایی که شرکت برای کار با ماژول توی سایتش معرفی کرده را از کجا میشه دانلود کرد؟

mohambas
04-08-2013, 13:31
خواهش میکنم کمک کنید.
خیلی کار جالبی میشه. را ه اندازی بدون میکرو.

sobhan537
04-08-2013, 13:49
ببخشید راهنمایی هم برای نرم افزار هست؟

والا من نمیدونم دوست عزیز...

javad naderi
04-08-2013, 19:47
با سلام خدمت دوستان عزیز

میگم یه ابتدایی که مطمئنا توضیح داده شده ولی امان از تنبلی که 90 صفحه بخونم.
این تقسیم مقاومتی بین ماژول و میکرو رو میشه بزارید؟
ممنون

sobhan537
04-08-2013, 20:11
با سلام خدمت دوستان عزیز

میگم یه ابتدایی که مطمئنا توضیح داده شده ولی امان از تنبلی که 90 صفحه بخونم.
این تقسیم مقاومتی بین ماژول و میکرو رو میشه بزارید؟
ممنون

سلام؛
مهندس شماتیکش رو تو لینک پایین گذاشتم:

You can see links before reply

880310934
05-08-2013, 04:09
سلام یک سوال از قسمت برنامه نویسی
زمانی که ما داریم پیام را از طریق دستور inkey می خونیم بعدش از دستور زیر استفاده می کنیم
case0:
case13:
...
...
case10:
....
...
end case
13 و 10 را میدونم واسه چی هست اما 0 را نمیدونم
به نظرتون لازم هست؟
اینو پروژه مهدی زارعی که داخل صفحه اول همین تاپیک هست دیدم

ardesheer429
13-08-2013, 21:50
سلام دوستان
يه سوال:
اگه خروجي net light رو با يه LED و مقاومت يك كيلو به زمين بزنم مشكلي پيش نمياد كه؟
حتما لازمه از ترانزيستور استفاده كنم؟
در ضمن شما براي منبع تغذيه كه از 220 تا 9 ولت كم كنيم و بعدش تا 4.3 ولت كم كنيم از چي استفاده ميكنيد؟ يعني اون قسمت 220 به 9 ولت رو چكار ميكنيد؟

sobhan537
13-08-2013, 22:03
اگه خروجي net light رو با يه led و مقاومت يك كيلو به زمين بزنم مشكلي پيش نمياد كه؟
حتما لازمه از ترانزيستور استفاده كنم؟
من همین کار رو انجام میدم و از ترانزیستور استفاده نکردم. مشکلی هم پیش نیومده...

شما براي منبع تغذيه كه از 220 تا 9 ولت كم كنيم و بعدش تا 4.3 ولت كم كنيم از چي استفاده ميكنيد؟ يعني اون قسمت 220 به 9 ولت رو چكار ميكنيد؟
آداپتور (این آداپتور باید حداقل 2 آمپر رو بتونه تامین کنه)

ardesheer429
13-08-2013, 22:38
آداپتور (این آداپتور باید حداقل 2 آمپر رو بتونه تامین کنه)

آداپتورش سوئيچينگ باشه موري نيست؟ قيمتش چند هستش معمولا؟

sobhan537
13-08-2013, 22:47
آداپتورش سوئيچينگ باشه موري نيست؟ قيمتش چند هستش معمولا؟

والا مال من سوئیچینگ هست. خیلی هم خوبه و داره جواب میده...
12 ولت 2 آمپر، فکر کنم چند ماه پیش 10 تومن خریدم...

gackaass
15-08-2013, 16:43
دوستان من یه سوال پرسیدم ولی کسی محل نذاشت
ولی خودم تونستم حلش کنم!
برام جای تعجب داره که دوستانی هم که به نظر کار کرده میان چرا این راهکار به ذهنشون نرسیده
شما میتونید کاری کنید که ماژول مستقیم پیام دریافتی رو روی ترمینال نشون بده در واقع با این کار همین پیغام مستقیم به میکرو هم فرستاده میشه.

حالا هم هرکی خواست بگه که من بهش بگم... چون اینطوری خیلی برنامه نوشتنش آسون میشه
====

در ضمن کیا اینجا با codevision کار میکنن؟
من تقریبا پروِژه ام تمومه دیگه
تمام قسمتاش کار میکنه

ardesheer429
16-08-2013, 15:11
دوستان من یه سوال پرسیدم ولی کسی محل نذاشت
ولی خودم تونستم حلش کنم!
برام جای تعجب داره که دوستانی هم که به نظر کار کرده میان چرا این راهکار به ذهنشون نرسیده
شما میتونید کاری کنید که ماژول مستقیم پیام دریافتی رو روی ترمینال نشون بده در واقع با این کار همین پیغام مستقیم به میکرو هم فرستاده میشه.

حالا هم هرکی خواست بگه که من بهش بگم... چون اینطوری خیلی برنامه نوشتنش آسون میشه
====

در ضمن کیا اینجا با codevision کار میکنن؟
من تقریبا پروِژه ام تمومه دیگه
تمام قسمتاش کار میکنه
سلام دوست عزیز .
من کد ویژن کار میکنم و ماژول خریدم تو راهه . قبلا یه سیم 908 داشتم سوخت . این سری یه سیم 900 سفارش دادم ببینم میتونم بالاخره راهش بندازم یا نه!!!!!
خوشحال میشم اگه این روش رو برای منم توضیح بدین .

mohambas
20-08-2013, 00:40
این هم یک نمونه پایان نامه:
پایان نامه کاملا جدید و جامع و تخصصی و عملی رشته برق گرایش الکترونیک - قرائت کنتور دیجیتال به صورت غیرحضوری با استفاده از پیامک (You can see links before reply)

mohammad_6910
31-08-2013, 13:44
این پروژه رو دوست خوبمون مهندس صفامنش برای سایت ایران میکرو ارسال کردند که پیشنهاد میکنم حتما دانلود کنید
خرید ماژول:
خبر خوب اینکه این ماژول هم اکنون از خارج وارد شده و با قیمت ویژه برای فروش آماده است
برای توضیحات بیشتر و خرید کلیک کنید (You can see links before reply)

You can see links before reply (You can see links before reply)

یوزر ایشان توی انجمن ایران میکرو esisafa (You can see links before reply) می باشد

بررسی ماژول SIM 900 .................................................. .............................................. 2
دستورات AT Command
دستورات عمومی .................................................. .................................................. ...... 7
تنظیم زمان .................................................. .................................................. ................. 8
ذخیره ی شماره ی تلفن .................................................. ............................................... 8
ایجاد تماس صوتی .................................................. .................................................. .... 8
تنظیمات برای SMS .................................................. .................................................. .. 9
تنظیمات ماژول برای GPRS .................................................. ....................................... 10
متصل شدن با GPRS به عنوان client .................................................. ....................... 10
متصل شدن با GPRS به عنوان server .................................................. ....................... 11

شرح پروژه
سخت افزار و عملکرد مدار .................................................. .......................................... 12
تحلیل برنامه ی میکروکنترلر .................................................. ........................................ 21

امکانات عمومیSIM900
چهاز باند 850 / 900 / 1800 / 1900
GPRS کلاس 8/10
ایستگاه مبایل GPRS کلاس B
مطابق با GSM phase 2/2+
Class 4 (2 W @850/ 900 MHz)
Class 1 (1 W @ 1800/1900MHz)
ابعاد : 24 در 24 در 3 میلی متر
وزن : 3.4 گرم
کنترل از طریق ATcommands (GSM 07.07,07.05
وSIMCOM enhanced ATCommands)
محدوده ی ولتاژ کاری : 3.1 تا 4.8 ولت
برنامه ی ابزار سیم کارت
امکانات توان مصرفی پایین : 5/1 میلی آمپر در حالت خواب
دمای کارکرد : 45- تا 85 درجه ی سانتیگراد
مشخصات برای پیام کوتاه
نقطه به نقطه ی MO و MT
سلول منتشر کننده ی پیامک
حالت text و PDU
مشخصات برای صدا
کد کننده های
Half rate (HR)
Full rate (FR)
Enhanced Full rate (EFR)
عملکرد هندس فری (Echo suppression)
AMR
Half rate (HR)
Full rate (FR)
مشخصات برای دیتا
GPRS کلاس 10 : دریافت تا 85.6 kbps
رابط ها (Interfaces)
رابط سیم کارت خارجی SIM 3V/ 1.8V
رابط صدای آنالوگ
RTC backup
رابط ارتباط سریال برای کنترل و دیباگ ماژول
رابط های SPI ، I2C
پایه های ورودی خروجی قابل برنامه ریزی
PWM و ADC
امکانات نرم افزاری
پروتکل 0710 MUX
پروتکل TCP/UDP
FTP/HTTP
FOTA

نرم افزار نوشته شده با VB.NET و استفاده از هسته MCORE جهت کنترل و بهره گرفتن

از تمامی امکانات مودم ها و ماژول های GSM .

سلام
من به فایل ورد مقاله ای که درمورد ماژول sim900 روی سایت گذاشتین نیاز دارم
لطفا در صورت امکان روی سایت قرار داده یا به آدرس میل من ارسال فرمایید
mohammad_shahmirzayi@yahoo.com

skiboys
07-09-2013, 13:50
سلام خدمت دوستان گرامی من با این ماژول کار نکرده ام چندتا سوال داشتم ممنون می شم دوستان عزیزی راهنمایی کنند طریقه اتصال به اینترنت با این ماژول چطور است؟ مثلا من می خواهم این ماژول را به pc متصل کنم و با استفاده از آن به اینترنت متصل بشوم و هم چنین توسط میکرو نیز بر روی ماژول کنترل داشته باشم تا اینجا که من فهمیدم خروجی های این ماژول فقط به صورت rs232 است
همچنین آیا راهی است که من این ماژول را به پورت شبکه وصل کنم؟

safavism
07-09-2013, 14:22
سلام
خروجی ttl دارند زمانی که میخوای به کامپیوتر وصل کنی باید با آی سی max232 تبدیل بشه به rs232 (جهت اتصال به پورت سریال )

sobhan537
07-09-2013, 14:30
طریقه اتصال به اینترنت با این ماژول چطور است؟
یک سری at command هست که با اونا میشه ماژول رو به اینترنت متصل کرد و اطلاعاتی رو به سایت مشخصی فرستاد یا از سایت اطلاعاتی رو دریافت کرد.

مثلا من می خواهم این ماژول را به pc متصل کنم و با استفاده از آن به اینترنت متصل بشوم و هم چنین توسط میکرو نیز بر روی ماژول کنترل داشته باشم تا اینجا که من فهمیدم خروجی های این ماژول فقط به صورت rs232 است.
خروجی ماژول از نوع ttl هست و برای اتصال به کامپیوتر باید خروجی ماژول رو با آی سی های مخصوص مثل max232 به rs232 تبدیل کنیم. بعد با تقسیم مقاومتی به کامپیوتر وصل کنیم.
برای اتصال میکرو به ماژول هم احتیاج به آی سی خاصی نیست. و میتونیم میکرو رو با تقسیم مقاومتی به ماژول وصل کنیم.

آیا راهی است که من این ماژول را به پورت شبکه وصل کنم؟
این مورد برای من هم سواله؟

اگه دوستان با این مورد آشنایی دارن، لطفا راهنمایی کنن...

skiboys
07-09-2013, 15:09
سبحان جان خیلی ممنون از توضیحات کاملی که دادین
کلا نمی شه این ماژول ها را به صورت مودم به pc معرفی کرد؟
توی مشخصاتش نوشته که با پروتکل You can see links before reply هم ارتباط بر قرار می کنه کسی با این قسمتش کار کرده؟
دوستان برای اینکه بشود از اینترنت سیم کارت چند سیستم استفاده کنند چه راه حلی دارید مثلا فرض کنید مودمی داریم که بجای خط تلفن به سیمکارت متصله و خروجی آن پورت شبکه یا به هر صورتی که بشه چند سیستم از اینترنت یک سیم کارت استفاده کنند(البته روش های دیگر هم هست که چند سیستم از یک سیم کارت استفاده کنند ولی مثلا نیاز به wifi داریم من حالت کابل مد نظرم هست)
ممنون از توجه شما

esisafa
07-09-2013, 16:07
فکر کنم یک نرم افزار داره که وقتی ماژول رو با rs232 به کامپیوتر وصل میکنید به صورت مودم عمل کنه و به اینترنت وصل بشید.
برای اتصال به شبکه هم شاید بشه با ایسی های شبکه که در فروشگاه هم هست متصل شد

skiboys
07-09-2013, 16:14
فکر کنم یک نرم افزار داره که وقتی ماژول رو با rs232 به کامپیوتر وصل میکنید به صورت مودم عمل کنه و به اینترنت وصل بشید.

سلام نرم افزار آن را از کجا می شه پیدا کرد این نرم افزار هم حتما با فرستادن At command این کارها را می کند ؟خودمان نمی تونیم بدون آن نرم افزار این کار را انجام دهیم؟

برای اتصال به شبکه هم شاید بشه با ایسی های شبکه که در فروشگاه هم هست متصل شد
یعنی RS232 را به شبکه تبدیل کنیم چنین ایسی داریم؟

ramin_kent
07-09-2013, 17:32
سلام. کتابخانه آیسی max232 در برنامه التیوم میخواستم

navid.h
07-09-2013, 18:19
سلام خدمت دوستان. من امروز یک ماژول sim900 رو که سفارش داده بودم رسیده دستم. می خوام قسمت ولتاژ ورودی Vbat رو درست کنم. کدوم رگولاتور بهتره lm2596 adj یا mic 29302؟؟؟
منبع تغذیه ای که دارم الان 5 ولت سوئیچینگ هست که البته 5.2 نشون میده با مولتیمتر
قسمت powerkey هم که باید 3 ولت باشه رو چطور باید وصلش کنم ؟؟

esisafa
07-09-2013, 19:28
سلام نرم افزار آن را از کجا می شه پیدا کرد این نرم افزار هم حتما با فرستادن At command این کارها را می کند ؟خودمان نمی تونیم بدون آن نرم افزار این کار را انجام دهیم؟

یعنی RS232 را به شبکه تبدیل کنیم چنین ایسی داریم؟

در اینترنت بگردین دنبالش. به این راحتی نیست. خود نرم افزار با At command با ماژول ارتباط داره ولی چیزای دیگه ای هم داره که به عنوان یک مودم شناخته بشه.
این ماژول ها فکر کنم که با spi کار میکنن ولی شاید یک مدلی باشه که با سریال کار کنه و همچنین میتونید با یک میکرو بینشون ارتباط برقرار کنید. به هر حال کار نشد نداره ولی زحمت میخواد

mfallah
12-09-2013, 17:00
سلام
وقتتون بخیر .
یک سوال داشتم !

من وقتی sms به ماژول میدم این. بم میده

+CMTI: "SM",6

چطور بخونمش چون یک لحظه میاد و میره .
دستور اینکه AT+CMGR=6 میدونم میدم ولی چطور جوابشو بگیرم و اون 6 از توش در بیارم/؟زبان بیسیکم

safavism
12-09-2013, 22:50
سلام
میشه با دستور mid شماره اس ام اس رسیده رو خواند.اگر دقت کنی شماره پیام رسیده بعد از کاماست پس براحتی میتونی اون عدد شش یا هر عددی دیگه استخراج کنی

mfallah
13-09-2013, 00:56
من بسکام قسمت uart خوندم ولی نتونستم از rx میکرو وقتی اطلاعات میاد چجوری دسته بندیش کنم تا با mid جداشون کنم!

