PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درمورد آمپلی فایر و بلندگو

saeed210
28-08-2011, 17:23
سلام
نماز و روزتون قبول

میخواستم بدونم که آمپلی فایر های معمولی یا اینهایی که مدارشون توی سایت هست میتونه فرکانس های ultrasonic تا 50 یا 60 کیلو هرتز رو تقویت کنه؟
بعد اگر میشه, می تونم این سیگنال با فرکانسی که گفتم رو به یک بلندگو یا ساب معمولی بدم و مثل یک ultrasonic transducer ازش استفاده کنم البته با توان بالا مثلا 100 وات؟؟

sigma-mx
28-08-2011, 18:56
با سلام.
برای این کار اولا باید از پاسخ فرکانسی آمپلیفایرتون اطمینان حاصل کنید که توی اون فرکانس تقویت می کنه یا نه. این در صورتیه که اطلاعات کافی از نقشه به شما داده باشن مثل محدوده فرکانس کاری یا نمودار BODE .
یا میتونید یه تقویت کننده ساده چند طبقه طراحی کنید ، که در این صورت تمام پارامتر ها در دست خودتونه. در مورد بلندگو اینکه گفتید از بلند گوی ساب یا معمولی استفاده کنید ، باید بگم هیچکدام ! شما یا باید از بلندگوی توییتر tweeter استفاده کنید ، که باز باید از محدوده فرکانسی آن اطمینان حاصل کنید یا از ترانسدیوسر مخصوص Ultrasonic البته چیزی که از لحاظ توان جواب شما رو بده !
.................................................. .................................................. .............................................

hitler
28-12-2011, 21:29
سواله جالبي بود
اخه شما كه ميكيد 50كيلو و بلند كو مكه اين محدوده شنواييه ؟:baad:

بكو كارت جيه تا درست راهنما يت كنم:wink:

armstk
29-12-2011, 03:19
سلام
نماز و روزتون قبول

میخواستم بدونم که آمپلی فایر های معمولی یا اینهایی که مدارشون توی سایت هست میتونه فرکانس های ultrasonic تا 50 یا 60 کیلو هرتز رو تقویت کنه؟
بعد اگر میشه, می تونم این سیگنال با فرکانسی که گفتم رو به یک بلندگو یا ساب معمولی بدم و مثل یک ultrasonic transducer ازش استفاده کنم البته با توان بالا مثلا 100 وات؟؟

سلام
مهندس با یک آمپگلی فایر معمولی میشه فرکانس های در حد 40 50 کیلو رو هم تقویت کرد
شما برای آلتراسونیک - برای بخار سرد این مدار رو میخاین؟؟

agape
29-12-2011, 10:16
دایی جان فکر کنم تقویت کننده های hi-fi بتونن تا این فرکانس رو پوشش بدن ولی همونطور که دوستمون گفتن باید مشخصات اون روجوع کنید !

esisafa
29-12-2011, 13:07
ساب که فقط تا 150 هرتز جواب میده
باند های معمولی تا 15 کیلو هرتز
هر سیستم صوتی طوری طراحی شده که فقط نیاز خودش رو تامین کنه یعنی 20 کیلو هرتز. بیشتر از این باعث گرونتر شدن اون میشه که به صرفه نیست. اگه امپ هم جواب بده خود اسپیکرها مشکل پهنای باند دارن. بالاخره سیستم مکانیکی هستن