PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یه سوال ساده درباره وقفه روی پورتهای 0 و 2

roberty
02-09-2011, 14:50
سلام

یه سوال در باره وقفه روی پورتهای 0 و 2 میکروی lpc2378 داشتم.

من میدونم که این پورتها رو هم میشه به عنوان GPIO استفاده کرد و هم به عنوان ورودی وقفه . حالا میخوام بدونم آیا برای استفاده از این پورتها به عنوان وقفه حتما باید با رجیستر FIODIR جهت پین ها رو به عنوان ورودی تعیین کرد...؟؟

و اینکه اگر بخواهیم به عنوان پایه ورودی وقفه از این پورتها استفاده کنیم با چه رجیستر هایی کار داریم...؟؟

ممنونم

shayanmelody
06-09-2011, 14:16
سلام

یه سوال در باره وقفه روی پورتهای 0 و 2 میکروی lpc2378 داشتم.

من میدونم که این پورتها رو هم میشه به عنوان GPIO استفاده کرد و هم به عنوان ورودی وقفه . حالا میخوام بدونم آیا برای استفاده از این پورتها به عنوان وقفه حتما باید با رجیستر FIODIR جهت پین ها رو به عنوان ورودی تعیین کرد...؟؟

و اینکه اگر بخواهیم به عنوان پایه ورودی وقفه از این پورتها استفاده کنیم با چه رجیستر هایی کار داریم...؟؟

ممنونم

سلام دوست عزیز .
فکر کنم اگر دیتاشیت خود میکرو رو میخوندید زودتر به نتیجه میرسیدید ! همونطور که همه اساتید بار ها و بار ها گفتند و ماها گوش نکردیم ، بهترین منبع برای یادگیری دیتاشیت هست ، مخصوصا دیتاشیت فیلیپس که اینقدر روان توضیح داده !

خوب بگذریم.
از صفحه 182 تو یوزر منوال lpc23xx اومده در مورد رجیستر های مربوطه توضیح داده ، اسم دقیق رجیستر ها رو هم اگر بخواین میتونین تو هدر فایل lpc23xx.h که مربوط به کامپایلر کیل هست ، از خط 179 به بعد ، پیدا کنید.

با تشکر.