ممنونم کمکم کنید.

mfallah
13-09-2013, 20:19
سلام دوستان
من تونستم وقتی مثلا at میفرستم ok بخونم و نمایش بدم.
ولی از صبح هرکاری میکنم نمیتونم sms دریافت شده را نمایش بدم.
کلافه شدم کسی هست کمکم کنه!

mfallah
14-09-2013, 01:30
امیدوارم بهم جواب بدید:-(

safavism
14-09-2013, 15:44
سلام
یه نگاهی به این برنامه بنداز یه چیزایی دستت میاد

arvin2009
15-09-2013, 11:56
دوستان من یک دستگاه ساختم با سیم 900 که خیلی خوب کار میکنه فقط یک مشکل دارم.بعد از چند روز ارتباطم قطع میشه و مدار فرمان نمیگیره.مجبورم دستگاه رو یک بار خاموش روشن کنم.کسی از دوستان به این مشکل نخورده.
من از دوتا میکرو مگا 16 و مگا هشت تو دستگاه استفاده میکنم که سیم 900 به مگا هشت وصل است و تغدیه مگا هشت از سیم 900 است.برای همین شیفت دی سی نزاشتم.امکان داره چون پرتهای مگا 16 به مگا هشت وصل است و شیفت دیسی ندارم این مشکل رخ بده
دوستان لطفا جواب بدید

safavism
15-09-2013, 14:26
سلام
احتمالا میکرو هنگ میکنه ...کد برنامه یه جایی مشکل داره... احتمالا منطق و اصول و روال برنامه نویسی رعایت نکردی و بعد از چند مرحله دریافت و خواندن پیام برنامه در اجرا دچار خطا میشه.

arvin2009
15-09-2013, 15:03
متشکرم از جوابتون.ولی فکر نکنم.وقتی کار میکنه 1000 بار بهش دستور بده بدون خطا کار میکنه.من به این نتیجه رسیدم پورت سریال از کار میفته.چون فقط ارتباط با سیم 900 از دست میره و میکرو وظایف دیگش رو انجام میده.امکان داره برای اینکه پرتهای مگا 16 به مگا هشت وصل است ولتاش کاری مگا 8 بالا بره.چون مگا 16 با ولتاز 5 ولت کار میکنه ولی مگا 8 با ولتاز سیم 900

sobhan537
15-09-2013, 15:10
سلام
دوست عزیز حتی اگه میکرو هم با ولتاژ sim900 کارکنه باز هم باید بین میکرو و ماژول از شیفت دهنده dc استفاده کنید. چون حداکثر ولتاژ برای پایه های rx و tx ماژول 3ولته...

arvin2009
15-09-2013, 18:32
دوستا تا به حال دستگاهی که ساختن رو مداوم روشن نگه داشتن؟ایا ارتباط با میکرو بعداز مدتی براشون اتفاق نیفتاده؟

sobhan537
15-09-2013, 21:04
دوستا تا به حال دستگاهی که ساختن رو مداوم روشن نگه داشتن؟ایا ارتباط با میکرو بعداز مدتی براشون اتفاق نیفتاده؟

دوست عزیز مدار من یکساله که مداوم روشنه و داره کارشو بخوبی انجام میده... شما یک اشکال سخت افزاری یا نرم افزاری دارید (به احتمال 90 درصد اشکال شما نرم‏افزاریه) که باعث میشه پس از مدتی کار مدارتون مختل بشه.

vurya1
18-09-2013, 23:53
با سلام
دوستان من از ماژول sim900a استفاده میکنم میکرو مگای 16هم راه اندازشه
تغذیه میکرو و ماژول رو با lm2576 -adj دادم ترانس 2امپر از دو خازن 4700میکرو و دو خازن 104 در ورودی وخروجی رگولاتور استفاده کردم
حالا مشکل چی هست !!!!!!!!!!!!!!
موقع دریافت پیام و تماس یا میکرو ریست میشه یا ماژول بعضا هم اجمعین ریست میشن You can see links before reply You can see links before reply You can see links before reply

یعنی مشکل از چی میتونه باشه You can see links before reply

sobhan537
19-09-2013, 00:49
با سلام
دوستان من از ماژول sim900a استفاده میکنم میکرو مگای 16هم راه اندازشه
تغذیه میکرو و ماژول رو با lm2576 -adj دادم ترانس 2امپر از دو خازن 4700میکرو و دو خازن 104 در ورودی وخروجی رگولاتور استفاده کردم
حالا مشکل چی هست !!!!!!!!!!!!!!
موقع دریافت پیام و تماس یا میکرو ریست میشه یا ماژول بعضا هم اجمعین ریست میشن You can see links before reply You can see links before reply You can see links before reply

یعنی مشکل از چی میتونه باشه You can see links before reply
یک خازن بزرگ (حداق 1000uf) نزدیک پایه VCC و GND میکرو قرار بدید.

mfallah
23-09-2013, 16:59
سلام دوستان من تونستم sms بخونم .
ولی یک سوال داشتم :
مثلا وقتی زنگ میخوره کلمه ring برمیگردونه چطور اونو بخونم؟

mfallah
24-09-2013, 00:59
دوستان اگه کمکم کنید ممنون میشم.

کلمه ring که میاد یا فرضا اون ok بعد at اینا رو میخوام نشون بدم.

sobhan537
24-09-2013, 01:22
با سلام...
دوست عزیزم جواب همه سوالات شما در پست های قبل هست...

به هر حال برای خوندن کلمه ring که ماژول میفرسته؛ یک راه اینه که از وقفه پورت سریال استفاده کنی و در زیر برنامه مربوطه کاراکترها رو بخونی...

mfallah
24-09-2013, 01:46
من از وقفه استفاده میکنم udr ولی کامل نمیاد.
شما نمونه برنامه دارین؟

sobhan537
24-09-2013, 02:34
نمونه برنامه داخل مجله شماره 10 هست...

mfallah
24-09-2013, 11:36
دستوراتش فقط برای خواندن و ارسال sms هست .
من میخوام اون ring بخونم .صفحات قبل هم نگاه کردم ذوستان بحثش کردن ولی نه کامل درحد اینکه گفتن من جواب گرفتم و کدی نذاشتن و یا توضیحی ندادن.

خواندن

+CMTI: "SM",5

sobhan537
24-09-2013, 15:04
دستوراتش فقط برای خواندن و ارسال sms هست .
من میخوام اون ring بخونم .
همونطور که قبلا هم گفتم؛ بهترین راه اینه که از وقفه پورت سریال استفاده کنید. در زیر برنامه مربوطه هم با دستور ()VAR1=Inkey و (VAR2=VAR2+Chr(VAR1 پاسخ ماژول رو داخل متغیر VAR2 بریزید.

mfallah
24-09-2013, 16:14
منم با همین دستورات قبلا نوشتم ولی نصفه دریافت میکنه بخاطر همین از شما خواستم راهنماییم کنید.
مثلا فقط یک حرف یا 2 حرفش میاد همین.

mfallah
29-09-2013, 11:11
سلام
1----امروز اومدم با ماژولم sms بفرستم ارسال نمیکنه؟
چرا؟
AT+CMGS= و ...
دستورام کاملا درسته حتی قبل ارسال من 2 بارat میفرستم ولی sms نمیفرسته!!

sms میتونم بخونم یعنی ارسال و دریافت با ماژول برقرار است ولی sms نمیفرسته!

2----چرا بعد از اینکه ماژول یک sms خوند بعد که sms بعدی میدم انگار نمیخونه .
چی میشه؟

mfallah
01-10-2013, 12:27
دوستان سوال دوم هنوز مشکلی شده برام؟!

ardesheer429
02-10-2013, 13:47
با سلام خدمت دوستان عزيز.
ماژول sim 900 a گرفتم . به بورد لحيم كردم . براي چك كردن لحيم كاري به مشكل برخوردم :
بين vbat , gnd اتصال كوتاه نشون ميده !!! هنوز ماژول رو به هيچي نزدم .تازه دارم برد ميبندم !!!
كسي ميتونه كمك كنه ببينه آيا همينجوري بايد باشه يا من در اشتباه هستم؟
مقاومت بين vbat, gndرو اندازه گرفتم : 1.4 اهم
مقاومت بين دو تا gnd در دو طرف vbat رو اندازه گرفتم : 1.1 اهم.
كسي ماژول داره يه لحظه اندازه بگيره ببينه مقدار مقومت بين v bat , gnd چقدره؟

Shapour_Ardebil
02-10-2013, 19:28
سلام
1----امروز اومدم با ماژولم sms بفرستم ارسال نمیکنه؟
چرا؟
at+cmgs= و ...
دستورام کاملا درسته حتی قبل ارسال من 2 بارat میفرستم ولی sms نمیفرسته!!

Sms میتونم بخونم یعنی ارسال و دریافت با ماژول برقرار است ولی sms نمیفرسته!

چی میشه؟

با سلام

دوست من , من هم سه روز علاف بودم بعدا فهمیدم شارژ ایرانسلم تموم شده باور کن میخواستم موهایم را بکنم که اینو چک نکردم

شما چک کن شاید ..............

ramin_kent
02-10-2013, 23:52
دوستان اگه به sim900 ولتا‍‍ژ 5 ولت بديم ميسوزه؟ آخه در ديتا شيت ماكزيمم ولتاژ sim900 را 4.8 قرار گذاشته

ardesheer429
03-10-2013, 00:14
دوستان اگه به sim900 ولتا‍‍ژ 5 ولت بديم ميسوزه؟ آخه در ديتا شيت ماكزيمم ولتاژ sim900 را 4.8 قرار گذاشته

سوختن كه نميسوزه . ولي يه پيغام مبني بر زياد بودن ولتاژ به پورت سريال ميفرسته . و بعدش خاموش ميشه .
دوست عزيز شما ميتوني سوال بنده رو كه بالا پرسيدم رو جواب بدي؟

ramin_kent
03-10-2013, 01:21
با سلام خدمت دوستان عزيز.
ماژول sim 900 a گرفتم . به بورد لحيم كردم . براي چك كردن لحيم كاري به مشكل برخوردم :
بين vbat , gnd اتصال كوتاه نشون ميده !!! هنوز ماژول رو به هيچي نزدم .تازه دارم برد ميبندم !!!
كسي ميتونه كمك كنه ببينه آيا همينجوري بايد باشه يا من در اشتباه هستم؟
مقاومت بين vbat, gndرو اندازه گرفتم : 1.4 اهم
مقاومت بين دو تا gnd در دو طرف vbat رو اندازه گرفتم : 1.1 اهم.
كسي ماژول داره يه لحظه اندازه بگيره ببينه مقدار مقومت بين v bat , gnd چقدره؟

پايه هاي بين گراند و و نغذيه شما اتصال كوتاه شده 2 كار مي تونيد انجام دهيد تا اتصال گراند و تغذيه ماژول قطع بشه.
بهترين كار اين كه شما يك سيم شيلد آنتن تلويزيون تهيه كنيد بعد سيم شيلد را بگذاريد بين اتصال پايه ها بعد هويه داغ را روي سيم شيلد بگذاريد تا سيم لحيم داغ شود و اضافه هاش به سيم شيلد بچسبد بعد با تست ديود امتر چك كنيد اطمينان پيدا كنيد پايه ها متصل به هم نيست. اگه ديديد جواب نداد با نوك سوزن ميتونيد پايه ماژول را از هم جدا كنيد

sinavd
03-10-2013, 12:11
سلام.امکان برقراری ارتباط 2 طرفه با استفاده از gprs امکان پذیر هست یا نه ؟ یعنی به همون ترتیب که با استفاده از gprs میشه اطلاعات رو به سرور ارسال کرد از سرور هم اطلاعات رو به gprs ارسال کرد

mfallah
04-10-2013, 11:49
قبلا چک کردم مشکل یک حل شده سوال دوم جواب نگرفتم.

چی میشه؟

behnam6500
04-10-2013, 13:25
سلام.امکان برقراری ارتباط 2 طرفه با استفاده از gprs امکان پذیر هست یا نه ؟ یعنی به همون ترتیب که با استفاده از gprs میشه اطلاعات رو به سرور ارسال کرد از سرور هم اطلاعات رو به gprs ارسال کرد

سلام بله

برقراری ارتباط GPRS با ماژولهای خانواده Sim (You can see links before reply)

ardesheer429
04-10-2013, 23:12
پايه هاي بين گراند و و نغذيه شما اتصال كوتاه شده 2 كار مي تونيد انجام دهيد تا اتصال گراند و تغذيه ماژول قطع بشه.
بهترين كار اين كه شما يك سيم شيلد آنتن تلويزيون تهيه كنيد بعد سيم شيلد را بگذاريد بين اتصال پايه ها بعد هويه داغ را روي سيم شيلد بگذاريد تا سيم لحيم داغ شود و اضافه هاش به سيم شيلد بچسبد بعد با تست ديود امتر چك كنيد اطمينان پيدا كنيد پايه ها متصل به هم نيست. اگه ديديد جواب نداد با نوك سوزن ميتونيد پايه ماژول را از هم جدا كنيد

سلام دوست من . اينا رو چك كردم . بطور مشخص معلومه كه پايه ها بهم وصل نشدن . با چشم ميشه تشخيص داد . با اين حال لاشون سوزن هم زدم ولي نشد . اصلا عجيبه .

ardesheer429
05-10-2013, 03:10
بالاخره طاقت نياوردم و ماژول رو باز كردم
باورتنو نميشه در عين ناباوري ديدم كه داخل ماژول دو قسمت مهم مثبت و منفي بهم وصل شده بودند!!!!
ظاهرا اونجايي كه بايد اسيد ميخورده و پاك ميشده ، دست نخورده باقي مونده بود و روش لايه سبز رنگ هم كشيده بودند
با سوزن بينشون رو كندم و از هم جداشون كردم و بعد تست كردم ديدم بعله مشكل از همينجا بود .
تو اين چند روز چند بار با شركت تماس گرفتم و چند بار ايميل دادم همه تاكيد داشتند كه اشتباه از منه!!
ولي بالاخره معلوم شد كه شركت سيم كام كه انقد ازش تعريف ميكنن انقدر ها هم مشتري مدار نيست.
جالبه كه دوستان پيشتيباني فروشندگي سايت هم تاكيد داشتند كه ماژول قبل از خروج از كارخونه چك ميشه !!!

ardesheer429
05-10-2013, 04:28
بالاخره ماژول روشن شد
رفتم سراغ آپديت ديدم ورژنش اينه:
1137B11sim900A64
فايل هاي آپديت معرفي شده طبق دستور العمل به اين ورژن نميخوره.
چون بايد sim900Bباشه و 11 به بالا و 64 بيتي !!!درست ميگم ديگه؟
فايل آپديت كه شبكه رو بشناسه براش دارين؟
لطفا با لينك دانلود بزارين چون هرچي خودم گششتم نتونستم پيدا كنم

ardesheer429
06-10-2013, 20:12
چي شده كسي جواب نميده ؟ دوستان لطفا راهنمايي بفرماييد

sobhan537
07-10-2013, 00:16
بالاخره ماژول روشن شد
رفتم سراغ آپديت ديدم ورژنش اينه:
1137B11sim900A64
فايل هاي آپديت معرفي شده طبق دستور العمل به اين ورژن نميخوره.
چون بايد sim900Bباشه و 11 به بالا و 64 بيتي !!!درست ميگم ديگه؟
فايل آپديت كه شبكه رو بشناسه براش دارين؟
لطفا با لينك دانلود بزارين چون هرچي خودم گششتم نتونستم پيدا كنم
سلام
با ورژن 1137B09sim900B64 میشه آپدیتش کرد. فایلش رو قبلا در تاپیک مربوط به آپدیت SIM900A قرار دادم.

ardesheer429
07-10-2013, 00:21
سلام
با ورژن 1137B09sim900B64 میشه آپدیتش کرد. فایلش رو قبلا در تاپیک مربوط به آپدیت SIM900A قرار دادم.

