PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل با متلب 2008 و ویندوز سون 64 بیتی و پورت کام

msmut7020
01-09-2011, 13:07
سلام .
من از متلب 2008a استفاده میکنم.ویندوز لپ تاپم هم سون64بیتی هست.متاسفانه لپ تاپم پورت کام نداره و من مجبور شدم از تبدیل usbبه com استفاده کنم که در حال حاضر تمام برنامه های سیستم بجز متلب پورت کام را شناسایی میکنن.
مثلا وقتی در متلب دستور زیر را مینویسم :
x = serial('COM13','BaudRate',9600);
اونوقت متلب پیغام خطای زیر را بهم میده:
??? Error using ==> serial.serial at 57
The serial port object is supported on the Solaris, 32-bit Windows and 32-bit
Linux platforms only.
در ضمن در حال حاضر نسخه 64بیتی متلب بر روی سیستم نصب شده.

ممنون میشم برای حل این مشکل راهنماییم کنین.

sadmonew
01-09-2011, 14:05
با سلام
با توجه به پيغام داده شده"The serial port object is supported on the Solaris, 32-bit Windows and 32-bit Linux platforms only" ابجكت پورت سريال فقط در ويندوز 32bit و لينوكس 32bit پشتيباني ميشه. پس اينطور كه مشخصه بايد ويندوزتون رو با ورژن 32bit عوض كنيد.:wink:
البته من بازم جستجو ميكنم ببينم راه حل ديگه هم هست يا نه؟

msmut7020
01-09-2011, 18:40
با سلام
با توجه به پيغام داده شده"the serial port object is supported on the solaris, 32-bit windows and 32-bit linux platforms only" ابجكت پورت سريال فقط در ويندوز 32bit و لينوكس 32bit پشتيباني ميشه. پس اينطور كه مشخصه بايد ويندوزتون رو با ورژن 32bit عوض كنيد.:wink:
البته من بازم جستجو ميكنم ببينم راه حل ديگه هم هست يا نه؟

مهندس جان. آیا این مشکل در نسخه های بعدی هم وجود داره؟چطوری میشه این موضوع را فهمید؟آیا توی سایتش مینویسه؟

sadmonew
01-09-2011, 21:10
با سلام
اين مشكل در ورژن 2009a اين نرم افزار حل شده و امكانات لازم جهت كار براي پورت سريال در ويندوز 64bit در نظر گرفته شده است. خوب شما اين نسخه رو داريد؟ اگه داريد نصب كنيد ببينيد مشكلتون حل ميشه؟:hi:

sadmonew
01-09-2011, 21:10
با سلام
اين مشكل در ورژن 2009a اين نرم افزار حل شده و امكانات لازم جهت كار با پورت سريال در ويندوز 64bit در نظر گرفته شده. خوب شما اين نسخه رو داريد؟ اگه داريد نصب كنيد ببينيد مشكلتون حل ميشه؟:hi:تو سايت شركت توليد كننده اين نرم افزار(You can see links before reply) تونستم اين مطلب رو پيدا كنم.

msmut7020
02-09-2011, 18:00
با سلام
اين مشكل در ورژن 2009a اين نرم افزار حل شده و امكانات لازم جهت كار با پورت سريال در ويندوز 64bit در نظر گرفته شده. خوب شما اين نسخه رو داريد؟ اگه داريد نصب كنيد ببينيد مشكلتون حل ميشه؟:hi:تو سايت شركت توليد كننده اين نرم افزار(You can see links before reply) تونستم اين مطلب رو پيدا كنم.

تعجب نکنید واقعا نسخه 32 بیتی را روی ویندوز 64 بیتی نصب کردم!!!!!
با تشکر از sadmonew عزیز

sadmonew
02-09-2011, 19:31
با سلام
خوب عاليه كه مشكلتون حل شد. درسته ميشه نرم افزارهاي 32bit رو روي سيستم عامل هاي 64Bit اجرا كرد اما نميشه نرم افزارهاي 64bit رو روي سيستم عامل هاي 32bit اجرا كرد.:hi: