PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : lpc2368

hunybal
06-09-2011, 00:45
سلام دوستان من به تازگی یک برد lpc 2368 طراحی کردم اما حالا که میخوام میکرو رو پروگرم کنم با کمک جی فلش و پروگرمر جی لینک یک ارور زیر رو میده
You can see links before reply
اگه yes بزنم خود نرم افزار j-flash یه جاهایی رو اصلاح میکنه بعد پروگرم(فقط دو سه تا بایت از خط دوم)
اگه no بزنم میکرو پروگرم میشه و در اخر ارور زیر رو میده
اما در هر دو حالت برنامه (برنامه یک چشمک زن واسه تست) به درستی اجرا میشه و هیچ مشکلی نداره!:125:
موندم این ارور هارو برای چی میده؟ممکنه سخت افزارم مشکل داشته باشه

sadmonew
06-09-2011, 01:30
با سلام
تو سايت SEGGER كه توليد كننده اصلي پروگرامر- ديباگر J-Link هستش تونستم اين مطلب رو پيدا كنم."J-Flash could crash when programming a LPC device and adding a valid checksum to the data which was programmed".
يعني نرم افزار J-Flsah هنگام پروگرام كردن ميكروهاي LPC ممكنه كرش(هنگ) كنه و به همين دليل يه چك سام معتبر به ديتاي ميكرويي كه در حال پروگرم شدن است، اضافه ميشه(اميدوارم درست ترجمه كرده باشم).
كه البته در همين سايت SEGGER عنوان شده كه در ورژن 4.32 به بالا اين مشكل حل شده.
خوب شما هم به لينك "You can see links before reply" مراجعه كنيد و جديدترين ورژن رو كه در حال حاضر 4.34b هستش رو دانلود كنيد.
خودتون هم ميتونيد بريد و مطلبي رو كه در اينجا قرار دادم از لينك زير و در قسمت "Program corrections" ببينيد.:0013:
لينك سايت :
SEGGER Microcontroller - Embedded Software Solutions - J-Flash release notes (You can see links before reply)

hunybal
08-09-2011, 00:42
سلام.من ورژن جدید رو نصب کردم بازم همون مشکلو داره.این بار عکسو کامل تر انداختم که تغییرات کد هگز معلوم باشه.نمیدونم مشکله از keil هست یا ای سی یا سخت افزار
heeeeelp me

sadmonew
08-09-2011, 01:14
با سلام
من خودم با J-link و يه برد LPC1768 و LPC2103 تست كردم. كلا براي ميكروهاي LPC اين پيغام رو ميده و اگه دگمه YES رو نزني خطا ميده. مثل اينكه با LPC (محصولات شركت NXP )مشكل داره!!!!. اما AT91SAM7S64 رو بدون اين پيغام پروگرام ميكنه.
پس معلوم ميشه كه مشكل، سخت افزاري نيست.(برد و اتصالات همه درسته.)
در صورتي كه دگمه YES رو بزني برنامه به درستي در ميكرو پروگرام ميشه و بدون مشكل هم اجرا ميشه.
دوستان نظري در اين رابطه دارند؟

Aghaeifar
08-09-2011, 23:06
با خود کیل چرا پروگرام نمی کنی؟ من 2368 رو با خود کیل پروگرام کردم مشکلی هم نبود.

sadmonew
08-09-2011, 23:10
با خود کیل چرا پروگرام نمی کنی؟ من 2368 رو با خود کیل پروگرام کردم مشکلی هم نبود.

بله شما درست ميگيد اما ما اومديم فقط فايل Hex رو در اختيار داشتيم در اين صورت بازم ميشه از Keil استفاده كرد.

hunybal
30-11-2011, 14:27
سلام دوستان .من یک مشکله دیگه با این برد بهم زدم.من تا حالا از نرم افزار j-flash استفاده میکردم و میکرو رو پروگرم میکردم و تا حالا به مشکلی برنخوردم.اما یکبار خواستم با کیل دیباگ کنم که دیدم اصلا با نرم افزار کیل حتی پروگرم هم اجرا نمیشه.و ارور میده flash download failed یک پروگرمر ویگلر هم داشتم با اون امتحان کردم (با نرم افزار jtag).هسترو شناسایی میکرد اما خود میکرو رو نمیتونه بشناسه و ارور میده cannot halt حالا عجیب تر از همه اینجاست که اگه با نرم افزار j-flash که به درستی کار میکنه حافظه فلش میکرو رو erase کنم هم توی کیل درست جواب میده هم با ویگلر:125: اما اگه روی حافظه فلش برنامه ای وجود داشته باشه نه با کیل جواب میده نه با ویگلر.فقط با j-flash جواب میده!!!!!!!!!!!!!:(ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

hunybal
02-12-2011, 12:11
کسی نمیدونه مشکل از کجاست:unh::(