انجام دادم نشد . آپديت بطور كامل انجام شد ولي شبكه رو نميشناسه
ماژول وقتي روشن ميشه به ترمينال هيچي نميفرسته (پيغام RDY و +cpin و +cfun).
وقتي هم at+creg يا at+cops؟ ميزنم جواب ميده و هردوتا رو صفر نشون ميده .
با دستور AT+COPS=? اينو نشون ميده:
+COPS: (1,"MTN Irancell","Irancell","43235"),(1,"IR-TCI","432 11","43211"),,(0,1
,4),(0,1,2)
با دستور AT+CPINS? هم اينو ميزنه:
AT+CPIN?
+CME ERROR: SIM not inserted
سيمكارتم هم همراه اول و ايرانسل چك كردم . اتصالات سيم كارت هم طبق شماتيك بستم.

الان چيكار بايد كرد دوست عزيز؟

sobhan537
07-10-2013, 00:34
باوت رید ماژول رو روی 9600 تنطیم کنید.
At برای ماژول بفرستید ببینید ok برمیگردونه یا نه؟

ardesheer429
07-10-2013, 03:37
ok رو برميگردونه
چه بدون سيم كارت و چه با سيم كارت فقط چشمك ميزنه و همينطوري روشن باقي ميمونه
ولتاژ تغذيه سيكارت رو اندازه گرفتم 0.2 ولت بود!!!!
بهش زنگ ميزنم ميگه خاموشه.
مشكل از كجاست؟
اتصالات رو ده بار چك كردم

ardesheer429
08-10-2013, 10:54
بالاخره حل شد .
مشكل توي مدار سيمكارت بود !!!
از يه جايي خوندم كه بايد سيمكارت رو يكسره و بدون مقاومت و خازن وصل كنم.
منم اينكار رو انجام دادم و درست شد .
علتش چيه نميدونم!
الان با ميكرو بهش فرمان روشن و خاموش ميدم و برام led رو روشن و خاموش ميكنه .
از دوستاني كه همراهي كردن تشكر ميكنم.

900425052
20-10-2013, 18:02
سلام
بعید میدونم برای این مورد باشه. تغذیشو با lm317 ساختم . ضمن اینکه چند بار برای مدت طولانی تری روشن شد
سلام

این ماژول نیاز به 2 آمپر جریان داره .( البته مداوم نیست، لحظه ای هست) سعی کن علاوه بر منبع تغذیه 2 آمپری یک خازن 10000 میکرو 16 ولت هم با ورودیت یکی کن یه 100 نانو هم اضافه کنی بد نیست .

Ma3ood
21-10-2013, 00:14
سلام
یه سوال در ماژول سیم 900 مقاومت پایه 60 با زمین چقدره ...
با مولتی متر خواهشا اندازه بگیرید

Ma3ood
22-10-2013, 17:03
مرسی بابت کمکت هاتون :mrgreen: راه افتاد.....

علیدلی
01-11-2013, 12:09
سلام
دوستان من دارم pcb ماژول sim900 رو طراحی میکنم .شماتیک های مختلفی تو اینترنت هست .ممنون میشم دوستان یه شماتیک جامع قرار بدند تا همه استفاده کنند

ضمنا پایه های RX و TX که به میکرو متصل میشه باید پول آپ بشه یا تقسیم مقاومتی؟ ممنون میشیم یه شماتیک کلی قرار بدید .باتشکر

sobhan537
01-11-2013, 12:50
سلام
دوستان من دارم pcb ماژول sim900 رو طراحی میکنم .شماتیک های مختلفی تو اینترنت هست .ممنون میشم دوستان یه شماتیک جامع قرار بدند تا همه استفاده کنند

ضمنا پایه های rx و tx که به میکرو متصل میشه باید پول آپ بشه یا تقسیم مقاومتی؟ ممنون میشیم یه شماتیک کلی قرار بدید .باتشکر

سلام
بهترین شماتیک همون دیتاشیت ماژول و دیتاشیت سایر قطعات مثل lm2576 و max232 و ... هستش.
پایه rx ماژول هم باید تقسیم مقاومتی بشه...

علیدلی
01-11-2013, 12:59
سلام
بهترین شماتیک همون دیتاشیت ماژول و دیتاشیت سایر قطعات مثل lm2576 و max232 و ... هستش.
پایه rx ماژول هم باید تقسیم مقاومتی بشه...
سلام
ممنونم
یکی از دوستان می گفت باید rx (پول آپ) بشه درسته ؟

Ma3ood
01-11-2013, 15:26
نه احتیاجی به این کار نیست همون تقسیم مقاومتی انجام بشه کافیه البته میتونید تغذیه میکرو را با ماژول یکسان در نظر بگیرید تا احتیاج به این کار نباشه

sobhan537
01-11-2013, 15:48
میتونید تغذیه میکرو را با ماژول یکسان در نظر بگیرید تا احتیاج به این کار نباشه

مهندس اگه ولتاژ میکرو ATmega16A رو 3V بدیم، میکرو میتونه حداکثر تا فرکانس 10MHZ کار کنه. مهندس میشه بپرسم شما برای باودریت 9600 از چه کریستالی استفاده میکنید؟ من تا حالا از کریستال 11.0592MHZ استفاده میکردم، به همین خاطر مجبورم ولتاژی بیشتر از 3V به میکرو بدم و به همین دلیل هم مجبورم از تقسم مقامتی استفاده کنم :baad:

مهندس به نظر شما اگه از کریستال 7.3728MHZ استفاده کنیم، در عمل کاهش سرعت رو حس میکنیم یا نه!؟ مشکلی به وجود نمیاد؟

علیدلی
01-11-2013, 20:21
سلام
دوستان من یه شماتیک برای sim900a کشیدم که در زیر قرارش میدم خواهشا دوستانی که در این زمینه فعالیت میکنند ممنون میشم یه راهنمایی بفرمایند و ایرادات مدار رو بگیرند

چند تا نکته :
1-مدار دارای rs232 هست برای اپدیت کردن ماژول و ارتباط با کامپیوتر .
2- برای اینکه بتونم هم ارتباط با کامپیوتر برقرار کنم و هر زمان که لازم شد با میکرو چند تا جامپر گذاشتم که هر زمان لازم شد جامپر ها رو بذارم ارتباط بین 232 و ماژول برقرار بشه و هر زمان که لازم شد جامپر رو بکشم و ارتباط بین ماژول و میکرو برقرار بشه .

Ma3ood
01-11-2013, 20:33
مهندس اگه ولتاژ میکرو atmega16a رو 3v بدیم، میکرو میتونه حداکثر تا فرکانس 10mhz کار کنه. مهندس میشه بپرسم شما برای باودریت 9600 از چه کریستالی استفاده میکنید؟ من تا حالا از کریستال 11.0592mhz استفاده میکردم، به همین خاطر مجبورم ولتاژی بیشتر از 3v به میکرو بدم و به همین دلیل هم مجبورم از تقسم مقامتی استفاده کنم :baad:

مهندس به نظر شما اگه از کریستال 7.3728mhz استفاده کنیم، در عمل کاهش سرعت رو حس میکنیم یا نه!؟ مشکلی به وجود نمیاد؟

سلام دوست من
بله من با کریستال 7.3728mhz تست گرفتم و بسیار عالی جواب میده البته برای تغذیه ماژول هم ولتاژ 4 ولت میدهم و فقط میمونه ال سی در مدار داشته باشید که مجبور میشوید تغذیه 5 ولت برای اون تهیه کنید .

Ma3ood
01-11-2013, 20:36
سلام
دوستان من یه شماتیک برای sim900a کشیدم که در زیر قرارش میدم خواهشا دوستانی که در این زمینه فعالیت میکنند ممنون میشم یه راهنمایی بفرمایند و ایرادات مدار رو بگیرند

چند تا نکته :
1-مدار دارای rs232 هست برای اپدیت کردن ماژول و ارتباط با کامپیوتر .
2- برای اینکه بتونم هم ارتباط با کامپیوتر برقرار کنم و هر زمان که لازم شد با میکرو چند تا جامپر گذاشتم که هر زمان لازم شد جامپر ها رو بذارم ارتباط بین 232 و ماژول برقرار بشه و هر زمان که لازم شد جامپر رو بکشم و ارتباط بین ماژول و میکرو برقرار بشه .

برای netlight , powerkey ترانزیستور قرار بدهید و توضیحات پست قبل هم میتونید استفاده کنید در ضمن نیازی هم به جمپر نیست .

علیدلی
01-11-2013, 20:57
برای netlight , powerkey ترانزیستور قرار بدهید و توضیحات پست قبل هم میتونید استفاده کنید در ضمن نیازی هم به جمپر نیست .
سلام
از بابت پاسخگویتون ممنونم

برای powerkey چرا ترانزیستور قرار بدم ؟یعنی شما میگید توسط میکرو on/off کنم ؟
من روی پایه های powerkey و power out یه کلید قرار دادم که با فشردن on میشه .

برای مابقی led ها نیازی به ترانزیستور نیست ؟؟ یعنی بدون ترانزیستور روشن نمیشه ؟

چرا نیازی به jumper نیست .؟ اگر جامپر نذارم dbg-rxd با rxd یکی میشه و زمانیکه داره اپدیت میشه اطلاعات روی پایه rxd و در نهایت روی میکرو میره

Ma3ood
01-11-2013, 21:18
دوست عزیز طبق توصیه های خود simcom نوشته برای netlight ترانزیستور قرار بدهید( صفحه 11 )و همچنین برای روشن و خاموش کردن طبق نقشه به پایه 1 با مقاومت 100 کیلو پول اپ شده و با ترانزیستور فرمان میگیره (صفحه 8)
همچنین برای اتصال سیم کارت از مقاومت 22 اهم و خازن های مربوط به اون استفاده نکردید( صفحه 14
) و همچنین در اتصال انتن (صفحه 13 ) و کلی توصیه های مهم دیگه حتما مطالعه کنید .

ramin_kent
18-11-2013, 00:37
سلام بچه ها .من يك برد الكترونيكي دارم كه روش يك ما‍ژول sim900 داشت كه من اين ماژول را براي يك برد ديگه ايي لازم داشتم و مجبور بودم ما‍ژول را از روي برد بردارم وقتي ماژول را برداشتم متاسفانه ديدم يكي از پايه هاش قسمت مسي اش كنده شده و بدتر اين كه اون پايه بايد به سيم كارت وصل بشه حالا بايد من چي كار كنم كه باز اتصال برقرار شود؟

Ma3ood
18-11-2013, 00:46
نگران نشو اگه فاصله کمه با یه سیم معمولی به پایه ماژول و ترک مسی لحیم کن و یا اگه طولانیه با سیم لاکی سیم کشی کن خیلی اسوون

ramin_kent
18-11-2013, 00:54
نگران نشو اگه فاصله کمه با یه سیم معمولی به پایه ماژول و ترک مسی لحیم کن و یا اگه طولانیه با سیم لاکی سیم کشی کن خیلی اسوون
پايه شمار30 (sim_vdd) هست پايه شماره 29 و 31 قسمت مسيش كنده نشده ولي 30 كنده شده

Ma3ood
18-11-2013, 01:12
بهتره عکسشو بگذاری بهتر میشه راهنمایی کرد در کل کار سختی نیست نیاز به کمی دقت داره ...

khavaninzadeh
19-11-2013, 00:04
سلام..
sim 900 کار خودشو انجام میده ولی وقتی شاررژ روی خط میکنم و سیم کارت رو شارژش میکنم از شبکه خارج میشه...و چراغ netlight تند تند چشمک میزنه.. دلیلش رو نفهمیدم...؟؟؟؟؟؟؟
at comand برای اینکه sim900 در شبکه است چیه؟؟؟
من برای روشن بودنش پایه status رو چک میکنم که 1 است ولی در شبکه نیست و زمانی که به شماره سیم کارت زنگ میزنم میگه خاموش است....
توبر نامه چه atcomand بزارم که هر دقیه چک کنه در شبکه بودنه سیم کارت رو..
ممنون

behnam6500
19-11-2013, 09:28
at+creg?

برای بررسی رجیستر شدن در شبکه هست. مقدار یک برابر با رجیستر شدن هست

khavaninzadeh
19-11-2013, 10:53
ممنون...
دلیل اینکه از شبکه خارج میشه چیه به نظرتون؟؟؟

behnam6500
19-11-2013, 11:14
به خاطر تغذیه مدار و طراحی pcb میتونه باشه...

sobhan537
19-11-2013, 14:13
دلیل اینکه از شبکه خارج میشه چیه به نظرتون؟؟؟
منم این مشکل رو دارم. :( یا شبکه رو پیدا نمیکنه، یا اگر هم به زور پیدا کنه، وقتی بهش زنگ میزنم از شبکه خارج میشه و دیگه وصل نمیشه... cry::
سیمکارت رو مطابق شماتیک ماژول بصورت 6 پین وصل کردم. فاصله سیمکارت تا ماژول هم کمه.
مطمئنم جریان تغدیه ورودی هم کم نیست. با LM2576 و باطری ماشین ولتاژ بهش میدم. ضخامت تراکهای تغذیه هم (2.5mm (100mil هست. خازن 3200uf هم نزدیک VBAT ماژول گداشتم.

اما لامسب شبکه رو پیدا نمیکنه :cry::cry:

دوستان اگه چیزی ذهنتون میرسه راهنمایی کنید...

khavaninzadeh
19-11-2013, 18:09
ممنون بابت پاسختون..
این مشکل فقط برای سیم کارت های ایرانسل که روشون نوشته v10.01 پیش میاد.. دستگاه 1 ماهه داره کار میکنه و فقط زمانی که شارژ روی خط میکنم از شبکه خارج میشه..در مورد اس ام اس و زنگ هیچ مشکلی پیش نمیاد
خیلی عجیبه این مشکل..

h_zaman06
20-11-2013, 12:34
با سلام ...
مدار ساختم و برنامه ای که نوشتم براش کار میکنه

اما مشکلی که هست اینه که اگر دستگاه 1روز روشن بمونه بعد از یک روز دستورات را میکرو اجرا نمیکنه !
ماژول روشنه و زنگ میخوره ... اما پیامک که ارسال میشه به دستور عمل نمیکنه میکرو

میشه راهنمایی کنید مشکل میتونه از چی باشه ؟
نکته ای چیزه خاصی باید رعایت کنم ؟

با تشکر

khavaninzadeh
20-11-2013, 15:22
سلام..
به نظر شما از صحت عملکرد میکروتون اطلاع حاصل کنید .. کریستال خروجی 11059200بزارین و بودریت رو 9600 بزارین....
من هم این مشکل رو قبلانا داشتم که مشکل از میکرو بود.. پایه هاش درست رو برد لحیم نشده بودن.. بعد از 1 روز هیچی ردو بدل نمیشد..

h_zaman06
20-11-2013, 16:48
ممنون حالا یه دور میشینم دقیق چک میکنم .
اما نمی دونم چرا مثلا تا 10 ساعت را که چک کردم به خوبی جواب میده ... اما یه شب تا صبح که میزارم این اتفاق براش میوفته !

البته من از کریستال داخلی خود میکرو روی 8مگاهرتز استفاده کردم ... این مشکلی براش پیش میاره ؟

arvin2009
21-11-2013, 01:22
ممنون حالا یه دور میشینم دقیق چک میکنم .
اما نمی دونم چرا مثلا تا 10 ساعت را که چک کردم به خوبی جواب میده ... اما یه شب تا صبح که میزارم این اتفاق براش میوفته !

