PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Lcd n96

Doloop
20-08-2011, 19:21
سلام
لطفا هركس در رابطه با اين موضوع مطلبي بدست آورد به اشتراك بزاره تا بقيه هم استفاده كنن
اينطوري پيدا كردن از طريق موضوع راحت تره
منم تمام مطالبي كه دارم رو براتون ميزارم شايد يك سريشون تكراري باشه وتو همين سايت ديده باشين ولي براي اينكه پيدا كردنش راحت باشه براتون ميزارم
از همتون ممنونم:hi:

kavir
20-08-2011, 20:27
توی سایتهای دیگه برای ای وی ار راه اندازی شده توی سایت خودمون هم برای ایکسمگا هست
کلیه آموزش ها و نکات مهم برد eke2xmega v1.0 کویرالکترونیک - ایـــــــــران میـــــــکرو ™ (You can see links before reply)

mrms
20-08-2011, 23:15
سلاااااااااااام
من میخوام با تراشه FT232rl با پورت USB کامپیوتر اطلاعات دریافت و ارسال کنم میشه درمورد برنامش راهنماییم کنین:sa:
(راستی من از MEGA32 استفاده میکنم و میخوام از کامپیوتر به یک ال سیدی تصویر ارسال کنم...)

alireza9900
21-08-2011, 12:05
سلاااااااااااام
من میخوام با تراشه FT232rl با پورت USB کامپیوتر اطلاعات دریافت و ارسال کنم میشه درمورد برنامش راهنماییم کنین:sa:
(راستی من از MEGA32 استفاده میکنم و میخوام از کامپیوتر به یک ال سیدی تصویر ارسال کنم...)
سلام
هیچ کار خاصی نیاز نیست فقط سخت افزار رو طبق دیتاشیت ببندید. بعد از سایت ftdichip.com درایور آی سی رو بگیرید و مثل پورت کام باهاش کار کنید.
البته این سوال جای مناسب مطرح می کردید بهتر بود

موفق باشید

Doloop
22-08-2011, 06:10
اينم فايل آموزش راه اندازي lcd n96 كه از داخل مجله pmm5 استخراج شده با هدف دسترسي سريع براي كاربران عجول و كم طاقت
حالشو ببرين

cmuiran
22-08-2011, 16:03
اينم فايل آموزش راه اندازي lcd n96 كه از داخل مجله pmm5 استخراج شده با هدف دسترسي سريع براي كاربران عجول و كم طاقت
حالشو ببرين
سلام مهندس جان آقای do...loop
این فایلی که شما قرار دادین برای avr نست برای arm هست
ولی بحث شما فکر کنم راه اندازی با avr بود که این قابلیت در میکروکنترلر xmega ها هست

Doloop
23-08-2011, 12:01
سلام مهندس جان آقای do...loop
این فایلی که شما قرار دادین برای avr نست برای arm هست
ولی بحث شما فکر کنم راه اندازی با avr بود که این قابلیت در میکروکنترلر xmega ها هست

منظور من ارتباط همه جوره هستش
حالا اگه شما در مورد اين موضوع مطلبي داري بذار من خودم خيلي مشتاقم با XMEGA هم كار كنم
تشكر:hi:

cmuiran
23-08-2011, 14:17
حالا اگه شما در مورد اين موضوع مطلبي داري بذار من خودم خيلي مشتاقم با XMEGA هم كار كنم

سلام دوست من
شما میتونین در بخش xmega اطلاعات خوبی کسب کنین
به نظر من با xmega کار نکنی بهتره وقتی براش نزار و برو arm کار کن

Doloop
24-08-2011, 06:08
راستش زبان سي من خيلي ضعيف (تازه واردم)
ولي بيسيك تا حدودي ميدونم

cmuiran
01-09-2011, 17:50
راستش زبان سي من خيلي ضعيف (تازه واردم)
ولي بيسيك تا حدودي ميدونم
سلام
شما ميتونين با بيسيك كار كنين ولي خيلي محدودين
نميتونين كاري خاصي انجام بدين

Doloop
01-09-2011, 19:22
تازه گيها زدم تو خط آرم
يكم كه آشنا بشم با زبان سي حتما پيشو ميگيرم
تشكر بابت راهنمائي

mazyar
01-09-2011, 23:56
سلام
شما ميتونين با بيسيك كار كنين ولي خيلي محدودين
نميتونين كاري خاصي انجام بدين

سلام خدمت دوستان عزیز

من هم با نظر شما دوستان تا حدودی موافق هستم که با بسکام نمیشه کار خاصی انجام داد.
اما جهت استحضار عزیزان و دوستان باید بگم که با همین بسکام تونستم دستگاه رادیولوژی رو تا 80% برنامه نویسی کنم. از تولید 2 ولت به 100kv به تولید اشعه . کنترل لامپ اشعه. کنترل کنسول . کنترل و فرمانهای لازمه ژنراتور. ارتباط canو خیلی دیگر کنترل های پیچیده

جالب هست. جاهایی بسکام ضعف خودش رو نشون داد. اما باید بگم اگر بگین کاراییش کمتر از محدودیت هاش اونم در بعضی جاها که اونم با برنامه نویسی کارا میشه رفع کرد. کم لطفی هستش.
با تشکر

cmuiran
02-09-2011, 13:50
سلام خدمت دوستان عزیز

من هم با نظر شما دوستان تا حدودی موافق هستم که با بسکام نمیشه کار خاصی انجام داد.
اما جهت استحضار عزیزان و دوستان باید بگم که با همین بسکام تونستم دستگاه رادیولوژی رو تا 80% برنامه نویسی کنم. از تولید 2 ولت به 100kv به تولید اشعه . کنترل لامپ اشعه. کنترل کنسول . کنترل و فرمانهای لازمه ژنراتور. ارتباط canو خیلی دیگر کنترل های پیچیده

جالب هست. جاهایی بسکام ضعف خودش رو نشون داد. اما باید بگم اگر بگین کاراییش کمتر از محدودیت هاش اونم در بعضی جاها که اونم با برنامه نویسی کارا میشه رفع کرد. کم لطفی هستش.
با تشکر
سلا دوست عزیز من
میتونین یک مقدار توضیح بیشتر بدین
و بگین که چه بخش های این میکرو را با بسکام راه انداختین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mazyar
03-09-2011, 00:10
درود
ببخشید که کمی دیر جواب دادم.
ضمن آرزوی اوقاتی خوش و همراه با پیشرفت برای شما، بایستی بگم که در این پروژه عمدتاً از برنامه نویسی دستی استفاده شد. منظورم این هست که از توابع آماده بسکام بسیار کم استفاده شده و بعنوان مثال جهت باز شدن موارد کنترلی در دستگاه، می توان به موارد ذیل اشاره کرد:
ADC 10 bit با دقت 0.001
کنترل موتور AC 220v در مدهای Boost,Run,Break
کنترل میزان ولتاژ اعمالی برروی لامپ اشعه براساس روش محاسباتی دورنیابی
کنترل feedback های برگشتی شامل Error,High voltage,و ...........
ارسال دیتا از طریق Can,Rs232
برنامه ریزی کالیبراسیون دستی و اتوماتیک توسط خود دستگاه
و ووووووووو
در کل سیستم گسترده ای هست که دارای بخش های بسیار پیچیده و بعضا گاهی ساده می باشد که حاصل چندین ماه کار است.
در کل از بیان مطالب فوق اینست که با بسکام هم میشه کاری رو که دلت می خواد انجام بدی، حتی اگر بنظر بیاد با C بهتر باشه.
البته در کنار کار با AVR , کار با ARM و برنامه نویسیش با ++C رو هم شروع کردم اما دیگر کارها چندان فرصتی را بدست نمی دهندتا بصورت پیوسته آن راهم ادامه دهم. ان شالله ARM را هم تکمیل خواهم کرد. اما سر فرصت.

mazyar
03-09-2011, 00:18
سلا دوست عزیز من
میتونین یک مقدار توضیح بیشتر بدین
و بگین که چه بخش های این میکرو را با بسکام راه انداختین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

درود
ببخشید که کمی دیر جواب دادم.
ضمن آرزوی اوقاتی خوش و همراه با پیشرفت برای شما، بایستی بگم که در این پروژه عمدتاً از برنامه نویسی دستی استفاده شد. منظورم این هست که از توابع آماده بسکام بسیار کم استفاده شده و بعنوان مثال جهت باز شدن موارد کنترلی در دستگاه، می توان به موارد ذیل اشاره کرد:
ADC 10 bit با دقت 0.001
کنترل موتور AC 220v در مدهای Boost,Run,Break
کنترل میزان ولتاژ اعمالی برروی لامپ اشعه براساس روش محاسباتی دورنیابی
کنترل feedback های برگشتی شامل Error,High voltage,و ...........
ارسال دیتا از طریق Can,Rs232
برنامه ریزی کالیبراسیون دستی و اتوماتیک توسط خود دستگاه
و ووووووووو
"البته همه می دونن که توابع آماده زیادی در Help بسکام وجود دارد."
در کل سیستم گسترده ای هست که دارای بخش های بسیار پیچیده و بعضا گاهی ساده می باشد که حاصل چندین ماه کار است.
در کل از بیان مطالب فوق اینست که با بسکام هم میشه کاری رو که دلت می خواد انجام بدی، حتی اگر بنظر بیاد با C بهتر باشه.
البته در کنار کار با AVR , کار با ARM و برنامه نویسیش با ++C رو هم شروع کردم اما دیگر کارها چندان فرصتی را بدست نمی دهندتا بصورت پیوسته آن راهم ادامه دهم. ان شالله ARM را هم تکمیل خواهم کرد. اما سر فرصت.
:wink:

Doloop
03-09-2011, 02:19
اگه تكميل شد مارو بي خبر نزار
آخه منم تازه دارم زبان سي رو ياد ميگيرم
اگه تونستي يه كمكي هم به ما كن
تشكر

cmuiran
03-09-2011, 22:11
ُسلام دوست عزيز من اقا do..loop و mazyar ما تو اين فروم
ساخت برد آموزشی xmega 128a1 - صفحه 3 - ایـــــــــران میـــــــکرو ™ (You can see links before reply)
دارم استارت xmega را ميزنم
اگه دوست دارين بييان خوشحال ميشيم

cmuiran
03-09-2011, 22:13
درود
کنترل موتور ac 220v در مدهای boost,run,break

سلام
ممنون از اينكه بجا و به موقع جواب دادين
تشكر
من در مورد اين 3مدي كه فرمودين توضيح بيشتري ميخواستم
و بگيم اين 3حالت يعني چي ؟؟
چون من دارم رو كنترل موتور 3فاز كار ميكنم

mazyar
04-09-2011, 22:06
سلام
ممنون از اينكه بجا و به موقع جواب دادين
تشكر
من در مورد اين 3مدي كه فرمودين توضيح بيشتري ميخواستم
و بگيم اين 3حالت يعني چي ؟؟
چون من دارم رو كنترل موتور 3فاز كار ميكنم
درود
در مورد Boost,Run,Break
Boost:
همانطور که از مفهوم اون بر میاد، بیان کننده حالت راه اندازی هستش. یعنی موتور در زمان راه افتادن نیاز به انرژی بیشتری نسبت به زمانی که در دور پایدار خودش هست، نیاز داره. لذا بعنوان مثال بایستی بیشترین ولتاژ رو به موتور اعمال کرد(حتی با وجود خازن موازی با موتور)
Run:
در این مد موتور راه اندازی اولیه را طی نموده و دیگر نیازی به ولتاژ زیادی نمی باشد. لذا با ولتاژ کمترهم کار خواهد کرد.
Break:
موتورهای Ac را می توان به دو صورت از حرکت بازنمود. 1- ترمز های مکانیکی 2- اعمال ولتاژ DC
در پیوست می تونید عکسی از ولتاژهایی رو که بر موتور اعمال شده رو ببینید(توسط اسیلوسکوپ دیجیتال). البته بدلیل 220V بودن ولتاژ کاری، ما ولتاژ سمپلمون رو با تقسیم ولتاژ کردن نمایش دادیم. در ضمن هازمونیک های ولتاژ نیز در شکل حذف نگردیده.
اما باید این نکته رو هم بگم که ولتاژهای اینگونه سیستم ها همیشه RMS هستند.
این نمونه کار برای موتور تکفاز بوده و شما همانطور که گفتید دارید با موتور سه فاز کار می کنید. پس برایتان الزامیست که مدار طراحی شده اتان داری سه مدار گذر از صفر اونم همگی متصل به INT های خارجی باشد. و این بسیار حائض اهمیت هست که مدارتان بسیار دقیق باشد و مدت زمانهای T_rising قصعات سوئیچینگ رو مدنظر داشته باشید . وگرنه دچار اتصال کوتاهی فازها برروی هم خواهید شد. پس فرکانس سوئیچ و جنس قطعه سوئیچینگ مهم است.
البته ما این روش رو برای کنترل دور موتور استفاده کردیم. اگر شما می خواهید از موتور بعنوان ابزار قدرتی استفاده کنید. این بدین معناست که مدهای یاد شده ، همگی برای شما یک معنا را خواهند داشت.
با آروزی توفیق همه

