PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : eeprom با قطع آداپتور پاک میشه!!

saeed210
20-08-2011, 23:33
سلام
نماز و روزتون قبول
انشاا...
من یک مدار با pic ساختم که روی 7segment یک عدد رو نشون میده و با وقفه تغییر میکنه
این عدد هم در eeprom ذخیره میشه
برای تغذیه مدار از یک آداپتور 5 ولت که نمی دونم برای چی بوده استفاده می کنم.

اشکال:
اشکال اینه که اگر سوکت آداپتور رو از مدار بکشم متغیر ذخیره میمونه و تغییر نمیکنه اما اگر آداپتور رو از برق بکشم eeprom پاک میشه و عدد صفر میشه
خودم فکر میکنم بخاطر خازن داخل آداپتور که دشارژ میشه ( سون سگمنت ها کم نور میشه بعد خاموش میشه) مدار بهم میریزه ولی نمی دونم چرا؟ شاید هم اصلا ربطی به این نداشته باشه.
با پاور کامپیوتر امتحان کردم مشکلی نداره یعنی eeprom پاک نمیشه یا همانطور که گفتم اگر سوکت ترانس رو از مدار بکشم مشکلی نداره ولی اگر خود ترانس رو بکشم این جوری میشه
چرا ؟؟؟؟؟؟؟:alc:

mohammad_sth
13-08-2013, 02:15
سلام مهندس، آقا تونستي مشكل رو پيدا كني چون منم به همين مشكل برخوردم ؟

meysam.z
13-08-2013, 13:38
برنامه رو بذارید ...

saeed210
26-08-2013, 01:43
نه محمد آقا مشکلم حل نشد اگه شما به جواب رسیدی ممنون میشم جوابش رو اینجام بزاری
آقا میثم من که 1سال پیش این مشکل رو داشتم برنامه رو دیگه ندارم که بزارم انشاا... محمد آقا برنامش رو میزاره

abbasalifix
26-08-2013, 01:52
خیلی راحته پاسخ به سوالتون
شما وقتی آداپتور رو از برق در میارید انرژی سلفی که توی مدار آداپتور وجود داره برگست میکنه و چند برابر میشه
برای رفعش از دیود پل -خازن با ظرفیت های مختلف -دیود فست 1n4148 به صورت بایاس معکوس با خروجی استفاده کنید مشکل حل میشه