PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ARM microcontrolers

alitaroosheh
14-09-2007, 11:57
تو اين قسمت در مورد ميكرو كنترلر هاي سريarm ميخوامصحبت كنم
چند وقتيه تو بازار موجودن
از امكاناتش فقط بگم كه معمولي ترين اونا سرعت 55mips داره و قوي ترينشون 200mips
اگه پايه ايد بسم ا...

kavir
14-09-2007, 12:45
سلام
اگه می شه یک توضیح کلی بدین در مورد کامپایلر قیمت ای سی ونمونه برنامه :wink:

alitaroosheh
14-09-2007, 15:29
دو تا كامپايلر قوي داره:
يكي iar كه فكر كنم نمي شه به راحتي ازش كذشت
دومي keil كه خيلي ها ميشناسنش
يه كامپالر معمولي هم داره crossworks كه به قدرت بالايي ها نمي رسه
قيمت قطعات از 10000 تومان به بالاست
دو شركت اتمل و فيليپس اين رو ميزنه كه تو ايران اتمل هست
ار نظر امكانات قويتر از avr ولي چون risc هستش كسي كه با avrكاركرده باشهواسش سخت نيست باهاش كاركنه

امكانات خوبي داره:
usart,spi,i2c,port io,..
از همه مهمتر بعضي از اونا usb 2.0 رو ساپورت ميكنن
و يك امكان عجيب و غريب:
linux و windows ce5.2 رو شون نصب ميشه
اگه مايليد به sample توي proteus كلمه uclinux روسرچ كنيد.يكم كنده ولي آخرشه
راستي كامپايلر keil,crossworks رو دارم ولي iar رو نه ميتونم بهتون بدم

alitaroosheh
15-09-2007, 17:19
يادم رفت اينو بگم
اين سريميكروكنترلر 32 بيتي هستن

saeed_niknami
15-09-2007, 22:40
لطفا sample ها رو بذارين

واگه كسي مايل به كار با آرم باشه و بخواد با IAR FOR ARM كار كنه به من پي ام بده

alitaroosheh
20-09-2007, 18:30
به اينجا سربزنيد در مورد arm خيلي چيزانوشته
You can see links before reply

alitaroosheh
21-09-2007, 23:10
همونطور كه گفتم به سايت at91.com سر بزنيد
يه سري powerpoint با نام Training هستن همه رو دانلود كنيد
در ضمن با هزار بد بختي iar دانلودكردم كه همه چيزش درسته ولي حجمش 120 مگابايت يه راهي پيشنهاد كنيد كه در سايت راحت قرار بگيره

kavir
21-09-2007, 23:43
سلام
خوشبختانه همين لحظه FTP سروري كه بهتون گفته بوم راه اندازي كردم كه تا فردا براتون PM مي كنم
در ضمن براي راحتي كار چون اين نرم افزار ها زود به زود ورژن اونها تغيير مي كنه بايد به حالت خيلي خيلي فشرده در بياريم كه با نرم افزار kgb صورت مي گيره كه به صورت خيلي خيلي چشم گير حجم رو كم مي كنه ولي اشكالاتي هم داره كه ارزش داره
فقط زمان فشرده سازي و خارج شدن اونه كه فكر مي كنم بهتر از اين همه پول اينترنت دادن باشه
تا 2/3 روز ديگه در صدد برطرف كردن مشكلات دانلود هستيم

با تشكر

KGB Archiver ابزاري است براي فشرده سازي فايل ها به صورت ''High Compression'' يا حداكثر فشرده سازي كه امتياز هاي خيلي بيشتري نسبت به رقيبان خود مثل UHARC و غيره را داراست زيرا ميزان درصد فشرده سازي اين نرم افزار با نرم افزار هاي رقيب اختلاف فاحشي دارد به صورتي كه Office 2006 با آرشيو شدن با اين نرم افزار حجمش از 430 مگابايت به 1.50 مگابايت تغيير كرد !
لينك مطلب
You can see links before reply :wink:

alitaroosheh
30-09-2007, 12:32
چند وقتيه دنبال arm توي proteus و لايبري هاش ميگردم وليفقط واسه فيليپس رو پيدا ميكنم
اگه ممكنه شما هم دنبالش بگرديد تا واسه اتمل چيزي پيدا كنيد
بدون شبيه ساز نميشه چيزي ياد گرفت :wink:

ali_asadzasdeh
16-10-2007, 06:39
سلام
من مي خواهم لايبري پروتل ميكرو هاي سري AT91sam7x256 رو داشته باشم اگه مي شه به من كمك كنيد.
در ضمن كسي هست كه بدونه چطوري مي شود schematic هاي برنامه eagle رو به پروتلexport كرد.