Doloop
04-09-2011, 23:09
درود
در مورد boost,run,break
boost:
همانطور که از مفهوم اون بر میاد، بیان کننده حالت راه اندازی هستش. یعنی موتور در زمان راه افتادن نیاز به انرژی بیشتری نسبت به زمانی که در دور پایدار خودش هست، نیاز داره. لذا بعنوان مثال بایستی بیشترین ولتاژ رو به موتور اعمال کرد(حتی با وجود خازن موازی با موتور)
run:
در این مد موتور راه اندازی اولیه را طی نموده و دیگر نیازی به ولتاژ زیادی نمی باشد. لذا با ولتاژ کمترهم کار خواهد کرد.
Break:
موتورهای ac را می توان به دو صورت از حرکت بازنمود. 1- ترمز های مکانیکی 2- اعمال ولتاژ dc
در پیوست می تونید عکسی از ولتاژهایی رو که بر موتور اعمال شده رو ببینید(توسط اسیلوسکوپ دیجیتال). البته بدلیل 220v بودن ولتاژ کاری، ما ولتاژ سمپلمون رو با تقسیم ولتاژ کردن نمایش دادیم. در ضمن هازمونیک های ولتاژ نیز در شکل حذف نگردیده.
اما باید این نکته رو هم بگم که ولتاژهای اینگونه سیستم ها همیشه rms هستند.
این نمونه کار برای موتور تکفاز بوده و شما همانطور که گفتید دارید با موتور سه فاز کار می کنید. پس برایتان الزامیست که مدار طراحی شده اتان داری سه مدار گذر از صفر اونم همگی متصل به int های خارجی باشد. و این بسیار حائض اهمیت هست که مدارتان بسیار دقیق باشد و مدت زمانهای t_rising قصعات سوئیچینگ رو مدنظر داشته باشید . وگرنه دچار اتصال کوتاهی فازها برروی هم خواهید شد. پس فرکانس سوئیچ و جنس قطعه سوئیچینگ مهم است.
البته ما این روش رو برای کنترل دور موتور استفاده کردیم. اگر شما می خواهید از موتور بعنوان ابزار قدرتی استفاده کنید. این بدین معناست که مدهای یاد شده ، همگی برای شما یک معنا را خواهند داشت.
با آروزی توفیق همه

خسته نباشيد
ولي ببخشيد بحث شما ربطي به موضوع تايپيك نداره
لطفا بحثتون رو ببرين جاي ديگه اي
راستش منم همين اشتباه شما رو قبلا انجام دادم به منم همين حرفو زدن منم ديدم حق دارن
بازم ببخشيد
تشكر

cmuiran
04-09-2011, 23:48
سلام اقا mazyar (You can see links before reply) توضیحات شمابرای من بسیار کامل و جالب بود
امیدوارم موفق باشید
اقا do...loop (You can see links before reply) ببخشید که شما را ناراحت کردیم سوالی بود که باید میپرسیدم
ببخشید که جاش نبود حرف شما درست
ممنون از اینکه ما را تحمل کردی

Doloop
05-09-2011, 12:31
سلام
اينم آموزش راه اندازي lcd n96 با avr
فقط يكم فهمش سخته
موفق باشيد

madar
05-09-2011, 12:50
آقا مثل اینکه فقط نصفش افتاده

Doloop
05-09-2011, 13:34
آقا مثل اینکه فقط نصفش افتاده

شرمنده ابنترنت من سرعتش پائين به خاطر همين آپلودش طول كشيد الان ميتونيد هر سه فايل رو بگيريد

سه تا فايل شدنش هم به خاطر حجمش بود

موفق باشيد

mazyar
05-09-2011, 22:23
درود
من هم به نوبه خودم از جناب do loop نهایت تشکر رو دارم بابت این تاپیک با ارزش، و عذرخواهی بابت بحثمان که در این تاپیک صورت گرفت. اما خودتان هم می دانید که بصورت ناخواسته بوده و از شما بابت صبرتان تشکر می کنم.
ان شالله که همه تن درست و سالم باشند و به آرزوهایی که به صلاحشون هست حتما برسند
بدرود

cmuiran
09-09-2011, 14:22
سلام دوست عزیز اقای do...loop (You can see links before reply)
بسیار مطلب جالبی بود استفاده کردیم
و همیشه جوینده یابنده است
امیدوارم موفق و پیروز باشید

sadmonew
09-09-2011, 19:10
با سلام به همه دوستان
من هم LCD n96 رو در AVR راه اندازي كردم، با استفاده از WinAVR در محيط AVRStudio.
اگه سوالي در مورد نحوه بستن LCD n96 در مورد اين پروژه پيش اومد مطرح كنيد.البته شايد
بعضي از دوستان قبلا اين پروژه رو ديده باشن. :hi:
سورس كد و شماتيك رو هم قرار دادم.
رمز فايل اينه:

You can see links before reply

Doloop
09-09-2011, 23:56
سلام
دستت درد نكنه بالاخره يكي تو اين موردكمكمون كرد
ولي فايل زيپتو من نتونستم دانلود كنم مثل اينكه مشكل داره
دوباره بزار
تشكر

sadmonew
10-09-2011, 00:03
فايل زيپ مشكل نداره خودم همين حالا دانلودش كردم.
باشه دوباره ميذارم.

لينك دانلود سورس كد:

mina_ma
18-09-2011, 23:06
سلام
كسي ميدونه تركيب رنگ ها توي اين ال سي دي چه جوريه؟
يه برنامه با بسكام نوشتم. عكس از mmc روي lcd نشون ميده. اما رنگهاش درست نيست. مثل وقتي كه كارت گرافيك كامپيوتر نصب نباشه!
اگه كسي در اين مورد اطلاعاتي داره راهنمايي كنه.

mina_ma
21-09-2011, 13:09
موفق شدم با استفاده از فوتوشاپ، عكس bmp رو با فرمتي ذخيره كنم كه رنگ ها را درست نشون ميده و خيلي واضح و خوب هم هست.:018:
اما اين فرمت عكس نرمال نيست و چندان راضي كننده نبود. و در ضمن روي كامپيوتر هم فقط با خود فوتوشاپ باز ميشه.
ولي چطور بايد برنامه ال سي دي رو تغيير داد تا همون فرمت bmp معمولي رو با رنگ درست نشون بده؟
اگه كسي نظري داره بگه.

alireza9900
21-09-2011, 14:17
خوب چه تغییری توی عکس با فتوشاپ دادی که درست شد؟
حالا همون کار رو باید روی اطلاعات پیکسل ها که به میکرو می فرستید انجام بدید

mina_ma
22-09-2011, 20:11
توي فتوشاپ وقتي ميخواستم عكس رو ذخيره كنم، فرمت bmp رو انتخاب كردم و save رو زدم. توي پنجره اي كه باز شد، قسمت depth ، زدم 16bit و كليد advanced modes رو زدم. و از قسمت 16bit گزينه RG G6 B5 رو انتخاب كردم.:wink:
با اين روش فكر ميكنم ترتيب رنگ هاي فايل، با ال سي دي همخواني پيدا مي كنه.
توي برنامه بسكامي كه نوشتم، اين قسمت ها مربوط به رنگ هستن:
Ts_ins_rgb_disp_if_ctrl1 Alias &H000D

Ts_ins_rgb_disp_if_ctrl2 Alias &H000F
احتمال ميدم با تغيير داده هايي كه از اين قسمت به ميكرو فرستاده ميشه، ترتتيب رنگ ها به صورت rgb دربياد. اما نميدونم چه تغييري بايد بدم.:cry:

alireza9900
22-09-2011, 21:30
آره عکس معمولی که توی کامپیوتر نگاه می کنید 24 یا 32 بیت هست ولی این ال سی دی 16 بیت هست.
حالا اگه بخواید اطلاعات هر پیکسل رو از 24 بیت به 16 بیت تبدیل کنید توی برنامه هر پیکسل رو که گرفتید اطلاعات رنگش رو از mmc باید بصورت زیر تبدیل به 16 بیت بکنید:

int to16Bit(int red, int green, int blue)
{
return (red & 31) + ((green & 63) << 5) + ((blue & 31) << 11);
}

esisafa
22-09-2011, 22:07
ممنون از همه

mina_ma
22-09-2011, 23:12
ممنون از جوابتون اما با همون فتوشاپ، عكس 16bit هم درست كردم كه نيازي به اين تبديل ها نداشته باشه. مشكل من فقط رنگ هاست.
تازه من با بسكام نوشتم. c چندان بلد نيستم.
با بسكام چطور ميشه نوشت؟

alireza9900
22-09-2011, 23:36
در مورد اون که خود عکس رو از کامپیوتر 16 بیت بریزین هم میشه ولی خب حالت ایده آل اینه که عکسی که معمولی توی کامپیوتر می ریزین رو بتونین اجرا کنین.
در مورد بیسیک هم هیچی نمی دونم!
دوستانی که بیسیک بلدن و سی باید کمک کنن.

Doloop
30-09-2011, 21:02
سلام
اين كاري كه دوستمون گفت رو ميشه با نرم افزار paint هم انجام داد
موقعي كه ميخاي عكس رو save كني پائين پنجره ي save تنظيمش كن
شكل پايين رو ببينيد

Doloop
30-09-2011, 21:05
راستش من كار ديگه اي داشتم
ميشه كسي شماتيك پروتئوس وبرنامه بيسيك راه اندازي ال سي دي 3310 رو بزاره ميكروشم حتما مگا32 باشه
تشكر

Doloop
30-09-2011, 21:50
سلام آقاي nima-ma ميشه يه عكسي از مدار راه اندازي ال سي ديت بزاري تا ما هم استفاده كنيم لطفا
تشكر

mazyar
30-09-2011, 23:10
ممنون از جوابتون اما با همون فتوشاپ، عكس 16bit هم درست كردم كه نيازي به اين تبديل ها نداشته باشه. مشكل من فقط رنگ هاست.
تازه من با بسكام نوشتم. c چندان بلد نيستم.
با بسكام چطور ميشه نوشت؟

درود
فکر کنم شما بتونید این دستوری رو که دوستمون با c گذاشتن رو با بسکام بصورت زیر بنویسید :

DeclareSub 32bit_to_16bit(byval Red As Long , Green As Long , Blue As Long )'tarife zir barname

Main:

Call 32bit_to_16bit (Red,Green,blue)'Seda zadane zirbarname

End
'-------------------------------------------------------

DeclareSub 32bit_to_16bit(byval Red AsLong , Green As Long , Blue As Long )'t

Red= Red And 31
Green = Green And 63
Shiff Green , Left , 5
Blue = Blue And 31
Shift Blue , Left , 11
Event = Red + Green + Blue

Return

البته اینو تست نکردم.
تعاریف متغیرها و دیگر چیزهای جزئی رو ننوشتم و فقط ساختار اصلی رو قرار دادم. همچنین می تونید با استفاده از تابع برنامه رو باز نویسی کنید

ان شالله که جواب بده

mina_ma
03-10-2011, 14:03
سلام آقاي nima-ma ميشه يه عكسي از مدار راه اندازي ال سي ديت بزاري تا ما هم استفاده كنيم لطفا
تشكر

عكس مدار و برنامه بسكام رو گذاشتم، توضيحات بيشتر را مي تونيد از مجله شماره 4 نويز بخونيد.

در ضمن من mina هستم، nima نيستم!!!!!!!:wink:

Doloop
04-10-2011, 00:01
عذر ميخام
بذاريد پاي كم دقتي
در ضمن من منظورم يه عكس از شكل ظاهري مدارتون بود نه شماتيك ولي خوب شد شماتيكم برام گذاشتيد
اگر زحمتي نيست اون عكسم بزاريد مشتاقم ببينم مدارتون چه شكلي بسته شده
بابت برنامه بسكامم تشكر گرچه هنوز نديدمش

mina_ma
07-10-2011, 00:28
من منظورم يه عكس از شكل ظاهري مدارتون بود نه شماتيك ولي خوب شد شماتيكم برام گذاشتيد
اگر زحمتي نيست اون عكسم بزاريد مشتاقم ببينم مدارتون چه شكلي بسته شده

سلام، اينم عكس:wink:

mina_ma
09-10-2011, 22:26
فونت براي اين ال سي دي با بسكام، كسي ننوشته؟:sa:
من سعي كردم يه چيزي بنويسم اما قاطي پاتي ميشه رنگهاش! اصلا درست نشون نميده.cry::
همه جا با سي برنامه هست، اما من بلد نيستم. اگه كسي با بسكام نوشته لطفا بذاره.

madar
09-10-2011, 23:31
فونت براي اين ال سي دي با بسكام، كسي ننوشته؟:sa:
من سعي كردم يه چيزي بنويسم اما قاطي پاتي ميشه رنگهاش! اصلا درست نشون نميده.cry::
همه جا با سي برنامه هست، اما من بلد نيستم. اگه كسي با بسكام نوشته لطفا بذاره.
یه مقاله ای هست(از نویز 4) که در این سایت هم قرار داده شده . در اون مقاله برنامه نویسی با بیسکام همراه با آموزش جامع قرار داده شده است.

mina_ma
09-10-2011, 23:47
یه مقاله ای هست(از نویز 4) که در این سایت هم قرار داده شده . در اون مقاله برنامه نویسی با بیسکام همراه با آموزش جامع قرار داده شده است.

