PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : میکروکنترلر lpc13xx

M.ABDOLLAHI
07-08-2011, 12:32
به نام خدا سلام چند وقته(حدود یکساله) این خانواده میکروکنترلر به بازار عرضه شده با هسته cortexm3 و32بیتی و سرعت پردازشی 72 مگا هرتز میکروکنترلر خاص مد نظر ما lpc1313 که امکانات و قیمت همین میکرو را هم بررسی میکنیم 32 کیلو بایت حافظه فلش و 8 کیلو حافظه ram ویک رابطuart با امکانات عالی ویک رابط ssp مثل نمونه lpc2378 و یک رابط i2c و خروجی جریان روی هر پین خروجی به مقدار 20 میلی آمپر !! و دارای 2 تامر 16 بیتی و 2 تایمر 32 بیتی با امکانات عالی و قابلیت پروگرام با flashmagic(پورت سریال) و دیباگ و اسیلاتور داخلی 12 مگا و 48 پین پایه و 42 پین io و البته میکروکنترلر های دیگه از این خانواده هستند که امکانات بیشتر از این میکرو دارند مثل رابطusb و.. که من فعلا چون میخواهیم یک مقایسه قیمتی هم داشته باشیم کاری به اونها ندارم اول این رو بگم که قیمتهائی که میدم با توجه به قیمتهای سایت digikey و البته تک فروشی دوستان خودشون هم میتونند مقایسه کنند قیمت میکروکنترلر مورد نظر ما (lpc1313) 3.5 دلار در مقایسه با atxmega32 که قیمتش 5.8 دلار با اون امکانات که دوستان خودشون در جریان هستند و atmega32خودمون با قیمت 5.25 در مدل smd حالا شما بگید از نظر صنعتی هم avr 8بیتی از شرکت atmel که الان در همین ایران جنسهای قلابیش الا ماشا.. زیاد شده چقدر صنعتی و lpc13xx که 32 بیتی و با هسته cortexm3 که تازه اومده و هنوز خیلی مونده جنس قلابیش بیاد چقدر صنعتی انصافا قیمتها رو هم مقایسه بکنید واقعا حالا دیگه وقت اون نرسیده که دیگه avr رو با یک میکرو کنترلر جدید جایگزین کنیم الیته من یک جای دیگه با آقای زارعی یک مقدار در این مورد بحث کردم آقای زارعی هم حرفهای واقعا قشنگی زدند شما همین الان ببینید به یکباره تقریبا عید سال پیش یکدفعه قیمت avrچقدر گرون شد من یادم توی شهری که من زندگی میکنم فروشنده ها یکدفعه هم avr هارو مخفی کردند بعد هم اگه خیلی اصرار میکردی به قیمت خون پدرشون میخواستند بهت قالب کنند تهران هم از دست کمی نداشت متاسفانه ما یک رویه ای رو از خیلی وقت پیش گرفتیم و ول کن هم نیستیم atmel هم نه در ایران بلکه در خیلی جاهای دیگه هم داره کمال سو استفاده رو میکنه شما توجه داشته باشید avr در همون تایوان که تولید کننده اصلی avr گرون شد من یک مثال میزنم که شما بفهمی atmel چقدر گرون فروش atmega2560 را داره در تک فروشی میده 17.97 دلار با 100 پین واون امکانات ضعیف ولی nxp میکرو lpc1788 رو روی قیمت تک با هسته cortexm3 32bit و سرعت در عمل مثالهائی که خودش داده 120 مگا و4 کیلو eeprom و 208پین وکلی امکانات uعالیش مثل امکان پشتیبانی سخت افزاری از lcd tft24bit مثل همون lcd psp که د وستان خوبمون آقایون زارعی مدیریت محترم سایت و آقای اینانلو عزیز دنبالش هستند و خیلی امکانات دیگه 15.3 دلار تازه چند وقت پیش 13و خورده ای بود این واقعا خنده آور نیست این یک دلیلش قدیمی بودن تکنولوژی تولید یک دلیلش هم سو استفاده atmel در مورد قدیمی بودن تکنولوژی هم در مورد nxp هم تصدیق میکنه مثلا lpc2478 که قدیمی شده و امکاناتش و سر عتش از 1788 واقعا پایینتر 19.69 دلار خوب این نشون دهنده اینه که تکنولوژی تولید اون قدیمی شده ولی ما تو ایران فکر میکنیم عجب میکروکنترلر جدیدی ... در حالی که در جریان نیستیم اینها هم حتی قدیمی شده و البته شاید بشه گفت این کهنه پرستی ما شاید یک مقدار به این سیستم آموزشی هم برمیگرده البته من براتی اساتید ارزش قائلم دیگه حتما خیلی زحمت میکشند چند وقت پیش یکی از دوستان به من زنگ زده بود گفت پروژه برای8086نداری استادمون گفته باید از همین پروژه بیاری واگرنه نمیشه ... حالا سرتون رو بیشتر درد نیارم lpc سری 12و11 هم چیزهای خوبی داره با قیمتهای پایینتر ولی سری 13 خیلی بهتره من نظرم اینه که دوستانی که مایلند جمع بشند تعداد که بالا رفت قیمت واردات میاد پایینتر البته آقای زارعی خیلی بهتر از بنده میدونند ولی lpc1788 هم جای بحث داره lpc سری 18 و 43 هم تقریبا داره عرضه میشه من سعی میکنم همیشه سایت digikey رو چک کنم ببینم جدیدا چی عرضه شده تا ببینیم خدا چه میخواهد باز هم عذز میخواهم که مطلبم یک مقدار طولانی شد منتظر نظر دوستان هم هستیم خداحافظ...

kavir
07-08-2011, 19:13
سلام
اتفاقا من دو سه شب پیش همه سری های میکروهای آرم رو داشتم مقایسه می کردم میکروهای stرونمیدونم چی شده چی شده قیمتشون خیلی رفته بالا مثلا stm32f103rbt6 که 3 دلار بوده شده 6 دلار
برای اتمل که من خیلی وفته خط دورش کشیدم ولی چون درخواست داریم مجبوریم هم بردش بزنیم هم ایسیش بیاریم
برای lpc بهترین گزینه هست و بهترین بهترین هاش همین سری lpc13 هست قیمت کم کارایی بسیار بالا و بهترین میکرو برای کارهای عادی و ساده که دوستان میخوان کار کنند
و بهترین گزینه هم همین lpc1313 هست که دوست خوبمون معرفی کردند اگر یک مقایسه با lpc21xx کنیم می بینیم که بسیار عالی هستند
مهمترین مشکل ما توی ایران اینه که فعلا همه دنبال ایسی های دیپ هستند باید آموزش ها فعالیت ها در زمینه smd زیاد کنیم و ما هم انشاأالله بعد ما ه مبارک قطعات کاربردی smd میاریم
برای واردات هم باید حداقل 3 تا 4 درخواست بشه و یا دوستان تائید کنند تا وارد کنیم

M.ABDOLLAHI
07-08-2011, 19:38
سلام مجدد من هم سعی میکنم به موقعش اگر خدا بخواهد روی کشیدن یک مدار آموزشی برای همین lpc1313 که همه دوستان بتونند کار کنند با البته فیبر یکرو که ساختش هم مشکلی نداشته باشه و یک آموزش درست و حسابی کار کنم فعلا با یکی از دوستهام که کارهای کلی انجام میده صحبت میکنم ببینم اون هم سفارش داره یا نه به امید اینکه lpc13xx حداقل جایگزین xmega بشه و یک انجمن جدا برای خودش داشته باشه انشاا...:125:

kavir
09-08-2011, 05:16
سلام برای شروع و تعداد کم میتونیم تا 5500 بدیم برای lpc1313 دوستان اگر تمایل داشتند خبر بدن وارد کنیم

M.ABDOLLAHI
09-08-2011, 11:09
ممنون تعدادکم یعنی چند تا البته من lpc1788 رو هم میخواهم البته خودم 2 تا دوستم هم ممکنه بخواهد اگر قیمت اون را هم بگید خیلی عالی میشه... حالا ببینم اینکه شما میگید از کدوم نوعه LPC1313یا LPC1313/01 چون این یکی دومی دو تا SSP داره و من برای یک کاری به دو تا SSP احتیاج دارم اگر بشه دومی را وارد کنید خیلی بهتره...

kavir
09-08-2011, 11:48
سلام
برای 1313 باز می پرسم
برای 1788 فعلا موجود نبود و قیمت ندادن

