PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : كمك فوري

siperick
21-09-2008, 11:24
سلام .
من يه برنامه رو مگا32 ريختم براي راه اندازي ال سي دي گرافيكي كه كاراي كنترلي ديگه اي رو هم انجام ميده و اين رو يه ماشين صفر كيلومتر كه مشكل برقي هيچ نداره نصب كردم . ولي متاسفانه وقتي ماشين روشن كردست بعد از مدتي ال سي دي محو مي شه دليلش رو هم نمي دونم . قبل از اين كه رو ماشين نصبش كنم هيچ مشكلي نداره
تغذيه ميكرو رگوله شدست /از كريستال 8مگ داخلي استفاده كردم
لطفا كمكم كنيد :k01:

alitaroosheh
21-09-2008, 13:30
از برق ماشين سر در نميارم ولي شايد نويز انژكتور يا شمع باعث ميشه يه خازن بزرگ رو رگلاتور بذاريد ولتاژ باتري رو هم وقتي ماشين روشنه اندازي گيري كنيد :k01: :k08:

راستي ال سي دي تصويرش محو ميشه ميكرو چي اون كار ميكنه براي آزمايش يه چشمك زن رو ميكرو بذاريد ببينيد كار ميكنه ii998)

saeed_niknami
21-09-2008, 15:51
فیوز CKOPT رو پروگرم کن شاید درست شد

kavir_engineer
21-09-2008, 19:21
سلام از كار افتادن مدار در زمان استارت طبيعي است چون ماشين در رمان استارت نرديك به 60 آمپر از باطري جربان مي كشه و ولتاژ باتري رو مي خوابونه اما بعد از اين لحظه احتملا يا به داليل استارت اوليه يا به دليل نويز مدار شما درست كار نمي كنه سعي كنيد هميشه از كريستال خارجي استفاده كنبد در ضمن اي وي آر در مقابل نويز زياد مقاوم نيست سعي كنيد از ميكروكنترولرهاي خانواده مايكروچيپ استفاده كنيد در ضمن در ورودي مدار يه خازن بزرگ مثلا 2200 ميكرو فاراد يا حتي بالاتر استفاده كنيد و در مسير برق ورودي قبل از خازن يك ديود قرار بدير تا در زمان استارت جلوي تخليه خازن رو بگيره ان شا الله جواب ميگيري :wink:

siperick
22-09-2008, 13:17
ممنون . ولي در زمان استارت ماشين سيستم مشكلي نداره بلكه بعد از مدتي كاركردن ماشين صفحه محو ميشه . و ميكرو هم به كارش ادامه ميده و فقط صفحه محو ميشه.
از خازن هم استفاده كردم ولي مشكل حل نشده.
كريستال خارجي رو هنوز تست نكردم
:?or:(

saeed_niknami
22-09-2008, 22:03
کار CKOPT می دونی چیه

تو میکرو های AVR????

alitaroosheh
24-09-2008, 00:20
ال سي دي شما از چه نوعه؟؟

اگه ميكرو كار خودش رو انجام ميده ديگه به كريستال خارجي و خازن داخلي ربطي نداره

من اين محو شدن تصوير رو توي يه نوع ال سي دي ديدم اونم دليلش تغيير ولتاژ روي پايه كنتراست بود اگه ميتوني ولتاژ پايه كنتراست رو با پتانسيومتر بالا پايين كن ببين تصوير ظاهر ميشه

siperick
25-09-2008, 15:37
لطفا راجع به CKOPT توضيح بديد چون نميدونم كارش چيه ؟
ال سي دي از نوع Ks108

alitaroosheh
25-09-2008, 23:14
يه فيوز بيت به نام ckopt هستش كه با فعال شدنش نياز به خازن 27 پيكو رو اسيلاتور نيست

siperick
16-03-2009, 22:13
من خیلی روی این قضیه کار کردم ولی فایده نداشت اخه تازه فهمیدم نویز روی ال سی دی تاثیر میذاره نه میکرو. به خاطر همین من باید ای سی.. رو ریستارت کنم!
کسی هست که بگه چطور این کارو کنم در حالی که میکرو داره کارشو میکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Hesam1984
16-03-2009, 23:19
1 - سر راه تغذيه مدار يك سلف ده ميكروهانري هم قرار بده (سري كن با مسير خط مثبت). تاثيرش رو كه در قسمت آنالوگ به ديجيتال ميكرو ديديه ايد چقدره.

2 - براي مدار جعبه فلزي استفاده كن. فكر ميكني واسه چي همه راديو ضبط ها كل بدنشون فلزي هستش. يك دليلش همينه كه نويزهاي بيرون به داخل سرايت نكنه. بعدش بدنه جعبه بايد به گراند وصل باشه و ال.سي.دي هم از طريق پيچ هاش (4 تا جاي پيچ كه همشون دارن) به بدنه وصل باشه. كه البته همين طور هم بايد بشه چون بايد صفحش رو به بيرون نصب كني مجبوري به بدنه پيچش كني.

اين ها رو هم اضافه كن.