من اين ال سي دي رو راه انداختم، اگه دقت كنيد عكس و چيزاي ديگه تو پست هاي قبلي گذاشتم، اين مقاله رو هم خوندم، من تو راه اندازيش مشكلي ندارم. الان ميخوام فونت واسش بنويسم كه بشه توش نوشته نشون داد. تو اون مقاله راجع به فونت چيزي نگفته!:(

kavir
10-10-2011, 00:11
نحوه طراحی فونت دوستان توی سایت توضیح داده بودند سرچ کنید

mina_ma
12-10-2011, 00:35
آخر كسي پيدا نشد واسه اين ال سي دي تو بسكام، فونت بنويسه!:sa: انگار همه شديدا به c علاقه مندند!
خودم دست به كار شدم و چند تا فونت (در حد ابتدايي) طراحي كردم.:o الان دارم روي بك گراند فونت كار مي كنم.:018:
اگه كسي خواست، ميتونم نتايج رو اين جا بذارم.

kavir
12-10-2011, 00:59
خوب نتا یج بذارید همه استفاده میکنیم

mina_ma
15-10-2011, 23:57
كار اين فونت بالاخره تموم شد.:o
فايل بسكام رو گذاشتم. همون برنامه پست 42 (نمايش عكس از روي mmc) كه گذاشته بودم، كه فونت هم بهش اضافه شده. اسم فايل هاي عكس رو هم نمايش ميده.
لطفا نظرات خودتون رو بيان كنيد.:hi:

wiki
17-10-2011, 13:08
سلام
ممنون از دوست عزيزmina_ma (You can see links before reply) من دوتا سئوال داشتم:
اين مدل السيدي كه در صفحه قبل گذاشتيد ديتا شيتش را ميشه بزاريد ؟
وايا اين مدل السيدي تاچ هم داره؟

r_babazadeh
17-10-2011, 18:38
درود
دوست عزیز mina_ma ممنون از زحمتی که کشیدید
ال سی دی شما پشتش چندتا مقاومت داره

Doloop
17-10-2011, 23:06
سلام

بابا اي ولا

كارت حرف نداره ماشاا...

من السيدي رو با مگا 32 راه انداختم فقط هيچي نشون نميده يعني رفرش شدن صفحه با چشم قابل ديدن مگر...

از شما كه تو اين كار خبره ايد ميخاستم بپرسم چيكار كنم كه متن رو نمايش بده

برنامه ي من هم دقيقا همون برنامه ي مجله ي نويز رو كپي كردم ولي نميدونم كجاش بايد دستورات خودم رو اضافه كنم

مثلا دستورات رسم خط و دايره و... هيچكدوم كار نكرد ( ارور داد )

ميخاستم هر كي ميتونه بگه چيكار كنم از برنامه كاربر گرامي mina
هم سر در نياوردم به غير از فونت هاش

الانم منتظر راهنمائيم كه فونت هارو امتحان كنم

هركي كمك ميكونه بر اساس برنامه مجله نويز كمك كنه لطفا

تشكر

Doloop
18-10-2011, 23:13
دوباره سلام
من هنوز منتظرم
يادتون كه نرفته

mina_ma
19-10-2011, 00:13
اين مدل السيدي كه در صفحه قبل گذاشتيد ديتا شيتش را ميشه بزاريد ؟
وايا اين مدل السيدي تاچ هم داره؟

فايل ديتاشيت رو گذاشتم. براي اطلاعات بيشتر ميتونيد مجله شماره 4 نويز و شماره 5 ايران ميكرو رو هم بخونيد.

بله تاچ هم داره و روي pcb انعطاف پذير lcd لحيم ميشه. همونطور كه تو شكل در فايل ديتاشيت مشخصه.

mina_ma
19-10-2011, 00:23
خواهش مي كنم. قابل هيچ كدومتونو نداره.:hi:

mina_ma
19-10-2011, 00:37
درود
دوست عزیز mina_ma ممنون از زحمتی که کشیدید
ال سی دی شما پشتش چندتا مقاومت داره

فكر كنم 2 تا مقاومت داره، ولي فكر نمي كنم موضوع مهمي باشه.
براي شناسايي ال سي دي كه آيا همين مدل هست يا نه، و مخصوصا براي خريد، بايد به يك سري مشخصات توجه كنيد.
اين مشخصات رو ميتونيد در مجله شماره 5 ايران ميكرو (pmm) بطور كامل بخونيد.

mina_ma
19-10-2011, 00:48
من السيدي رو با مگا 32 راه انداختم فقط هيچي نشون نميده يعني رفرش شدن صفحه با چشم قابل ديدن مگر...

من با 128 كار كردم، ولي فكر ميكنم 32 هم تا جايي كه حافظش جا داشته باشه، مثلا همون برنامه مجله نويز رو جواب بده و مشكلي نداشته باشه.
برنامه مجله نويز پس از انجام يه سري تنظيمات ( كه خودش توضيح داده) دو تا مستطيل به رنگ زرد و قرمز وسط ال سي دي ميكشه. رفرش شدن صفحه هم تا حدودي بسته به سرعت ميكرو و كريستال قابل ديدنه.

mina_ma
19-10-2011, 01:01
چيكار كنم كه متن رو نمايش بده

برنامه ي من هم دقيقا همون برنامه ي مجله ي نويز رو كپي كردم ولي نميدونم كجاش بايد دستورات خودم رو اضافه كنم

مثلا دستورات رسم خط و دايره و... هيچكدوم كار نكرد ( ارور داد )

دستوراتي رو كه من توي برنامه ام استفاده كردم، بكار ببريد.
Str_t = "WELCOM My Friend"
Font_1 &H0024 , &H003C , Str_t

متني كه ميخواهيد نشون داده بشه، داخل گيومه بنويسيد و به جاي H0024 , &H003C
مختصاتي كه ميخواهيد متن نشون داده بشه، مشخص كنيد.

دستورات رسم خط و دايره براي اين ال سي دي تعريف نشده، براي همين ارور ميده. بايد مثل دستوراتي كه من براي فونت تعريف كردم، اون دستورات هم تعريف بشن.

mina_ma
19-10-2011, 01:35
از برنامه كاربر گرامي mina
هم سر در نياوردم به غير از فونت هاش

برنامه اي كه من نوشتم، قسمت Sub Tslcdinit مربوط به تنظيمات ال سي ديه ( فكر كنم تقريبا مشابه برنامه مجله نويزه.)
يه سري قسمت هاش (قسمت اصلي برنامه كه نوشته شده ' start program) مربوط به شناسايي mmc و خواندن فايل هاي عكس و ارسال اونا به ال سي دي هست.
قسمت Tslcdoutdata: مربوط به فرستادن داده ها به ال سي دي
و قسمت Sub Tslcdoutins مربوط به ارسال ريجيستر هاست
قسمت Sub Lcdfillcolor ، روي ال سي دي 7تا مستطيل رنگي ميكشه و جمله "WELCOM My Friend" را نشون ميده.
و قسمت هاي آخرش يعني Sub Font_1 يه زير برنامه است كه مربوط به تنظيم كاراكترها و نمايش متن و فراخواني فونت هاست.
خط آخر هم كه $include "Font15012-Mina_ma.bas" فايل فونت ها رو فراخواني ميكنه.

دوتا كليد هم تعريف شده:
با صفر شدن ping.4 جمله " Press key" نشون داده ميشه. و با صفر شدن Ping.3
عكس هاي ذخيره شده در mmc را روي ال سي دي نمايش ميده.

براي نوشتن متن دلخواهتون، در قسمت اصلي برنامه از اين دستور استفاده كنيد:

Str_t = "WELCOM My Friend"
Font_1 &H0024 , &H003C , Str_t

متني كه ميخواهيد نشون داده بشه، داخل گيومه بنويسيد و به جاي H0024 , &H003C
مختصاتي كه ميخواهيد متن نشون داده بشه، مشخص كنيد.

wiki
19-10-2011, 12:21
سلام
mina_ma (You can see links before reply) خيلي ممنون توضيحاتت هم عاليه بزودي قراره بسازم ومزاحمت ميشوم كه سئوالاتمو بپرسم
ممنونتم:0013:

Doloop
21-10-2011, 14:03
جناب شرمنده هر كاري كردم جواب نداد من برنامه اصلي خودم رو ميزارم شما دستور نوشتن متن رو با فونت ها رو لطف كن اضافه كن بعد بده من امتحان كنم.
بعد فايل بسكام فونت خودتون رو بايد توي لايبرري كپي كنم يا محل سيو برنامه.
راجع به برنامه مجله نويز هم بگم كه من دقيقا همون رو نوشتم و كامپايل كردم و ريختم تو ميكرو ولي مستطيل قرمز و زرد هم نشون نميده صفحه سفيده و رفرش شدنشم قابل ديده كه بخاطر كريستاله
ولي با اين شرايط هم بايد يه چيزي نمايش بده.
بازم از زحماتتون تشكر ميكنم كه وقتتون رو برام گذاشتيد.

Doloop
22-10-2011, 20:27
تشكر ميكنم اگه يكم سريعتر جواب بديد.

لااقل يه پل ارتباطي ديگه معرفي كنيد كه راحت تر با هم ارتباط برقرار كنيم.

mina_ma
23-10-2011, 21:54
فايل بسكام فونت خودتون رو بايد توي لايبرري كپي كنم يا محل سيو برنامه.

فايل Font15012-Mina_ma.bas
بايد تو شاخه سيو برنامه باشه و بايد include بشه و در ضمن زيربرنامه font هم به آخر برنامه خودتون اضافه كنيد. همونطور كه تو برنامه اي كه آپ كردم هست.

برنامه ي شما رو دانلود ميكنم و در اسرع وقت ميبينم كجاش مشكل داره.

اگه دير به دير سر ميزنم به خاطر كمبود وقت و دسترسي نداشتن به اينترنته. سعي مي كنم سريع تر جواب بدم.:hi:

mina_ma
25-10-2011, 21:56
راجع به برنامه مجله نويز هم بگم كه من دقيقا همون رو نوشتم و كامپايل كردم و ريختم تو ميكرو ولي مستطيل قرمز و زرد هم نشون نميده صفحه سفيده و رفرش شدنشم قابل ديده كه بخاطر كريستاله
ولي با اين شرايط هم بايد يه چيزي نمايش بده.

برنامه شما رو ديدم. فكر نميكنم مشكي داشته باشه. احتمالا مشكل از سخت افزار شماست.

البته اين خط برنامه كه نوشتيد، Str_t = "hello hosein"
كار خاصي انجام نميده، و بايد كارهايي كه تو پست 60 و 61 توضيح دادم انجام بديد تا فونت ها نماش داده بشه.
البته برنامه شامل فونت، احتمالا توي mega32 جا نميشه! واسه همين بهتره قبل از اينكه بريد سراغ فونت، همون برنامه خودتون يا برنامه اي كه تو پست 42 قرار دادم كار كنيد.

mina_ma
25-10-2011, 22:01
فونتي كه من واسه بسكام نوشتم (در پست 51 قرار دادم)، حجمش زياده. اگه نظري داريد براي بهبودش، لطفا بيان كنيد.:hi:
سوالي كه براي من پيش اومده اينه كه فونت هايي كه با c مي نويسن هم همين قدر حجمشون زياده؟:sa:

Doloop
26-10-2011, 12:08
سلام من سخت افزارمو چك كردم دقيقا عين همون شماتيك توي مجله نويزه
نكنه مشكل از السيدي باشه همه ي مشخصاتش عين مشخصات السيدي توي مجلس
روي السيدي نوشته yde fpc28t549-a1
اعداد و ارقام ديگشم عين السيدي شماست از روي عكسي كه گذاشتين فهميدم
توي برنامه بعضي از مقدار دهي هاي مجله با برنامه شما فرق ميكنه علتش چيه؟
مثل دستور پنل اينترفيس كنترل شما بيشتره
و
rgb_display_interface_control1
power_control1
power_ontrol3
و
و
و....
ميشه بگين علت تفاوت مقداردهي چيه؟
تشكر

Doloop
28-10-2011, 20:31
كس ديگه اي نيست جواب سوال بالا رو بده؟

mina-ma هنوز به سايت سر نزده.

mina_ma
29-10-2011, 20:57
سخت افزارو چك كردم دقيقا عين همون شماتيك توي مجله نويزه
نكنه مشكل از السيدي باشه