M.ABDOLLAHI
09-08-2011, 17:33
خوب lpc1778 که همون lpc1788 فقط رابط lcd نداره قیمتش هم ارزونتر(13.8) و lpc1777 برای جایگزینی lpc2378 البته نوع 144 پینش اینها رو چی اینها رو هم نداره ...؟ یا lpc1776 اون هم قیمت 208 پینش ؟؟؟

kavir
09-08-2011, 17:52
سلام
قیمت برای lpc1313/01 میتونیم 6 تومن بدیم

M.ABDOLLAHI
09-08-2011, 23:28
باز هم من نفهمیدم روی چه تعدادی حالا اون آیسی های دیگه چی اونها هم لازم دارم کدومهاش رو میتونید پیدا کنید آقای زارعی..؟

kavir
10-08-2011, 01:19
سلام
ببینید هر چی موجود باشه در هر کجای دنیا امکانش هست ولی قیمت ها شاید اونقدر بالا بره که برای شما نصرفه پس همیشه ما از کانال یک استفاده میکنیم تا قیمت ها پایین باشه
یعنی کل بازار ایران از همون شنژن چین داره تامین میشه مثلا فرض کنید اونجا نباشه از کشور دیگه بگیریم هزینه ارسال و ... خیلی خیلی میشه پس اصلا بصرفه نیست
پس یک مورد روش دست بذارید دست یابی بهش اسون تر باشه و مثلا اگر سفارشتون قطعی هست ما تامین میکنیم
تقریبا سه شرکت هستند ما کار میکنیم که کانال 1 و2 و3 که میگم منظور همونه

shayanmelody
10-08-2011, 04:01
آقا ما اگر این 1313 رو دوتا بخوایم باید پیش پرداخت بدیم یا موقعی که اومد باید مبلغش رو بدیم ؟
این میکرو ها هم با اون برد آموزشی میرسه یا ... ؟

jadogar
13-08-2011, 15:12
حد اقل تعداد سفارش چقدره ؟

kavir
13-08-2011, 15:14
در کل 10 تا ولی ما این میکرو رو تائید کردیم و وارد میکنیم البته به تعداد کم و اگر درخواست ها زیاد شد بیشتر میاریم

kavir
13-08-2011, 15:14
این سفارش تائید شد و وارد میشه

kavir
27-08-2011, 13:25
این میکرو وارد شد
با توجه به اینکه تعداد محدودی وارد شده قیمت هم با تخفیف گذاشتیم
اگر استقبال شد تعداد بالا ارائه خواهیم کرد
با تشکر
You can see links before reply

kavir
27-08-2011, 13:25
این میکرو وارد شد
با توجه به اینکه تعداد محدودی وارد شده قیمت هم با تخفیف گذاشتیم
اگر استقبال شد تعداد بالا ارائه خواهیم کرد
با تشکر
You can see links before reply

shayanmelody
27-08-2011, 14:00
سلام ، با تشکر از شما.
کسی از دوستان میتونه یک هدر برد برای این میکرو بزنه ؟ مثل اونهایی که eca میزنه.

kavir
27-08-2011, 18:26
eca هدر میزنه که به درد نمیخوره از ابتکار شرکت کویرالکترونیک استفاده کنید همون din میگم
خواستین تووی فروشگاه هم برای فروش میذاریم:0013:

shayanmelody
27-08-2011, 18:40
eca هدر میزنه که به درد نمیخوره از ابتکار شرکت کویرالکترونیک استفاده کنید همون din میگم
خواستین تووی فروشگاه هم برای فروش میذاریم:0013:
سلام.
مثل اینکه منظورم رو بد رسوندم ! هدف من کانکتور نبود که بگیم din بهتره یا پین هدر !
منظور من بردی بود که حداقل امکانات لازم برای راه اندازی این میکرو روش باشه.
مثل پورت usb ، پورت سریال برای پروگرم کردن ، کریستال و یه راه ارتباطی مثل پین هدر یا به قول شما din .
با تشکر.

sigma-mx
27-08-2011, 18:54
سلام.
دوستانی که می خوان برد بزنن. خواهشا اترنت رو هم بزارین ، متاسفانه تو کمتر هدر بردی می بینم . خیلی کارها میشه باهاش کرد. پورتش هم که دیگه وارد شد ... با تشکر:018:

kavir
27-08-2011, 19:16
سلام.
مثل اینکه منظورم رو بد رسوندم ! هدف من کانکتور نبود که بگیم din بهتره یا پین هدر !
منظور من بردی بود که حداقل امکانات لازم برای راه اندازی این میکرو روش باشه.
مثل پورت usb ، پورت سریال برای پروگرم کردن ، کریستال و یه راه ارتباطی مثل پین هدر یا به قول شما din .
با تشکر.
نویز افتاد این وسط:0013:
خوب برای ارتباط بهترین و کاملترین راه این هست
ارتباط ها رو نیازی نیست که همش روی یکی برد بیاد مثلا اترنت که دوستمون فرمودند نیاز هست ولی روی هدر برد نه
ما توی نظرمون این هست که یک استانداری برای بردهای ارتباطی بذاریم و همه توی طراحی ها تبعیت کنیم و ماژولهاش جدا باشه و بشه مستقیم وصل برد میکرو کرد

shayanmelody
27-08-2011, 19:25
نظر من این هست که برد شلوغ نشه ، مثلا اگر پین هدر برای برد بزارند ، اونوقت شما بسته به نیازتون میتونید هر بردی رو که خواستید طراحی کنید و این برد رو روش قرار بدید . البته همه این حرفها منوط بر این هست که یک نفر پیدا شه بیاد برد رو طراحی کنه.

shayanmelody
27-08-2011, 19:33
نویز افتاد این وسط:0013:
خوب برای ارتباط بهترین و کاملترین راه این هست
ارتباط ها رو نیازی نیست که همش روی یکی برد بیاد مثلا اترنت که دوستمون فرمودند نیاز هست ولی روی هدر برد نه
ما توی نظرمون این هست که یک استانداری برای بردهای ارتباطی بذاریم و همه توی طراحی ها تبعیت کنیم و ماژولهاش جدا باشه و بشه مستقیم وصل برد میکرو کرد

منظور شما این هست که اگر بردی بخواد طراحی بشه از طرف مدیران سایت ، حتما باید منطبق با برد های قبلی باشه ؟
خوب اینطوری هزینش میره بالا.افراد زیادی مثل من هستند تو شهرستان ها که نمیتونند هردفعه که خواستند مدار بزنند ،بیان کارو بفرستند تهران و ... . هزینه ها و وقتی که این وسط تلف میشه بکنار.
حالا اگر این یه بردی باشه که پایه هاش بیرون کشیده شده باشه با پین هدر ، اونوقت میشه این برد رو رو برد برد هم سوار کرد.حرفی که الآن قرار بزنید درسته (!) میدونم که ماژول های آموزشی رو هم میشه باهاش رو برد بورد کار کرد ، اما وقتی بخوای یه برد درست کنی و ازش برای چند وقت استفاده کنی اونوقت استفاده از سوکت din به نظر من جالب نیست ، چون این سوکت 96 پایه هست و این میکرو کلا 42 پایه i/o داره . در ضمن ، این سوکت خیلی بزرگ هم هست.حالا بحث گیر آوردنش به کنار.

با تشکر.

kavir
27-08-2011, 19:53
ببین هدر برد با smd به دیپ فرق میکنه
من منظورم هدر برد بود که دسترسی به همه پایه ها داشته باشین
دقیقا این چیزی که من گفتم برای کاهش هزینه بود که ما مثلا برد اترنت برای سه مدل ایسی داریم شما بتونید بعدا اگر نیاز داشتین ماپول بگیرین و فقط روی یک برد نزنید و هزنیه شما زیاد بشه
در موردdin هم زیاد هست چیز نایابی نیست
یک واقعیتی که هست دیگه برد تکرو خیلی نمیشه کار کرد و یا اینکه خودتون بزنید
من اخرین بردی که خودم زدم 2 سال پیش بود
برای نمونه باید یک نمونه زن ارزون میگیره پیدا کنید بهترین گزینه هست

shayanmelody
27-08-2011, 21:01
با تشکر از شما.
فقط اگر این هدر برد واقعا قراره زده شه ، لطفا یه جوری زمانبندی کنید که زودتر زده شه و قضیه lpc1768 و اون خاطراتش دوباره تکرار نشه !

