PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کامپایل bootloader

ama_trig
02-08-2011, 01:30
گویا سرس کلیه آموزش ها و نکات مهم برد eke2lpc v1.0 کویرالکترونیک - ایـــــــــران میـــــــکرو ™ (You can see links before reply) برای bootloader برد سایت مشکل داره، کسی تونسته کامپایل کنه؟
فایل های AN10759 اوردم، کامپایل شد، ولی درست کار نکرد.
تغییراتی که ایجاد کردم:
USB Config - Port 2 انتخاب کردم
Update entry pin پرت 2 نداشت، مجبور شدم دستی port 2 رو با آدرس 0xE0028020 اضافه کنم اونم با پین 11 یعنی P2.11،الیته اصلا تو سرس نبود! :baad:

mzarkoob
02-08-2011, 02:29
یعنی تا فایل هگز بوت لودر را پروگرام می کنید روی برد(مثلا با پورت سریال)، کار نمی کنه و بوت لودر بالا نمی یاد!؟
برنامه بوت لودر را که من کامپایل کردم خطا میداد. اما برای بوت لودر کردن نیازی به اجرای برنامه نیست. فایل هگز در پوشه obj هست که باید پروگرام کنید. ضمیمه هم کردم. البته برای خود من هم سواله که اگه این برنامه کامپایل نمی شه پس چطوری این فایل هگز درست شده!؟

kavir
02-08-2011, 13:43
سلام
این که کامپایل نمیشه مشکل از کار شماست
توی یکی از پست ها که کاربرا پرسیده بودند چه تغییراتی داده شده نوشتم

تغییراتی که ایجاد کردم:
USB Config - Port 2 انتخاب کردم
Update entry pin پرت 2 نداشت، مجبور شدم دستی port 2 رو با آدرس 0xE0028020 اضافه کنم اونم با پین 11 یعنی P2.11،الیته اصلا تو سرس نبود! :baad:
اگر فقط تغییر دادن این بود که یک هفته وقت منو نمی گرفت.یک نکته کنکوری داره که توی این تاپیک بخونید گفتم
USB secondary ISP bootloader for LPC23xx - ایـــــــــران میـــــــکرو ™ (You can see links before reply)
اینم نتیجه کامپایل همون سورسی که دوستان میگن نمیشه کامپایل کرد فقط ورژن کیل من 4.14 هست
موفق باشید

Build target 'MCB2378 Board'
assembling LPC2300.s...
compiling DiskImg.c...
compiling usbhw.c...
compiling usbcore.c...
usbcore.c(320): warning: C3017W: alt may be used before being set
usbcore.c(402): warning: C3017W: msk may be used before being set
usbcore.c(402): warning: C3017W: old may be used before being set
usbcore.c(402): warning: C3017W: alt may be used before being set
usbcore.c(402): warning: C3017W: ifn may be used before being set
compiling usbdesc.c...
compiling usbuser.c...
compiling mscuser.c...
compiling memory.c...
compiling sbl_iap.c...
linking...
Program Size: Code=6368 RO-data=596 RW-data=68 ZI-data=3452
FromELF: creating hex file...
".\Obj\Memory.axf" - 0 Error(s), 5 Warning(s).

ama_trig
02-08-2011, 21:06
سلام، تشکر فراوان برای پیگیری
امان از دست این نکات کنکوری که هیچ جا نیست، حتما مهمه!:x
memory.hex ریختم روی برد، مشکل از اینجا شروع شد که وقتی برد به pc می زنم می شناسه، دایور نسب می کنه، ولی درایو نمی سازه، بعد از کلی گشتن توی نت فهمیدم، باید کابل کوتاه، بدون هسته، ... + حتما از usb سطح یک pc استفاده کنه (hub1)، نه از extended شده ها مثل usb های جلوی کیس، ... تازه با 64 بیت هم یه ساز دیگه می زنه!
بعد که وصل کردم دایو اومد، ولی نمی تونم چیزی از روش پاک کنم، یا بنویسم، گیر میکنه، ... خلاصه مشکل داره! گفتم سرس بالا پایین کنم شاید فرجی شد، که همون ابتدای کار گیر کردم.
کد سرس شما ریختم روی سرس usbcfg,usbhw، بازهم بی فرج!
مشکل من با سرس سایت اینه که sbl_config نیست اصلا که بشه update entry pin رو تعییین کرد+lpc23xx.h هم load نمی کنه!

kavir
02-08-2011, 21:32
سلام، تشکر فراوان برای پیگیری
امان از دست این نکات کنکوری که هیچ جا نیست، حتما مهمه!:x
memory.hex ریختم روی برد، مشکل از اینجا شروع شد که وقتی برد به pc می زنم می شناسه، دایور نسب می کنه، ولی درایو نمی سازه، بعد از کلی گشتن توی نت فهمیدم، باید کابل کوتاه، بدون هسته، ... + حتما از usb سطح یک pc استفاده کنه (hub1)، نه از extended شده ها مثل usb های جلوی کیس، ... تازه با 64 بیت هم یه ساز دیگه می زنه!
بعد که وصل کردم دایو اومد، ولی نمی تونم چیزی از روش پاک کنم، یا بنویسم، گیر میکنه، ... خلاصه مشکل داره! گفتم سرس بالا پایین کنم شاید فرجی شد، که همون ابتدای کار گیر کردم.
کد سرس شما ریختم روی سرس usbcfg,usbhw، بازهم بی فرج!
مشکل من با سرس سایت اینه که sbl_config نیست اصلا که بشه update entry pin رو تعییین کرد+lpc23xx.h هم load نمی کنه!
شما برد رو از ما گرفتید ا خودتون ساختید؟
برای این بوت لودر واقعا درد سر داره مثلا برای خود ما که برای مشتریان می فرستیم باید با وسواس خیلی شدید تست کنیم تجربه ای که من دست اوردم اینه که کوچکترین نویزی دربرد با عث عدم کارکرد صحیح اون میشه
یک مورد که شما هم فرمودین اول اینکه ما روی 64 بیت تست نکردیم و نمیدونم جواب میده یا نه
دوم این اصلا درایور نصب نمیکنه چطور بالا نوشتین درایور نصب میکنه؟ پورت رو عوض کنید ببیند درست میشه یا نه
سوم اینکه اگر بالا اومد و درایو ساخت کافیه فایلی که داخل درایوی که ساخته delet بزنید و بعد کد باینری جدید رو توش کپی کنید
اینکه درایو می سازه و نمیتوتید پاک کنید تا حالا این مورد ندیدم به جز یکی مورد که خودم دست کاری کردم نشه پاکش کرد و اونم این بود که سکوریتی مدش رو تغییر دادم و پشت دستم هم داغ کردم دیگه تغییر ندم:mrgreen:
موفق باشید

ama_trig
02-08-2011, 22:36
به این میگن پشتیبانی! 1h نشده جواب دادین، ممنون
1)بله، برد ماله کویر هست، تاریخ خرید یادم نیست ولی فکر می کنم قبل از عید بود با همین user.
2) از درایور، usb mass storage ماله windows هست منظورم!
3) روی 3 تا pc هم 32 هم 64 bit تست کردم، مشکل داشت(البته همه مادربرد asus!)
4)درایو می یاد بالا بعضی وقتها هم نمی یاد! :baad: موقعی هم که میاد ولی درست کار نمی کنه، گیر می کنه، نمیشه بازش کرد، نمی شه delete کرد، ... خلاصه :unh:
-
در ضمن این هم برنامه ای هست که دارم سعی می کنم از روی مال شما تولید کنم!

تشکر.

kavir
02-08-2011, 23:35
برنامه که از همینجا دانلود کنید
ایـــــــــران میـــــــکرو ™ - مشاهده یک موضوع - کلیه آموزش ها و نکات مهم برد eke2lpc v1.0 کویرالکترونیک (You can see links before reply)
برنامه ها بدون کوچکترین نقصی برای دانلود گذاشته میشه و خیالتون راحت باشه
اینکه روی سیستم 32 بیتی تست کردین و جواب نمیده برام جالب شده
در حالت کلی تا میتونید از کابل مرغوب و کوچیک استفاده کنید البته من خودم با کابل usb1 که 300 تومنه هم تست می کنم مشکلی نداره
دوم اینکه دقیق نمی دونم ولی کلی میگم خودتون بررسی کنید و در اخر جواب نگرفتین برگشت بزنید یکی دیگه می فرستیم یا همون برد تست شده برگشت می زنیم
در حالت کلی یو ای اس بی خیلی خیلی نویز میگیره روش اول اینه خیلی خیلی خوب با تینر فوری شستشو بدین منظورم بین پایه های ایسی هست
دوم اینکه بالا هم گفتم کابل عوض کنید ممکنه کانکتور یو اس بی قطع و وصل کنه
سوم نرم افزاری که با این همه ویندوزی که تست کردین رد میشه
چهارم حتما حتما قبل از پروگرام کردن میکرو رو کامل پاک کنید و بعد برنامه بوت بریزید

ama_trig
03-08-2011, 01:09
با ساخت و شست شوی pcb درست آشنایی ندارم نمی تونم اولی رو امتحان کنم چون احتمالا برد خراب می کنم! :018:
ولی برد و چک کردم تنها یک مورد مشکوک می بینم ولی چون اونم به pc وصل می شه گمونم درسته، اشکال نداره.
تمام موارد که گفتین چک کردم! بی حاصل بود! lov:
راستش برام یه چیزی غیر قابل فهم هست و اونم اینه که چطور بعضی وقت ها می شناسه و بعضی وقت ها هم نمیشناسه! :x

kavir
03-08-2011, 01:51
توی عکس بخوبی مشخص نیست ولی با یک هویه بین پایه های یو اس بی بکشید اگر اتصالی هست رفع بشه
اگر نمی تونید راه بیندازین به ادرس فروشگاه برگشت بزنید براتون راه میندازیم