PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : استفاده از هدر در برنامه نویسی

alimohammad_s
10-09-2011, 15:05
با عرض سلام وخسته نباشید

من ار هدر های pio.h و lcd.h و... در برنامه استفاده کردم در حالی که فایل اونها رو در پوشه برنامه کپی کردم موقع کامپایل error میده error هم ار هدر ها هست.

می خواستم بدونم هدر ها رو دقیقا کجا کپی کنم ؟ و مشکلم چی هست؟
ممنون

kavir
10-09-2011, 16:17
سلام
اگر include<> بدین صورت هست توی مسیر نصب کیل وهدرهای اتمل اگر بدین صورت هست include"" توی مسیر پروژه

alimohammad_s
10-09-2011, 23:09
سلامی دوباره

من از میکرو AT91SAM7S64 استفاده می کنم با هدر pio.h و... ولی برنامه error میده .

لطفا راهنمایی کنید . هدر ها رو هم هر دوجا کپی کردم بازم نشد
برنامه نوشته شده هم به صورت زیر هست......

agape
10-09-2011, 23:21
سلامی دوباره

من از میکرو AT91SAM7S64 استفاده می کنم با هدر pio.h و... ولی برنامه error میده .

لطفا راهنمایی کنید . هدر ها رو هم هر دوجا کپی کردم بازم نشد
برنامه نوشته شده هم به صورت زیر هست......
دوست من قضیه خیلی ساده هست این PIO برای میکروی 256 نوشته شده ، ولی میکروی s64 فقط دارای PIOA هست و فاقد PIOB می باشد در صورتی که x256 PIOB رو هم داره
به همین خاطر برنامه خطا میده که چنین PIO وجود نداره و تعریف نشده ، برای سازگار شدن میتونی فایل رو ادیت کنی و تمام بخش هایی که مربوط به پورت B هست رو ازش حذف کنی.:wink:
به امید حق

sadmonew
10-09-2011, 23:25
با سلام
ميكروكنترلر AT91sam7s64 پورت B نداره. فقط پورت A داره.( AT91C_PIO_PAx). اگه تو خطايي كه پيش اومده دقت كنيد مي بينيد كه براي AT91C_PIO_PBx خطا گرفته.
فكر نمي كنم اصلا لازم باشه pio.h رو به برنامه اضافه كني مگر اينكه تابع خاصي در اون تعريف شده باشه.

agape
10-09-2011, 23:25
در ضمن توی سطر 23 از برنامتون یه دابن کوتیشن کم گذاشتید.

lcd_putsf(welcome")
تبدیل بشه به

lcd_putsf("welcome")

alimohammad_s
11-09-2011, 12:37
خوب برای استفاده از هدر lcd یا پورت سریال چی کار کنم ؟ اونها هم error میده .

sadmonew
11-09-2011, 13:05
با سلام
دقيقا چه خطايي ميده؟ شما عكسي يا توضيحي از خطايي كه پيش مياد رو قرار بديد تا بتونيم درباره اون بحث كنيم.