alitaroosheh
18-10-2007, 00:19
سلام
شما با اين ميكروها كار كرديد كه ميخوايد pcb بزنيد؟

والا من زياد حال و حوصله پروتل ندارم ولي pakage tqfp واسه هر ic بهش ميخوره خودتون رو ملزم نكنيد حتما اسم اون هم arm باشه

alitaroosheh
28-02-2008, 02:01
بعد از مدتي برگشتيم سر ARM

يه لينك با حال براي اون كه همش با WinARM كه باعث خوش حاليه
لينك: You can see links before reply

بعد اينكه اگه ممكنه keil arm رو پيدا كنيد تا دانلود كنيم كه توي اين مدت به اين نتيجه رسيدم از همه با حال تر همينه و كار ميكنه

براي شروع هم از لينك زير يه برنامه رو دانلود كنيد كه يه lcd 2x16 با lpc2106 نوشتم كه يه arm7 و توي بازار قيمتش 13000 تومانه

براي دريافت مطالب كامل براي اين سري به سايت You can see links before reply كه سايت فيليپسه بريد همه چيز داره

Hesam1984
21-04-2008, 15:42
بعد از مدتي برگشتيم سر ARM

يه لينك با حال براي اون كه همش با WinARM كه باعث خوش حاليه
لينك: You can see links before reply

بعد اينكه اگه ممكنه keil arm رو پيدا كنيد تا دانلود كنيم كه توي اين مدت به اين نتيجه رسيدم از همه با حال تر همينه و كار ميكنه

براي شروع هم از لينك زير يه برنامه رو دانلود كنيد كه يه lcd 2x16 با lpc2106 نوشتم كه يه arm7 و توي بازار قيمتش 13000 تومانه

براي دريافت مطالب كامل براي اين سري به سايت You can see links before reply كه سايت فيليپسه بريد همه چيز داره
كد اين پروژه رو با چي نوشتي و الان چه كامپايلري رو پيشنهاد مي كني ؟

alitaroosheh
26-04-2008, 00:07
اين رو با keil نوشتم

اما

واقعيتش ميگن iar ولي من هر چي زور زدم نشد كه راه بيفته ولي keil كار ميكنه در واقع مشكل لايسنسي و كرك نداره اما iar داره

winARM هم كه avr كار ها ميشناسن ولي نميدونم به با حالي winAVR كار ميكنه يا نه

به هر حال اين كامپايلر ها كم و بيش كار ميكنن ولي مشكل انتخاب خانواده هستش

atmel كه داره همينطوري مدل ميده بيرون و شبيه سازي تو پروتيوس نميشه. philips هم مدلهاي بدي نداده اما خيلي معروف نيست ولي بعضي از اونا توي پروتيوس شبيه سازي ميشن

alitaroosheh
26-04-2008, 00:17
توي اين سايت يه پروگرامر رو گذاشتن براي ARM امتحان نكردم اگه استفاده كرديد نتيجه رو به ما هم بگيد

Hesam1984
26-04-2008, 02:22
اين رو با keil نوشتم

اما

واقعيتش ميگن iar ولي من هر چي زور زدم نشد كه راه بيفته ولي keil كار ميكنه در واقع مشكل لايسنسي و كرك نداره اما iar داره

winARM هم كه avr كار ها ميشناسن ولي نميدونم به با حالي winAVR كار ميكنه يا نه

به هر حال اين كامپايلر ها كم و بيش كار ميكنن ولي مشكل انتخاب خانواده هستش

atmel كه داره همينطوري مدل ميده بيرون و شبيه سازي تو پروتيوس نميشه. philips هم مدلهاي بدي نداده اما خيلي معروف نيست ولي بعضي از اونا توي پروتيوس شبيه سازي ميشن
من در بخش درخواست نرم افزار وكرك . كرك keil رو درخواست كرده ام. ممنون مي شم اون را اونجا آپلود كنيد .

mostafa6363
12-05-2008, 03:11
سلام آقا اگه ميشه در مورد نحوه برنامه نويسي و پرو
رام آرم ها هم توضيح بدين.
ممنون.