PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مدار داخلی رسیور

5aztv8
21-09-2008, 13:34
سلام به همه

مدتیه دارم دنبال مدار داخلی یه رسیور (آنالوگ یا دیجیتال فرقی نداره) میگردم تا هم با طرز کار و ساختشون آشنا بشم،شایدم یه تیم تشکیل دادیمو یه کوچولوشو ساختیم

اگر کسی حتی کوچکترین اطلاعاتی داره ماروهم شریک کنه

princeofpersia.pop@gmail.com

saeed_niknami
21-09-2008, 14:45
با سلام

من نقشه و مدار شو یه زمانی داشتم (PCB)

ماله بخت آور بود

5aztv8
21-09-2008, 19:59
مهندس اگه بتونی جورش کنی حرف نداره

دوستان بشتابید

saeed_niknami
22-09-2008, 12:58
دوست عزیز اینی که من گفتم ماله 12 یا 11 سال پیشه

که با تیونر تلویزیون های شهاب درست می شد دو تا آی سی داشت دیکودر تصویرش 500 تومن بود دیکودر صداش 10000 تومن

تیونر شهاب هم 12000 تومن من اون موقع ها دانش آموز بودم دیگه نتونستم درستش کنم اما درست شد ه شو دست یکی دیدم

می چرخوند کانال می گرفت مثله رادیو یک موج

5aztv8
22-09-2008, 13:26
اونم بدی بد نیست ، بهر حال بیس اونه ، از یجایی باید طرز کار دقیقشونو فهمید دیگه :lol:

اگه کسی دیجیتالی و نمونه های جدیدتر داره بزاره،مرسی

5aztv8
23-09-2008, 23:40
کسی نیست کمک کنه؟؟؟؟

hitler
23-01-2009, 02:32
نه بابا اون به درد نميخوره من اونو ديدم يه دي كودر انالوگه كه فقط صوت و تصوير و از هم جدا ميكنه همين الانم فك نكنم كانال آنالوگم داشته باشيم كه بتونيم اونو دريافت كنيم .
مسله اصلي رسيور قسمته تيونرشه نه ديكودرش

hitler
23-01-2009, 02:34
آي سيشم xr 215 كه اگه يه سرچ بزني مدارشم ميتوني گير بياري

saroveh
28-06-2012, 00:17
سلام تیونر تلوزیون با تیونر رسیور ماهواره چه انالوگ چه دیجیتال خیلی با هم فرق دارن وهیچکدام رو نمیشه جای همدیگه بکار برد محدوده دریافتی تیونر ماهواره از9750 مگاهرتزتا2000مگاهرتز هست در تلوزیون خیلی پاییینتره واگه توی همون نقشه بخت اور دقت کرده باشی از تیونر 2گیگا هرتز مارک توشیبا استفاده شده نه تیونر تلوزیون شهاب

Pioneer
28-06-2012, 21:27
تیونر دیجیتال که من زیاد سراغ دارم ولی خروجی تیونر رو نمیدونم چی هست؟! یکی میشه علمی توضیح بده خروجی تیونر چی هست(نوع دیجیتال منظورمه!) و یا لا اقل یه دیتا شیت از یک تیونر دیجیتال جدید که بشه پیداش هم کرد بذاره!
ممنون میشم

agape
28-06-2012, 23:10
دایی جان حالا فرض کن ساختی - چی میشه وبه چه دردی میخوره !
تا اونجا که من میدونم - در مورد سیستم آنالوگش به این صورت هست که به خروجی موج مرکب داره که باید برای دکدینگ و تقویت به بخش های مربوطه بره ، به ورودی دیجیتال هم داره که پروتکلش i2c هست و واسه اینه که بگی چه فرکانسی رو میخواید وصل کنه و تنظیمات گین و این دست تنظیمات مثل گین وروردی و .....

iranelektor
28-06-2012, 23:31
با این سرعت که همه چی رو به پیشرفته چند روز دیگه رسیورهای الانمون هم بی مصرف میشه و سیستمهای ماهواره ای هر روز متحول میشن!
من خودم با کارت دی وی آر skystar2 بعضی شبکه هارو نمیتونم دیگه دریافت کنم!
مثلا خیلی از شبکه ها دارن بصورت HD پخش میکننن حالا ما بیایم یه چیزی رو از ابتدا بسازیم که شاید هیچ وقت به گرد انتهاش نمیرسیم!
انرژیتون رو واسه کارای مهمتر صرف کنید دوستان:mrgreen:

Pioneer
28-06-2012, 23:36
بازم ممنون از شما! من که تا الان نتونستم هیچ دیتا شیتی از این تیونر های دیجیتال پیدا کنم! گفتم شاید کسی لینکی داشته باشه!

saroveh
01-07-2012, 17:58
[تیونر دیجیتال که من زیاد سراغ دارم ولی خروجی تیونر رو نمیدونم چی هست؟! یکی میشه علمی توضیح بده خروجی تیونر چی هست(نوع دیجیتال منظورمه!) و یا لا اقل یه دیتا شیت از یک تیونر دیجیتال جدید که بشه پیداش هم کرد بذاره!

سلام تیونر کارش دریافت سیگنال وجدا سازی اطلاعات سیگنال از فرکانس حامل هست بقیه کار که پردازش سیگنال رو در قسمت داخل رسیور انجام میشه خود تیونر به تنهایی خروخی تصویر نداره {اگه داخل رسیور رو نگاه کنی یک قوطی فلزی هست که اون تیونره همون جایی که سیم انتن یا lnb بسته میشه }در ضمن میتونی به کتاب اقای بخت اور جلد 5 مراجه کنی که توضیح مفصلی در باره سیستم ماهواره داده شده

abbasi2244
28-03-2013, 00:02
مال بخت آور به درد نمیخوره من دارم مال باند c بود آنالوگ هم بود
تازه رسیورهای امروزی یک یا چند آیسی اختصاصی دارند که اصلا پیدا نمیشه چه بخوای درست کنی

abbasi2244
28-03-2013, 00:07
سلام به همه

مدتیه دارم دنبال مدار داخلی یه رسیور (آنالوگ یا دیجیتال فرقی نداره) میگردم تا هم با طرز کار و ساختشون آشنا بشم،شایدم یه تیم تشکیل دادیمو یه کوچولوشو ساختیم

اگر کسی حتی کوچکترین اطلاعاتی داره ماروهم شریک کنه

princeofpersia.pop@gmail.com

این کار نشدنیه چون نقشه هایی که الان تو اینترنت هست اولا اکثرا آنالوگ هستند دوما هر شرکتی یک یا دو قطعه اختصاصی تو رسیورش داره که اصلا پیدا نمیشه چه برسه بخوای کپی کنی و درست کنی