alimohammad_s
11-09-2011, 21:35
سلام

فکر کنم کارم با هدر pio.h شده باشه ولی با lcd نشد

error ها هم به صورت زیر هست

Build target 'Target 1'
assembling SAM7.s...
compiling ultrasonic.c...
C:\Keil\ARM\INC\Atmel\SAM7S\lcd.h(36): error: #20: identifier "PIO_ClearOutput" is undefined
C:\Keil\ARM\INC\Atmel\SAM7S\lcd.h(36): error: #20: identifier "LCD_DB4" is undefined
C:\Keil\ARM\INC\Atmel\SAM7S\lcd.h(36): error: #20: identifier "LCD_DB5" is undefined
C:\Keil\ARM\INC\Atmel\SAM7S\lcd.h(36): error: #20: identifier "LCD_DB6" is undefined
C:\Keil\ARM\INC\Atmel\SAM7S\lcd.h(36): error: #20: identifier "LCD_DB7" is undefined
C:\Keil\ARM\INC\Atmel\SAM7S\lcd.h(38): error: #20: identifier "PIO_SetOutput" is undefined
C:\Keil\ARM\INC\Atmel\SAM7S\lcd.h(49): error: #20: identifier "PIO_SetOutput" is undefined
C:\Keil\ARM\INC\Atmel\SAM7S\lcd.h(49): error: #20: identifier "LCD_RS" is undefined
C:\Keil\ARM\INC\Atmel\SAM7S\lcd.h(51): error: #20: identifier "LCD_E" is undefined
C:\Keil\ARM\INC\Atmel\SAM7S\lcd.h(53): error: #20: identifier "PIO_ClearOutput" is undefined
C:\Keil\ARM\INC\Atmel\SAM7S\lcd.h(64): error: #20: identifier "PIO_ClearOutput" is undefined
C:\Keil\ARM\INC\Atmel\SAM7S\lcd.h(64): error: #20: identifier "LCD_RS" is undefined
C:\Keil\ARM\INC\Atmel\SAM7S\lcd.h(66): error: #20: identifier "PIO_SetOutput" is undefined
C:\Keil\ARM\INC\Atmel\SAM7S\lcd.h(66): error: #20: identifier "LCD_E" is undefined
C:\Keil\ARM\INC\Atmel\SAM7S\lcd.h(79): error: #20: identifier "PIO_enable" is undefined
C:\Keil\ARM\INC\Atmel\SAM7S\lcd.h(80): error: #20: identifier "PIO_CfgOutput" is undefined
C:\Keil\ARM\INC\Atmel\SAM7S\lcd.h(80): error: #20: identifier "LCD_RS" is undefined
C:\Keil\ARM\INC\Atmel\SAM7S\lcd.h(80): error: #20: identifier "LCD_E" is undefined
C:\Keil\ARM\INC\Atmel\SAM7S\lcd.h(80): error: #20: identifier "LCD_DB4" is undefined
C:\Keil\ARM\INC\Atmel\SAM7S\lcd.h(80): error: #20: identifier "LCD_DB5" is undefined
C:\Keil\ARM\INC\Atmel\SAM7S\lcd.h(80): error: #20: identifier "LCD_DB6" is undefined
C:\Keil\ARM\INC\Atmel\SAM7S\lcd.h(80): error: #20: identifier "LCD_DB7" is undefined
C:\Keil\ARM\INC\Atmel\SAM7S\lcd.h(84): error: #20: identifier "PIO_SetOutput" is undefined
C:\Keil\ARM\INC\Atmel\SAM7S\lcd.h(86): error: #20: identifier "PIO_ClearOutput" is undefined
ultrasonic.c(14): warning: #550-D: variable "w" was set but never used
ultrasonic.c(15): warning: #550-D: variable "x" was set but never used
Target not created

لطفا بگید که هردرهای sam7s64 با sam7x256 فرق داره ؟

چون از هدر usart.h هم باید استفاده کنم . برای استفاده از این هدر باید چی کار کنم ؟

sadmonew
12-09-2011, 01:08
با سلام
تمام خطا ها فقط به هدر LCD.h مربوط ميشه. خوب اطلاعات بيشتري ميخوام تا بهتر بتونم كمكتون كنم. شما فايل هدر LCD.h رو خودتون نوشتيد؟ يا از جايي كپي كرديد؟
يا اينكه كل پروژتون رو اينجا بذاريد تا بتونيم خطايابي و كامپايل كنيم . يا اگه نميخوايد پروژتون رو اينجا قرار بديد فايل هاي LCD.h و LCD.c رو بذاريد.

alimohammad_s
12-09-2011, 15:57
سلامی دوباره

فایل هدر رو اماده گیر اوردم . فایلبه صورت زیر هست فکر کنم با samx256 جواب بده.

sadmonew
12-09-2011, 17:22
با سلام
ببخشيد دير جواب ميدم.
من اين فايلي رو كه قرار داديد نگاه مي كنم و نتيجه رو براتون قرار ميدم.:hi:

sadmonew
12-09-2011, 22:16
من فايل رو نگاه كردم. اين فايل ناقصه و مواردي مثل

LCD_RS , LCD_E , LCD_DB4 , LCD_DB5, LCD_DB6 , LCD_DB7

توش تعريف نشده به نظرم اگه كل پروژتون رو تو پيغام خصوصي براي من بفرستين ما سريعتر ميتونم به نتيجه برسيم و خطا ها و موارد ديگه رو بعد از خطايابي و كامپايل مفصلا در پست قرار ميدم. و همچنين روش از بين بردن خطاها و برطرف كردنشون. يا به همين روال پيش بريم كه البته ممكنه زمان زيادي بگيره.
به هر صورت همه جوره آماده كمك هستم.:hi:

sadmonew
12-09-2011, 23:58
شما پروگرامر J-Link رو در اختيار داريد يا ميتونيد از دوستانتون بگيريد كلا پروگرامرتون USB يا Parallel ؟
البته براي پروگرامر كردن sam7s64 شما نيازي به پروگرامر خاصي نداريد فقط يه كابل USB لازمه. همين. در اين حالت بايد از نرم افزار SAM-ba استفاده كنيد تا بتونيد ميكروتون رو پروگرام كنيد. در پست بعد شماتيك چگونگي اتصال كردن ميكرو به پورت USB كامپيوتر و نحوه استاده از sam-ba رو توضيح ميدم. البته شما هم ميتونيد خودتون در انجمن ايران ميكرو يه سرچ كني .:hi: