PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمای پروگرامر usbasp

SMRS
01-10-2008, 00:00
ویرایش توسط kavir
سلام
دوستان خیلی وقته از ارائه این پروگرامر میگذره و تقریبا بیشتر شما با این پروگرامر آشنا هستین یا ساختید
-----
این پروگرامر یک پروگرامر usb برای میکروکنترلرهای avr می باشد
خوب اول از همه سورس ها:

usbasp.2009-02-28.tar.gz (You can see links before reply) (260 kB)
usbasp.2007-10-23.tar.gz (You can see links before reply) (172 kB)
usbasp.2007-07-23.tar.gz (You can see links before reply) (176 kB)
usbasp.2006-12-29.tar.gz (You can see links before reply) (118 kB) Supports programmers with ATMega48 and ATMega8.
usbasp.2006-09-16.tar.gz (You can see links before reply) (116 kB) New VID/PID!
usbasp.2005-11-14.tar.gz (You can see links before reply) (175 kB)
usbasp.2005-07-03.tar.gz (You can see links before reply) (166 kB)
usbasp.2005-04-21.tar.gz (You can see links before reply) (169 kB)

شماتیک هم ضمیمه هست
فقط نکات مهم:

ابتدا مطابق شماتیک مدار رو ببینید
میکروی مگا 8 روی کریستال که در ادمه گفتم بذارید و با سورس های بالا پروگرام کنید
پروگرامر شما اماده هست و باید میکرویی که میخواین به پروگارم کنید به پایه های MISO,MOSI,SCK,RST وصل کنید و
استفاده از نرم افزار های پروگرام کردن میکرو میکرو رو پروگرام کنید

کریستال میکروی شما برای میکروکنترلر مگا8(میکروکنترلر خود پروگرامر) باید روی 16 مگا هرتز بذارید یا مثل عکس ضمیمه تغییر بدین

در صورتیکه میکرویی که می خواین پروگرام کنید بعد از ساخت پروگرامر برای بار اول باید میکرو روی کریستال 1 مگا هرتز داخلی هست که ابتدا باید جمپر H/L رو وصل کنید و بعد از تغییر فیوز بیت جمپر رو بیرون بیارید
در صورتیکه جمپر H/L وصل باشه سرعت پروگرام کردن خیلی پایین خواهد بود

پروگرامرها:
1.خزاما پروگرامر
Khazama AVR Programmer (You can see links before reply) is a Windows XP/Vista GUI application for USBasp and avrdude.
2.ایران پروگرامر (کویر پروگ)
این پروگرامر توسط شرکت خودمون نوشته شده و می شه باهاش توی همه کامپایلرها استفاده کرد و کار باها ش راحته
3.proisp
下载 progisp1.72 (You can see links before reply)
下载 progisp1.68 (You can see links before reply)
下载 progisp1.67 (You can see links before reply)

که ضمیمه کردم

به دلیل طولانی شدن این تاپیک و کامل بودن مبحث این تاپیک قفل می شود.
لطفا سوالات خودتون در همین تاپیک بیابید
در ضمن منبع اصلی همان سایت فیشل هست که بیان گذار این پروگرامر هست
اینم مطالب سایتش

USBasp - USB programmer for Atmel AVR controllers

You can see links before reply USBasp is a USB in-circuit programmer for Atmel AVR controllers. It simply consists of an ATMega48 or an ATMega8 and a couple of passive components. The programmer uses a firmware-only USB driver, no special USB controller is needed.
Features

Works under multiple platforms. Linux, Mac OS X and Windows are tested.
No special controllers or smd components are needed.
Programming speed is up to 5kBytes/sec.
SCK option to support targets with low clock speed (< 1,5MHz).
Planned: serial interface to target (e.g. for debugging).

Download

Firmware and circuit

The following packages include circuit and firmware.
usbasp.2009-02-28.tar.gz (You can see links before reply) (260 kB)
usbasp.2007-10-23.tar.gz (You can see links before reply) (172 kB)
usbasp.2007-07-23.tar.gz (You can see links before reply) (176 kB)
usbasp.2006-12-29.tar.gz (You can see links before reply) (118 kB) Supports programmers with ATMega48 and ATMega8.
usbasp.2006-09-16.tar.gz (You can see links before reply) (116 kB) New VID/PID!
usbasp.2005-11-14.tar.gz (You can see links before reply) (175 kB)
usbasp.2005-07-03.tar.gz (You can see links before reply) (166 kB)
usbasp.2005-04-21.tar.gz (You can see links before reply) (169 kB)

Please refer to Readme.txt (You can see links before reply) for details on building, installing and using USBasp.
Drivers

On Linux and MacOS X no kernel driver is needed. Windows requires a driver for USBasp:
usbasp-windriver.2009-02-28.zip (You can see links before reply) (70 kB)

Note: Windows Vista/7 x64 requires drivers with digital signature. Currently there are no official drivers for libusb (USBasp software is based on it) with such a signature. Users reported that there is a tool named "Driver Signature Enforcement Overrider" to avoid the signature check.
Software

AVRDUDE (You can see links before reply) supports USBasp since version 5.2.
BASCOM-AVR (You can see links before reply) supports USBasp since version 1.11.9.6.
Khazama AVR Programmer (You can see links before reply) is a Windows XP/Vista GUI application for USBasp and avrdude.
eXtreme Burner - AVR (You can see links before reply) is a Windows GUI Software for USBasp based USB AVR programmers.

Hardware

Schematic

You can see links before reply
PCB layouts

Here is a list of tested PCB layouts. If you have designed your own PCB, please let me know.

Official USBasp kit (You can see links before reply)
by Fisch und Fischl GmbH
Official USBasp kit with case and preprogrammed controller. No smd parts.

You can see links before reply Offiziellen USBasp Bausatz bestellen (You can see links before reply)
You can see links before reply (You can see links before reply)
usbasp_single_side.t3001.zip (You can see links before reply)
by Thomas Fischl
Single-Side PCB, TARGET 3001! layout file
Size: 90x40 mm (optimized for case Hammond 1591ATBU (You can see links before reply))
lv_usbasp.tar.gz (You can see links before reply)
by Pawel Szramowski (11/2007)
With Low-voltage front-end.
Single-Side PCB, EAGLE layout files, some SMD components
by Bernhard Walle
Double-Side PCB, EAGLE layout files, part list with order numbers for Reichelt.de and Conrad.de
Size: optimized for case Hammond 1591ATBU (You can see links before reply)
by Thomas Pfeifer
Single-Side PCB, PDF layout files, SMD components
by Tomasz Ostrowski
Single-Side PCB, PDF and EPS layout files, only four 0805 SMD parts, rest discrete components
USBasp_CH.zip (You can see links before reply)
by Christian Heigemeyr
Single-Side PCB, with some SMD 0805 components, PDF-files
With additional buttons for reset and disconnection of the target
USBasp.sch (You can see links before reply), USBasp.pcb (You can see links before reply)
ComponentSide.pdf (You can see links before reply), TopSide.pdf (You can see links before reply), Schematics.pdf (You can see links before reply)
by Zhurov Pavel
Single-Side PCB, P-CAD 2002 format and PDF files
Crosspiece TXD and RXD are added for the ISP connector
usbasp_gr.rar (You can see links before reply)
by J.A. de Groot
The board is single sided (EAGLE format), measures 3 by 8 cm and uses only regular components.

USBasp Howto (You can see links before reply) (in Dutch). There is also a pdf file with 6 devices on one euro-card.
usbasb_mg.zip (You can see links before reply)
by Matthias Görner
Single-Side PCB, eagle-format, with PS/PDF-files
integrated sockets for target chips ATmega8 and ATmega32
Tarball with layout (You can see links before reply)
by Hannes Östlund
Doubleside-Side PCB, SMD components, very small
by Sergiy Bogdancev (01/2010)
3.3V version, ATMega48 only. Single-side PCB, ExpressPCB layout format + socket board for varies AVRs. Without future serial interface, chip initially must be programmed with another programmer.
Eaglefiles (sch/brd) and CAD case design (dxf) (You can see links before reply)
by Hans Hafner, HTL Mössingerstrasse-Klagenfurt, Österreich, hans.hafner (at) htl-klu (dot) at
(01/2010)
CNC-milled case (DXF file available), Eagle layout, only a few SMD parts

5aztv8
02-10-2008, 16:23
من هسته این پروگرامر رو با پورت LPT هرکاری میکنم نمیتونم پروگرام کنم:cry:

من میکرو را بیرون از مدار اصلی پروگرام میکنمئ نمیشه

این پروگرامر در ویندوز ویستا کار میکنه؟؟؟

SMRS
03-10-2008, 01:08
:k01: یعنی چی؟!!
مثل بقیه میکروها پروگرام میشه.این موضوع اصلا ربطی به این پروگرامر نداره.مشکل از جایی دیگه هست.
با یه میکروی دیگه امتحان کن.
ارور چی میده؟
آره تو ویستا من امتحان کردم جواب میده. :wink:

5aztv8
03-10-2008, 15:16
من با پورت LPT هر کاری میکنم نمیتونم هسترو پروگرام کنم (مثل آموزش)

با چند تا میکرو مختلفم امتحان کردم

اگه ممکنه شماتیک و PCB تکه دوم پروگرامر که برای پروگرام کردن دیگر میکرو هاست را هم برای دانلود قرار دهید

SMRS
03-10-2008, 16:15
شما پروگرامر STK200/300 داری؟
قبلا با چی میکروتو پروگرام می کردی؟
اون تیکه دوم یک پروگرامر آماده است.

5aztv8
04-10-2008, 11:13
من این پروگرامرو میگم You can see links before reply

توش هسترو با ISP پروگرم میکنه که من هرکاری میکنم نمیشه،هیچ برنامه ای نمیشناسه میکرو را تا پروگرم کنه ، با چند میکرو مختلف تست کردم

من قبلا پروگرامر نداشتم و میخام اینو بسازم

SMRS
04-10-2008, 12:02
این چیزی که اشاره کردی همون پروگرامر USB هست.
نمیدونم تا حالا با پروگرام های معمولی که با پورت پرینتر پروگرام میکنند کار کردی یانه.بهتره کارهایی که میگم رو خوب انجام بدی.
1-اول یک پروگرامر STK200 لازم داری.توی سایت و کتاب های مختلف نقششو میتونی پیدا کنی.اگه نداری بذارم.
2-فایل هگز رو با کدویژن یا بیسکام یا با همین برنامه Progisp بریز تو میکرو.
اگه از Progisp استفاده میکنی باید تنظیمات اون اینجوری باشه.

حالا فایل هگز رو لود کن و از منویcommand گزینه write flash رو بزن تا میکرو پروگرام شه.
به همین سادگی.
فکر کنم منظورت همین بود. :wink:

5aztv8
04-10-2008, 17:08
من هم دقیقا منظورم همین قسمته

من اینجا هر کاری میکنم برنامه progisp نمیتونه میکرو را پیدا کنه که فایل hex رو بریزه توش

این کارو طبق راهنما انجام دادم

SMRS
05-10-2008, 00:56
دوست من آیا شما با این پروگرامر داری هسته پروگرامر USB رو پروگرام میکنی؟

5aztv8
05-10-2008, 13:13
من هم به روشی که توی آموزش بود عمل کردم و هم به این روش که تو عکس هست

باز هم جواب نداد :cry:

SMRS
05-10-2008, 15:44
پس احتمال زیاد یا پورت LPT کامپیوترت خرابه یا تنظیمات بایوس کامپیوترت اشتباه است.
بهتره شما از یک کیس دیگه امتحان کنی.
آیا شما تا حالا با اون کامپیوتر و پروگرامر stk ،میکرویی رو پروگرام کردی؟
قبلا برای پروگرام کردن از کدوم پروگرامر استفاده کردی؟

5aztv8
05-10-2008, 21:01
بار اوله میخام پروگرم کنم با سیستمم و پروگرامری هم تست نکردم چون تا الان لازم نداشتم

چطوری تنظیمات بایوسمو درست کنم که برای پروگرم کردن مناسب باشه وچطوری پورت کامپیوترمو چک کنم سالمه یا خراب؟؟

SMRS
06-10-2008, 19:14
بار اوله میخام پروگرم کنم با سیستمم و پروگرامری هم تست نکردم چون تا الان لازم نداشتم

چطوری تنظیمات بایوسمو درست کنم که برای پروگرم کردن مناسب باشه وچطوری پورت کامپیوترمو چک کنم سالمه یا خراب؟؟

شما تنظیمات بایوس رو با انتخاب گزینه ای به نام load defult یا یه چیزی مثل این به حالت اولیه کارخانه برگردون.
بهتره اون 27 تا پروگرامری که ساختی با 2-3 تا کامپیوتر دیگه تست کنی ببینی ایراد کجاست.از کامپیوتره تا از پروگرامرها!
برای تست پورت LPT (پورت پرینتر) باید یه وسیله ای مثل پرینترهای قدیمی و ... گیر بیاری و با اونا تست کنی.

vahidelectronic
01-11-2008, 15:02
سلام
آقا من تصمیم دارم این پروگرامر رو توی یه مدار بسازم و نقششو همینجا برای سایر دوستان آپلود کنم که همه استفاده کنن.
فقط نیازمن یاری و کمک شما هستم
من بعضی از جاهای مدارو متوجه نمی شم:
1.می خواستم بدونم 3 تا جامپر کارشون چیه؟لطفا یکی یکی توضیح بدید؟
2.لطفا پین های اون سوکتی که به پروگرامر آماده وصل میشه رو تک تک توضیح بدید
3.درصورت امکان نقشه اون پروگرامر ساده و آماده که توی مدار به کار بردید هم بذارید.