البته من از کریستال داخلی خود میکرو روی 8مگاهرتز استفاده کردم ... این مشکلی براش پیش میاره ؟
مشکل برای سخت افزار نیست.شما وقتی که دستگاه را رست میکنید و مشکلی نداره با یک شماره که شمارش برای دستگاه مجاز نیست یک اس ام اس به دستگاه بده ببین ارتباط با دستگاه رو از دست نمیدی؟اگه این اتفاق افتاد بگید تا مشکل رو بهتون بگم.من خودم یک هفته با این مشکل دست و پنجه خورد میکردم.

arvin2009
21-11-2013, 01:31
یک نکته که لازم دیدم به دوستان بگم اینه که برای روشن کردن ماژل توی دستگاه هایی که ماژل باید همیشه روشن باشه احتیاج به کلید و ترانزیستور و فرمان میکرو نیست.بهترین و راحت ترین کار اینه که برای پایه دو و یک ماژول یک جامپر بزارید و جامپر رو بزارید دائم وصل باشه هر وقت برق قطع و وصل بشه ماژول خودکار روشن میشه و احتیاج به هیچی نداره.از این لحاض مطمئن باشید و اصلا نترسید.

arvin2009
21-11-2013, 01:42
دوستان برای انتن ماژل هم از این فوت پرینت استفاده کنید.این انتن که روی برد مدار چاپی میکشید خیلی بیشتر از اتن هایی که بیرون هست انتن میده.من دو سال هست رو این ماژول کار میکنم و برنامه های صنعتی زیادی نوشتم و تولید کردم.نمونش عکس کنار هست.

sobhan537
21-11-2013, 11:14
دوستان برای انتن ماژل هم از این فوت پرینت استفاده کنید.این انتن که روی برد مدار چاپی میکشید خیلی بیشتر از اتن هایی که بیرون هست انتن میده.من دو سال هست رو این ماژول کار میکنم و برنامه های صنعتی زیادی نوشتم و تولید کردم.نمونش عکس روی ای دیم هست.جدیدن هم یک برنامه حرفه ای برای برد اموزشی lpc1768 که کاملا حرفه ای هست.کسی خواست پیام بده.

چهار و پنج هزار تومن پول انتن ندید و حالش رو ببرید

سلام
مهندس خودتون آنتن رو کشیدید یا از یه منبع دیگه گرفتید؟ میخوام بدونم امپدانس 50اهم رعایت شده برای این آنتن یا نه؟ چون اگه رعایت نشده باشه ماژول میسوزه...

arvin2009
21-11-2013, 12:09
اقا شما استفاده کن سوخت بگو من دوتا سیم 900 برات میفرستم.دو سال داریم از این انتن استفاده میکنیم

h_zaman06
21-11-2013, 17:08
با سلام ...
نه مشکلی با این موردی که گفتید ندارم .. چون وقتی شمارش مجاز نباشه پاکش میکنه و بر میگرده به حالت آماده باش .

مشکل در مدت زمان روشن بودن هست .. که وقتی خیلی روشن میمونه ظاهرا دیگه اطلاعات را از ماژول نمی خونه !

sobhan537
21-11-2013, 19:53
اقا شما استفاده کن سوخت بگو من دوتا سیم 900 برات میفرستم.دو سال داریم از این انتن استفاده میکنیم

حالا چرا میزنی مهندس؟!!

من خیلی وقته دنبال یه همچین چیزی می
گردم. حتی یه تاپیک هم درمورد طراحی
آنتن زدم؛ اما متاسفانه کسی کمک نکرد.
به هرحال من از این استفاده میکنم، اما
رو قولت وایسی ها مهندس؟

arvin2009
21-11-2013, 21:02
حالا چرا میزنی مهندس؟!!

من خیلی وقته دنبال یه همچین چیزی می
گردم. حتی یه تاپیک هم درمورد طراحی
آنتن زدم؛ اما متاسفانه کسی کمک نکرد.
به هرحال من از این استفاده میکنم، اما
رو قولت وایسی ها مهندس؟
با خیال اسوده ازش استفاده کن.من کارم دربهای اتوماتیک و کرکره برقی هست و کلی از این مدار رو برای کارم استفاده کردم و همه با همین انتن و برای روشن شدن ماژل از اتصال پایه یک و دو هستند .فقط اطراف انتن رو شلوغ نکن و مثل عکس انتن رو قرار بده

arvin2009
21-11-2013, 21:13
با سلام ...
نه مشکلی با این موردی که گفتید ندارم .. چون وقتی شمارش مجاز نباشه پاکش میکنه و بر میگرده به حالت آماده باش .

مشکل در مدت زمان روشن بودن هست .. که وقتی خیلی روشن میمونه ظاهرا دیگه اطلاعات را از ماژول نمی خونه !
شما در چه زمانی دستورات تنظیم کردن ماژل را میفرستید؟دستورات مثل "ate0","at+cmgf=1","at+clip=1",....
در بعضی از موارد این تنظیمات از بین میرن و دوباره باید دستور فرستاده بشه؟
اینجوری نمیشه نظر درستی داد تا ندونم سخت افزار رو چه جوری بستی

h_zaman06
22-11-2013, 13:28
شما در چه زمانی دستورات تنظیم کردن ماژل را میفرستید؟دستورات مثل "ate0","at+cmgf=1","at+clip=1",....
در بعضی از موارد این تنظیمات از بین میرن و دوباره باید دستور فرستاده بشه؟
اینجوری نمیشه نظر درستی داد تا ندونم سخت افزار رو چه جوری بستی

با سلام ...
تنظیم ماژول همون ابتدای روشن شدن مدار انجام میشه ... یا اگه ریست بشه

یعتی هر بار میخوام دستور بفرستم یه دور کانفیگ کنم ؟

منظور از بستن سخت افزار چیه ؟ روال عادی که اینجا و جاهای دیگه گفته شده دیگه
میکرو با 8مگ داخلی خودش کار میکنه و rx tx هم با با مقاومت 150 اهم و زنر 3.3 ولت به ماژول خوردن ... برق مدار هم 5ولت هست که با یک دیود به ماژول خورده که میشه 4.3 ولت

چیزه دیگه ای نیازه ؟

با تشکر

arvin2009
22-11-2013, 13:59
میتونی یک ازمایشی بکنی.یک رگراتور lm2576 adj جای رگراتور پنج ولت بزار و ولتاژ میکرو و ماژول رو با همین رگراتور تامین کن.بعد اون زنر و مقاومتهای پایه های rx , tx رو بردار چون لازم نیست.بعد امتحان کن.
اگه از این قسمت نباشه نرم افزاریه.میتونی داده های ارسالی مازول برای میکرو رو رو ال سی دی نمایش بدی و وقتی که مدار مشکل دار شد ببینی مازول چیکار میکنه.من خیلی از مشکلات رو با نمایش روی ال سی دی حل میکردم

ramin_kent
27-11-2013, 14:37
سلام بچه ها.ماژول sim900 پايه 60 آنتن با پايه هاي گراند به هم متصل است؟ آخه من هرچي دست ميكنم با اهمتر به هم متصل اند

Ma3ood
27-11-2013, 17:00
متصل نیستند اهم اون در حالت خاموش خیلی کمه واسه همین اتصال کوتاه نشون میده

sobhan537
27-11-2013, 17:01
سلام بچه ها.ماژول sim900 پايه 60 آنتن با پايه هاي گراند به هم متصل است؟ آخه من هرچي دست ميكنم با اهمتر به هم متصل اند
سلام
مشکلی نداره، واسه همه اینطوره. به خاطر امپدانس پایین آنتن؛ مولتی متر فکر میکنه اتصال کوتاست!

ramin_kent
27-11-2013, 17:26
سلام
مشکلی نداره، واسه همه اینطوره. به خاطر امپدانس پایین آنتن؛ مولتی متر فکر میکنه اتصال کوتاست!
دمت گرم

mahdavi1364
30-11-2013, 22:55
با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
حقیقتش من تا صفحه 40 خوندم و هنوز نتونستم مشکلم رو حل کنم .
یه سیم 908 دارم . تو ارتباط با کامپیوتر و میکرو مشکلی ندارم . فقط مشکلم اینجاست که وقتی مثلا اس ام اس رو می خونم و می خوام تو متغییر sms ذخیره کنم به مشکل بر می خورم . یعنی یه سری دیتا درست ذخیره می شه و یه سری اشتباه . خودم فکر می کنم مشکل سر باودریت هست . میکروی mega 16 و باودریت هم 9600 هست .ممنون می شم اگه کسی راهنماییم کنه .

sobhan537
30-11-2013, 23:07
حقیقتش من تا صفحه 40 خوندم و هنوز نتونستم مشکلم رو حل کنم .
یه سیم 908 دارم . تو ارتباط با کامپیوتر و میکرو مشکلی ندارم . فقط مشکلم اینجاست که وقتی مثلا اس ام اس رو می خونم و می خوام تو متغییر sms ذخیره کنم به مشکل بر می خورم . یعنی یه سری دیتا درست ذخیره می شه و یه سری اشتباه . خودم فکر می کنم مشکل سر باودریت هست . میکروی mega 16 و باودریت هم 9600 هست .ممنون می شم اگه کسی راهنماییم کنه .

برای میکروت کریستال خارجی 7.3728mhz یا 11.0592mhz استفاده کن.

mahdavi1364
30-11-2013, 23:25
کریستال 8MHz دارم استفاده می کنم .
حتما باید یکی از اینایی که گفتین باشه ؟ نمیشه مقدار باود ریت رو یه جورایی به نسبت اون کریستال هایی که گفتین محاسبه کرد و در نهایت از همین 8MHz بهره برد ؟

Ma3ood
01-12-2013, 10:41
100 درصد نمی تونه از تعویض کریستال باشه چون در باود ریت 9600 در فرکانس 8 هم خطا صفر میشه
شما بهتره در کامپیوتر ابتدا اس ام اس ارسال و دریافت کنید اگه به درستی کارکرد
اشکال را در برنامه میکروکنترلر جستجو کنید.

mahdavi1364
01-12-2013, 13:00
هیچ مشکلی تو ارتباط با ماژول ندارم ، چه با کامپیوتر و چه با میکرو . مشکلم اینجاست که مثلا وقتی تو برنامه میکرو می خوام متغییر sms رو پر کنم ، بعضی اوقات خطا رخ می ده . یعنی محتویات sms اون چیزی که باید باشه ، نمی شه .
یه سوال : آیا مقدار کریستال روی باود ریت تاثیر می ذاره ؟ یعنی اینکه وقتی کریستال 1 باشه و باود 9600 با وقتی که کریستال 8 باشه و باود 9600 چه فرقی می کنه ، این وسط چه اتفاقی می افته ؟ وقتی برنامه داره با سرعت کریستال ، دستورات رو اجرا می کنه و مقدار پورت رو می خونه ، آیا اون مقدار صفری که در حالت عادی ( زمانی که دیتایی رد و بدل نشه ) روی پورت هست رو هم می خونه ؟(با همون برنامه های select , case هایی که تو فروم گذاشته شده ) .

sobhan537
01-12-2013, 20:07
هیچ مشکلی تو ارتباط با ماژول ندارم ، چه با کامپیوتر و چه با میکرو . مشکلم اینجاست که مثلا وقتی تو برنامه میکرو می خوام متغییر sms رو پر کنم ، بعضی اوقات خطا رخ می ده . یعنی محتویات sms اون چیزی که باید باشه ، نمی شه .
یه سوال : آیا مقدار کریستال روی باود ریت تاثیر می ذاره ؟ یعنی اینکه وقتی کریستال 1 باشه و باود 9600 با وقتی که کریستال 8 باشه و باود 9600 چه فرقی می کنه ، این وسط چه اتفاقی می افته ؟ وقتی برنامه داره با سرعت کریستال ، دستورات رو اجرا می کنه و مقدار پورت رو می خونه ، آیا اون مقدار صفری که در حالت عادی ( زمانی که دیتایی رد و بدل نشه ) روی پورت هست رو هم می خونه ؟(با همون برنامه های select , case هایی که تو فروم گذاشته شده ) .

دوست عزیر اگه مطالب انجمن رو کامل بخونید، جواب همه سوالهاتونو پیدا میکنید...

ramin_kent
02-12-2013, 19:02
سلام دوستان
من با ماژول sim900 به هايپر ترمينال وصل شدم و دستوارات at command را بهش وارد ميكنم .وقتي كه دستور at را بهش ميدهم پيغام ok را ميدهد. وقتي قدرت سگينال را در خواست ميدم عدد 17 را نشان ميدهد وقتي دستور at+creg را وارد ميكنم creg 00 وارد ميكند
فكر ميكنم به شبكه اتصال پيدا نمي كند
به نظر شما مشكل از كجاست؟

Ma3ood
02-12-2013, 19:11
وضعیت ال ای دی net چطوریه ؟
وقتی به شماره زنگ میزنی چی میگه؟

ramin_kent
02-12-2013, 19:47
وضعیت ال ای دی net چطوریه ؟
وقتی به شماره زنگ میزنی چی میگه؟

وضعيت led از همان لحظه كه روشن ميكنم برد led چشمك ميزنه و تغييري هم در وضعيت چشمك زنش تغييري پيدا نمي كند

به سيم كارت روي برد هم كه زنگ ميزنم روشن است بعد از چند بوق ارتباط وصل ميشه و بعد از مدتي خود به خود قطع ميشه

به غير از هايپر ترمينال برنامه ايي است كه بشه بهش دستور داد؟

قدرت سيگنال بايد چقدر باشه؟ مال من 17 ميزنه.

Ma3ood
02-12-2013, 23:52
یعنی چشمک زدنش 64 میلی ثانیه روشن و 3 ثانیه خاموشه ؟
شما خودتون pcb زدید و یا ماژول اماده خریداری کردید .
هاپیپر ترمینال و یا هر برنامه ای مربوط کار بکنه با سریال میشه ارتباط برقرار کرد

ramin_kent
03-12-2013, 02:11
یعنی چشمک زدنش 64 میلی ثانیه روشن و 3 ثانیه خاموشه ؟
شما خودتون pcb زدید و یا ماژول اماده خریداری کردید .
هاپیپر ترمینال و یا هر برنامه ای مربوط کار بکنه با سریال میشه ارتباط برقرار کرد

من خودم مدارش را طراحي كردم.
Led هم فكر كنم 64 ميلي روشن 300 ميلي خاموش است هميشه هم همينطور باقي مي ماند.
بعد در هايپر ترمينال بعضي از دستورات را كه وارد ميكنم ماژول پاسخ error ميدهد
مثلا" دستور at+cmgs="+98917***7245"
پاسخ error ميدهد .
البته بعضي از دستورات نه همش
حالا نميدونم من اشتباه وارد ميكنم يا مشكل از جاي ديگه است؟

sobhan537
03-12-2013, 09:19
رفیق ماژولت شبکه رو پیدا نمیکنه و رجیستر نمیشه. اتصالات سیمکارت و قدرت جریاندهی تغذیه ورودیت رو چک کن. اون قدرت سیگنال هم الکیه!

khavaninzadeh
03-12-2013, 19:36
سلام..
قبلا پرسیده بودم که وقتی سیم کارت رو با شارژ روی خط شارژش میکنم مازول از شبکه خارج میشه دلیلش رو متوجه نشدم .. حال برای شارز سیم کارت توی دستگاه میخوام با ارسال کد شارز به سیم کارت خودش شارز کنه..
در گرفتن مقدار شارژ هیچ مشکلی نیست.. فقط مازول یه دونه ok و یکی error بد از این دستورات میفرسته

Print "AT+CUSD=1,";
Print Chr(34);
Print Mandeh;
Print Chr(34);
Print ",15"

mandeh همون مقدار شارزی که من میفرستم.. یعنی در موبایل خودم ایطوری میفرستم
*141*کد16 رقمی#
و بعد میکرو این کد 22 رقمی رو میگیره و میریزه تو mande
دقیق چک کردم همینو میریزه ولی همونی که قبل گفتم جواب میده ok و error
برای شارز کردن این دستورات درستن؟
ممنون
,

sobhan537
04-12-2013, 07:26
ممنون بابت پاسختون..
این مشکل فقط برای سیم کارت های ایرانسل که روشون نوشته v10.01 پیش میاد.. دستگاه 1 ماهه داره کار میکنه و فقط زمانی که شارژ روی خط میکنم از شبکه خارج میشه..در مورد اس ام اس و زنگ هیچ مشکلی پیش نمیاد
خیلی عجیبه این مشکل..

سلام
من هم این مشکل رو دارم. یعنی وقتی برای سبمکارت شارژ انتقال میدم، ماژول از شبکه خارج میشه و دیگه شبکه رو نمیشناسه. متاسفانه این مشکل کوچیکی هم نیست.

دوستان به نظر شما دلیلش چیه؟ راه حلش چیه دوستان؟

ramin_kent
04-12-2013, 12:01
رفیق ماژولت شبکه رو پیدا نمیکنه و رجیستر نمیشه. اتصالات سیمکارت و قدرت جریاندهی تغذیه ورودیت رو چک کن. اون قدرت سیگنال هم الکیه!

اتصلات سيم كارت را چك كردم مشكلي نداره. تغذيه مدار هم با lm2576 است منبع تغذيه هم جريان بالايي ساپورت ميكنه

به نظر شما به غير از اينها مشكل از كجا مي تونه باشه؟
يك سوال ديگه
خود ماژول به طور اتوماتيك بايد شبكه را پيدا كنه يا نه ما بايد دستوري ارسال كنيم تا شبكه را پيدا كنه؟

Ma3ood
04-12-2013, 14:12
نه تنظیمات خاصی نداره
شما شماتیک کاملی که بردتون را زدید را قرار بدهید شاید نکته ای را نادیده گرفته باشید .

ramin_kent
04-12-2013, 16:40
نه تنظیمات خاصی نداره
شما شماتیک کاملی که بردتون را زدید را قرار بدهید شاید نکته ای را نادیده گرفته باشید .

البته max232 را روي برد برد بستم.

khavaninzadeh
04-12-2013, 17:05
سلام
من هم این مشکل رو دارم. یعنی وقتی برای سبمکارت شارژ انتقال میدم، ماژول از شبکه خارج میشه و دیگه شبکه رو نمیشناسه. متاسفانه این مشکل کوچیکی هم نیست.

به سم کارتت نگاه کن ببین روش نوشته V10.01
برای سیم کارت های همراه اول مشکلی پیش نمیاد و همجنین برای سیم کارت های ایرانسل زیرش نوشته v10.00
دلیلش رو نفهمیدم..
در مورد اون دستوراتی که من فرستاده بودم کسی نظری نداره؟؟؟

sobhan537
04-12-2013, 19:05
در مورد اون دستوراتی که من فرستاده بودم کسی نظری نداره؟؟؟
همه دستوراتت رو توی یک خط بنویس و بینشون ; بذار.

sobhan537
04-12-2013, 19:11
سلام

هیچکس نظری نداره؟ کسانیکه با این ماژولها پروژه های صنعتی و تجاری انجام میدن چطوری این مشکل رو برطرف میکنن پس؟؟

ramin_kent
04-12-2013, 21:01
البته max232 را روي برد برد بستم.

كسي مدار من را نگاه نكرد ببينه چرا شبكه پيدا نميكنه؟

arvin2009
04-12-2013, 22:06
انقدر مشکلات تون پراکنده هست که نمیشه جواب داد.اقا شما اگه سیمکارت میزارید و بهش زنگ میزنید و بوق میخوره یعنی شبکه رو شناخته و سرعت ال ای دی می بایست فرق کنه.

این دستور برای شارژ فرستادن همراه اول

Charj = Mid(urxc_buff , H , 15)
Print "atd*140*#" ; Charj ; "#;"
خواندن

Print "AT+CUSD=1," ; Chr(34) ; "*140*11#" ; Chr(34) ; ",0"
اینم برای ایرانسل

Charj = Mid(urxc_buff , H , 16)
Print "atd*141*" ; Charj ; "#;"
اینم برای خواندن

Print "AT+CUSD=1," ; Chr(34) ; "*140*1#" ; Chr(34) ; ",0"

Ma3ood
04-12-2013, 22:52
كسي مدار من را نگاه نكرد ببينه چرا شبكه پيدا نميكنه؟

از نظر مداری درسته هرچند تمامی موارد در نظر گرفته نشده ولی ماژول راه اندازی میشه
فقط شما 3 خازن 100 نانو در مسیر تغذیه قرار بده و به پایه vtrc یه خازن الکترولیت 4.7 میکرو فاراد به زمین قرار بدهید .

sed20
05-12-2013, 00:37
سلام
بچه ها من تازه کار با sim900 شروع کردم تو برنامه نویسیش مشکل دارم
اگه یه نمونه برنامه داشته باشید که فقط بتونم یه sms بفرستم ممنون میشم
در حد فرستادن سلام

arvin2009
05-12-2013, 01:50
سلام
بچه ها من تازه کار با sim900 شروع کردم تو برنامه نویسیش مشکل دارم
اگه یه نمونه برنامه داشته باشید که فقط بتونم یه sms بفرستم ممنون میشم
در حد فرستادن سلام
فقط
یک برنامه نمونه که در پست اول هست
این یک تابع برای اینکار.باقی کارش پا خودت

void loop()
{
unsigned char number[13];
int x;

delay_ms(500);
for(counter=0;counter<13;counter++)
{
number[counter]=phone_number1[counter];
}
lcd_clear();
lcd_gotoxy(0,1);
lcd_puts(number);
printf("AT+CMGS=\"%13s\"\r",number);
wait_to_get('>');
printf("SALAM");
putchar(ctrl_z);

}

ramin_kent
05-12-2013, 20:15
دوستان مدار gsm من که خودم ساختم شبکه پیدا نمیکند هر کاری هم به فکرم رسید انجام دادم ولی باز هم شبکه پیدا نکرد.تغذیه سیم کارت هم که اندازه گرفتم 0 ولت است سیم کارت هم دائم خاموش است.تو هاپر ترمینال هم به محضی که مدار را روشن میکنم پیغام cpin is not inseart را میدهد و csmins =0,0 نشان میدهد.
منبع تغذیه هم تا 4 آمپر جریان دهی میکند.
نمیدانم واقعا" مشکل از کجاست
ممکن است ایراد از ماژول باشد؟

sobhan537
05-12-2013, 22:31
دوستان مدار gsm من که خودم ساختم شبکه پیدا نمیکند هر کاری هم به فکرم رسید انجام دادم ولی باز هم شبکه پیدا نکرد.تغذیه سیم کارت هم که اندازه گرفتم 0 ولت است سیم کارت هم دائم خاموش است.تو هاپر ترمینال هم به محضی که مدار را روشن میکنم پیغام cpin is not inseart را میدهد و csmins =0,0 نشان میدهد.
منبع تغذیه هم تا 4 آمپر جریان دهی میکند.
نمیدانم واقعا" مشکل از کجاست
ممکن است ایراد از ماژول باشد؟

به احتمال 95درصد مشکل شما مربوط به اتصال سیمکارته. باید سیمکارت رو دقیقا مثل شماتیک داخل دیتاشیت وصل کنید. همچنین از آنتن خوبی استفاده کنید. اگه درست نشد، پایه های ماژول رو دوباره لحیم کنید و با الکل قشنگ اطراف و زیر ماژول رو بشورید.

Ma3ood
05-12-2013, 22:38
وضعیت pcb تون خیلی مهمه انتنی که استفاده کردید چیه ؟
بله میتونه ماژول هم صدمه دیده باشه بهتره از منبع تغذیه استفاده کنی و جریان کشی مدار را مشاهده کنید .

ramin_kent
05-12-2013, 22:53
پايه هاي سيم كارت را كه دقيقا" مثل ديتا شيت نصب كردم به جز همان آي سي كه گير نمياد مثل ديتا شيت است.
قدرت آنتن دهي هم با دستور at+csq ميدم 18 19 است.
آنتن هم مثل همان آنتن تو فروشگاه موجود است استفاده كردم كه پايش را زدم به پايه 60 ماژول و بدنه آنتن هم گراند كردم.
منبع تغذيه كه دارم ميزان جريان كشي را نشان نميده بايد چقدر جريان بكشه تا بفهمم ماژول سالم است يا نه؟

mahdavi1364
07-12-2013, 18:29
یه میکرو mega16 رو وصل کردم به sim908 و برنامه میکرو اینه که داره اس ام اس های سیم کارت رو پشت سر هم می خونه و از روی متن ، پاسخ های مختلفی رو روی lcd نشون می ده . حالا مشکلم اینجاست که تقریبا هر 30 تا اس ام اس رو که می خونه( دقیقا بعد از خوندن یه تعداد مشخص ) ، میکرو یا هنگ می کنه ، یا ریست می شه . چیزی که من فهمیدم اینه که مشکل از پر شدن بافر هست . حالا اینکه چجوری بافر رو خالی کنم ، نفهمیدم چجوریه . از دوستان کسی هست که راهنمایی کنه ؟
با تشکر فراروان . یاعلی

Ma3ood
07-12-2013, 20:59
پس منبع مشکلتون را متوجه شده اید
شما الگوریتم برنامه خودتونو یه بررسی و تحلیل بکنید متوجه اشکالتون خواهید شد
. مثلا برای خوندن یه اس ام اس یه تعداد کاراکتر را از ماژول میخونید مثلا 100 تا دفعه بعد برای اس ام اس بعدی دوباره از اول ارایه شروع به نوشتن کنید نباید چنین اتفاقی بیفته و به اصلاح پر بشه !

mahdavi1364
07-12-2013, 22:14
آقا مسعود ، فرک نمی کنم الگوریتمم مشکلی داشته باشه . یه متغییر String * 200 برای مشخصات SMS و یه متغییر String * 50 هم برای متن SMS گرفتم که بعد از هربار خوندن ، مقدار هر دو رو NULL می کنم .
درواقع بعد از هربار خوندن تمام متغییر هام رو صفر می کنم .
در مورد Config Serialin = Buffered , Size = 254 چه چیزایی می دونید ؟ این رو اول برنامه گذاشتم و بعد از هربار خوندن هم Clear Serialin رو گذاشتم ، ولی بازم نتیجه نگرفتم .
اگه راه کاری به ذهنتون می رسه ، ممنون می شم بگم .

Ma3ood
08-12-2013, 13:46
در مورد Config Serialin = Buffered , Size = 254 چه چیزایی می دونید ؟ این رو اول برنامه گذاشتم و بعد از هربار خوندن هم Clear Serialin رو گذاشتم ، ولی بازم نتیجه نگرفتم .
اگه راه کاری به ذهنتون می رسه ، ممنون می شم بگم .
در مورد برنامه که نمیشه نظری داد .
در مورد دستور بالا من زمانی که میخواهم با terminal emulator برای ارسال داده به میکرو استفاده کنم ازش استفاده میکنم .این دستور داده های دریافتی پورت سریال میکرو را در بافر سخت افزاری در نظر میگیره که حافظه برای این کار از Sram تامین میشه
در مورد size هم مشخص کننده تعداد بایت بافر هست . نیازی به استفاده از این دستور ندارید .

mahdavi1364
08-12-2013, 14:50
پس با این حساب ، این دستور تو کار من کاربردی نداره .
پیشنهاد شما چیه ؟ همونطور که گفتم ، ظاهرا بافر میکرو پر می شه و بعد ریست می کنه . اگه اینطوری باشه ، چجوری می تونم بافر رو خالی کنم ؟

Ma3ood
09-12-2013, 17:53
در مورد مشکل شما نظر قطعی نمیشه داد ولی من مشابه مشکل شما را در زمانی که دو اس ام اس پشت سر هم برای سیم کارت میمومد داشتم چون میکروکنترلر ها دستورات را خط به خط انجام میدهند و فضای stack محدود دارند نمی توانند دو کار را همزمان انجام بدهند مثلا در حال نمایش اس ام اس بودم اس ام اس دیگری ارسال میشد که میکرو در جایی هنگ میکرد چون اطلاعات ناقص دریافت کرده بود . در حلقه ای گیر کرده بود .

sed20
10-12-2013, 10:58
سلام
بچه ها من تو ارسال پیام با sim900مشکلی ندارم فقط تو دریافت اش مشکلی دارم مثلا نمیتونم برنامه ای بنیویسم که وقتی یه کدی را فرستادیم(به شماره دیگه اس ام اس کردیم به sim900) به sim 900 اون یه رله رو راه بندازه تو رو خدا کمکم کنید

Ma3ood
10-12-2013, 17:59
شما برای این مشکلتون اگه pdf صفحه اول از اقای صفامنش را مطالعه میکردی تمامی موارد به خوبی توضیح داده شده

abbasalifix
13-12-2013, 00:25
سلام من یک ماژول sim 900a دارم
روی دوتا بردی که طراحی کردم جواب نداد
هیچ ال دی دی روشن نمیشه
ولتاژ به پایه ها میرسه
جریان کافیه
خازن زیاد گزاشتم
دیتا ندارم
جریان در حد میکرو آمپره که مصرف میشه
میخوام با سیم یکی یکی + - هارو وصل کنم بعد به سریال وصل کنم این کار میشه ؟

abbasalifix
13-12-2013, 01:02
ال ای دی هاش روشن شد با سیم زدم اما دیتا ندارم
چیکار کنم؟

sobhan537
13-12-2013, 02:33
ال ای دی هاش روشن شد با سیم زدم اما دیتا ندارم
چیکار کنم؟

دوست عریزم، اگه انجمن مربوط به sim900 رو کامل مطالعه کنید، قطعا جوابتون رو پیدا میکنید و مشکلتون حل میشه.

Greatal
03-01-2014, 22:44
عزیزان کسی این sim900 رو با آرم اونم آرم هایی که هسته 1.8 ولتی دارن یا حتی اون هایی که با 3.2 کار می کنند راه انداخته ممنون می شم اگر راهنمایی کنید
و اینکه تا به حال کسی با RTX اونم با لایبری TCPNET تونسته به مستقیم به اینترنت وصل بشه باهاش مثل ویندوز که استاندارد مودم می سازیم و با *99# یا کد های دیگه به اینترنت وصل میشیم

jalaloraz
09-01-2014, 21:11
باسلام و خسته نباشید خدمت عزیزان بنده ماژول sim900 را خریدم و ان را راه اندازی کردم پنج دقیقه خوب کار کرد خیلی از کامندها را خوب جواب میداد اما بعد از نیم ساعت که خواستم ان را دوباره راه اندازی کنم نمیتوانم با ان ارتباط برقرار کنم کابل ارتباطی نیز سالم است و ان را تازه خریدم در روشن و خاموش کردن وهچنین پیدا کردن شبکه مشکلی ندارد و اگه با همراه خودم با ان ارتباط برقرار میکنم پایه RI ان روشن میشود ولی بصورت نوشتاری روی نرم افزار مربوطه برخلاف دفعه قبل متن RING را نمینویسد یعنی اصلا ارتباط کابل RS مثل اینکه قطع میباشد میشه لطفا راهنمائی کنید

Ma3ood
09-01-2014, 21:19
به دستور at جواب ok میدهد
اگه جواب داد شما یه بار ماژول را به تنظیمات کارخانه برگردانید .

Greatal
10-01-2014, 00:45
عزیزان کسی این sim900 رو با آرم اونم آرم هایی که هسته 1.8 ولتی دارن یا حتی اون هایی که با 3.2 کار می کنند راه انداخته ممنون می شم اگر راهنمایی کنید
و اینکه تا به حال کسی با rtx اونم با لایبری tcpnet تونسته به مستقیم به اینترنت وصل بشه باهاش مثل ویندوز که استاندارد مودم می سازیم و با *99# یا کد های دیگه به اینترنت وصل میشیم
دوستان اساتید نظری کمکی ندارند راهنمایی :(

jalaloraz
10-01-2014, 17:51
دوست عزیز باسپاس از جوابتون اما به دستور at هم جواب نمیده

KHM
10-01-2014, 17:59
اول هایپرترمینال یا teraterm رو وا کن و تنظیم کن و بعدش ماژول رو روشن کن...چون baud rate رو ثابت نکردی..اگه اینجوری جواب نداد مشکل از سخت افزارته...