sigma-mx
27-08-2011, 21:05
من هم با نظر shayanmelody (You can see links before reply) موافقم. اگر یه همچنین هدر بردی برای میکروهای مختلف بزنیم ، هم میشه رو بردبورد کار کرد وهم یه برد آموزشی کامل براش بزنیم که طبق استاندارد خاصی با همه این هدر برد ها قابل استفاده باشه . یه سرچی هم اگه بکنید نمونش تو اینترنت هست ولی از سری میکرو های یک شرکت خاص.
هدف اینه که اگه کسی خواست برای آشنایی با یه میکروی جدید کار کنه دیگه هزینه بالای حداقل 50-60 نده .
شایدم میکروشو با یه برد تبدیل بتونه به برد استاندارد ما متصل کنه . فکرشو بکنید یه برد طراحی بشه که arm7 - cortex - pic32 - avr32 - cpld - lpc13xx و ... رو بتونیم بهش وصل کنیم. از لحاظ آموزشی خدمت بزرگی هست . البته اگه پشتیبانیش رو کویرالکترونیک بر عهده بگیره ...
لطفا دوستان نظر بدن ...
10000000 x تشکر = کویرالکترونیک

kavir
27-08-2011, 21:06
با تشکر از شما.
فقط اگر این هدر برد واقعا قراره زده شه ، لطفا یه جوری زمانبندی کنید که زودتر زده شه و قضیه lpc1768 و اون خاطراتش دوباره تکرار نشه !
شایان جان نه منظور من اصلا این نبود ما قراره تولید کنیم این برد فعلا در دستور کار نیست
فقط منظور من این بود که دوستان میتونند طبق استاندارد ما طراحی کنندو از din استفاده کنند تا برای ماژولهای بعدی اگر خواستند بتونند از ما بگیرن و مستقیم وصل هدر برد کنند
یکی از دوستان که وقت داره یا علی بگه و استارت بزنه من شخصا تا یکی دو هفته بیزی بیزی هستم:wink:
تا یادم نرفته هفته دیگه نمونه میدیم بزنند اگر یکی از دوستان وقت کرد پی سی بی بزنه بده به ما نمونه بزنیم

sigma-mx
27-08-2011, 21:25
ببخشید یه سوال فنی !
فرق lpc1313 با lpc2103 چیه . به غیر از اینکه یکی arm7 و دیگری cortex من چیز دیگه ای ندیدم .
اگه میشه یه نگاهی بندازید !!!!!!!!!!!!

kavir
27-08-2011, 21:42
من گذری یک موردش اشاره می کنم
شما فقط یک مورد usb در نظر بگیرید
و قیمت کم این ایسی
توجه داشته باشید ما نمونه ای وارد کردیم و تعداد بالا قیمت خیلی پایین تر میاد

shayanmelody
27-08-2011, 21:43
اون چیزی که همین الآن من میدونم این هست که کلاک 1313 تا 72 مگ هست و کلاک 2103 تا 60 مگاهرتز.
همچنین بخاطر معماری cortex ، پرفورمنس 1313 خیلی بیشتر از 2103 هست.
برای مثال lpc2378 تو فرکانس 72 مگاهرتز نزدیک به 70Mips هست و lpc1768 تو کلاک 100 مگ ، 120Mips هست !

sigma-mx
27-08-2011, 21:52
البته تفاوت arm7 با cortex از لحاظ سرعت که انکار ناپذیره ولی منظور من امکانات peripheral بود .
تو دیتاشیت نوشته usb فقط برای مدل lpc1342/1343 است !!!!!!!!

shayanmelody
27-08-2011, 22:09
البته تفاوت arm7 با cortex از لحاظ سرعت که انکار ناپذیره ولی منظور من امکانات peripheral بود .

کلا هدف از ارائه معماری cortex همینه ، شما نمیتونید تو این میکرو ها دنبال امکانات جانبی خاصی بگردید.یک سری امکاناتی که همه میکرو ها دارند.البته خانواده آرم !

kavir
27-08-2011, 23:12
بله اصلاح میشه از حفظ گفتن همینه:wink:

M.ABDOLLAHI
29-08-2011, 01:07
سلام مجدد این دیگه چطور مقایسه ای فکر میکنم توضیحات آقای shayanmelody به اندازه لازم کافی بود...

319991
06-09-2011, 12:03
درود بر دوستان
كسي پيدا شد كه يه ماژول براي اين lpc1313درست كنه، منظورتون مثل يه كيت atmega128 هس

kavir
06-09-2011, 15:23
درود بر دوستان
كسي پيدا شد كه يه ماژول براي اين lpc1313درست كنه، منظورتون مثل يه كيت atmega128 هس

سلام
کار باهاش خیلی راحته یکی دوستان اگر وقت میکنه فوت پرینت ایسی بذاره من بقیش حل میکنم
حتما پروتل بفرستین:0013: