PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ارسال realtime به کامپیوتر

eiliya
04-08-2011, 14:01
سلام من قصد دارم خروجی چند تا سنسور رو به کامپیوتر وصل کنم (البته ابتدا با میکرو avr مقادیر خروجی توسط adc حساب بشه سپس به کامپیوتر ارسال بشه)
و 3 یا 4 پایه رو هم بتونم با کامپیوتر کنترل ( قطع و وصل) کنم
من زیاد در مورد الکترونیک سررشته ندارم و به یه ارتباط ریل تایم (منظورم اینه که نیاز دارم تو 1 ثانیه حداقل 90 بار خروجی هر سنسور را چک کنم) نیاز دارم
لطفا اگر کسی نمونه پروژه ای چیزی میشناسه راهنمایی کنه
در ضمن من با AVR کار کردم آیا این میکرو میتونه این ارتباط سریع رو برای محاسبه adc و ارسال به کامپیوتر داشته باشه ؟

amiraliforoozandeh
04-08-2011, 15:52
سلام من قصد دارم خروجی چند تا سنسور رو به کامپیوتر وصل کنم (البته ابتدا با میکرو avr مقادیر خروجی توسط adc حساب بشه سپس به کامپیوتر ارسال بشه)
و 3 یا 4 پایه رو هم بتونم با کامپیوتر کنترل ( قطع و وصل) کنم
من زیاد در مورد الکترونیک سررشته ندارم و به یه ارتباط ریل تایم (منظورم اینه که نیاز دارم تو 1 ثانیه حداقل 90 بار خروجی هر سنسور را چک کنم) نیاز دارم
لطفا اگر کسی نمونه پروژه ای چیزی میشناسه راهنمایی کنه
در ضمن من با AVR کار کردم آیا این میکرو میتونه این ارتباط سریع رو برای محاسبه adc و ارسال به کامپیوتر داشته باشه ؟

راحت ترین سریع ترین و تقریبا بی دردسر ترین راه استفاده از پورت سریاله. (البته USB هم میشه ولی محدود میشی به winavr)
فکر نکنم با فرکانس 8 یا 16 مگاهرتز و باود ریت 115200 سریال مشکلی باشه.
بهتره نشینی تا یه پروژه آماده برسه خودت دست به کار شو.

kavir
04-08-2011, 16:15
برای یو اس بی هم بهترین راه حل همون استفاده از مبدل ها هست که ارزونش توی فروشگاه هست
PL2303HX-usb2serial - فروشگاه اينترنتي شركت كويرالكترونيك (You can see links before reply)

morteza_rk
04-08-2011, 21:03
سلام

بله ، avr براحتی می تونه این کار رو انجام بده شما می تونید از پورت سریال استفاده کنید. اگه می خواید که اطلاعات در کامپیوتر از طریق پورت usb دریافت بشن می تونید از مبدلی که جناب کویر اشاره کردن استفاده کنید. یعنی شما برنامه رو برای پورت سریال می نویسید و می فرستیدش به مبدل ، اونوقت مبدل اونو تبدیل به ساختار مناسب با پورت usb می کنه و می فرسته به پورت usb کامپیوتر. توجه داشته باشید که این کار کاملا سخت افزاریه و نیازی نیست که شما کار خاصی انجام بدین ، جز استفاده از دو پایه ی avr بعنوان rxd و txd ، بهمین سادگی.

eiliya
06-08-2011, 09:39
ممنون از همه
توی برنامه نویسی کامپیوترش چی همون قبلیه ؟ مثل استفاده از پورت سریال یا فرق میکنه ؟
یه آموزشی یا نمونه ای از برنامه نویسی با vb.net دارید ؟

و یه چیز دیگه ، من تاحالا با پورت سریال کار نکردم ولی مقالاتی رو که خوندم نیاز به یه آی سی Max232 داره ، با استفاده از این آی سی مبدل بازم نیازه که از آی سی max232 استفاده کنم ؟

mzarkoob
06-08-2011, 16:22
با سلام
من هم نیاز دارم که ارتباط میکرو و کامپیوتر را داشته باشم. فعلا می خوام با پورت سریال کار کنم. بردم هم lpc2378 هست. پورت سریال هم خودش داره. این قسمت زیاد مشکلی نیست. اون طرف مشکل دارم که چطوری در ویژآل C# ارسال و دریافت داشته باشم. شاید این مقاله کمکی بکنه:

You can see links before reply (You can see links before reply)

فکر کنم ابتدا با پورت سریال انجام بدید بعد خواستید usb کنید بهتر باشه