Ma3ood
11-01-2014, 19:19
سلام دوستان
به موردی امروز برخورد کردم واسم جالب بود ، اگه اس فارسی واسه سیم 900 ارسال بشه هنگ میکنه دلیلش چیه؟
مثلا هر متنی انگلیسی وارد بشه مشکلی پیش نمیاد ولی فارسی باشه برنامه قاط میزنه!
دوستان چطوری این مشکل را رفع کردند .

KHM
11-01-2014, 22:22
دادا اگه متن sms فارسی رو نگا کنی کد هگز هر حرف رو میده...حالا دیگه مونده برنامت رو چجوری بنویسی...البته به حالت pdu و text هم ربط داشت..(البته تا اونجا که یادم مونده...خیلی وقته کار نکردم)

keyvan05
12-01-2014, 00:33
سلام آقای صفا منش دستتون درد نکنه خیلی عالیههههههههههههههههه
براتون مقدوره که برنامه رو به زبان Bascom بزارید
آخه من c کار نکردم
ممنون میشم
هزار بار دستتون درد نکنه
منتظرم

keyvan05
12-01-2014, 00:41
سلام آقای صفا منش دستتون درد نکنه خیلی عالیههههههههههههههههه
براتون مقدوره که برنامه رو به زبان Bascom بزارید
آخه من c کار نکردم
ممنون میشم
هزار بار دستتون درد نکنه
منتظرم

masood1234
18-01-2014, 02:15
این مطب خلاصه ی پروژه من بود که در اختیار همه قرار دادم

دستتون درد نکنه . لطف بزرگی کردید . ممنون

robaticsh
20-01-2014, 16:32
سلام دوستان.من یک ماژول sim900 دارم که با میکرو atmega32 برنامه ریزیش کردم.الان که تغذیه رو وصل میکنم اس ام اسی که به ماژول میدم deliver میشه ولی ماژول هیچ تغییری نمیکنه.و هیچکدوم از برنامه هامو اجرا نمیکننه.از برنامم مطمینم چون قبلا جواب داده.خاهشا کمک کنید.عجله دارم

Ma3ood
20-01-2014, 16:44
دلایل زیادی میتونه داشته باشه ؟
خوب اینطور که شما میفرمایید ماژول شبکه را میشناسه ، و اس دریافت میکنه ، در خوشبینانه ترین حالتش اینه حافظه سیم کارت پر هست ، علت دوم میتونه ارتباط سریال به هر نحوی برقرار نمیشه و یا درست تنظیم نیست ،
حالت سوم کلیات برنامه باید مورد بررسی قرار بگیره

robaticsh
20-01-2014, 16:55
ماژول شبکه رو می شناسه.برنامم جوریه که در حالت کلی ماژول deactive و با ارسال یک sms, اکتیو میشه.ولی وقتی ماژول روشن میشه رو lcd نوشته deactive و هر اس ام اسی که حاوی متن active بش می دم هیچ تغییری نمیکنه.برنامم دقیقا روی ماژول دیگه خیلی راحت جواب داده.هرچی هست از سخت افزاره.

robaticsh
20-01-2014, 17:12
مشکل حل شد حافظه پر بود.فقط اگه راجبه کریستالشم بگید ممنون میشم.باید حتما 11.0592 باشه؟12 مگا نمیشه باشه؟

Ma3ood
20-01-2014, 17:13
پس مشکلتون در خوشبینانه ترین حالتش بود :mrgreen:
نه مشکلی نداره میتونید از هر کریستالی استفاده کنید ولی این نوع کریستالها بهتره چون خطای ارتباط سریال به صفر میرسه ولی در حالت 12 مگ خطای 0.2% دارید . چون فاصله کوتاهه مشکلی ایجاد نمی کنه

robaticsh
20-01-2014, 18:41
راجع به کریستال میدونید باید چند باشه؟دقیق باید 11.05 باشه یا 12 مگا هرتزم میشه؟

robaticsh
20-01-2014, 18:43
ببخشید کامنت قبلیو ندیدم.دوباره پرسیدم پس میتونم از کریستال 12 هم استفاده کنم فقط باوت ریدم باید 9600 باشه؟یا اونم تغییر میکنه؟

Ma3ood
20-01-2014, 19:23
سرعت باود ریت قابل تنظیم هست و ماژول به طور خودکار سرعتو تشخیص میدهد ، سرعت معمول 9600 استفاده میکنن ولی بیشتر هم باشه موردی نداره و ماژول و میکرو پشتیبانی میکنند بدون هیچ مشکلی ،
باود ریت اعداد ثابتی هست فقط باید رجیستر های مربوطه را برای ارتباط سریال در حالت 12 مگ برای 9600 تغییر داد .
موفق باشید

robaticsh
21-01-2014, 00:38
مرسی از راهنماییتون.ولی ماژول با کریستال 12 کار نکرد.و الان با 11.05 کار میکنه.

robaticsh
21-01-2014, 00:39
یک راهنمایی برای دیگر دوستان.برای تغذیه ماژول میتونید از یک آداپتور 5 ولت و2 آمپر به بالا استفاده کنید که با یک دیود که سر راهش بزارید ولتاژو میتونید به حدود 4.3 کاهش بدین.من جواب گرفتم

Ma3ood
21-01-2014, 00:52
مرسی از راهنماییتون.ولی ماژول با کریستال 12 کار نکرد.و الان با 11.05 کار میکنه.

خوب اگه تنظیماتش قبلی باشه و کریستالتون را تعویض کنید ، نبایدم به درستی کار بکنه
ولی در کل در مواقعی که اطلاعات خیلی حساس هستند کریستالهایی توصیه میشه که خطا را صفر کنند

Greatal
24-01-2014, 01:59
و اینکه تا به حال کسی با rtx اونم با لایبری tcpnet تونسته به مستقیم به اینترنت وصل بشه باهاش مثل ویندوز که استاندارد مودم می سازیم و با *99# یا کد های دیگه به اینترنت وصل میشیم

کجاست یاری کننده ای که مرا یاری کند کمک:(

Ma3ood
24-01-2014, 10:24
در مورد سوال اول در مورد میکروهایی با تغذیه 3.2 ولتی مشکلی وجود نداره ولی هسته 1.8 ولتی میتونی از ای سی های بافر دو طرفه استفاده کنی مثل (74245 البته به کارت نمیاد چون TTL هست فقط مثال زدم )
در مورد اتصال به اینترنت من در سایتهایی دیدم که از این ماژول مانند مودم های gsm که در بازار هست استفاده کردند پروژه ساختند پس امکانش هست .

tofan_2030
26-01-2014, 21:29
با سلام
برنامه ای با زبان Basic ندارین در رابطه با دریافت SMS

gbg
27-01-2014, 01:39
اگه بخوایم برای دانلود اتچ ها همش ریپلای کنیم که کل انجمن میشه ریپلای!!!

کل این 113 صفحه رو خوندم!!
تو راه اندازی سخت افزار هرکی یه چیزی گفته و اصلا نمیشه به جمع بندی درستی رسید

Ma3ood
27-01-2014, 11:02
اگه بخوایم برای دانلود اتچ ها همش ریپلای کنیم که کل انجمن میشه ریپلای!!!

کل این 113 صفحه رو خوندم!!
تو راه اندازی سخت افزار هرکی یه چیزی گفته و اصلا نمیشه به جمع بندی درستی رسید

فکر نکنم ابهامی باشه اگه شما تموم صفحه ها را خوندید !
برای راه اندازی و کار با این ماژول همون پروژه پست اول این تاپیک هم کافی هست بازم اگه اشکالی به جز موارد یاد شده هست و ابهامی دارید بیان کنید

s.rassouli
27-01-2014, 12:08
عالیه

gbg
27-01-2014, 15:02
من از sim908 استفاده می کنم
یکی از ابهامام در مورد قسمتیه که زینر و مقاومت خورده به rx , tx هر کی یه چی گفته
به نظرم پست باید خیلی تمیز بسه

mfallah
07-02-2014, 18:11
سلام
بالاخره تونستم sms بفرستم و بخونم

الان میخوام شماره sms بخونم که مثلا این sms اول است .دوم و...
چطور؟

Greatal
15-02-2014, 17:16
در مورد سوال اول در مورد میکروهایی با تغذیه 3.2 ولتی مشکلی وجود نداره ولی هسته 1.8 ولتی میتونی از ای سی های بافر دو طرفه استفاده کنی مثل (74245 البته به کارت نمیاد چون TTL هست فقط مثال زدم )
در مورد اتصال به اینترنت من در سایتهایی دیدم که از این ماژول مانند مودم های gsm که در بازار هست استفاده کردند پروژه ساختند پس امکانش هست .
ممنون از جوابتون برای بافر یه آسی ti پیدا کردم البته هم کم یابه و هم گرون YE08
در مورد شدنش من خودم هم اطلاع داشتم که میشه کمک می خواستم
برای دوستانی که بعدا می خواند این کار رو با لایبری های cmsis و rtx انجام بدن چند تا مسئله هست که من خودم باهاش کلی سر کار رفتم
1- sim900 دیفالت اکوش روشنه اما لایبری های شبکه مودم تو rtx با اکو مشکل دارند
2- لایبرب هاب rtx فقط \r میفرستند اما sim 900 هم \r هم \n می خواد
3- این لایبرب ها از نال ته رشتشون استفاده نمی کنند اگر تابع سند رو اور رایت کردید که رشته بگیره به این هم دقت کنید

Dr.ROOSTA
23-02-2014, 21:56
با سلام برنامه ای با زبان Basic ندارین در رابطه با دریافت SMS

این صفحاتی از pdf ای که دوستان لابلای این صفحات قرار داده بودن هستش.......
خدا خیرش بده .......... واقعا زکاتشو داده..........
خدا به معلوماتش اضافه کنه.......

svb93
25-02-2014, 23:58
سلام
من هم می خوام ماژول 900 یا 908 بخرم به نظرتون کدام مدل بخرم بهتره و دردسر کمتری داره (از نظر اپدیت و ...)
راه اندازی 900 و 908 یکیه ؟ چون اولین بار می خوام استفاده کنم به نظرتون می تونم 908 راه اندازی کنم یا سخته ؟

لینک ها :

ali_ele
10-03-2014, 19:33
با سلام خدمت دوستان و اساتید
من برای یک پروژه باید اطلاعات آنالوگ و دیجیتال بفرستم روی یک سایت و در اون سایت این اطلاعات رو نمایش بدم در این مورد چندتا سوال داشتم
1- بعد از دستور AT+CIPSEND دستوری که نوشته میشه به چه زبانی هست
2- هاست رایگانی که باز کردم وقتی با SIM900 بهش CONNECT OK میشم برای ماژول یک سری اطلاعات ارسال میکنه و ورژن FTP رو در خط اول اطلاعات میگه اما زمانی که اطلاعات رو با دستور GET میفرستم ماژول SEND OK برمیگردونه اما سایت error شماره 530 رو بر میگردونه و میگه شما هنوز login نشدید قابل ذکر که Acconut FTP هاست بنده با یوزر و پسورد محافظت میشه و این قابلیت رو هم نداره که این محافظت رو غیرفعال کرد (آخ دستم!) خواستم بپرسم راه حل چیه چطور میشه به سرور FTP با ارسال اطلاعات Login شد و یوزرنیم و پسورد اکانت FTP رو ارسال کرد و یا راهی هست که به این کارها و Login شدن نیازی نباشه

hosein-es
14-03-2014, 17:37
این مطب خلاصه ی پروژه من بود که در اختیار همه قرار دادم
سلام مهندس ممنون از لطفت.
پروژه ی من کنترل نشت گازهای متان و منواکسید کربن در محیط با استفاده از سیم900 و avr است.
میشه در مورد متغیرهایی که تو این برنامه استفاده کردی توضیح بدی مثل ctrlzو...
یه سوال دیگه : اگه به پایه rx سیم900 2.9 ولت برسه آسیب میبینه؟

shen
14-03-2014, 21:14
برای اینکه همیشه خودتون بتونین مشکاتتون رو رفع کنین حتما از وسایل تست استفاده کنین.

در اینجا حتما بین ماژول و ترمینال کامپیوتر ارتباط برقرار کنید تا ببینید چه چیزی رد و بدل میشه. اونوقت میدونین چه اتفاقی افتاده
مگم توی کامپیوتر چه جوری میشه دید که چی داره بین میکرو و ماژول در و بدل میشه ؟ نرم افزار داره عایا ؟

behnam6500
14-03-2014, 23:08
مگم توی کامپیوتر چه جوری میشه دید که چی داره بین میکرو و ماژول در و بدل میشه ؟ نرم افزار داره عایا ؟

فقط کافیه که rx/tx بین میکرو و ماژول با max232 وصل کنید به کامپیوتر... + گراند

amin69
19-03-2014, 18:40
با سلام خدمت دوستان گل
وتشکر بابت همه چی!
من الان به یه مشکلی خوردم که گفتم از دوستان یه راهنمایی بگیرم
من سیم 900 راهندازی کردم
ارسال اس ام اس هم عالی جواب میده
فقط مشکلی که هست من میخوام با میکرو اعتبار استعلام کنم
و از کد زیر استفاده میکنم
ولی فقط چهار تا کاراکتر تو پر سیاه رو ال سی دی نشون میده

Sharj:Dim Sharjok As String * 20 : Sharjok = ""
Dim Sharj As String * 250 : Sharj = ""
Print "AT+CUSD=1" ; "," ; Chr(34) ; "*140*1#" ; Chr(34) ; "," ; "15"
Input Sharjok
Input Sharj
Cls
Lcd Sharj
Wait 5
Goto Main1

کسی میدونه ایراد کار کجاست؟!

sobhan537
19-03-2014, 20:26
سلام از ماست...

اشکال شما اینه که همه عبارتی که با گرفتن موجودی، ایرانسل روی صفحه گوشی نشون میده، همشو داخل یک متغییر ریختید و میخواید همشون نشون بدید. ما بین کاراکترهایی که ایرانسل میفرسته، کاراکتر enter هم وجود داره که lcd نمیتونه نشون بده و هنگ میکنه.

شما بهتره با دستور inkey() هر کارکتر رو تک بگیرید و شرط بذارید و فقط قسمتی که مربوط به میزان اعتبار هست رو توی متغییر بریزید و نمایش بدید. دیگه قسمتهای دیگه که تبلیغ ایرانسل هستش رو دور بریزید...

amin69
19-03-2014, 23:15
سبحان جان ممنون بابت پیگیریت
فک کنم امروز هر سوالی کردم شما به دادم رسیدی
خوب برای این کار باید چیزی که ارسال شده رو یه جایی ذخیره کنم دیگه؟!
اتفاقا داشتم یه کم پیش pdf 11 پروژه سینا رو نگاه میکردم
اونم از همین روش استفاده کرده

Do
B = Inkey()
Select Case B
Case 0:
Case 13:
If Sms <> "" Then Exit Do
Case 10:
If Sms <> "" Then Exit Do
Case Else
Sms = Sms + Chr(b)
End Select
Loop

:o

mohamad0
22-03-2014, 22:22
سلام من برد راه انداز ماژول sim900 رو خریدم اما نمیتونم راش بندازم
تغذیه رو وصل می کنم اما led پایه netlight روشن نمیشه خواهش میکنم کمک کنید
از lm317 برای تغذیه استفاده می کنم

با سلام
اکثر موارد مشکل از تغذیه هست.
(من از lm317 دل خوشی ندارم . بماند چرا....
از lm2576 استفاده کن و مدار زیر را ببند .از مدل adj بخر که بتونی ولتاژ4.1 را دقیقا ایجاد کنی . خیلی بهتر از 317 هست .
من همیشه از این استفاده کردم مشکلی نبوده. موید باشید
7391

amin69
22-03-2014, 23:07
دوستان یه سوال:
من با کد زیر سرویس مسیج که برای استعلام اعتبار هست رو فیلتر میکنم(تا نقطه بعد از "rial")

Shuru = Instr(sharj2 , "+")
Payan = Instr(sharj2 , ".")
Tedad = Payan - Shuru
Tedad = Tedad + 1

Sharj3 = Left(sharj2 , Tedad)

حالا می خوام فقط قسمت تاریخ و ساعت و از متن زیر در بیارم
و میدونم از ابتدا تا تاریخ 14 کاراکتر داریم
طول قسمت ساعت تاریخ 16 کارکتر هست
حال با به دست اوردن طول کل رشته
و کم کردن 14 کاراکتر اول با right
به دست اوردن دوباره طول
کم کردن 16 از اون و دستور left
باید همون تاریخ و ساعت بمونه که اصلان اینطور نمیشه!
و خالی میشه کلا رشته!
یعنی رو ال سیدی هیچی نشون نمیده

Mahdi.maaref
27-03-2014, 12:59
سلام
متاسفانه من نتونستم لینک دانلود رو پیدا کنم میشه راهنمایی بفرمایید؟؟؟

sobhan537
27-03-2014, 13:07
دانلود چی؟ اگه منظورتون لینک دانلود مقاله صفحه اول هستش، لینکش اونجا هست. به هرحال اینجا هم میزارمش:
ایـــــــــران میـــــــکرو ™ (You can see links before reply)

Mahdi.maaref
27-03-2014, 14:30
سلام سبحان جان
بله منظورم مقاله صفحه اول بود
فکر کنم چون با گلکسی نوت دارم کار می کنم نتونستم از همون لینک دانلود استفاده کنم
مرسی از لینک شما ولی متاسفانه فایل زیپ داخلش خالی بود .لینک مستقیمی از خود فایل پی دی اف جایی سراغ دارین؟؟

kargadan
05-04-2014, 11:12
سلام
من میخوام با sim900 ارسال و دریافت اس ام اس داشته باشم و کلا هر امکاناتی که به حوزه اس ام اس مربوط میشه
کسی این برنامه رو با بسکام نوشته؟
اگه هست برام بذارید
ممنون از همه دوستان

kargadan
05-04-2014, 11:42
برنامه نوشته شده برای sim300 روی sim900 هم جواب میده؟؟؟

sobhan537
05-04-2014, 14:04
برنامه نوشته شده برای sim300 روی sim900 هم جواب میده؟؟؟
فکر میکنم جواب بده، چون AT Commandهاشون مثل همه...

a.afkhami94
10-04-2014, 19:30
سلام دوستان عزیز.....
کسی میدونه که حداکثر ولتاژ SIM900 چنده؟ تو برگه اطلاعات زده 4.5 اما من به خاطر ی اشتباه برای اولین بار که ماژول رو روشن کردم ولتاژ 4.7 برای ی چند دقیقه ای بهش اعمال شده، حالا Net Light به صورت نامنظم روشن و خاموش میشه و بعضی وقتا هم حالتی مثل اینکه شبکه رو پیدا نکرده داره، هر دستوری هم که به ماژول میفرستم هیچ جوابی نمیده، به نظر شما مشکل از سخت افزاره یا ماژول آسیب دیده؟ خواهشا اگه کسی میدونه مشکل از کجاست کمک کنه.
ممنون

sobhan537
10-04-2014, 20:03
دوست عزیز لازم نبود تاپیک جداگانه ای بزنید، تو تاپیک sim900 مطرح میکردید. این تاپیک هم به زودی منتقل میشه به اونجا.

فکر نمیکنم ماژول سوخته باشه، چون روشن میشه.
آیا قبلا به درستی کار میکرد و بعد از اعمال ولتاژ اینطور شد؟
نامظم یعنی چطور؟

به نظر من مشکل از سخت افزارته.

a.afkhami94
10-04-2014, 20:26
ماژول رو واسه اولین بار روشن کردم که این مشکل پیش اومده.
وقتی ی مدتی تغذیه قطع باشه روشن کنی اون وقت Net در حالتی که شبکه پیدا نشده چشمک میزنه و بعد از چند بار چشمک زدن Status روشن میشه و دوباره Reset میشه.

arvin2009
10-04-2014, 21:00
فکر میکنم هنوز مشکل تغدیه دارید.برای رجستر شدن سیم حدود 2 امپر میکشد کسر بیاره ریست میشود.کسی با 2 دهم ولت ماژول نسوزنده

sigma-mx
10-04-2014, 22:24
برای تغذیه از چی استفاده میکنی و خازن تغذیت چقدره ؟

a.afkhami94
10-04-2014, 22:47
[QUOTE=sigma-mx;88337]برای تغذیه از چی استفاده میکنی و خازن تغذیت چقدره ؟[/QUOTE
برای تغذیه از LM2576 با سلف 100 میکرو تیروئیدی استفاده کردم و خازن تغذیه هم دوتا 1000 میکرو با ی 100 نانو هست.
برای اولین بار که ماژول رو روشن میکنیم نباید کار خاصی انجام بدیم یا ی دستور خواصی استفاده کنیم.

sobhan537
11-04-2014, 00:35
مشکل از جریان دهی تغذیه ست،اگر هم خودتون ماژول رو مونتاژ کردید، امکان داره بین پایه ها اتصالی یا کثیفی وجود داشته باشه.

sigma-mx
11-04-2014, 00:37
جریان ورودی تغذیت چقدره ؟ یعنی قبل از رگولاتور سوییچینگ ، از چی تغذیه میشه ؟ جریان دهیشو میگم ..

برای اولین بار که حتی فیکس کردن بادریت نیاز داره ، باز هم هیچ ربطی به پیدا کردن شبکه نداره .. اصلا at قبول میکنه ؟

a.afkhami94
11-04-2014, 20:15
برای تغذیه قبل از رگولاتور ازآداپتور 12v و 3A استفاده کردم یکی دو باری هم به صورت کاملا اتفاقی ماژول روشن شده و ارسال و دریافت پیام درست کار کرده اما وقتی تغذیه رو جدا کردم و دوباره وصل کردم روشن نمیشه.

a.afkhami94
12-04-2014, 01:13
دوستان مشکل روشن شدن ماژول حل شد اما الآن بعد اینکه روشن میشه بعد از 10ثانیه ای خاموش میشه و دوباره روشن میشه، خاموش شدنش دقیقا مثل حالتیه که فرمان خاموش رو به ماژول میدیم. میشه مشکل از تغذیه باشه؟

sigma-mx
12-04-2014, 01:46
موقع خاموش شدن تو ترمینال هم چیزی مینویسه ؟

اینکه میگی مشکل روشن شدن حل شد ، کار جدیدی انجام دادی ؟ چیزی رو تغییر دادی ؟

a.afkhami94
12-04-2014, 20:56
موقع خاموش شدن تو ترمینال هم چیزی مینویسه ؟

اینکه میگی مشکل روشن شدن حل شد ، کار جدیدی انجام دادی ؟ چیزی رو تغییر دادی ؟

نه مشکل سخت افزاری بود که با تمیز کردن برد درست شد. ماژول به ی برد لحیم شده که نمیتونم به ترمینال وصل کنم

a.afkhami94
12-04-2014, 21:58
دوستان همون جوری که گفتم ماژول ی یک دقیقه ای روشن میشه و بعد از اون ریست میشه، یعنی فکر کنم ربطی به کم بودن جریان راه اندازی نداشته باشه چون روشن میشه، حالا اینکه ریست میشه، مشکل از تغذیه هست؟ ی حالتی مثل sleep یا standby و... فعال نیست که باعث چنین حالتی شده؟

sigma-mx
12-04-2014, 22:33
معمولا اگه مشکل تغذیه باشه ( کمبود جریان ) چند ثانیه اول که روشن میشه ، تند چشمک میزنه ( هنوز در شبکه رجیستر نشده ) و موقع رجیستر شدن ریست میشه .

a.afkhami94
13-04-2014, 00:20
شبکه پیدا میشه و ارسال و دریافت پیام هم درست صورت میگیره. اما بعدش ریست میشه.

sobhan537
13-04-2014, 16:44
به دلیل مشکلات سخت افزاری هستش. مثل: اتصالی یا کثیفی بین پایه های ماژول یا مشکل آنتن یا ترکهای روی برد و ...

a.afkhami94
13-04-2014, 19:39
به دلیل مشکلات سخت افزاری هستش. مثل: اتصالی یا کثیفی بین پایه های ماژول یا مشکل آنتن یا ترکهای روی برد و ...

ببخشید من فکر کنم اگه مشکل آنتن بود شبکه رو پیدا نمی کرد نه اینکه ریست بشه.... منظورتون از اینکه مشکل از ترکهای روی برده چیه؟ یعنی ممکنه چه مشکلی داشته باشه؟

sadeghbakhshi
15-04-2014, 05:57
سلام

من دارم یه برد برای sim900a میزنم

چندتا سوال دارم

1. برای اتصال به pc جهت تعویض فریمور نیاز هست که همه ی پایه های سریال روی پورت باشه یا نه؟

2. من توی برخی از شماتیک ها دیدم که ال ای دی رو مستقیم به ماژول متصل کردند و برخی با یه مدار بافر

کدومشون بهتر هست؟

3. دیودهای ESD رو حتما باید بذارم؟

4. پایه های LINEIN_L & LINEIN_R کجا استفاده میشه؟

5. برای استفاده از میکروفون خازنی نیازی به تقویت کننده هست یا همون 6 تا خازن نویزگیر رو فقط قرار بدم؟

KHM
15-04-2014, 13:19
سلام

من دارم یه برد برای sim900a میزنم

چندتا سوال دارم

1. برای اتصال به pc جهت تعویض فریمور نیاز هست که همه ی پایه های سریال روی پورت باشه یا نه؟

2. من توی برخی از شماتیک ها دیدم که ال ای دی رو مستقیم به ماژول متصل کردند و برخی با یه مدار بافر

کدومشون بهتر هست؟

3. دیودهای ESD رو حتما باید بذارم؟

4. پایه های LINEIN_L & LINEIN_R کجا استفاده میشه؟

5. برای استفاده از میکروفون خازنی نیازی به تقویت کننده هست یا همون 6 تا خازن نویزگیر رو فقط قرار بدم؟

سلام دادا.
1. نه دادا...همو rx , tx , gnd فقط
2. اگه میخوای مستقیم وصل کنی بهتره مقاومتش بزرگ باشه که جریان کمی از پایه بکشه. یام ترانزیستور بذاری..اصولی تره ترانزیستور بذاری.
3. واسه سیمکارت رو؟ اگه در حد پروژه دانشجویی یا تست هست، میتونی نذاری. ولی اگه میخوای همیشه روشن باشه (صنعتی)، بذاری بهتره. کسایی که نذاشتن میگن بعد یه مدت طولانی روشن موندن سیمکارتو نمیشناسه.
4. واسه وقتی که میخوای صدا رو از رو یچی دیگه پخش کنی مثلا حافظه یا ماژول های mp3 player و ازین چیزا

sadeghbakhshi
15-04-2014, 23:09
سلام
دیود esd چی هست
یعنی یه کلیتی نسبت بهش دارم ولی پارت نامبرهاشون رو نمیدونم
اون smf هم که خودش معرفی کرده خیلی فسقلیه
فکر نکنم بشه روی برد زد
در اصل الان تست میکنم ولی احتمال داره در اینده کاری هم بکنم
در مورد اون انتقال صدا توسط کارت حافظه چطوری صورت میگیره میشه بیشتر توضیح بدید؟
با تشکر

KHM
16-04-2014, 03:04
سلام
دیود esd چی هست
یعنی یه کلیتی نسبت بهش دارم ولی پارت نامبرهاشون رو نمیدونم
اون smf هم که خودش معرفی کرده خیلی فسقلیه
فکر نکنم بشه روی برد زد
در اصل الان تست میکنم ولی احتمال داره در اینده کاری هم بکنم
در مورد اون انتقال صدا توسط کارت حافظه چطوری صورت میگیره میشه بیشتر توضیح بدید؟
با تشکر

چرا نشه رو بورد زد دادا؟میسه بابا...
به جاش به تعداد مورد نظر دیود زنر بذار..
همو فرض کن خروجی صدای کامپیوتر...یا پخش صدا با میکرو...بعدش وصل میکنی به اون دیگه..یا مثلا آلارمتو ضبط کردی روی مموری و از ماژول پخش mp3 مثلا tdb381 یا tdb380 استفاده کردی واسه پخش صوت.خو بخوای صدارو بندازی رو خط که اونطرف بشنوه وصل کن به line in

masomi
21-04-2014, 18:17
با سلام
ببخشید من یه برد اموزشی سیم 900 خریدم از سایت یکی دوبار که روشن کردک ال ای دی net روشن شد ولی حالا روشن نمیشه کلا نتونستم از rx/txاطلاعاتی دریافت کنم vccبا gndماژول تست کردم اتصال کوتاه نیست رگولاتو ر هم داغ نمیکنه ولی ماژول خودش داغ میشه روی پایه vdd-text هم 2.8 ولت رو دارم میشهکمک کنید فوریه
هدف من ارسال و دریافت اس ام اس یا حداقل یه برنامه تست قراربدید لطفا حتی المقدور با بسکام
درضمن چندتا سوال دارم: آیا ماژول شما سیم 900aهست باز هم آپدیت میخوات ؟
ایا زمین میکرو من با ماژول کویر زمینشون باید یکی باشه؟
با تشکر از راهنماییتون

sadeghbakhshi
21-04-2014, 22:50
سلام
sim900a در حالت عادی در ایران کار نمیکنه
باید اپدیت بشه
اکثرا هم بعد از اپدیت کنترلر داخلش دیگه تغییری روی استاتوس نمیده
در مورد زمین هم بله شما برای برقراری ارتباط با هرچیزی باید زمینشون یکی باشه
در همین انجمن طریقه ی اپدیت و فایلها رو دوستان ضمینه کردند

Ma3ood
21-04-2014, 23:27
با سلام sim900a که الان موجود در بازار هست نیازی به اپدیت ندارند و به خوبی sim900 عادی جواب میدهند ، اگر هم از مدل های قدیم باشند ارتباط سریال و پاسخ به دستورات AT را باید بدهند شما اول از راه اندازی و تغذیه صحیح ماژول اطمینان حاصل کنید . بعد در صورت نیاز اپدیت کنید

hojatm61
24-04-2014, 20:00
سلام.
من واسه ارسال اس ام اس به یه مشکلی برخوردم که از اساتید محترم میخوام کمکم کنن.
مشکل اینه که:
من نیاز دارم تا اس ام اس رو در چند خط بفرستم.
برای این کار در محیط ترمینال پس از دستور زیر با هر اینتر به خط بعدی میره
AT+CMGS="09xxxxxxxxx"\r

> txt\r

> txt
همونتطور که مشاهده میکنید تا اینجا مشکلی نیست و میتونم متن رو وارد کنم و سپس اینتر رو بزنم و دوباره توی خط بعدی متن دیگه ای رو بنویسم.

خوب مشکل کجاست!
مشکلم اینجاست که وقتی تو تابع پرینت اف دستور اینتر یا \r رو میزارم تا اینتر بخوره اینجوری نمیشه و به خط بعد نمیره
خودم تحقیق کردم متوجه شدم که اگر خیلی سریع و پشت سر متن .دستور اینتر \r رو بفرستم به خط بعد نمیره
ولی اگر کمی تاخیر بندازم و بعدش کد اینتر رو بفرستم به خط بعد میره
حالا آیا میشه کاری کرد که وسط تابع پرینت اف یه چند میلی ثانیه صبر کنه و بعد دوباره ادامه متن رو بفرسته؟
یا فقط باید از چند تا تابع پرینت اف استفاده کرد و بینشون تاخیر گذاشت.

آیا راهی هست وسط تابع پرینت اف تاخیر ایجاد کرد و سپس ادامه داد؟
یا راه دیگه ای هست؟
یا اینکه کدی غیر از /r هم داره؟

sobhan537
24-04-2014, 20:06
شما بعد از هر خط، کارکتر 10 رو بفرستید، و در آخر کاراکتر 13 (همون اینتر) رو بفرستید. ببینید مشکلتون حل میشه؟

hojatm61
24-04-2014, 20:53
سلام.
این کار رو کردم و با ارسال هر \n یا کاراکتر 10
ماژول به خط بعد نرفت ولی کد همراه متن به گیرنده ارسال شد که باعث شد در گیرنده همون حالت خط بعد به وجود بیاد.
ممنون از راهنماییتون

omidctrl
30-04-2014, 22:03
سلام به دوستان خوبم.من برای اولین بار می خوام با ماژول sim900 کار کنم و چندتا سوال داشتم.1- پیشنهاد می کنید از sim900 استفاده کنم یا sim900a ؟البته می دونم که برای استفاده از sim900a باید آپدیتش کرد.

2- بهترین روش برای شارژ سیمکارت داخل ماژول چیه بدون اینکه لازم باشه سیمکارتش رو خارج کنیم؟
3-این پیام های تبلیغاتی که برای سیم کارتها میاد برای سیم کارتی که داخل ماژول گذاشتیم هم احتمالا میاد؟ در این صورت مشکلی برای کار سیستم پیش نمیاد؟
4- من هنوز این ماژول رو نخریدم ولی برای خریدش رفتم.چیزی که طرف بهم نشون داد یه برد بود که روش آنتن و قاب سیمکارت رو هم داشت.اون برد کاملشه؟
بعضی جاها دیدم که ماژول رو گذاشتن و با یه مداری آنتن و قاب سیمکارت رو بهش وصل کردن که تو مجله شماره 10 هستش. تو این حالت داستان ماژولش چیه که قاب سیم کارت و آنتن رو خودش نداره؟
5- برای برقراری ارتباط با میکرو باید قبلش حتما دستورات at command رو توی هایپرترمینال هم امتحان کنم تا بفهمم پیام ها چطوری رسیده و ارسال می شن؟ یا بدون نیاز به اتصال با کامپیوتر هم میشه راحت ازش استفاده کرد؟
ببخشید دیگه سوالهام زیاد بودن.لطفا اگه تو این زمینه تجربه ای دارین در اختیارم قرار بدین قول میدم زود یاد بگیرم و جبران کنم.
ممنون.

sobhan537
30-04-2014, 22:46
سلام رفیق
1- از sim900a استفاده کنید. چون 10 تومن ارزونتره. همچنین جدیدا خودشون آپدیتن و نیازی به آپدیت کردن ندارن.
2- سیمکارتهای ایرانسل جدید، وقتی براشون از یک خط دیگه شارژ بفرستی، خودبخود از شبکه خارج میشن. اما خرید الکترونیکی شارژ مشکلی نداره. با کد *7# میتونید با گوشی خودتون سیمکارت روی ماژول رو شارژ کنید.
3- همه چی بستگی به برنامه ای داره که برای میکرو مینویسید.
4- بردهای مختلفی برای این ماژولها وجود داره. بنا به نیازتون میتونید هرکدوم از اونا رو تهیه کنید. اگه نمیخواید پول زیاد خرج کنید و بردتون هم جمع و جور باشه میتونید خودتون بردش رو طراحی کنید.
5- اگه اول با کامپیوتر باهاش کار کنی، اون موقع برای برنامه نویسیش راحت تری.

omidctrl
02-05-2014, 17:04
آقای sobhan537 مرسی از جوابتون.
فقط یه سوال دیگه هم دارم.نمیشه برنامه ای رو که واسه میکرو مینویسم، قبل از اینکه بریزم تو میکرو و مدارش رو ببندم به صورت نرم افزاری چک کنم و بعد برنامه صد در صد درست رو بریزم تو میکرو؟

sobhan537
02-05-2014, 18:11
آقای sobhan537 مرسی از جوابتون.
فقط یه سوال دیگه هم دارم.نمیشه برنامه ای رو که واسه میکرو مینویسم، قبل از اینکه بریزم تو میکرو و مدارش رو ببندم به صورت نرم افزاری چک کنم و بعد برنامه صد در صد درست رو بریزم تو میکرو؟
نه متاسفانه. باید حتما سخت افزار رو عملی ببندید و برنامه رو تست کنید.

kendab
14-05-2014, 14:38
سلام
بنده میخواهم که از ماژول sim900a هر نیم ساعت یک اس ام اس که شامل مقدار دو متغیر xو y میباشد به گوشیم ارسال شود
کل این تایپک خوندم متوجه نشدم
چند تا برنامه هم نوشتم نشد
کسی این چند خط برنامه به زبان بسکام راهنمایی میکند
ممنون

sobhan537
14-05-2014, 22:04
سلام
بنده میخواهم که از ماژول sim900a هر نیم ساعت یک اس ام اس که شامل مقدار دو متغیر xو y میباشد به گوشیم ارسال شود
کل این تایپک خوندم متوجه نشدم
چند تا برنامه هم نوشتم نشد
کسی این چند خط برنامه به زبان بسکام راهنمایی میکند
ممنون
اول یک تایمر تعریف میکنی، یعنی نیمساعت رو با تایمر میسازی. بعد تو زیر برنامه تایمر با استفاده از دستور AT+CMGS اسمس رو میفرستی. برای آشنایی بیشتر با AT Commandها و نحوه ارسال و دریافت اسمس، مقاله پست اول و مجله شماره 10 رو دانلود کنید. همه چی دستتون میاد.

kendab
15-05-2014, 08:10
اول یک تایمر تعریف میکنی، یعنی نیمساعت رو با تایمر میسازی. بعد تو زیر برنامه تایمر با استفاده از دستور AT+CMGS اسمس رو میفرستی. برای آشنایی بیشتر با AT Commandها و نحوه ارسال و دریافت اسمس، مقاله پست اول و مجله شماره 10 رو دانلود کنید. همه چی دستتون میاد.
انجام دادم مشکل حل نشد
امکان دارد چند خط برنامه که ماژول فعال شود بعد شماره را بگیرد بعد متن اس ام اس را ارسال کند برایم بنویسید؟

sobhan537
15-05-2014, 11:55
انجام دادم مشکل حل نشد
امکان دارد چند خط برنامه که ماژول فعال شود بعد شماره را بگیرد بعد متن اس ام اس را ارسال کند برایم بنویسید؟
مشکلتون الان چیه؟ اصلا نمیتونید اسمس ارسال کنید؟
برنامه ای که برای ارسال اسمس استفاده میکنید رو اینجا قرار بدید تا ببینیم مشکلش چیه

kendab
15-05-2014, 13:42
مشکلتون الان چیه؟ اصلا نمیتونید اسمس ارسال کنید؟
برنامه ای که برای ارسال اسمس استفاده میکنید رو اینجا قرار بدید تا ببینیم مشکلش چیه
اره ارسال نمیکند
$regfile = "m32def.dat"
$crystal = 110592
$baud = 9600
Dim X As Byte
Config Lcdpin = Pin , Db7 = Porta.7 , Db6 = Porta.6 , Db5 = Porta.5 , Db4 = Porta.4 , Rs = Porta.0 , E = Porta.2
Config Lcd = 16 * 2
Cls
Locate 1 , 1
Wait 1
Lcd "GSM ON"
Main:
Cls
Waitms 100
Print "AT"
Waitms 500
Print "AT+CMGF=1"
Waitms 500
Print "AT+CMGS=" ; Chr(34) ; "091********" ; Chr(34)
Waitms 500
X = 2
Print X ; Chr(26)
Lcd X
Waitms 5000
Goto Main

sobhan537
15-05-2014, 16:28
1- دوتا صفر جلو 110592 کجاست؟ کریستال رو باید بصورت 11059200 بنویسید.
2- فیوزبیتها رو درست تنظیم کردید؟
3- بودریت ماژول رو با دستور at+ipr=9600 روی 9600 تنظیم کردید؟

اگه موارد بالا رو رعایت کنید، برنامه درست کار میکنه.

kendab
16-05-2014, 08:05
1- دوتا صفر جلو 110592 کجاست؟ کریستال رو باید بصورت 11059200 بنویسید.
2- فیوزبیتها رو درست تنظیم کردید؟

اگه موارد بالا رو رعایت کنید، برنامه درست کار میکنه.
کریستال درست کردم
فیوز بیت ها ی کلاک را 0111 تنظیم کردم
این را متوجه نشدم

sobhan537
16-05-2014, 12:36
فیزبیتهای کلاک رو روی 1111 تنظیم کنید.
در اول برنامه هم بعد از فرستادن دستور at، یکبار دستور at+ipr=9600 رو به برای ماژول بفرستید.

kendab
17-05-2014, 01:16
فیزبیتهای کلاک رو روی 1111 تنظیم کنید.
در اول برنامه هم بعد از فرستادن دستور at، یکبار دستور at+ipr=9600 رو به برای ماژول بفرستید.
ممنون
درست شد
یک سوال دیگر برای ارسال مقدار چند متغیر با یک اس ام اس چی باید بنویسیم؟

kargadan
24-05-2014, 00:05
این برنامه ارسال اس ام اس من با بسکامه
ولی پیامی ارسال نمیکنه
میشه راهنماییم کنید؟

$regfile = "m16def.dat"
$crystal = 6000000
$baud = 9600

'~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Configurations ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Config Pinc.1 = Input

'~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Main program ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Do

If Pinc.1 = 0 Then

Print "at"

Waitms 500

Print "AT+CMGF=1"

Waitms 500

Print "AT+CMGS=" ; Chr(34) ; "0935***1214" ; Chr(34)

Waitms 100

Print "AVR Test 1" ; Chr(26)

Waitms 550

End If

Loop

End

sobhan537
24-05-2014, 02:33
باید حتما از کریستال 11.0592 یا 7.3728 استفاده کنید.

kargadan
26-05-2014, 11:11
کریستالم رو 11.0592 قرار دادم ولی بازم ارسال نکرد :unh:
آیا بودریت برای خود ماژول هم باید مقدار دهی بشه؟

- - - Updated - - -

مثلا با دستور At+ipr=9600

kendab
27-05-2014, 13:27
سلام
برای تغذیه برد راه انداز sim900 چند ولت نیاز داریم
این روش بستن و مقدار المانها خوب هست
ممنون
7737

kargadan
01-06-2014, 00:22
کریستالم رو 11.0592 قرار دادم ولی بازم ارسال نکرد :unh:
آیا بودریت برای خود ماژول هم باید مقدار دهی بشه؟

- - - Updated - - -

مثلا با دستور At+ipr=9600

کسی جوابی نداشت؟

sobhan537
01-06-2014, 00:32
لطفا قبل از ارسال پست جدید، مطالب چند صفحه قبل رو بخونید. مشکلتون حل میشه....

M3R
15-06-2014, 10:49
سلام دوستان
من یه مدتی یکی از ماژولهای sim900 (همین که تو فروشگاه هست) رو خریدم و مدتی باش کار کردم هم با ارتباط از طریق pc و هم میکرو و هیچ مشکلی نداشتم!
الان بعد یه مدت دوباره میخواستم روش کار کنم که به یه مشکل برخوردم!
ماژول شبکه رو پیدا میکنه و زنگ هم میزنم led نشون میده که داره با ماژول تماس برقرار میشه اما ازتباط سریال به کلی از کار افتاده!
اول با پورت com روی خود برد تست کردم دیدم ارتباط برقرار نمیشه گفتم شاید مشکل max232 روی برد باشه برای همین مستقیم از پایه های خد ماژول استفاده کردم ولی باز هم هیچ داده ارسالی و دریافتی ندارم!
در ضمن اتصالات رو کامل چک کردم و تمام اتصالت برقرار هست!
دوستان کسی تا حالا این مشکل رو داشته؟
الان sim900 رو کلا از روی برد اصلی جدا کردم گفتم شاید مشکل از برد اصلی باشه و راه اندازیش کردم اما باز هم همین مشکل برقراره! یعنی ماژول سوخته؟:(
یه سوال دیگه:
واسه ارسال دیتا به ماژول تقسیم مقاومتی نیاز هست که ولتاژ 5 ولت میکرو رو 3.6 کنه ؟؟

sobhan537
15-06-2014, 12:12
برای اتصال پایه rxd ماژول به میکرو باید از تقسیم مقاومتی استفاده بشه تا ولتاژ رو به 2.8 کاهش بده.
اگه قبلا مستقیم وصل میکردید، امکان داره اون قسمت از ماژولتون آسیب دیده باشه.

دوست عزیزم نیاز به ایجاد تاپیک جدید نبود، لطفا این تاپیک رو به تاپیک اصلی sim900 منتقل کنید.

M3R
15-06-2014, 12:37
سلام
ممنون از راهنماییتون
ولی من همیشه با تقسیم مقاومتی متصل میکردم و وقتی روی برد اصلی بود با استفاده از rs232 موجود روی خود برد.
یعنی دیگه این ماژول به درد نمیخوره؟؟
واسه این تاپیک جدید ایجاد کردم چون گفتم شاید ربطی به اون پروژه نداشته باشه الان هم من دسترسی واسه انتقال تاپیک ندارم اگه دوستان زحمتش رو بکشن ممنون میشم

sobhan537
15-06-2014, 13:29
یادمه قبلا هم همین مشکل برای چند نفر پیش اومده بود. دلیلش هم این بود که ماژول رو مستقیم وصل کرده بودن به میکرو.
ولی شما که میگی مستقیم وصل نکردم، پس دلیلی نداره سوخته باشه. شاید سخت افزارتون یه جاییش مشکل داره...

خودم انتقالش میدم...

M3R
15-06-2014, 13:56
من فقط از پورت com که روی برد موجوده استفاده کردم و بعد که جواب نداد با میکرو اونم تقسیم مقاومتی زدم!

ahmad1
23-06-2014, 21:46
بچه ها کتابخانه sim900 رو برای codeviosion دارید؟

yahi92
08-07-2014, 18:44
سلام
دوستان 2 تا سوال دارم اگر پاسخ بدین ممنون میشم.

1-اگر تغذیه میکرو و sim900 رو یکی بگیرم(4 ولت) باز هم نیاز به "تقسیم مقاومتی" هست؟

2- اگر از پی سی بی برای آنتن استفاده کنم قدرت آنتن دهی با آنتن خارجی چقدر تفاوت میکنه؟
ممنون.

esisafa
08-07-2014, 20:47
ولتاژ منطقی ماژول 2.8 ولت هست. 4 ولت ولتاژ تغذیه ی ماژول هست ولی ولتاژ پایه های ماژول 2.8 ولته و ماکزیمم تا 3 ولت تحمل میکنه

yahi92
08-07-2014, 21:11
ولتاژ منطقی ماژول 2.8 ولت هست. 4 ولت ولتاژ تغذیه ی ماژول هست ولی ولتاژ پایه های ماژول 2.8 ولته و ماکزیمم تا 3 ولت تحمل میکنه

ممنون.
راجع به آنتن چطور؟
(اگر از پی سی بی برای آنتن استفاده کنم قدرت آنتن دهی با آنتن خارجی چقدر تفاوت میکنه؟)