SMRS
01-11-2008, 22:43
سلام
آقا من تصمیم دارم این پروگرامر رو توی یه مدار بسازم و نقششو همینجا برای سایر دوستان آپلود کنم که همه استفاده کنن.
فقط نیازمن یاری و کمک شما هستم
من بعضی از جاهای مدارو متوجه نمی شم:
1.می خواستم بدونم 3 تا جامپر کارشون چیه؟لطفا یکی یکی توضیح بدید؟
2.لطفا پین های اون سوکتی که به پروگرامر آماده وصل میشه رو تک تک توضیح بدید
3.درصورت امکان نقشه اون پروگرامر ساده و آماده که توی مدار به کار بردید هم بذارید.

خوش اومدی.
همه نقشه ها هست و دوستان دارند استفاده می کنند.شما چیرو می خواهید بسازید؟
1-توضیحات جامپر ها و چیزهای دیگه کامل در فایل PDF هست که میتونی استفاده کنی.
2-کدوم پین ها
3-کدوم پروگرامر

vahidelectronic
02-11-2008, 13:31
سلام
لطفا فایل PDF رو برای من ضمیمه کنید چون نمی دونم کجاست
در مورد اون سکوتی که بین دو برد قرار میکیره و یه تعداد سیم رنگی بین دو برد قرار داره اطلاعات می خوام.میخوام بدونم هر سیم کارش چیه؟به عبارت دیگه می خوام اسم سیمها رو بدونم.
3.می خواستم بدونم اون پروگرامر آماده که اون سر مدار هست از چه نوع پروگرامری هست ؟و در صورا امکان نقششو بذارید
ممنون

SMRS
02-11-2008, 23:39
سلام
لطفا فایل PDF رو برای من ضمیمه کنید چون نمی دونم کجاست
در مورد اون سکوتی که بین دو برد قرار میکیره و یه تعداد سیم رنگی بین دو برد قرار داره اطلاعات می خوام.میخوام بدونم هر سیم کارش چیه؟به عبارت دیگه می خوام اسم سیمها رو بدونم.
3.می خواستم بدونم اون پروگرامر آماده که اون سر مدار هست از چه نوع پروگرامری هست ؟و در صورا امکان نقششو بذارید
ممنون

فايل pdf را از اينجا بگير (You can see links before reply)
اون پيني كه ميگي رو توي عكس با رنگ قرمز شماره گذاري كردم.اگه فايل پروتل رو نگاه كني تمام اونها معلومه براي چي هست(الان يادم نيست بهت بگم)
اون پروگرامر رو هم آماده تهيه كردم و از نوع stk است

hadi-e
17-12-2008, 08:48
باسلام
من پروگرامرتان را دیدم اگر خواسیتید برد ان را با قیمت 1000 تومان می زنم
اگر خواستید همکاری کنیم aa)

modafie
26-01-2009, 22:10
سلام من اين پروگرامر رو ساختم وجواب هم گرفتم اما اينجا يك مشكل است اون هم اين است كه اين پروگرامر بعضي از ميكر هارو نميشناسه ولي در حالي كه پروگرامر stk200/300 همان اين ميكرو را شناخته وبه طور كامل برنامه ي مورد نظر را توش ريخته واستفاده ميكنم نميدونم لين مشكل از چيه و همه چيز درسته لطفا راهنمايي كنيد ..... البطه گفتني اين مشكل براي ميكرو هايي است كه در ليست ميكرو هاي برنامه وجود داره مثلا ميگا 16

SMRS
27-01-2009, 15:51
اون میکروهایی که نمیشناسه کدوم ها هستند؟
با USBASP میتونی atmega8,16 رو پروگرام کنی؟
جمله آخرتو نفهمیدم.گفتی میکروهایی که تولیست برنامه هست رو نمیتونی پروگرام کنی!! :k01:
پس کدوم میکرو رو پروگرام کردی؟
:wink:

modafie
27-01-2009, 18:08
ببين راحتر بگم بهت من 3 تا ميگا 16 داشتم دوتاشو با همين پروگرامر usb isb تونستم به درستي و بدون هيچ مشكلي پرو گرام كنم ولي يكي از اين3 تا رو اصلا اين پرو گرامر(usb isb( نميشناسه ولي پرو گرامر stk200/300 به درست شناخته وبه راحتي پرو گرام ميكنه ومن هم استفاده ميكنم بدون هيچ مشكلي البته اين رو هم بگم كه اين اتفاق براي ميگا 8 هم افتاده حالا ميخواستم ببينم اشكال از چيه چون همه چيز درسته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!! :cry: :cry: :cry: ii998) ii998) :cry: :cry:

SMRS
27-01-2009, 18:45
تنظیمات جامپر مربوط به کلاک روی پروگرامر رو درست تنظیم کردی؟
میکروی مگا 16 رو با پروگرامر STK ببین فیوزبیت مربوط به کلاکش چه جوریه؟

modafie
30-01-2009, 10:30
سلام من فيوز بيت اون ميگا 16 رو كه پرو گرامر usb isb نميشناخت مانند اون يكي ميگا 16ها قرار دادم و هم با جامپر فركانس وهم بدون جامپر فركانس روي برد امتحان كردم ولي بازهم او دوتا رو شناخت واون يكي رو اصلا نشناخت !!!! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

SMRS
31-01-2009, 01:24
میشه فیوزبیت مربوط به کلاکشو بگی؟
کلاکش روی کریستال داخلی هست یا کریستال خارجی؟

modafie
31-01-2009, 16:14
سلام اصلا با فيوز بيت كلاك چي كار داري من ميگم مال اون ميگا 16 رو هم مانند اون دوتا ديگه كردم ولي باز هم جواب نداد وحتي با دقت اين كار رو انجام دادم تا اشتباهي فيوز بيت ديگري رو نزنم تاز ه روي 8ميگا هرتز آر سي داخلي هستش x :x :x :x :x :x

SMRS
02-02-2009, 00:36
ببخشید ii998)
گفتم شاید کلاک میکرو روی فرکانس پایین هست و شما هم جامپر مربوط به کلاک رو وصل نکردید.
والا چیزی به نظرم نمیاد.
طبق گفته های شما پروگرامر usb همه میکرو ها رو میشناسه غیر از یک اتمگا 16 و همون اتمگا 16 رو پروگرامر stk300 میشناسه. :k01:

modafie
02-02-2009, 15:36
البته طبق گفته اي قبليم ان شرايط براي ميگا 8 هم اتفاق افتاده است aa) aa)

SMRS
02-02-2009, 19:15
نمیدونم شاید اون 2 تا میکرو مورد دارند و یا پروگرامر با اونا سازگاری نداره. 8O
من خودم میکرو های مورد دار دیدم و حتی یکی گرفتم که از اون اول سوخته بود.

modafie
03-02-2009, 19:04
سلام آخه اگه ميكرو مورد داشت پروگرامر stk300/200 كه كلا نه ميشناخت ونه به درستي پروگرام ميكرد واز طرف ديگر به چه علت بايد ناسازگار با شه چون مثل ديگر ميكرو ها است وبايد سازگاري داشته باشه 8 8O 8O 8O 8O 8O 8O

gate_crasher
08-02-2009, 09:29

اگه می شه یکم بیشتر در مورد تیکه دوم توضیح بدید از چه پروگرمر هایی میشه استفاده کرد برای تیکه دوم؟ نحوه استفاد رو هم توضیح بدید لطفا.

SMRS
08-02-2009, 15:48

اگه می شه یکم بیشتر در مورد تیکه دوم توضیح بدید از چه پروگرمر هایی میشه استفاده کرد برای تیکه دوم؟ نحوه استفاد رو هم توضیح بدید لطفا.

اون بردي كه ديديد(همون تيكه دوم)يك پروگرامر STK300 هست كه البته مدار اصليش كه همون مدار بافرش باشه رو من ازش استفاده نكردم و پروگرامر USB رو طوري ساختم كه بشه به اون (تيكه دوم) وصل كرد.

gate_crasher
08-02-2009, 19:22

اون بردي كه ديديد(همون تيكه دوم)يك پروگرامر STK300 هست كه البته مدار اصليش كه همون مدار بافرش باشه رو من ازش استفاده نكردم و پروگرامر USB رو طوري ساختم كه بشه به اون (تيكه دوم) وصل كرد.

خوب برای متصل کردن یه پروگرمر دیگه مانند stk200\300 لازم هست که اسم او 10 سیم خروجی از پروگرمر usb رو بدونیم درسته؟

SMRS
10-02-2009, 00:23
اسم اون سيم هارو توي فايل پروتل ميتوني ببيني.
اين فايلو با پروتل باز كن. (You can see links before reply)

behnam6500
10-02-2009, 12:04
سلام.
ميشه يه توضيحي بدين كه چرا تو فيوز بيتهاي پروگرامر ckopt بايد برنامه ريزي بشه؟؟؟؟
واسه usb اون فيوز بيت بايد 1 باشه!!!! من اونو صفر كردم ولي مدار جواب نميده!!!!
حالا چرا بايد اون صفر باشه؟

SMRS
10-02-2009, 15:31
اين فيوز بيت چه برنامه ريزي بشه و چه نشه تو كار اين پروگرامر تاثيري نداره و با هر دو حالت كار ميكنه.
من خودم از هر دو حالت جواب گرفتم اما چون اولين بار كه اونو درست كردم اين بيت رو صفر كردم و چون فكر كنم توي سايت فيشل هم گفته شده بود به همين خاطر توي توضيحات گفتم كه شما هم اونو صفر كنيد. :wink:

naeemafar
10-02-2009, 18:19
امکان پروگرم کردن فیوز بیت ها هنگامی که میکرو در حالت کریستال خارجی است توسط CodeVision با این پروگرمر مقدور است ؟

SMRS
10-02-2009, 18:47
نه دوست من.كدويژن و بسكام از اين پروگرامر پشتيباني نميكنند. :wink:

naeemafar
10-02-2009, 19:19
شما چه پروگرمری را پیشنهاد می کنید ؟

SMRS
10-02-2009, 19:38
اين پروگرامر واقعا عالي هست.چون سرعت برنامه ريزي اون بسيار بالا ست.فقط مشكلش اينه كه تو كدويژن و بيسكام نميشه ازش استفاده كرد و بايد با كدويژن يا بيسكام برنامه رو كامپايل كني و بعدش با يه نرم افزار كه مخصوص اين پروگرامر هست فايل هگز رو تو ميكرو بريزي.به نظر من كه اين يك مشكل نيست بلكه يك نقطه قوت اين پروگرامر هست.چون پروگرامر هاي مشابه كه توي اين كامپايلرها كار ميكنند ممكنه با ويندوزهاي جديد يا با ورژن هاي جديد اون كامپايلر ها سازگاري نداشته باشند.(مثل پروگرامر هاي 2 تا از شركت ها كه اسمشونو نميگم).
اما اين پروگرامر يه نرم افزار مخصوص خودش داره كه من تو ويستا باهش كار كردم و در آينده روي ويندوز 7 هم تستش ميكنم.
بهت پيشنهاد ميكنم كه اونو بسازي و اگه حوصلشو نداري يا فكر ميكني ممكنه جواب نده ميتوني از فروشگاه بخري. :wink:

behnam6500
10-02-2009, 20:14
سلام
بعد از مدتها ور رفتن امروز ظهر اين پروگرامر جواب داد!!!!!
ولي نميدونم چرا دوباره از كار افتاد! البته اينو بگم كه به خاطر برنامه نويسي و اين چيزا هي اونو uninstall ميكردم و دوباره نصب ميكردم.
ممكنه كه تداخلي تو ورژنهاي libusb0.dll بوجود اومده باشه كه نزاره باهاش كار كنم؟ البته اينو بگم كه تا اونجايي كه شده فايلهايي كه تو ويندوز ميسازه رو حذف ميكردم تا دوباره نصبش كنم (جهت جلوگيري از تداخل ورژن)
وقتي كه فلش ميكرو رو به وسيله پروگرامر مي خونم بيشتر مقدار 0xff يا مقدارهاي الكي ميده تو بافر برنامه!!!!
اشكال از كجا ميتونه باشه؟؟؟؟
همه چيزش درسته! اتصالات! برنامه! همه!!!!

SMRS
10-02-2009, 20:41
بيشتر حجم حافطه ميكرو خالي(FFFF) هست.
شما با همون درايور و فايل هگز كه تو سايت هست دو باره ميكرو رو برنامه ريزي كنيد.
شايد كامپايلرت مورد داشته باشه.چند تا ورژن از اون كامپايلر ها رو نصب كن و با اونا ميكرو رو دوباره پروگرام كن. :wink:

naeemafar
10-02-2009, 21:04
اين پروگرامر واقعا عالي هست.چون سرعت برنامه ريزي اون بسيار بالا ست.فقط مشكلش اينه كه تو كدويژن و بيسكام نميشه ازش استفاده كرد و بايد با كدويژن يا بيسكام برنامه رو كامپايل كني و بعدش با يه نرم افزار كه مخصوص اين پروگرامر هست فايل هگز رو تو ميكرو بريزي.به نظر من كه اين يك مشكل نيست بلكه يك نقطه قوت اين پروگرامر هست.چون پروگرامر هاي مشابه كه توي اين كامپايلرها كار ميكنند ممكنه با ويندوزهاي جديد يا با ورژن هاي جديد اون كامپايلر ها سازگاري نداشته باشند.(مثل پروگرامر هاي 2 تا از شركت ها كه اسمشونو نميگم).
اما اين پروگرامر يه نرم افزار مخصوص خودش داره كه من تو ويستا باهش كار كردم و در آينده روي ويندوز 7 هم تستش ميكنم.
بهت پيشنهاد ميكنم كه اونو بسازي و اگه حوصلشو نداري يا فكر ميكني ممكنه جواب نده ميتوني از فروشگاه بخري. :wink:

من الان یک STK200/300 دارم ولی نمی تونم وقتی روی کریستال خارجی میره پروگرم کنم.
اگر کارکردن نرم افزار واسط ساده باشد خوب است هر چند به کدویژن نمی رسد.

با تشکر

behnam6500
10-02-2009, 21:42
بيشتر حجم حافطه ميكرو خالي(FFFF) هست.
شما با همون درايور و فايل هگز كه تو سايت هست دو باره ميكرو رو برنامه ريزي كنيد.
شايد كامپايلرت مورد داشته باشه.چند تا ورژن از اون كامپايلر ها رو نصب كن و با اونا ميكرو رو دوباره پروگرام كن. :wink:

اين كار هارو هم انجام دادم ولي نشد!
ديگه كفرمو بالا اورده :x :x
اون برنامه progisp167 ظهر تونست باهاش كار كنه ولي الان نه!!!
نميدونم كجاش ميلنگه

SMRS
10-02-2009, 22:26
باورژن 1.6.6 امتحان كن.1.6.7 يكم مشكل داره :wink:
لينك دانلود (You can see links before reply)

behnam6500
10-02-2009, 22:59
باورژن 1.6.6 امتحان كن.1.6.7 يكم مشكل داره :wink:
لينك دانلود (You can see links before reply)

اونم نميشه!!! :x
هر دو ورژن ارور chip enable program error رو ميده.
ميخوام به وسيله مگا 8 (كه ميكروي پروگرامر هست) يه مگا 8 ديگه رو پروگرم كنم.
آيا پايه هاي mosi و miso و sck و... بايد به وسيله مقاومتي به همان پايه هاي mosi و miso و sck و... ميكروي خام وصل بشن يا بدون مقاومت؟؟؟؟

SMRS
11-02-2009, 00:03
اينجوري كه من فهميدم پروگرامرت توسط كامپيوتر شناسايي ميشه.درسته؟
اين پيغام خطا براي شناخته نشدن ميكرو هست.
نه بدون مقاومت بايد به ميكرو وصل بشه.
اين موارد رو برسي كن:
1-ببين سيم تغذيه كه ميخواي به ميكرو وصل كني ولتاژ 5 ولت داره.
2-فيوز بيت ميكرو رو با يه پروگرامر STK چك كن ببين اگه روي كريستال خارجي هست حتما بايدموقع پروگرام كردن يه كريستال به ميكرو وصل كني.بهتره كريستال ميكرو رو روي 1مگ داخلي تنظيم كني.
3-جامپر مربوط به CLOCK روي پروگرامر رو وصل كن.
4-اگه نشد با يه ميكروي ديگه مثل مگا32 يا 16 امتحان كن. :wink:

behnam6500
11-02-2009, 02:01
سلام. مشكل حل شد!
اشكال كار از اينجا بود كه با اون برنامه پروگرامر كه با سي بيلدر نوشته شده، خواستم فيوز بيت ميكرو خام رو تغيير بدم كه اون برنامه گند زد تو فيوز بيتها! :x :x :x ولي با پروگرامر بيسكام راحت فيوز هارو ميخوند و اين باعث شد كه نفهمم اشكال از كجاست!!!! :x
جاي دو تا ميكرو رو عوض كردم (ميكرويي كه فيوزهاش سالم بود نقش ميكروي خام رو داشت) جواب داد!!!! بعد از چند ساعت ور رفتن! اونم به خاطر اشتباه يه برنامه! :x :x :x
راستي من از مقاومت استفاده مي كنم اونم 170 اهم! آخه تو نقشه يه پروگرامر ديدم كه مقاومت گذاشته بود. با مقاومت مشكلي نداره الان!
فرماني كه به وسيله اون ميشه ميكرو رو پاك كرد تو ارتباط isp چيه؟؟؟؟
172 - 128 - 0 0 ؟؟؟

SMRS
11-02-2009, 02:21
aa)
اون مقاومت هارو بخاطر جريان كشي از مدار گذاشتن.
منظورت از فرمان پاك كردن چيه؟

behnam6500
11-02-2009, 12:48
aa)
اون مقاومت هارو بخاطر جريان كشي از مدار گذاشتن.
منظورت از فرمان پاك كردن چيه؟

ميخوام يه برنامه پروگرامر (سمت كامپيوتر) رو بنويسم (با دات نت). حالا ميخوام ببينم كه مثلا پاك كردن حافظه فلش و رام ميكرو (ميكروي خام) به چه صورت هست؟ يه برنامه دارم كه با چندتا كاراكتر كه به صورت spi ارسال ميكنه ، ميكرو رو پاك ميكنه. ولي تست كه كردم جواب نداد.
در اصل ميخوام بدونم كه الگوريتم پراگرام كردن چطوريه؟ مثلا براي پاك كردن فلش ميكرو چه كارايي انجام ميشه تو برنامه كامپيوتري؟

SMRS
11-02-2009, 13:07
در اين مورد اطلاعاتي ندارم.ميتوني به ديتاشيت اون ميكرو يه نگاه بكني فكر كنم يكم راهنماييت كنه.

behnam6500
11-02-2009, 15:59
دوست عزيز ميكرويي كه ميخواهيم پروگرم كنيم، بايد به يه كريستال 4 مگا وصل بشه؟؟؟ يعني يه 12 مگ واسه ميكروي پروگرامر و يه 4 مگ هم واسه اون ميكروهايي كه ميخواهيم روشون پروگرم كنيم؟؟؟؟
و چرا ispprog و اون برنامه كه با سي بيلدر نوشته شده، اصلا ميونه خوبي با فيوز بيتها ندارن؟؟؟؟
هر بار كه باهاشون فيوز هارو تغيير ميدم، بايد با يه پروگرامر ديگه ميكرو رو برگردونم به حال اول!

SMRS
12-02-2009, 12:38
قبلا هم گفتم كه برنامه اي كه با سي نوشته شده(برنامه آقاي منصوري)اشكال داره.من خودم نتونستم ازش جواب بگيرم اما Progisp يك برنامه كاملي هست كه همه با اين نرم افزار دارند كار ميكنند.
آيا ميتوني بجز تغيير فيوز بيت ها با progisp بخوبي كار كني؟
آيا اگه فيوز بيت هارو دست كاري كني به مشكل برميخوري؟

arkani
12-02-2009, 17:45
با سلام
آقايون من اين از ايم ژروگرامر نتونستم جواب بگيرو در واقع مدار رو درست بستم ولي كامپيوتر
نميشناستش / فكر ميكنم مشكل تو برنامه ريزي فيوز بيتهاس / كسي ميتونه راهنمايي كنه
كه تو محيط باسكام و تو قسمت فيوز بيت ها آيا بايد كريستال خارجي رو برنامه ريزي كنم يا
اينكه بايد تو حالت اوليه و پيش فرض رو كريستال اينترنال بمونه و آيا بايد موقع برنامه ريزي كردن فيوز بيت ها كريستال خارجي رو وصل كنم؟
محتاج كمكيم
يا علي

behnam6500
13-02-2009, 03:09
با سلام
آقايون من اين از ايم ژروگرامر نتونستم جواب بگيرو در واقع مدار رو درست بستم ولي كامپيوتر
نميشناستش / فكر ميكنم مشكل تو برنامه ريزي فيوز بيتهاس / كسي ميتونه راهنمايي كنه
كه تو محيط باسكام و تو قسمت فيوز بيت ها آيا بايد كريستال خارجي رو برنامه ريزي كنم يا
اينكه بايد تو حالت اوليه و پيش فرض رو كريستال اينترنال بمونه و آيا بايد موقع برنامه ريزي كردن فيوز بيت ها كريستال خارجي رو وصل كنم؟
محتاج كمكيم
يا علي

سلام
در بيسكام فيوز بيتها بزار رو 1111:1111 كريستال خارجي (آخرين گزينه) و فيوز بيت ckopt برابر با 1 باشه.
موقع برنامه ريزي فيوز بيتها نيازي به وصل كردن كريستال خارجي نيست. :wink:

arkani
13-02-2009, 18:28
با سلام
ممنون دوست عزيز آقا بهنام
امتحان ميكنم ان شاالله جواب بده :wink:

arkani
14-02-2009, 16:50
با سلام
آقا بهنام دستت درد نكته جواب گرفتم . البته يه اشتباه كوچيك هم تو اتصالات داشتم
كه با برطرف كردنش مدار جواب داد .
:wink:
زنده باد

behnam6500
20-02-2009, 01:39
قبلا هم گفتم كه برنامه اي كه با سي نوشته شده(برنامه آقاي منصوري)اشكال داره.من خودم نتونستم ازش جواب بگيرم اما Progisp يك برنامه كاملي هست كه همه با اين نرم افزار دارند كار ميكنند.
آيا ميتوني بجز تغيير فيوز بيت ها با progisp بخوبي كار كني؟
آيا اگه فيوز بيت هارو دست كاري كني به مشكل برميخوري؟

سلام...
شرمنده كه دير جواب داددم. آخه پاور سيستم سوخته بود داده بودمش تعمير!!!!!! به اينترنتم دسترسي نداشتم.
با progisp مشكلي كه در دستكاري فيوز بيتهاش وجود داره، مربوط ميشه به بعضي از فيوز بيتهاي كلاك ميكرو كه رو بعضي هاش پروگرامر ديگه قادر به خوندنش نيست! البته اين اشكال هم در مورد stk 200/300 وجود داره!!!! 2-3 تا ميكرو من همينطوري پروندم!!!!
به غير از اين به راحتي كار ميكنه! aa)
ولي... عجايب usb ديدم در اين سايت!!!!
آقا من اين مدار پروگرامر رو از رو برد برد باز كردم، بستمش رو يه برد برد ديگه. ولي حالا جواب نميده :x :x :x
همه چيزشم چك كردم ولي درست بشو نيست كه نيست!!!! هر كاري هم كه به ذهنتون برسه من انجام دادم و رسما در اين زمينه من كم اوردم!
اتصالات كابل usb رو هم خيلي چك كردم ولي بي فايده بود!
:?or:( :x :?or:(

kavir
20-02-2009, 01:46
ولي... عجايب usb ديدم در اين سايت!!!!
آقا من اين مدار پروگرامر رو از رو برد برد باز كردم، بستمش رو يه برد برد ديگه. ولي حالا جواب نميده :x :x :x
همه چيزشم چك كردم ولي درست بشو نيست كه نيست!!!! هر كاري هم كه به ذهنتون برسه من انجام دادم و رسما در اين زمينه من كم اوردم!
اتصالات كابل usb رو هم خيلي چك كردم ولي بي فايده بود!
:?or:( :x :?or:([/quote]
کدوم فیوز بیت ها منظورتونه؟
دوستان لطفا در ساخت دقت کنید ممکنه کوچکترین اشتباه باعث عدم کارکرد مدار بشه .نمونه پروگرامر هم ما در فروشگاه قرار دادیم چند سالی هست همه دارن استفاده می کنند و هیچ مشکلی نیست .حالا دیگه فکر کنم باید پرونده این USBasp رو ببندیم . فکر می کنم وقتش باشه بریم سراغ برنامه ها کاربردی دیگه و پروژ های با USB و همچنین پروگرامر Stk500 که مظلوم واقع شده :mrgreen:

behnam6500
20-02-2009, 01:52
کدوم فیوز بیت ها منظورتونه؟
دوستان لطفا در ساخت دقت کنید ممکنه کوچکترین اشتباه باعث عدم کارکرد مدار بشه .نمونه پروگرامر هم ما در فروشگاه قرار دادیم چند سالی هست همه دارن استفاده می کنند و هیچ مشکلی نیست .حالا دیگه فکر کنم باید پرونده این USBasp رو ببندیم . فکر می کنم وقتش باشه بریم سراغ برنامه ها کاربردی دیگه و پروژ های با USB و همچنین پروگرامر Stk500 که مظلوم واقع شده :mrgreen:[/quote]

والا الان يادم نيست كدوم فيوز بيتها! جرات هم ندارم كه بخوام دوباره ميكرو بپرونم! :cry:
ولي مربوط به تنظيمات كلاك و اسيلاتور بوده.
اين پروگرامر شماتيك بسيار ساده اي داره و قبول دارم حرف شمارو! ولي پوستم كنده شد! ii998)

kavir
20-02-2009, 02:18
اين پروگرامر شماتيك بسيار ساده اي داره و قبول دارم حرف شمارو! ولي پوستم كنده شد! booger
اگه این همه سخته خوب از فروشگاه بگیرید . بعدا هم قراره یه کارایی بشه که قولش دادیم که خبرش اول سال جدید می گم :roll:

amiraliforoozandeh
20-02-2009, 23:03
سلام
من این پروگرامر رو ساختم و وقتی که به pc وصل میکنم اونو میشناسه وموفق به نصب درایور اون هم شدم :roll:
ولی وقتی میخوام پروگرام کنم به error زیر بر میخورم:
chip enable program error
علت ان چه چیزی میتونه باشه؟
راستی من پایه های txdوrxd رو وصل نکردم علت از این نیسته که؟ هست؟

naeemafar
20-02-2009, 23:07
من فیوزبیت های میکرو رو بردم روی کریستال خارجی دیگه نتونستم میکرو را بخونم چیکار باید بکنم؟

kavir
20-02-2009, 23:57
سلام
من این پروگرامر رو ساختم و وقتی که به pc وصل میکنم اونو میشناسه وموفق به نصب درایور اون هم شدم :roll:
ولی وقتی میخوام پروگرام کنم به error زیر بر میخورم:
chip enable program error
علت ان چه چیزی میتونه باشه؟
راستی من پایه های txdوrxd رو وصل نکردم علت از این نیسته که؟ هست؟
این خطا به این دلیله که میکرو یی که می خواهید پروگرام بشه رو نمی تونه بهش کانکت بشه
دولیل به نظرم می یاد:
1.میکرویی که می خواین پروگرام کنید اگه برای اولین بار هست روی کریستال داخلی 1 مگا هرتز هست و باید جمپر رو وصل کنید
2.اتصالات شما اشتباه هست

kavir
20-02-2009, 23:59
من فیوزبیت های میکرو رو بردم روی کریستال خارجی دیگه نتونستم میکرو را بخونم چیکار باید بکنم؟
اگه مطمئن هستید کریستال خارجی هست یک کریستال 4 مگا هرتز بین پایه های کریستال میکرو بذارید
و اگه روی RC خارجی گذاشتید حسابش فرق داره که در راهنما گفته شده

naeemafar
21-02-2009, 00:22
حتما باید 4 مگاهرتز باشد ؟
مگه خود بورد 4 مگاهرتز نداره ؟

با تشکر

kavir
21-02-2009, 11:16

با تشکر
مگه از فروشگاه گرفتید شما؟
اگه از فروشگاه گرفتید بحث رو با این قاطی نکنید با پشتیبانی تماس بگیرید

naeemafar
21-02-2009, 15:59
بله ii998)
شماره تماس پشتیبانی چند هست ؟

kavir
21-02-2009, 17:11
خوب اگه دقت کرده باشید در صفحه اول فروشگاه هست

mimans
09-03-2009, 04:06
دوست عزيز در شکل هفتم از اولين مطلب نوشته شده کناربرد اصلي بردي وجود دارد که ميتوان با ان اي سي راپروگرام کرد نقشه مدار پي سي بي ان را لطفا قرار دهيد :cry: :cry:

SMRS
09-03-2009, 19:16
دوست عزيز در شکل هفتم از اولين مطلب نوشته شده کناربرد اصلي بردي وجود دارد که ميتوان با ان اي سي راپروگرام کرد نقشه مدار پي سي بي ان را لطفا قرار دهيد :cry: :cry:
قبلا هم گفته بودم اون مدارش آماده هست.درضمن چیز خاصی نداره.شما باید یک مدار ساده ای طراحی کنی که خروجی پروگرامرت رو بشه به اون سوکت ها وصل کرد. :wink:

mjd
15-03-2009, 19:45
سلام،از پست مفید شما خیلی ممنونم.می خواستم بپرسم میشه از progisp برای پروگرامر usbtiny استفاده کرد؟ این هم فایل های مربوط به این پروگرامر:

mjd
15-03-2009, 20:08
سلام مجدد،من الان وارد سایت سازنده progisp شدم ظاهرا در نسخه جدید برنامه از پروگرمر usbtiny هم پشتیبانی میکنه ،ضمنا پروگرمر فوق خیلی ارزون تر در میاد ولی هنوز امتحانش نکردم.این هم لینک نسخه جدید:

SMRS
16-03-2009, 01:11
فكر كنم اين پروگرامر سرعت بالايي نداشته باشه.امتحان كنيد و نتيجه رو اينجا اعلان كنيد.

hadibsb
16-03-2009, 19:34
سلام
من این پروگرامر رو ساختم و توسط سیستم هم شناسایی می شه ولی مشکل عدم شناسایی چیپ توسط پروگرامر رو دارم. پایه ها رو درست وصل کردم و فیوز ها هم درسته .فقط اگه یکی از دوستان محبت کنه و سطح ولتاژ پایه ها رو بنویسه متشکر میشم چون دیگه هیچی به ذهنم نمیرسه .سطح ولتاژ پایه های پروگرامری که من ساختم اینه
rst = 5.4
sck = 2.4
miso = 2.9
mosi = 2.7

hadibsb
17-03-2009, 02:08
من مشکلم حل شد ولی یه ایراد بزرگ که این مدار داره در صورت ایجاد اتصال کوتاه در صورتی که از تغذیه usb استفاده شود هیچ حفاظتی وجود نداره و احتمالا usb اسیب میبینه.
کسی مدار بهتر سراغ نداره البته یکی از این مدار ها هم بود که از یک ترانزیستور و فیوز برای محافظت استفاده کرده کسی امتحان کرده و کلا می تونه مفید باشه . فکر کنم جریان به بیش از 100ma نرسه تو این مدار.

mjd
19-03-2009, 11:54
اون موضوع پروگرامر usbtiny منتفی هست اصلا جواب نمیده، همین usbasp خیلی بهتره.

hadibsb
19-03-2009, 19:53
کسی جواب نداد ولی خوب خودم یه کارایی کردم چند تا دیود و ترانزیستور برای حفاظت از اتصال کوتاه و جلوگیری از استفاده هم زمان از usb , 7805 جهت تغذیه اضافه کردم , مشکل حل شد.

SMRS
20-03-2009, 01:31
کسی جواب نداد ولی خوب خودم یه کارایی کردم چند تا دیود و ترانزیستور برای حفاظت از اتصال کوتاه و جلوگیری از استفاده هم زمان از usb , 7805 جهت تغذیه اضافه کردم , مشکل حل شد.

میتونستی فقط یه فیوز fast سر راه تغذیه بذاری.

hadibsb
21-03-2009, 00:50
البته اینی هم که شما فرمودید فکر خوبی هست ولی مزیت استفاده از ترانزیستور اینه که تحت هر شرایطی هم که باشه جریان عملا از 100ma نمی تونه بیشتر بشه و مشکلی هم پیش نمیاد و نیاز به تعویض فیوز هم خود بخود منتفی میشه . :wink:

mjd
29-03-2009, 23:25
سلام مجدد، من این پروگرمر رو ساختم و روی PC جواب گرفتم اما روی لپ تاپ درایور یو اس بی not recognized هست،در اصل من اینو برای لپ تاپ میخواستم ولی الان کلی ضایع شدم،تنها چیزی که به ذهنم رسید ولتاژ دوسر دیودهای زنر رو چک کردم که روی پی سی 1.7 و روی لپ تاپ 1.6 بود،پس ظاهرا مشکل جریان دهی و ولتاژ نمی تونه باشه اگه کسی می دونه لطفا کمک کنه...

kavir
30-03-2009, 03:03
سلام
فرقی بین لپ تاب و pc نیست درایور ها رو پاک کنید و از نو نصب کنید و نتیجه رو اینجا بگید

mjd
30-03-2009, 13:24
سلام
فرقی بین لپ تاب و pc نیست درایور ها رو پاک کنید و از نو نصب کنید و نتیجه رو اینجا بگید
من در گوگل سرچ کردم خیلی ها این مشکل رو دارند و به درایور مربوط نمیشه،در واقع اصلا درایور رو نمیشناسه و همون اول not recognized میده و با update driver هم حل نمیشه،در device mngr هم اثری از usbasp نیست .در یک فروم نوشته بود که اگه برنامه با avr studio کامپایل بشه با فایل هگز جدید مشکل برطرف میشه ولی بعید می دونم.من ورژن 2009 فایل هگز رو هم امتحان کردم ولی جواب نداد...

SMRS
31-03-2009, 17:13
سلام
من در گوگل سرچ کردم خیلی ها این مشکل رو دارند و به درایور مربوط نمیشه،در واقع اصلا درایور رو نمیشناسه و همون اول not recognized میده و با update driver هم حل نمیشه،در device mngr هم اثری از usbasp نیست .در یک فروم نوشته بود که اگه برنامه با avr studio کامپایل بشه با فایل هگز جدید مشکل برطرف میشه ولی بعید می دونم.من ورژن 2009 فایل هگز رو هم امتحان کردم ولی جواب نداد...

شما از همون فایل هگزی که توی صفحه اول این پست گذاشته شده استفاده کنید.100% کار میکنه. :wink:

mjd
31-03-2009, 22:47
اقا مشکل حل شد من به جای خازن تثبیت ولتاژ 4.7میکرو ،خازن 10میکرو زده بودم ولی خیلی عجیبه که روی pc جواب میداد، از توجه شما هم ممنون...

hitler
06-04-2009, 00:33
آقا شرمنده پسوند t3001 ماله چه برنامه ای است یعنی با چی باز میشه ؟

hitler
06-04-2009, 00:34
پسوند t3001 ماله چه برنامه ای است یعنی با چی باز میشه ؟

SMRS
06-04-2009, 11:31
پسوند t3001 ماله چه برنامه ای است یعنی با چی باز میشه ؟

بهتر بود این سوال رو توی یه تاپیک دیگه میپرسیدید.
این پسوند برای برنامه طراحی مدار به نامTARGET 3001! Circuit Design Template هست.
توضیحات برنامه:
TARGET 3001! is a CAD-/CAE-software for PCB design. It integrates the schematic-, simulation- and layout data into one user interface, and the integrates these data into one file.
سایت سازنده:
توضیحات :
You can see links before reply!

hitler
06-04-2009, 12:31
من هر کاری میکنم پی سی بی و شماتیک باز نمیشه ii998)
با eagle va dxp va protell 99se رو هم امتحان کردم
منظورم این فایله
شماتیک و PCB و ComponentSide و TopSide و Schematics.pdf

hitler
06-04-2009, 12:33
من هر کاری میکنم پی سی بی و شماتیک باز نمیشه
منظورم این فایله

hitler
06-04-2009, 12:40
من هر کاری میکنم پی سی بی و شماتیک باز نمیشه

منظورم این فایله

hitler
06-04-2009, 13:36
فایل پروتلی رو که گذاشتید سرورش دیگه اون صفحه رو نمیشناسه

منظورم اونیه که خودتون ساختید

hitler
06-04-2009, 13:37
فایل پروتلی رو که گذاشتید سرورش دیگه اون صفحه رو نمیشناسه :k01:

SMRS
06-04-2009, 22:27
فایل پروتلی رو که گذاشتید سرورش دیگه اون صفحه رو نمیشناسه :k01:

درسته اشتباها این فایل پاک شده و خودم هم ندارم.
دوستان اگه قبلا این فایلو گرفتند لطف کنند لینکشو برام بذارند.
با تشکر

srh
10-04-2009, 23:35
سلام دوستان گرامي: ممكنه راهنماييم كنيد؟
من پروگرمر يو اس بي اي اس بي رو با كد ويژن پروگرم كردم اينطوري:
يه پروژه تو كدويژن درست كردم با مشخصات لازم كلاك 12مگ و ... بعد اونو كامپايل كردم و فايل هگزشو پاك كردم و بعد فايل هگز اين پروگرمر رو گذاشتم و فيوز بيتها رو طبق راهنما تنظيم كردم.
آيا روش درسته؟
اكه درسته چرا لپ تاپ پروگرمر رو نميشناسه؟
البته اي تي مگا 8(هسته پروگرمر) رو با استي كا 200/300 پروگرم كردم ُمشكلي نداشت ولي وقتي فابل رو از فلش ميكرو ميخونم با فايل هگزي كه شما گذاشتيد تفاوت داره.
مدار رو چند بار چك كردم و سخت افزارش درستهُ اشكالي نداره؟
ممكنه راهنماييم كنيد ؟
:lol:

SMRS
12-04-2009, 02:08
منظورتون رو متوجه نمیشم. 8O
من پروگرمر يو اس بي اي اس بي رو با كد ويژن پروگرم كردم
منظورتون ای سی خود پروگرامر هست که با کدویژن پروگرام کردید.

يه پروژه تو كدويژن درست كردم با مشخصات لازم كلاك 12مگ و ... بعد اونو كامپايل كردم و فايل هگزشو پاك كردم و بعد فايل هگز اين پروگرمر رو گذاشتم و فيوز بيتها رو طبق راهنما تنظيم كردم.
پروژه ای که شما درست کردید چه ربطی به فایل هگز این پروگرامر داره.

چرا لپ تاپ پروگرمر رو نميشناسه؟
خوب معلومه که نباید بشناسه.

اگه لطف کنی یکم واضح تر بگی ممنونم. :wink:

srh
13-04-2009, 23:33
سلام .
منطورم هسته ي پروگرمر هستش(مگا هشتو ميگم).
من ابتدا اونو با كد ويژن پروگرم كردم.اما لپ تاپم با درايوري كه تو سايت بود اونو نشناخت.
به پيشنهاد يكي از دوستان يه پروژه اي تو كدويژن تعريف كردم بدون اينكه برنامه اي نوشته بشه اونو كامپايل كردم تا فايل هگز بده بعد فايل هگز پروگرمر رو كه از سايت شما گرفته بودم بجاي اوني كه تو كد ويژن ساخته شده بود قرار دادم. در واقع من همون فايل هگزسايت كوير رو به مگا 8(هسته پروگرمر) منتقل كردم.همين
شما فرض كن من هسته پروگرمر رو با كدويژن پروگرم كردم(پروگرمر stk200+/300 كه سالم هست)
يه سوال؟ آيا تعداد فايلهاي توي درايوري كه شما تو سايت گذاشتيد(درايور يو اس بي) پس از اكسترك به سه فايل( libusb0.dll- libusb0-usbasp)تبديل ميشه. در ضمن آيا پس از پروگرم كردن هسته (مگا 8) اون ال اي دي كه به پايه 23(PC0 مگا 8) وصل هستش بايد روشن بشه؟ :D
متشكرم

SMRS
14-04-2009, 08:57
تعداد فایل ها 3 تا هستند.
به صورت عادی ای سی پروگرامر رو برنامه ریزی میکردید.یعنی از پنجره chip programmer گزینه load flash رو میزدید و بعد از انتخاب فایل هگز ای سی پروگرامر رو برنامه ریزی میکردید.
فیوز بیت هارو درست تنظیم کردید؟
منبع کلاک ای سی پروگرامر رو روی کریستال خارجی گذاشتید؟
شما وقتی پروگرامر رو به کامپیوتر وصل میکنید اونو میشناسه؟ یا پیغام خطا میده؟

srh
14-04-2009, 18:36
با سلام .
بله .براي پروگرم كردن دقيقا بهمين شكلي كه شما گفتيد عمل كردم
1- SUT0-BOOTSZ0-BOOTSZ1-CKOPT همه اين فيوزبيته رو تو كدويژن تيك زدم.
CKSEL3..0=1111 -2 يعني بدون تيك.
درسته ؟
فقط موقعي كه پس از پروگرم كردن دوباره فيوز بيتها رو ميخونم مقاد يري كه با عقل جور در نمياد به اينصورته:
1. CKSEL3..0=0001
2. CKOPT=1
مگه نه اينكه CKSEL3..0=1111 و CKOPT=0 بايد باشه؟
ممكنه كه مگا 8 آسيب ديده باشه؟
موقع وصل كردن پروگرامر پيغام ... windows dose not recognaize it... رو ميده.

srh
15-04-2009, 22:32
سلام
كسي ميتونه در رابطه با مشكل فوق منو راهنمايي كنه .متشكرم

SMRS
16-04-2009, 09:05
قاعدتا وقتی با پروگرامر stk300 و کدویژن فیوز بیت های میکرو رو تغییر میدی نباید به حالت اولیه دو باره برگرده.یا میکروت ایراد داره یا پروگرامر stk300.
اون پیغام خطایی که موقع وصل کردن پروگرامر usb میده ممکنه به علت ایراد توی سخت افزار پروگرامر یا ایراد از همون فیوز بیت ها داشته باشه.
با یک میکروی دیگه و یه پروگرامر stk300 دیگه فیوزها رو ببین میتونی تغییر بدی. :wink:

naeemafar
04-05-2009, 22:55
درایور جدیدی برای windows 7 نیست ؟

Ali_ilA
09-07-2009, 13:37
من هم اون مشکل عجیب و غریب رو دارم .
پروگرامرم با desktop به راحتی شناخته میشه و کار می کنه اما تو لپ تاپ حتی شناخته هم نمیشه . می زنه device not reconized
خواهشا یه راه حلی ارائه بدید

kavir
09-07-2009, 14:12
من هم اون مشکل عجیب و غریب رو دارم .
پروگرامرم با desktop به راحتی شناخته میشه و کار می کنه اما تو لپ تاپ حتی شناخته هم نمیشه . می زنه device not reconized
خواهشا یه راه حلی ارائه بدید
سلام
دوست عزیز مطالب رو بخونید مشکلتون حل میشه
از این پس هرکسی مشکل داره باید بیاد از فروشگاه بخره و خودشو راحت کنه :mrgreen: :k08:

Ali_ilA
09-07-2009, 18:47
ممنون از پاسختون
مشکل خیلی عجیب تر شده . الان یکی از پورتهای لپتاپ پروگرامر رو میشناسه ولی اون یکی نمیشناسه !در صورتی که هر دو پورت سالم هستند .
در هر صورت با همون پورت کارم رو راه میندازم . ممنون

aliAVR
05-08-2009, 13:11
سلام
من پروگرامرusbasb راساختم
نميدانم كدام پايه ها را به ميكرو وصل كنم

aliAVR
05-08-2009, 13:15
سلام

kavir
05-08-2009, 14:46
سلام
سلام
لطفا از در ج تاپیک تکراری خود داری کنید
در راهنمای فارسی همه چیز هست

masood-ma
10-08-2009, 11:12
سلام من درايور اين پروگرامر براي ويندوز 7 64bitمي خوام خواهش ميکنم لطف کنين
ويندوز ويستا 64 هم مي خوره

SMRS
11-08-2009, 16:17
سلام من درايور اين پروگرامر براي ويندوز 7 64bitمي خوام خواهش ميکنم لطف کنين
ويندوز ويستا 64 هم مي خوره

به غير از اون درايور فكر نكنم درايور ديگه اي باشه.
من توي ويستا با اون كار كردم و مشكلي نداره.

manshadyh
23-08-2009, 01:33
دوستان دقت کنید در سومین pcb صفحه اول دیود های زنر فراموش شده و مدار در pc شناسایی نمیشه.پس دقت کنید.

سوال:
آیا این پروگرامر برای برنامه با حجم بالا جواب میده؟آخه مدار من فقط حجم های زیر KB2 رو درست برنامه ریزی میکنه.بیشتر از این رو نمیتونه verify کنه! آیا مدار من مشکل داره؟
البته با برنامه آقای منصوری!

kavir
23-08-2009, 02:19
دوستان دقت کنید در سومین pcb صفحه اول دیود های زنر فراموش شده و مدار در pc شناسایی نمیشه.پس دقت کنید.

سوال:
آیا این پروگرامر برای برنامه با حجم بالا جواب میده؟آخه مدار من فقط حجم های زیر KB2 رو درست برنامه ریزی میکنه.بیشتر از این رو نمیتونه verify کنه! آیا مدار من مشکل داره؟
البته با برنامه آقای منصوری!
سلام
خیر مشکلی نداره
حتما شماره دو مجله میکرو که به زودی منتشر می شه دانلود کنید
برای همیشه این قضیه پروگرامر usb رو اونجا تمام خواهیم نمود و ...

mohsen-p
23-08-2009, 23:05

با تشکر
مگه از فروشگاه گرفتید شما؟
اگه از فروشگاه گرفتید بحث رو با این قاطی نکنید با پشتیبانی تماس بگیرید

دوست عزیز من پروگرامرم رو از فروشگاه گرفتم اما ارور chip enable program error میده.
شماره پشتیبانی 09138543207 هستش.
:?or:( :cry: :k01: :x :?or:( :cry: :k01:

kavir
24-08-2009, 00:22
قبلا هم گفتم اگر از فروشگاه گرفتید با پشتیبانی تماس بگیرید
09138543207
03527730313
این خطا هم عمده دلیلش اینه که میکرویی که برای بار اول می خواین پروگرام کنید کریستال داخلی 1 مگا هرتز هست و باید جمپر H/L رو وصل کنید و اگر میکرو 40 پین هست جمپر SCK حتما باید وصل باشه تا آخرو بعد از تغییر فیوز بیت جمپر رو بیرون بیاریدمنظورم جمپر H/L هست تا سرعت برنامه ریزی بالا بره

bioemm
26-08-2009, 00:58
من با protel dxp فایل pcb باز کردم چیزی نشون نداد !!!

jahromy
26-08-2009, 02:11
با سلام
من بعد از بستن شماتیک روی بردبرد انرا به usb متصل نمودم که ویندوز بطور اتوماتیک مدار را USB ASP خوانده و درایور مربوط به ویندوز هم نصب کردم
طبق فایل راهنما سعی کردم به کمک برنامه prog isp یک مگا 8 رو پروگرم کنم همه اعمال گفته شده هم بررسی کردم درست تنظیم شده بودن ولی با اینحال
نرم افزاره خطای Chip Enable Program Error میداد و هیچگونه عملی هم انجام نمیشه

سخت افزارمو چک کردم موقع اتصال به کامپیوتر دیود قرمزش روشن میشه موقه ای که یک دستور ereas chip یا پروگرم کردن فلش رو انجام میدم دیود سبز یک چشمک میزنه و بعد نرم افزار ارور فوق رو میده مشکل از چیه

mahdi906
26-08-2009, 02:43
سلام
من هم همین مشکل رو دارم. یه مگا8 رو یک بار پروگرام کردم. مشکلی نداشت ولی دفعه بعد هر کاری کردم جواب نداد و ارور ( chip enable program error )میده. با یه مگا8 دیگه امتحان کردم بازم دفعه اول پروگرام شد ولی دوباره دیگه جواب نداد. در صورتی که با مگا32 هیچ مشکلی نداشتم. :x :cry:
ضمنا این مشکل فقط با میکروهایی هستش که یک بار با این دستگاه پروگرام کردم و با میکروهای خام هیچ مشکلی نداره. فرکانسشون هم 1مگ داخلی تنظیم شده بود و هیچ تغییری تو فیوزبیتها ندادم. بازم میگم فقط با مگا8 این مشکل رو دارم. :k01:

kavir
26-08-2009, 03:26
این بار 100 می گم ii998)
1.خطای chip enable... برای اینه که میکرو رو به هر دلیلی نمی شناشه
دلایل:
1.میکرو خام هست و به طور کلی کریستال داخلی 1 مگا هرتز هست که باید جمپر وصل کنید
2.فیوز بیت میکرو روی RC خارجی یا کلا ک خارجی رایت شده باشه یا کریستال خارجی که بین پایه های میکرو یک کریستال 4 مگا هرتز بذارید
3. میکرو سوخته
هیچ فرقی بین M32 و M8 نیست و خودم شخصا بیشتر از 150 عدد ایسی باهاش پروگرام کردم همین پروگرامی که در فروشگاه هست :k08:
من احتمال این میدم:
شما برای بار اول از میکرو فیوز بیت ها نخوندید و میکرو پیش فرض 1 مگا هرتز داخلی داشته یا ... و بدون توجه به اینکه برنامه روی چه فیوز بیتهایی تنظیم هست پروگرام کردید و میکرو بعد از اون طبیعی هست نشناسه راه ساده یک کریستال بین پایه های میکرو بذارید اگر نشناخت فعلا بی خیالش بشید
راه حل:
میکرو خام جدید تهیه کنید
ابتدا فیوز بیت رو بخونید اگر نشناخت جمپر رو وصل کنید
فیوز بیت رو به غیر از 1 مگا هرتز داخلی بذارید مثلا بذارید 4 مگاهرتز داخلی
بعد فیوز بیت رو پروگرام کنید و جمپر رو بیرون بیارید
موفق باشید

hitler
31-08-2009, 02:33
آقا نمیدونم این چه شانسیه من دارم اخه من این پروگرامر و ساختم اما جالب اینه که کامپیوتر اونو نمیشناسه و پیغام USB DeviceNot Recognized میده ii998)
مدار و برنامه میکرو کاملا درسته ها ولی بازم نمیشه :cry:

کسی نمیدونه مشکل از کجاست ؟

aliAVR
06-09-2009, 23:53
سلام
اگر تمام اي سي را بر روي يك سوكت طراحي كنيم بعضي پايه ها به پروگرامر وصل ميشوند
اشكالي ندارد ؟؟؟؟؟؟؟:k01: :k01: :k01: :k01:

SMRS
07-09-2009, 02:03
آقا نمیدونم این چه شانسیه من دارم اخه من این پروگرامر و ساختم اما جالب اینه که کامپیوتر اونو نمیشناسه و پیغام USB DeviceNot Recognized میده ii998)
مدار و برنامه میکرو کاملا درسته ها ولی بازم نمیشه :cry:

کسی نمیدونه مشکل از کجاست ؟

وقتي كه كامپيوترت اونو نميشناسه يا مدارت مورد داره يا برنامه اي كه تو ميكرو ريختي.
در ضمن با يه كابل usb ديگه امتحان كن. :wink:

SMRS
07-09-2009, 02:06
سلام
اگر تمام اي سي را بر روي يك سوكت طراحي كنيم بعضي پايه ها به پروگرامر وصل ميشوند
اشكالي ندارد ؟؟؟؟؟؟؟:k01: :k01: :k01: :k01:

نه اما بايد دقت كني به پايه هايي كه براي برنامه ريزي لازم هستند نبايد وصل بشند. :wink:

aliAVR
08-09-2009, 10:45
سلام من يك فيبر كمكي براي پروگرامر زدم نميدونم چگونه اپلودش كنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :lol: :lol: :cry: :roll:

SMRS
08-09-2009, 16:30
سلام من يك فيبر كمكي براي پروگرامر زدم نميدونم چگونه اپلودش كنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :lol: :lol: :cry: :roll:
توي سايت هايي مثل rapidshare.com يا 4shared.com آپلود كن.

wawinfo
09-09-2009, 03:00
با تشکر از مدیران سایت ، من این پروگرامر رو ساختم ، کاملا درست و کارامده ، خیلی هم خوب جواب میده ، اگه مشکلی براتون پیش اومده معمولا در جامپر SKC هستش و اینکه میکرو تحت پروگرام رو مثلا رو کلاک خارجی گذاشتین ( یعنی اشتباه در پروگرام کردن فیوز بیت ها ) .
فقط این پروگرامر یه مسئله داره و اون اینکه مستقیما توسط codevision ، Bascom و یا Winavr ساپورت نمیشه .

kavir
09-09-2009, 03:35
با تشکر از مدیران سایت ، من این پروگرامر رو ساختم ، کاملا درست و کارامده ، خیلی هم خوب جواب میده ، اگه مشکلی براتون پیش اومده معمولا در جامپر SKC هستش و اینکه میکرو تحت پروگرام رو مثلا رو کلاک خارجی گذاشتین ( یعنی اشتباه در پروگرام کردن فیوز بیت ها ) .
فقط این پروگرامر یه مسئله داره و اون اینکه مستقیما توسط codevision ، Bascom و یا Winavr ساپورت نمیشه .
نحوه ساپورت مستقیم همونطوری که قول دادم در مجله میکرو منتشر میشه
مجله شماره 3 هم اختصاص به arm دادیم مجله شماره 4 فقط مخصوص این پروگرامرهاو... میذاریم

SMRS
09-09-2009, 18:00
توي bascom نسخه جديد ميتوني باهش كار كني. :wink:

aliAVR
11-09-2009, 23:49
سلام من تست نكردم
:k00: You can see links before reply

SMRS
12-09-2009, 01:54
سلام من تست نكردم
:k00: You can see links before reply
اگه خودتون طراحي كرديد بهتره تستشم بكنيد. :wink:

aliAVR
14-09-2009, 00:38
بله درسته بايد تستش مي كردم البته بدليل كمبودوقت نتوانستم
اگر نظري داريدبگويد تا قبل ازتست انجام بدم با تشكر از دوستان

aliAVR
19-09-2009, 16:32
سلام
نمي دانم چرا كامپيوتر پروگرامر را نميشناسه من مثل راهنماي فارسي عمل كردم
كمك كنيد :cry: :cry:

aliAVR
19-09-2009, 20:37
كسي نبود :x :x :x :x :x :x

SMRS
19-09-2009, 22:57
كسي نبود :x :x :x :x :x :x
از همون بردي كه خودتون طراحي كرديد داري استفاده ميكني؟

aliAVR
19-09-2009, 23:24
خير ابتدا روي برد بورد بستم تا نتيجه بگيرم
البته بعد از نتيجه گيري ميخوام يك بورد تميز بر روي يك سوكت طراحي كنم

SMRS
20-09-2009, 08:25
معمولا اين مدار روي برد برد جواب نميده.شما بهتره اول از همون pcb هايي كه توي صفحه اول هست امتحان كنيد و وقتي جواب گرفتيد يك مدار براي خودتون طراحي كنيد. :wink:

aliAVR
20-09-2009, 12:05
بعضي pcb دو ديود زنر را ندارند اشكالي داره ؟؟؟؟؟؟؟

SMRS
21-09-2009, 00:04
بعضي pcb دو ديود زنر را ندارند اشكالي داره ؟؟؟؟؟؟؟
بله اونارو ديدم اما من امتحانشون نكردم.سايت اصلي اين پروگرامر از دو ديود استفاده كرده كه بهتره از اون مدار استفاده كني. :wink:

hitler
21-09-2009, 02:09
وقتي من پروگرامر رو مستقيم به پورت usb پشت كيس وصل ميكنم كامپيوتر پروگرامر رو نميشناسه ولي وقتي از HUB استفاده ميكنم كامپيوتر اونو ميشناسه و درايورشم نصب ميشه ii998)
اين يعني چي ؟ :k01:
موقع پراگرام هم تا نصف كه پروگرام ميكنه يك دفعه قطع ميشه و پيغام connot find usb device ميده :cry:

SMRS
21-09-2009, 02:50
وقتي من پروگرامر رو مستقيم به پورت usb پشت كيس وصل ميكنم كامپيوتر پروگرامر رو نميشناسه ولي وقتي از HUB استفاده ميكنم كامپيوتر اونو ميشناسه و درايورشم نصب ميشه ii998)
اين يعني چي ؟ :k01:
موقع پراگرام هم تا نصف كه پروگرام ميكنه يك دفعه قطع ميشه و پيغام connot find usb device ميده :cry:
برعكس اين موضوع رو شنيده بودم. :k01:
بعضي اوقات اين پيغام خطا بخاطر نويز هست.يك سلف سر راه ولتاژ usb قرار بده.
پروگرامر رو روي يك دستگاه ديگه هم تست كن ببين همين مشكلات رو داره.

web_developer
21-09-2009, 20:22
سلام
من یه پروگرامر usbasp خریدم متاسفانه وقتی فیوزبیت CKOPT رو برنامه ریزی کردم برنامه progisp دیگه AVR رو نمیشناسه و خطای Chip enable program error رو میده. دو تا atmega16 و atmega32 من اینجوری شدن...چه طور میتونم مشکل رو رفع کنم؟

kavir
21-09-2009, 23:27
سلام
من یه پروگرامر usbasp خریدم متاسفانه وقتی فیوزبیت CKOPT رو برنامه ریزی کردم برنامه progisp دیگه AVR رو نمیشناسه و خطای Chip enable program error رو میده. دو تا atmega16 و atmega32 من اینجوری شدن...چه طور میتونم مشکل رو رفع کنم؟
لطفا با شمارهای تماس در فروشگاه تماس بگیرید و مسائل مربوط به محصولات فروشگاه در انجمن مطرح نکنید

hitler
22-09-2009, 01:21
من مادربوردمروتازه خریدم فکرنمیکنم مادربردممشکلداشته باشه هرچیز دیگه ای هم به usb وصل کردم درست کار کرده الا این :k01:
تو لب تاپ درسته ولی روpc نه ii998)
یه راهی باید داشته باشه

SMRS
22-09-2009, 13:59
من مادربوردمروتازه خریدم فکرنمیکنم مادربردممشکلداشته باشه هرچیز دیگه ای هم به usb وصل کردم درست کار کرده الا این :k01:
تو لب تاپ درسته ولی روpc نه ii998)
یه راهی باید داشته باشه
چه پيغامي ميده؟
پروگرامر رو ميشناسه؟

hitler
23-09-2009, 00:43
گفتم که تو pc پیغام connot find usb device میده تو لب تاپ هم پروگرامر رو میشناسه درایورشم درست نصب میشه

SMRS
24-09-2009, 19:28
گفتم که تو pc پیغام connot find usb device میده تو لب تاپ هم پروگرامر رو میشناسه درایورشم درست نصب میشه
اين پيغام توي pc يا بخاطر نصب نبودنه يا به دليل نويز و يا ايراد داشتن مدار و يا ...
وقتي پروگرامر رو به pc ميزني اونو ميشناسه؟
درايورش نصب ميشه؟
توي كامپيوتر ديگه اي امتحان كردي؟

hitler
25-09-2009, 23:52
اين پيغام توي pc يا بخاطر نصب نبودنه يا به دليل نويز و يا ايراد داشتن مدار و يا ...
وقتي پروگرامر رو به pc ميزني اونو ميشناسه؟
درايورش نصب ميشه؟
توي كامپيوتر ديگه اي امتحان كردي؟

بله اونو میشناسه .

بله درایورش نصب میشه .

بله تو کامپیوتر دیگه هم همین پیغام رو موقع پروگرام میده connot find usb device .

kavir
26-09-2009, 00:11
امکان داره چند درایور مشابه همین usbasp استفاده کرده باشید که نشناسه مثل خود من که چند تا درایور نصب کردم همگی یکی هستند فقط کد شناسایی شون فرق دارند که باعث شده progisp نشناسه و از طریق نرم افزار آقای خزاما بشناسه

hitler
26-09-2009, 00:32
نه تو یه سیستمی که هیچی روش نصب نبود امتحان کردم .

SMRS
26-09-2009, 16:12
نه تو یه سیستمی که هیچی روش نصب نبود امتحان کردم .
فكر كنم منظور آقا مهدي اين بود كه از چند نوع درايور براي اين پروگرامر استفاده نكن
از اون درايوري كه توي سايت هست رو داري استفاده ميكني؟

hitler
27-09-2009, 00:57
بله

همون درایور . همون فایل هگز . همون نقشه شماتیک .

SMRS
27-09-2009, 01:04
بله

يه سوال ديگه.از progisp1.6.6 داري استفاده ميكني؟چون ورژن 1.6.7 درست كار نميكنه.

SMRS
27-09-2009, 01:05
بله

masoodhashemy
27-09-2009, 13:25
سلام
من ميخواهم يك پروگرامر بسازم اما چي بگم فقط 11 صفحه اشكالات مدار و پاسخ بود كه دارم از ساخت پروگرامر پشيمان ميشم :cry: اما پشيمان نميشم چون دوست دارم بسازمش :o ببينيد در صفحه اول چند تا عكس هست اما يكي از آنها نيازي به 2 تا برد داشتن نداشت :

حالا نميدونم چرا روي اين اصلا بحث نشده؟
ميشود به جاي اين 2 سوكتي كه بر روي كيت است يك زيف سوكت گذاشت؟
از چه ميكروهايي ساپورت ميكند؟
با تشكر

kavir
27-09-2009, 13:37
سلام
من ميخواهم يك پروگرامر بسازم اما چي بگم فقط 11 صفحه اشكالات مدار و پاسخ بود كه دارم از ساخت پروگرامر پشيمان ميشم :cry: اما پشيمان نميشم چون دوست دارم بسازمش :o ببينيد در صفحه اول چند تا عكس هست اما يكي از آنها نيازي به 2 تا برد داشتن نداشت :

حالا نميدونم چرا روي اين اصلا بحث نشده؟
ميشود به جاي اين 2 سوكتي كه بر روي كيت است يك زيف سوكت گذاشت؟
از چه ميكروهايي ساپورت ميكند؟
با تشكر
نمونه طراحی شده در فروشگاه هست و پاسخ تمامی این 11 صفحه

masoodhashemy
27-09-2009, 13:46
خوب سوال من همينه كه اين زيف سوكت چي كار ميكنه؟ مثلا يعني تمام ميكرو اي وي آر هاي 8 پين و 28 پين و 40 پين و .. ساپورت ميكنه؟
در ضمن اين پروگرمر موجود در فروشگاه: وقتي پورت يو اس بي دارد چرا ديگه پورت اس تي كا هم دارد؟ ( يعني ممكن است بعضي اوقات به پورت اس تي كا نياز باشد؟)

kavir
27-09-2009, 15:44
خوب سوال من همينه كه اين زيف سوكت چي كار ميكنه؟ مثلا يعني تمام ميكرو اي وي آر هاي 8 پين و 28 پين و 40 پين و .. ساپورت ميكنه؟
در ضمن اين پروگرمر موجود در فروشگاه: وقتي پورت يو اس بي دارد چرا ديگه پورت اس تي كا هم دارد؟ ( يعني ممكن است بعضي اوقات به پورت اس تي كا نياز باشد؟)
تمای دیپ ها دیگه ساپورت می کنه روی زیف و بقیه میکروهایی که smd هستند می تونید از دو کانکتور موجور روی پروگرامر برای پروگرام کردن استفاده کنید
-stk یک پروگرامر اضافی به شماره می ره و غیر فعال بودن usb خیر نداره

hitler
27-09-2009, 23:24
بله

.
هر دو ورزن رو امتحان کردم

SMRS
28-09-2009, 00:02
بله

.
هر دو ورزن رو امتحان کردم
آخرين گزينه :احتمال زياد ويندوزت مورد داره. :wink:

hitler
28-09-2009, 10:42
مثل اینکه این پروگرامر ما هم شده 20 سوالی :mrgreen:

نه ویندوز هم مورد نداره چون تو ی یه کامپیوتر دیگه که ویندوزش جدید و از رویه سی دی دیگه نصب شده بود امتحان کردم . :k01:

فکر میکنم مشکل از همون نویزی باشه که گفتید چون pcb مدار رو خیلی کوچیک طراحی کردم . ولی به نظر منطقی نمیاد که مشکل از این باشه :k01:

SMRS
28-09-2009, 19:25
مثل اینکه این پروگرامر ما هم شده 20 سوالی :mrgreen:

نه ویندوز هم مورد نداره چون تو ی یه کامپیوتر دیگه که ویندوزش جدید و از رویه سی دی دیگه نصب شده بود امتحان کردم . :k01:

فکر میکنم مشکل از همون نویزی باشه که گفتید چون pcb مدار رو خیلی کوچیک طراحی کردم . ولی به نظر منطقی نمیاد که مشکل از این باشه :k01:
كابل usb رو عوض كن و با اون شيلد داراش يه امتحان كن.

masoodhashemy
08-10-2009, 23:29
در پست اول که آقای SMR مدار رو گذاشته 3 تا جامپر در مدار هست کار این 3 جامپر چیه؟

SMRS
10-10-2009, 00:04
در پست اول که آقای SMR مدار رو گذاشته 3 تا جامپر در مدار هست کار این 3 جامپر چیه؟
چرا هر کاری میکنم این پروگرامر رو نمیشه با خرید نقدی(ارسال با پست پیشتاز)* بخرم؟
يكيش براي برنامه ريزي خود اتمگا8 پروگرامر هست.دوميش براي برنامه ريزي با سرعت بالا هست.بعديش براي قطع و وصل ولتاژ كه از پورت usb ميگيره

masoodhashemy
11-10-2009, 09:44
حقیقتا من چیزهایی که در مورد برنامه ریزی بوده رو خوندم اما آخرش نفهمیدم این سرعت برنامه ریزی یعنی چی. (در این مدار JP3 تعیین SCK هست 375kHz and 8kHz)
اگر میتوانید مثال هم بزنید که چه موقع کاربرد دارد.

SMRS
11-10-2009, 13:10
حقیقتا من چیزهایی که در مورد برنامه ریزی بوده رو خوندم اما آخرش نفهمیدم این سرعت برنامه ریزی یعنی چی. (در این مدار JP3 تعیین SCK هست 375kHz and 8kHz)
اگر میتوانید مثال هم بزنید که چه موقع کاربرد دارد.
اگه اين جامپر وصل نباشه ميشه ميكرو رو خيلي سريه برنامه ريزي كرد و اگه وصل باشه برنامه ريزي كمي طول ميكشه.
اگه ميكرو رو تازه خريدي و يا كلاكش زير 1 مگ است براي برنامه ريزي بايد اين جامپر روشن باشه.

masoodhashemy
11-10-2009, 20:10
ببخشید این همه سوال میکنم.
وضعیت LED ها چگونه هست؟ یعنی با روشن و خاموش شدن LED ها چی میفهمیم؟

ahuramazda134
11-10-2009, 21:10
من این پروگرمر رو ساختم مثل هلو کار میکنه :wink: فقط باید موقع پروگرم کردن فیوز بیت ها رو درست برنامه ریزی کنین وگرنه کار نمیکنه
با تشکر از دوستان :roll:

SMRS
13-10-2009, 02:27
ببخشید این همه سوال میکنم.
وضعیت LED ها چگونه هست؟ یعنی با روشن و خاموش شدن LED ها چی میفهمیم؟
(این پروگرامر موجود در سایت میخوام بخرم اما خرید "نقدی - پیشتاز" نمیشه یعنی چون 1 عدد هست؟)
خيلي ساده
يكيش نشان دهنده وضعيت برنامه ريزي و يكي ديگه مربوط به برق usb هست

masoodhashemy
13-10-2009, 23:48
سلام
ببينيد:

ميشود به جاي اين 2 سوكتي كه بر روي كيت است يك زيف سوكت گذاشت؟(دیدم اگر از یک زیف سوکت استفاده کنم برای ساپورت atmega16 و atmega8 اون وقت به مشکل بر میخورم حالا زیف سوکت بزارم یا همون 2 سوکت در عکس بالا؟ البته من فقط رو فیبر آموزشی سوراخ سوراخی میبندم و فعلا پروتل و کیت بی خیال شدم)

با تشكر

SMRS
14-10-2009, 02:25
سلام
ببينيد:

ميشود به جاي اين 2 سوكتي كه بر روي كيت است يك زيف سوكت گذاشت؟(دیدم اگر از یک زیف سوکت استفاده کنم برای ساپورت atmega16 و atmega8 اون وقت به مشکل بر میخورم حالا زیف سوکت بزارم یا همون 2 سوکت در عکس بالا؟ البته من فقط رو فیبر آموزشی سوراخ سوراخی میبندم و فعلا پروتل و کیت بی خیال شدم)

با تشكر
ميتوني از يك زيف سوكت استفاده كني اما مدار پروگرامر كمي پيچيده ميشه.
بهتره مثل همون عكس مدارو ببندي. :wink:

aliAVR
23-10-2009, 15:45
سلام هم پي سي هم لپ تاب نشنا خت
پي سي بي ان از صفحه اول در ست كردم :x

SMRS
23-10-2009, 20:32
سلام هم پي سي هم لپ تاب نشنا خت
پي سي بي ان از صفحه اول در ست كردم :x
نميدونم كدوم از مدار ها رو درست كردي.بهتره اون مداري كه خودم درست كردم رو بسازي چون تست شده هست.
فعلا نقشه و pcb اون پاك شده.پيداش كردم تو سايت ميزارم :wink:

هنرفر
23-10-2009, 21:50
سلام من یه پی سی بی خودم کشیدم که خیلی خوب جواب میده براتون گذاشتم :k00:

aliAVR
24-10-2009, 10:35
فقط من دو ديود زنر به مدار اضافه كردم
كابل كمكي 1متر است اشكالي دارد؟؟

masoodhashemy
24-10-2009, 12:18
دوستان از همگی شما سپاسگذارم چون بالاخره من این پروگرامر رو ساختم کلی در سایتها جستجو کردم تمام این صفحات رو خوندم هر اروری که پروگرامر داشت شما علتش رو گفته بودید و من هم هر پیغامی رو که پروگرامر آورد مشکلش را حل کردم.
دست همه شما رو میبوسم aa) aa) aa)
من فایل هگز سال 2009 ریختم(از سایت fishel.de ) و از برنامه ispprog1.68 استفاده میکنم و همچنین zifsocket هم گذاشتم و همه میکروها را ساپورت میکند. حتی یک مشکل هم ندارد. :o

SMRS
27-10-2009, 19:44
دوستان از همگی شما سپاسگذارم چون بالاخره من این پروگرامر رو ساختم کلی در سایتها جستجو کردم تمام این صفحات رو خوندم هر اروری که پروگرامر داشت شما علتش رو گفته بودید و من هم هر پیغامی رو که پروگرامر آورد مشکلش را حل کردم.
دست همه شما رو میبوسم aa) aa) aa)
من فایل هگز سال 2009 ریختم(از سایت fishel.de ) و از برنامه ispprog1.68 استفاده میکنم و همچنین zifsocket هم گذاشتم و همه میکروها را ساپورت میکند. حتی یک مشکل هم ندارد. :o
تبريك ميگم اما
مطمئني از نسخه 1.6.8 داري استفاده ميكني؟

aliAVR
27-10-2009, 22:47
شماتيك وپي سي بي همه يك جور
يعني طراحي خواستي داره؟؟؟؟

masoodhashemy
29-10-2009, 21:53
شماتيك وپي سي بي همه يك جور
يعني طراحي خواستي داره؟؟؟؟
این جمله یعنی چی؟

aliAVR
31-10-2009, 00:18
منظوره من اينكه چرا پي سي بي من جواب نمي ده لطفا كمك كنكيد :cry:

SMRS
31-10-2009, 11:26
شما اول از همون مدارهايي كه بچه ها جواب گرفتند ،جواب بگيريد و بعدش در صورت موفقيت بررسي كنيد ببينيد كه چرا مدار قبلي جواب نميداد.

aliAVR
31-10-2009, 19:58
ايا سيم رابط usbبلند باشه مشگل داره
تنها شك من همينه

SMRS
01-11-2009, 02:40
ايا سيم رابط usbبلند باشه مشگل داره
تنها شك من همينه
از سيم usb شيلد دار 1.5 متري استفاده كن.از اونايي كه براي پرينتر ها استفاده ميكنند.

aliAVR
21-11-2009, 16:30
سلام من از يك پي سي بي ديگه استفاده كردم اما وقتي به لپ تاپ وصل ميكنم ميشناسه ولي بعد از چند ثانيه ديگه نميشناسه :k01: ii998) :k01: ii998) :k01: ii998)

هنرفر
21-11-2009, 19:20
سلام شاید فیوز بیت ها را درست پروگرم نکردی یه عکس از نحوه ی فیوزبیتها برات گذاشتم.

aliAVR
21-11-2009, 20:01
من از stk200/300استفاده كردم در برنامه بيسكام

هنرفر
22-11-2009, 09:11
به هر حال باید موقعه پروگرام کردن فیوز بیت wtdon را یک کنی تا واچ داگ تایمر خاموش بشه وگرنه بعد از شناخت میکرو دیگه برنامه کار نمی کنه در ضمن اگه از progisp 1.68 استفاده می کنی فکرکنم درایورش خراب باشه باید از درایور های ورژن های قبلی استفاده کنی

mo_manutd
25-11-2009, 17:08
با سلام. من مدار پروگرمر رو با دقت بسيار زيادي درست كردم اما نمي دونم چرا وقتي مي خوام به كامپيوتر وصلش كنم خطاي usb device not recognized رو ميده در ضمن led قرمز رنگ هم روشن نميشه. تو راهنماي فارسي نوشتين فيوزها را تست كنم(فيوزهاي داخل ميكرو). من متوجه نميشم ممكنه بگين چه جوري ميشه فيوزها رو تست كرد و كدوم فيوزها رو؟

kavir
25-11-2009, 20:35
با سلام. من مدار پروگرمر رو با دقت بسيار زيادي درست كردم اما نمي دونم چرا وقتي مي خوام به كامپيوتر وصلش كنم خطاي usb device not recognized رو ميده در ضمن led قرمز رنگ هم روشن نميشه. تو راهنماي فارسي نوشتين فيوزها را تست كنم(فيوزهاي داخل ميكرو). من متوجه نميشم ممكنه بگين چه جوري ميشه فيوزها رو تست كرد و كدوم فيوزها رو؟
سلام
دیگه لطفا سوالات تکرای نپرسید این تاپیک هم به پایان کارش رسیده و بزودی قفل می شه

aliAVR
26-11-2009, 09:48
درايور براي ويندوز 7امده كه كسي داره بزاره

SINANOORI
05-12-2009, 15:07
سلام ميخواستم بدونم با چه نرم افزاري مي تونم خودم فايل هگز پروگرمر usbasp رو توليد كنم با اينكه سورسش در فوالدر firmware هست و من از winavr استفاده كردم فايل makefile هم موجوده اما بازم خطا ميگيره لطفا راهنمايي نماييد

jbmmedia
28-12-2009, 15:33
آقا خواهش می‌کنم دوستانی که حتی بلد نیستند یک میکرو رو پروگرم کنند با سؤالات متفرقه حوصله بقیه رو سر نبرند. لا اقل در یک جای دیگه این رو مطرح کنند.
در ضمن فایل PCB که خودتون گذاشتید قابل دسترس نیست. لطفا دوباره بگذارید
سپاسگزارم

SMRS
28-12-2009, 16:21
درايور براي ويندوز 7امده كه كسي داره بزاره
براي ويندوز seven درايور لازم نداره.همون درايور قبلي كارميكنه. :wink:

AlirezaT
28-12-2009, 17:26
من 2 , 3 سال پیش این این پروگرمر رو ساختم و با کامپیوتر معمولی کار کردم و سالم بود ولی حالا که لپ تاپ گرفتم و شدیدا بهش نیاز دارم وقتی به پورت میزنم اصلا هیچ عکس العملی نشون نمیده و اونو نمیشاسه ولی با کامپیوتر معمولی شنگ کار میکنه در ضمن من رو دوتا لپ تاپ تست کردم رو هیچ کدوم کار نمیکرد . ولی با usb hub میشناسدش ولی درست ار نمیکنه . راه حل چیست ؟

masoodhashemy
28-12-2009, 18:12
من 2 , 3 سال پیش این این پروگرمر رو ساختم و با کامپیوتر معمولی کار کردم و سالم بود ولی حالا که لپ تاپ گرفتم و شدیدا بهش نیاز دارم وقتی به پورت میزنم اصلا هیچ عکس العملی نشون نمیده و اونو نمیشاسه ولی با کامپیوتر معمولی شنگ کار میکنه در ضمن من رو دوتا لپ تاپ تست کردم رو هیچ کدوم کار نمیکرد . ولی با usb hub میشناسدش ولی درست ار نمیکنه . راه حل چیست ؟
طبق گفته های دوستان باید از 2 تا دیود زنر 3.6v استفاده کنی.
البته چون تغذیه usb لپ تاپها ضعیف است همیشه همین بدبختی وجود دارد حتی وقتی میخوای ماوس بزنی به لپ تاپ همین مشکلها هست به نظرم یکبار یک تغذیه 5 ولت مستقل به پروگرامر بده و ببین چی میشه.

3XBOOX
24-02-2010, 19:33
این پی سی بی تون کجاست؟

3XBOOX
24-02-2010, 19:34
سلام من یه پی سی بی خودم کشیدم که خیلی خوب جواب میده براتون گذاشتم :k00:

این پی سی بی تون کجاست؟

3XBOOX
24-02-2010, 21:13
با سلام به دوستان
به دلیل استقبال زیاد شما از این پروگرامر یک تاپیک جدا مخصوص این پروگرامر ایجاد شده تا کلیه مطالب رو در اینجا بیاورم و از پراکندکی مطالب و سردرگمی شما جلوگیری شود و تاپیک قبلی هم به دلیل شلوغ شدن آن قفل گردید.

به تمام نکات گفته شده دقت کنید تا دچار مشکل نشوید.

شماتیک پروگرامر را می توانید از اینجا (You can see links before reply)در یافت کنید.
شماتیک مدار بسیار ساده است و می توانید آن را باپروتل یا ایگل ترسیم کرده و به pcb تبدیل کنید.
یک نکته این که شما می توانید پایه های 2 و 3 میکرو که مربوط به rxd و txd است را ازاد گذاشته و رسم نکنید.

نمونه هایی از pcb آماده در زیر گذاشته شده است:

دریافت فایل (You can see links before reply)

شماتیک (You can see links before reply) و pcb (You can see links before reply) و componentside (You can see links before reply) و topside (You can see links before reply) و schematics.pdf (You can see links before reply)

بعضی از این فایل ها با نرم افزار ایگل باز میشوند.

این مورد هم خودم ساختم و ازش استفاده می کنم:

این مدار کامل و بی نقصه و راحت دانلود کنید و بسازید.از روی شکل هم که می بینید من خودم ساختم.
فقط یک نکته اینکه چون من با پلاریته خازن و اند و کاتد دیود ها تو پروتل مشکل دارم ،پلاریته خازن الکترولیت با جهت های 2تا دیود زنر معلوم نیست که با دقت به شکل جهت درست را میتونید متوجه شوید.

سوکت usb از نوع a و نری و روی برد نصب میشه یعنی مستقیم می تونید پروگرامر رو به usb های کیس بزنید.
پلاریته ها روهم مشخص کردم.
اگه فایل پروتل رو باز کنید ،پین های idc10 رو که از 1 تا 10 شماره گذاری شده رو متوجه می شوید که هرکدوم مربوط به چی هستند.

حال بعد از ساخت پروگرامر نوبت به برنامه ریزی میکروی atmega 8 که cpu پروگرامر محسوب می شود میرسه:
بهتر است میکروی شما از نوع l نباشد.
فایل هگز را از اینجا دریافت کنید (You can see links before reply)

فایل هگز را درمیکرو با پروگرامر stk200/300 برنامه ریزی کرده و بعد از آن فیوزبیت ها را به این صورت برنامه ریزی کنید:
فیوز بیت های sut0 و bootsz0 و bootsz1 و ckopt را برنامه ریزی کنید.
یعنی فقط این فیوزبیت ها باید مقدار صفر داشته باشند و بقیه آن ها باید یک باشند.
پروگرامر را به کامپیوتر وصل کنید و بعد از شناخته شدن ان توسط pc و دانلود درایور مربوطه دستگاه را به کامپیوتر معرفی کنید.
درایور را از اینجا دریافت کنید (You can see links before reply)

دقت کنید در ساخت مدار اشتباه نکرده باشید چون احتمال آسیب دیدن پورت usb وجود دارد.

این پروگرامر با کامپایلرهایی چون کدویژن و بیسکام و ... کار نمیکند و شما باید با این کامپایلرها فایل هگز را ایجاد کرده و با نرم افزار progisp میکرو را برنامه ریزی کنید.
دریافت نرم افزار (You can see links before reply)

در صورتی که با ارور های مختلفی در نصب برخورد کردید این یک راهنمای کامل از عیب یابی و نحوه استفاده از progisp میباشد.
دریافت راهنما (You can see links before reply)

کلمه عبور تمامی فایل ها You can see links before reply میباشد.
انشاا... به هیچ مشکلی برنخورید و با اولین ساخت از اون جواب بگیرید و یک دعایی هم نثار ما بکنید. :wink:

با سلام و خسته نباشید فایل پروتل دانلود نمیشود

masoodhashemy
28-02-2010, 22:50
نمونه zif socket به زودی به صورت رسمی منتشر میشه.

dadash_ari
17-03-2010, 17:07
سلام
دوستان عزیز
راستش من مشکلم فکر میکنم خیلی ساده تر از این حرفها باشه و خوب چون کار نکردم این مشکل رو دارم
اول عرض کنم که من قبلا با پروگرامر universal کار کرده بودم و با میکرو 8051
اما خوب الان میخوام در بسکام با میکرو avr کار کنم
از فروشگاه من پروگرامر USBasp & Stk200/300 V3.0 رو خریدم ( خرید اینترنتی ) و خوب الان مشکل من این هست که نمیدونم باید چطوری و با چه برنامه ای پروگرام کنم و خوب روش کار رو نمیدونم
اگه دوستان مطلع باشند Universal روش کارش خیلی ساده و راحت بود و فایل hex رو وارد و بعد پروگرام رو میزدیم و آی سی برنامه ریزی میشد
الان نمیدونم با چه برنامه ای میتونم پروگرام کردن رو انجام بدم و چه طوری تنظیمات برنامه رو تنظیم کنم که بتونم در بسکام مستقیم استفاده کنم
همه این 20 صفحه رو خوندم و راستش به مشکلی که دقیقا مانند من داشته باشند دوستان بر نخوردم و تصمیم گرفتم خودم مطرح کنم
از توضیحات روی دی وی دی همراه این پروگرامر هم چیزی دستگیرم نشد
ممنون میشم دوستان و مختصصان و مدیران انجمن کمک و راهنمائی کنند به طوری که من هیچ آشنایی ندارم متوجه شم
ممنون میشم دوستان
موفق باشید

3XBOOX
19-03-2010, 15:02

سلام
انشالله کی؟

masoodhashemy
20-03-2010, 00:32
والا من آماده کردم فقط به مدیر سایت بستگی داره!

dadash_ari
20-03-2010, 00:50
سلام
دوستان عزیز
راستش من مشکلم فکر میکنم خیلی ساده تر از این حرفها باشه و خوب چون کار نکردم این مشکل رو دارم
اول عرض کنم که من قبلا با پروگرامر universal کار کرده بودم و با میکرو 8051
اما خوب الان میخوام در بسکام با میکرو avr کار کنم
از فروشگاه من پروگرامر usbasp & stk200/300 v3.0 رو خریدم ( خرید اینترنتی ) و خوب الان مشکل من این هست که نمیدونم باید چطوری و با چه برنامه ای پروگرام کنم و خوب روش کار رو نمیدونم
اگه دوستان مطلع باشند universal روش کارش خیلی ساده و راحت بود و فایل hex رو وارد و بعد پروگرام رو میزدیم و آی سی برنامه ریزی میشد
الان نمیدونم با چه برنامه ای میتونم پروگرام کردن رو انجام بدم و چه طوری تنظیمات برنامه رو تنظیم کنم که بتونم در بسکام مستقیم استفاده کنم
همه این 20 صفحه رو خوندم و راستش به مشکلی که دقیقا مانند من داشته باشند دوستان بر نخوردم و تصمیم گرفتم خودم مطرح کنم
از توضیحات روی دی وی دی همراه این پروگرامر هم چیزی دستگیرم نشد
ممنون میشم دوستان و مختصصان و مدیران انجمن کمک و راهنمائی کنند به طوری که من هیچ آشنایی ندارم متوجه شم
ممنون میشم دوستان
موفق باشید
دوستان کسی نبود کمک کنه
خیلی مهم هست لطفا راهنمایی کنید من رو

1nafar
20-03-2010, 07:56
سلام
توی فایل زیر مراحل کامل توضیح داده شده :
اول از همه شما باید پروگرامر رو نصب کنید .
برای این کار کافیه اون رو به پورت usb متصل کنید و بعد در پنجره ای که باز میشه ادرس درایو dvd رام کامیپوترتوون رو بدید ( صفحه ی 2 و 3 فایل بالا )
بعد از اینکه مراحل نصب تموم شده . شما میتونید با استفاده از نرم افزار progisp کد هگز خودتون رو داخل میکرو بریزد ( صفحات 8 به بعد )

در صفحات 4 تا 7 یه پروژه ی ساده در بسکام اورده شده که میتونید اون رو یک بار روی میکرو بریزید و...

هر چند توی ورژن جدید بسکام progisp هم وجود داره ، اما این نرم افزار به درستی از این پروگرامر پستیبانی نمیکنه . پس امکان پروگرام کردن مستقیم میکرو در بسکام وجود نداره ، یعنی شما اول باید برنامه خودتون رو کامپیال کنید و بعد با استفاده ازprogisp کد هگز تولید شده رو روی میکرو بریزید .
....آموزش فیوزبیتها توسط نرم افزار progisp هست که میتوانید از لینک زیر آخرین ورژن را دانلود کنید:

morteza_rk
20-03-2010, 14:31
سلام به همه ی عزیزان

راستش من تا حالا توی این بحث شرکت نکردم! اما وقتی که دیدم تعداد ارسالهای این بحث حدود 200 تا شده کنجکاو شدم که یه سری بزنم! البته فقط تعداد محدودی از پستهارو اونم بصورت رندوم خوندم!

خیلی برام عجیبه که در ساختن این پروگرمر اینهمه مشکل وجود داره! من پائیز 86 با این پروگرمر آشنا شدم! اون موقع تقریبا سایتهای ایرانی چیزی راجع بهش ننوشته بودن! و مشکلی هم در ساخت نمونش نداشتم!

این پروگرمر در سراسر جهان معروف و مقبوله و جدیدن در کامپایلر بسکام هم ساپورت میشه و انواع و اقسام GUI ها هم براش نوشته شده. حالا نمی دنم چرا اینقدر مشکل در ساختن و کار کردن باهاش وجود داره!؟

راستی توی یکی از پستها خونده بودم که روی لپ تاپ جواب نمیده! باید بگم که این موضوع به احتمال بسیار زیاد مربوط میشه به کنترل جریان پورتهای USB در لپ تاپ ها! البته نه اینکه این پروگرمر در هیچ لپ تاپی کار نکنه ، برعکس در بیشتر لپ تاپ ها کار می کنه و در تعداد محدودی که اکثرا مال شرکت Sony هستن کار نمیکنه.

مثلا من با یه دوستی صحبت می کردم که میگفت پروگرمری که خریده روی کامپیوتر خونش کار میکنه ولی روی لپ تاپش کار نمی کنه!
بعدش مجبور شد بره یه پروگرمر دیگه از همون نوع بخره اما با این تفاوت که آی.سی هاش USB بودن! (همینطور سایر قطعاتش) که این دومی روی هر دو وسیله یعنی کامپیوتر خونه و لپ تاپش کار می کرده!

بنابراین میشه نتیجه گرفت که مشکل بر می گرده به انتقال توان بر روی پورت USB در لپ تاپ ها که در بعضی دستگاهها محدوده!

3XBOOX
21-03-2010, 12:55
والا من آماده کردم فقط به مدیر سایت بستگی داره!

یه صحبتی بکنید به عنوان عیدی برا بچه ها بزارن /دستتونم درد نکنه

3XBOOX
09-04-2010, 16:59

با سلام
اگه زودتر بزارید ممنون میشم

mahdifah
18-06-2010, 14:34
منكه پروگرمر avr نداره چي كار گنم حالا!!!!!!

هنرفر
18-06-2010, 16:06
تو مجله شماره 10 مدار پروگرمر با زیف سوکت هست.

masoodhashemy
18-06-2010, 17:03
متاسفانه یکی از اتصالها نگذاشته بودم و پروگرامر شناخته نمیشه میخوام pcb با پروتل بسازم
پس فعلا پروگرامر رو نسازید

kavir
18-06-2010, 18:19
متاسفانه یکی از اتصالها نگذاشته بودم و پروگرامر شناخته نمیشه میخوام pcb با پروتل بسازم
پس فعلا پروگرامر رو نسازید
شماتيك با پروتل رو اگر طراحي كردين براي منم بفرستين من فوت پرينت هاش تكميل مي كنم:wink:

mahdifah
19-06-2010, 01:20
آقاي هنرفر شما واقعا فاميليتون هنرفره؟ آخه فاميليه من هنروره.جالبه مثل همه. ميگم ميدونم تو مجله شماره 10 پروگرمر avr داره ولي تو اون پروگرمر يه avr هسته مدار هستواون چه طوري پروگرم كنم؟ كاش با پي آي سي ميشد ساختش

masoodhashemy
19-06-2010, 01:23
شما یک پروگرامر ساده stk300 بساز بعد باهاش میکرو پروگرامر رو پروگرام کن البته این موضوع usbasp حل بشه پروگرامر stk300 با زیف میزنم.
فعلا گفتم پروگرامر مجله 10 رو نسازید

mehdiar
03-10-2010, 16:43
نظرتون در مورد این پروگرمر که atmega8 , 32 رو باهم پروگرم میکنه، چیه؟
آیا کسی امتحانش کرده؟
و چه نرم افزارهایی رو ساپورت میکنه؟

mehdiar
04-10-2010, 00:13
نظرتون در مورد این پروگرمر که atmega8 , 32 رو باهم پروگرم میکنه، چیه؟
آیا کسی امتحانش کرده؟
و چه نرم افزارهایی رو ساپورت میکنه؟
محتوای کد اون atmega8 چیه؟ یکی کمک کنه

هنرفر
04-10-2010, 10:52
فکر نکنم بتونه همزمان هر دو را پروگرم کنه احتمالا منظور کسی که این شماتیک را کشیده این بوده که نحوه ی اتصال atmega8 و atmega32 را به پروگرمر نشون بده یا قصد داشته به جای اون ها سوکت بزاره.به نظرمن اینطوری بوده و سورس برنامه میکرو هم همون سورس مربوط به usbasp هست.

mehdiar
04-10-2010, 13:48
بچه​ها توي اين مدار ميشه بجاي پورت usb نوع b، usb نوع a رو جايگزين کرد؟
مشکلي پيش نمياد؟

mehdiar
09-10-2010, 12:08
بچه​ها توي اين مدار ميشه بجاي پورت usb نوع b، usb نوع a رو جايگزين کرد؟
مشکلي پيش نمياد؟
آيا؟

morteza_rk
09-10-2010, 14:02
سلام

بله میشه این جایگزینی رو انجام داد و هیچ مشکلی از این بابت نیست. :wink:

imi71
11-01-2011, 20:03
سلام دوستان
من در مورد پروگرمری که اول تاپیک عنوان شده سوالی دارم که هسته پروگرمر (atmega8) را با چه نرم افزاری پروگرم کنم؟ cv یا bascom ؟