PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : همه چیز دباره شبکه

megahamed22
16-08-2011, 14:30
سلام دوستان
من با avr کار می کنم و تمامی پروتکلهای شبکه را با این میکرو راه اندازی کردم حالا به جایی رسیدم که میبینم avr جا ندارد سرعتش پایین و ..... از این رو می خواهم برم سراغ arm چند سوال داشتم که اگه کمکم کنید ممنون می شم
1-برای شبکه روی کدام arm و چه مدلی کار کنم
2-برای کدام سورس و مثال وجود دارد
3-آیا باید بازم پکتهای شبکه را بصورت بیت به بیت کنترل کنم
4-آیا می شود از سیتم عامل استفاده کرد بدون دردسر

sadmonew
16-08-2011, 16:03
با سلام
به نظر من براي كار با شبكه اونم با ميكروي ARM بهتره از LPC2368 استفاده كنيد.
لينك ديتاشيتYou can see links before reply
چون پورت اترنت داره. مثال هم تا دلتون بخواد تو اينترنت هست. مخصوصا مثال شركت سازنده اين ميكرو. سرعتشم 72MHz. هسته اين ميكرو محاسبات رو به صورت 32/16 بيتي انجام مي ده. حافظه قابل برنامه ريزي 512KB.
58KB حافظه رم. از همه مهمتر اين ميكرو داخل كشور به راحتي قابل دسترسه. البته خيلي امكانات ديگه رو هم داره...:018:

kavir
16-08-2011, 16:43
دوستمون میکروی خوبی اشاره کردند ولی من پیشنها د دیگه میدم
از میکروی enc424j600 استفاده کنید که با spi/pa کار می کنه و سرعت 10/100 ساپورت میکنه و خیلی عالی هست

megahamed22
18-08-2011, 16:33
راستش نمی خواهم محتاج ماژول باشم یه روز نباشه یه روز گرون باشه و ...... می خواهم مثل همون avr همه کارش خودم باشم که اگر لازم شد جاییشو عوض کنم یا اضافه و کم راحت باشم
جایی نیست که آموزش بده یا مشاوره

kavir
18-08-2011, 18:34
خوب پست بالا گفتم دیگه از اون ایسی استفاده کنید با همه میکروها میتونید استارت بزنید

agape
25-08-2011, 17:50
راستش نمی خواهم محتاج ماژول باشم یه روز نباشه یه روز گرون باشه و ...... می خواهم مثل همون avr همه کارش خودم باشم که اگر لازم شد جاییشو عوض کنم یا اضافه و کم راحت باشم
جایی نیست که آموزش بده یا مشاوره
دوست من توی بازار رو هیچی نمیشه حساب کرد:sa: نه ماژول نه میکرو، مگه همین میکروی ای وی آر نبود که اتمگا 8 به 900 تومن هم رسیده بود ولی بعد نایاب شد و بعد الان قیمتش شده 2500 و 2000 تومن ! پس این استدلال صحیحی نیست در ضمن هر میکرویی که بخوای استفاده کنی آخرش نیاز به یه آیسی جانبی برای شبکه داره که همون لایه PHY هست پس چه بهتر که از یه کنترلر تمام عیار استفاده کنی:hi:

megahamed22
27-08-2011, 12:15
شاید نتونستم منظورم را درست برسانم
منظورم بشتر برنامه نویسی و دسترسی به پروتوکلها و کم و زیاد کردن آنها است با ماژول یکسری محدودیتها از قبیل باز کردن پورت برای کار وجود دارد
من می خوام بیام روی آرم که بتونم با سیستم عامل کار کنم و بدون دردسر ولی متاسفانه هنوز نتونستم کاری بکنم متشکر می شوم اگه کسانی که با سیستم عامل مثل uclinux یا linux کار کردن کمک کنند تا طریقه پورت کردن آرم با سیستم عامل انجام بدیم.

tarasheh
30-08-2011, 09:54
میشه قیمت ای سی های جانبی را بگید برای arm از چه ای سی باید استفاده کرد؟

kavir
30-08-2011, 11:31
میشه قیمت ای سی های جانبی را بگید برای arm از چه ای سی باید استفاده کرد؟
در بخش ایسی های وارداتی می تونید قیمت ها رو ببینید البته برای تک فروشی هست
محصولات وارداتی - فروشگاه اينترنتي شركت كويرالكترونيك (You can see links before reply)

agape
03-09-2011, 11:18
شاید نتونستم منظورم را درست برسانم
منظورم بشتر برنامه نویسی و دسترسی به پروتوکلها و کم و زیاد کردن آنها است با ماژول یکسری محدودیتها از قبیل باز کردن پورت برای کار وجود دارد
من می خوام بیام روی آرم که بتونم با سیستم عامل کار کنم و بدون دردسر ولی متاسفانه هنوز نتونستم کاری بکنم متشکر می شوم اگه کسانی که با سیستم عامل مثل uclinux یا linux کار کردن کمک کنند تا طریقه پورت کردن آرم با سیستم عامل انجام بدیم.
دوست عزیز کار با ماژول هیج منافاتی با باز کردن پورت و کار باهاش نداره ، در واقع میشه گفت ماژول کاملتر هست چون مخصوص این کار ساخته شده ولی کنترلری که توی میکرو میذارن یه مینیمم سیستم هست به دلیل محدودیت های ساخت ، در رابطه با کار با پرتکل های شبکه منابع زیادی هست کم و بیش بعضی ها رو برای میکرو پرت کردن و بعضی هم هنوز اختصاص دارن به پی سی ، مثلا یکی از منابع خیلی خوب نت اسک دانشگاه برکلی هست (Free BSD) که یکی از قویترین ها در این زمینه ها هست یا سورس خود لینوکس و اگه نمی خوای زحمت پورت کردن رو به خودت بدی میتونی از uip استفاده کنی یا سیستم عامل هایی که برای این کار نوشته شدن مثل NUT/OS و یا خیلی چیز های دیگه شما دقیقا چکار میخواید بکنید!:wink:

megahamed22
05-09-2011, 12:34
از راهنمایی شما ممنون
من می خوام دیگه درگیر ریز پروتکل اترنت نشوم و راحتر با شبکه ارتباط برقرار کنم و دیگه مشکل کبود جا سرعت نمی خواهم داشته باشم

amir_66
24-08-2012, 16:44
با سلام خدمت تمام استاديد .من تازه ميخام با ميكرو avrوارد بحث شبكه بشم از دوستان كمك ميخاستم كه بدونم پروتكل هاي شبكه رو چه جوري بايد براي ميكرو تعريف كنم؟
آي سي مد نظرم براي ارتباط باشبكه هم enc 28j60 هست
و اينكه اگه بخام بدون نياز به ميكروavrداده اي رو تو شبكه انتقال بدم به چه نحوي مي تونم يعني فرض كنيد يه وسيله آنالوگ دارم كه ميخام اطلاعاتش رو تو شبكه نمايش بدم آيا بعد تبديل آنالوگ به ديجينال مي تونم اون رو از طريق آي سي ديگه اي به غير از ميكرو avrتو بستر شبكه انتقال بدم ؟
با تشكز از تمامي دستان