احتمالش هست كه مشكل از السيدي باشه. از كجا گرفتي؟ نكنه از eca خريدي؟!!!!:sa:
اگه اينطوره كه از من بپرسي ميگم يه چيزيش هست. من كه ديگه به eca اعتمادي ندارم.:unh:
من اول از eca خريدم به صورت ماژول. السيدي رو به شكل خيلي افتضاحي روي فيبر لحيم كرده بودن، و خيلي بدتر از اون، pcb انعطاف پذيرشو چيده بودن چون تاچش مال خودش نبود و زوري رسيده بود كه بتونن لحيمش كنن. خلاصه اين از سخت افزارش. بعد كه كار افتاد، نصفي از السيدي چيزي نشون نميداد يه خط در ميون سفيد بود و خلاصه خراب بود......!!!!!
بعدش رفتم از يه موبايل فروشي خريدمو زدمش رو فيبرو و قضيه ماجرا و البته خيلي تميز و قشنگ نشون ميداد.:o
البته شما باز هم اتصالات رو شك كنيد. ممكنه مشكلي باشه. يادمه اولين بار كه راش انداختم كار نكردم. همه اتصالاتو از اول وصل كردم، بعد كه روشن كردن راحت اومد و اتفاقا همون برنامه نويز بود.:mrgreen:

mina_ma
29-10-2011, 21:21
توي برنامه بعضي از مقدار دهي هاي مجله با برنامه شما فرق ميكنه علتش چيه؟

منظور شما تفاوت مثلا دو مقدار &h0c و &h000c است؟
اين دو مقدار هيچ تفاوتي با هم ندارند. اين دو، عدد هستند در مبناي هگزادسيمال.
مثلا دو عدد 05 با عدد 5 هيچ فرقي ندارد وقتي صفر در سمت چپ عدد باشد.

نمي دونم درست متوجه سوال شدم؟

Doloop
30-10-2011, 13:10
نه
منظورم از اينكه بعضي مقدار ها فرق ميكنه اينه كه تو قسمت sub trigerlcd
شما اين مقدار رو وارد كردي

Index = Rgb_display_interface_control1 : Writeindex

Dat = &H0001 : Writedata

ولي مجله نويز مقدار زير رو وارد كرده

Index = Rgb_display_interface_control1 : Writeindex

Dat = &H0000 : Writedata

توي چندا خط ديگه هم همين قضيه هست.
اينا كه ديگه مقدارشون يكي نيست.

mina_ma
30-10-2011, 23:08
تو قسمت sub trigerlcd
شما اين مقدار رو وارد كردي

index = rgb_display_interface_control1 : Writeindex

dat = &h0001 : Writedata

ولي مجله نويز مقدار زير رو وارد كرده

index = rgb_display_interface_control1 : Writeindex

dat = &h0000 : Writedata

توي چندا خط ديگه هم همين قضيه هست.
اينا كه ديگه مقدارشون يكي نيست.

بيت صفرم و يكم اين ريجيستر ( rim1 و rim0 ) ميگه السيدي رو مد 18 بيتي، 16 بيتي يا 6 بيتي تنظيم بشه. مقدار 00 (باينري) 18 بيتي و 01 (باينري) 16 بيتي و 10 (باينري) (كه ميشه 2 هگز) 6 بيتي تنظيم ميشه.
ما كه با مد 16 بيتي كار مي كنيم، اصولا بايد 01 تنظيم كنيم. اما به هر حال مدار ما 16 بيت داده ارسال ميكنه بنابراين اگه رو مد 00 هم تنظيم كنيم، مشكلي نبايد پيش بياد.

اگه از قسمت هاي ديگه هم سوالي داريد بپرسيد.

behnam6500
13-03-2012, 20:28
با سلام به همه دوستان
من هم LCD n96 رو در AVR راه اندازي كردم، با استفاده از WinAVR در محيط AVRStudio.
اگه سوالي در مورد نحوه بستن LCD n96 در مورد اين پروژه پيش اومد مطرح كنيد.البته شايد
بعضي از دوستان قبلا اين پروژه رو ديده باشن. :hi:
سورس كد و شماتيك رو هم قرار دادم.
رمز فايل اينه:

سلام

سورسی با winavr داری که روی مد 16 بیتی راه انداخته باشه lcd رو؟

behnam6500
13-03-2012, 22:09
سلام

سورسی با winavr داری که روی مد 16 بیتی راه انداخته باشه lcd رو؟

اقا حل شد. از کدویژن تبدیل کردم...

mohpooria
21-06-2012, 17:26
اقا حل شد. از کدویژن تبدیل کردم...
سلام
میشه کدی که تبدیل کردید قرار بدید ؟

REZA1373
02-07-2012, 14:14
آقا سلام من بسکام فولم ولی نمیدونم این برنامهها چیه چیکار کنم از کجا شرو کنم تو رو خدا کمکم کنید:baad::(

Doloop
02-07-2012, 14:29
آقا سلام من بسکام فولم ولی نمیدونم این برنامهها چیه چیکار کنم از کجا شرو کنم تو رو خدا کمکم کنید

سلام :hi:
اگه فولید پس مشکل کجاست...؟
کدوم برنامه و کجای برنامه رو مشکل دارید؟

REZA1373
06-07-2012, 02:24
سلام کسی این lcd n96 chiniiii eca رو با بسکام راه انداخته تو رو خدا اگه کسی راه انداخته کمک کنه یه برنامه بدید برای تستش مثلا صفحش زرد شه یا قرمز فقط همین خونم خوش شد دو هفتس دارم کار میکنم نمیشه میکروشم atmega32 هست
اینم عکسش ماژول LCD رنگی "2.8 به همراه تاچ اسکرین (LCD N96) (You can see links before reply)

اینم پایهاش
Cs Alias Portd.4 'Chip Select (Low)
Rs Alias Portd.3 'Register Select (0=Ins-1=Dat)
Wr Alias Portd.2 'Write Enable (Low)
Rd Alias Portd.1 'Read Enable (Low)
Rst Alias Portd.0 'Reset (Low)
Im Alias Portd.5 'Mode Select (0=16Bit-1=8Bit)
Db1 Alias Portc 'Data Bus 1 (DB0 to DB7)
Db2 Alias Portb 'Data Bus 2 (DB10 to DB17

REZA1373
14-07-2012, 21:13
یه داداش نیست کمک کنه cry:::(

Doloop
14-07-2012, 21:29
بفرما مهندس من اینو قبلا انجام دادم ولی زیاد دیگه پیگیرش نشدم
البته با السیدی eca نیست ، السیدیشو خودم گرفته بودم ولی نباید مشکلی داشته باشه
فرکانسشم خودت تنظیم کن

REZA1373
14-07-2012, 21:53
آقای doloop من رو بردپروجکت بستم نویز خیلی میگیره تو این حالت ؟
اگه کار نکنه ممکنه سوخته باشه

Doloop
14-07-2012, 23:30
من رو بردپروجکت بستم نویز خیلی میگیره تو این حالت ؟
اگه کار نکنه ممکنه سوخته باشه

نویز رو بیخیال شک دارم تو نمایشش اثر داشته باشه.
سوختن رو هم منم اولش جواب نمیگرفتم خیلی کفری میشدم ، فکر میکردم سوخته ولی چون سرعت AVR برای این السیدیها پائینه وقتی مدارت رو کامل بستی فکر کنم از زاویه بالا اگه بهش نگاه کنی یه حالت پرپر (رفرش شدن صفحه)رو میتونی مشاهده کنی...:wink:
اگر هم جواب نداد مطمئن شو پایه های دیتا رو درست وصل کرده باشی
البته اگه از نو مدار قسمت السیدی رو ببندی بهتره (همون کاری که من کردم) :0013:

shayanmelody
10-08-2012, 12:49
سلام
كسي از دوستان اين ال سي دي رو تو كدويژن راه انداخته ؟!
من وقتي تو هدر عكسي كه قراره نمايش داده بشه ابعاد عكس رو بزرگتر از 200*200 قزاز ميدم موقع كامپايل يه مسيج باكس باز ميشه وسط صفحه پيغام global literal queue overflow ميده
اصلا اين پيغام چي هست ؟! ميكروي مورد استفاده هم مگا 2561 هست
در ضمن ،‌ من يه عكس با ابعاد 240*320 رو ريختم توش ، وقتي ميخوام سايز رو دست بزنم اينطوري ميشه

Doloop
10-08-2012, 13:37
در ضمن ،‌ من يه عكس با ابعاد 240*320 رو ريختم توش

جواب هم داده؟!!!

میخواستم بگم حافظه فلش این میکرو برای نمایش عکس با سایز بزرگ کمه احتمالا مشکل از اینه... :mrgreen:

shayanmelody
10-08-2012, 13:43
مشكل از حجم ديتا نيست ! مشكل از اون 2 عددي هست كه اول آرايه مينويسم
در ضمن ، يه عكس با همچين رزولويشني فقط 150 كيلوبايت از فلش رو پر ميكنه ،‌ 100 كيلوبايت ديگه هم ميمونه !‌ :mrgreen:
لطفا يكي از بچه ها اين پروژه كه بالا گذاشتم رو باز كنه ببينه ميتوني كامپايل كنه يا نه
مرسي

sadmonew
10-08-2012, 15:58
مشكل از حجم ديتا نيست ! مشكل از اون 2 عددي هست كه اول آرايه مينويسم
در ضمن ، يه عكس با همچين رزولويشني فقط 150 كيلوبايت از فلش رو پر ميكنه ،‌ 100 كيلوبايت ديگه هم ميمونه !‌ :mrgreen:
لطفا يكي از بچه ها اين پروژه كه بالا گذاشتم رو باز كنه ببينه ميتوني كامپايل كنه يا نه
مرسي
سلام مهندس
كامپايل ميشه. اما بايد يه تغييراتي تو برنامه بديم.
مهندس برنامه اي كه با اون عكس رو به هگز تبديل كردين، اگه يادم مونده باشه خروجيش قابل تنظيم بود، يعني هم ميتونست اعداد 8 بيتي توليد كنه و هم 16 بيتي.

sadmonew
10-08-2012, 19:57
سلام مهندس
جواب داد يا هنوز مشكل داره؟

shayanmelody
10-08-2012, 20:48
نه مهندس ،‌ نوع آرايه رو اگه از اينتجر به كركتر تغيير بدم همه چيز بهم ميريزه !
فكر كنم يه تنظيماتي از خود كامپايلر بايد انجام بشه

sadmonew
11-08-2012, 00:20
نه مهندس ،‌ نوع آرايه رو اگه از اينتجر به كركتر تغيير بدم همه چيز بهم ميريزه !
فكر كنم يه تنظيماتي از خود كامپايلر بايد انجام بشه

سلام مهندس
براي خودم هم عجيب بود چرا اينطوريه؟ چرا هيچ خطاي مشخصي رو تو قسمت "Messages" نشون نميده. كلي با كدويژن ور رفتم.....
قطعا مشكل از آدرس دهي هست.
مهندس حتما اگه ابعاد تصوير رو كوچيكتر در نظر بگيريد مشكلي با نمايش تصوير نداريد ميتونيد امتحان كنيد. اما اگه ابعاد تصوير از يه حدي بيشتر باشه ميكرو نميتونه آدرس دهي درستي انجام بده و اطلاعات مربوط به عكس رو از خونه مورد نظر حافظه(فلش) فراخواني كنه.

shayanmelody
11-08-2012, 01:35
دقيقا همينطوري كه شما ميگي بود !‌ يكم رزولويشن رو پايين آوردم درست شد
با همون رزولويشن 240*320 فقط 225 كيلو بايت حجم عكس ميشد كه قبلا اشتباه حساب ميكردم
بنده خدا كامپايلر هم حق داشت !‌ =))

daneshjoo92
10-05-2013, 16:58
با سلام
پروژه ام با ال سی دی n96هست.هرچه گشتم کتابخانه و سورسش را پیدا نکردم.با کد ویژن میخوام بنویسم.!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

wantedboy
10-05-2013, 18:55
با سلام
پروژه ام با ال سی دی n96هست.هرچه گشتم کتابخانه و سورسش را پیدا نکردم.با کد ویژن میخوام بنویسم.!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

سلام‏ ‏دو‏ست‏ ‏عزیز‏ ‏به‏ ‏این‏ ‏تاپیک‏ ‏بروYou can see links before reply

Mehrdad201
12-08-2014, 14:56
دوستان میشه راهنمایی کنید که چطور باید touch رو برای این lcd 2.8 inch n96 فعال کنیم. من با lpc1768 کا میکنم. هدر برد eca

موفق شدم که ال سی دی رو راه بندازم و کار میکنه . اما میخوام تاچ رو فعال کنم و نمیدونم باید چه بکنم. الان روی ال سی دی برد پایه های
-x
+x
-y
+y
خالی هستند و نمیدونم چطور باید اینها رو به هدربرد lpc1768 وصل کنم.

دنبال سمپل هم گشتم اما هر چی سمپل دیدم متوجه نشدم. به نظر میرسید که تو سمپل ها برای اتصال پایه های تاچ به arm از یه ای سی واسطه استفاده شده !!

میشه در این مورد بنده رو راهنمایی کنید؟

سپاسگذار از بزرگواری و لطف همه دوستان

Mehrdad201
13-08-2014, 14:29
یعنی اینجا هیچکسی نیست که بنده رو راهنمایی کنه ؟