PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ضخامت خطوط ها

cmuiran
01-08-2011, 21:20
سلام دوستان عزیز
سوالی داشتم در مورد ضخامت خطوط
چطور ضخامت خطوط را میتونم کنترل کنم تو altum ؟
یعنی اینکه من اگر بخواهم ضخامت را کنترل کنم باید تک تک خطوط را اندازه بدم ؟
کلی خطوطه و زمان زیادی میبرد

راه حل بهتری هست خواهشن کمک کنید
چون فوری باید انجام بدم

kavir
01-08-2011, 21:45
سلام
از design-rules-width می تونید خطوط رو تنظیم کنید
پیشنهاد می کنم یکی ایبوک رایگان بخونید راحت راه می یفتید
موفق باشید

cmuiran
02-08-2011, 12:06
سلام
از design-rules-width می تونید خطوط رو تنظیم کنید
پیشنهاد می کنم یکی ایبوک رایگان بخونید راحت راه می یفتید
موفق باشید
سلام
قبل از اينكه من تست كنم يك سوال داشتم
سوال من اينه كه تو اين منو تمام خطوط را ميشه كنترل كرد ؟
يعني اينكه هر ضخامتي خواستم بدم ميتونم؟

cmuiran
02-08-2011, 12:09
ببخشيد يك سوال ديگه
من تو يك مدارم از atmega2560 استفاده كردم
حد اكثر اندازه اي كه ميتونم بدم 0.2 هست ولي اين خيلي كمه و مدار من را خراب كرده
يعني اينكه من خط تغذيه را ميگرم 0.5 مشكل پيش مياد و اختار ميده و كار را انجام نميده
برا اينكه يك خط ضخامت زياد را به ضخامت كم وصل كنم چيكار كنم؟
تشكر

cmuiran
02-08-2011, 12:21
فكر كنم بد توضيح دادم
الان يك برد دارم كه 100 خط توش استفاده شده كه اين خطوط را بستگي به آمپري كه رد ميشه بايد ضخانمتش را كم و زياد كنم
الان مشكل من اينه كه تو بخش roul ميشه تك تك خطوط رات ضخامت داد ولي من از اين 100 يعني همه را بايد جدا گانه ضخامت بدم ؟
يا اينكه راه حلي وجود داره كه بشه تو يك منويي به صورت جداگانه ضخامت را تنظيم كنيم؟

jn_1983
02-08-2011, 12:30
فكر كنم بد توضيح دادم
الان يك برد دارم كه 100 خط توش استفاده شده كه اين خطوط را بستگي به آمپري كه رد ميشه بايد ضخانمتش را كم و زياد كنم
الان مشكل من اينه كه تو بخش roul ميشه تك تك خطوط رات ضخامت داد ولي من از اين 100 يعني همه را بايد جدا گانه ضخامت بدم ؟
يا اينكه راه حلي وجود داره كه بشه تو يك منويي به صورت جداگانه ضخامت را تنظيم كنيم؟

ميتوني روي هر ترك كليك كني و هر ترك رو به اندازه دلخواه خودت دربياري!! اين يكي راحتترين راه هاست.

alireza9900
02-08-2011, 12:48
توی همون قسمت design-rules-width می تونی با استفاده از query builder مشخص کنی که چه نت هایی باید مثلا 0.5 باشن.
یعنی مثلا می خوای همه ترک ها به جز نت هایی که vcc و gnd هستن 0.2 باشن و ترک های تغذیه 0.5.
توی کوئری بیلدر میگه نت های vcc و gnd قطرشون مثلا 0.5 باشه.

موفق باشید

jn_1983
02-08-2011, 13:21
البته ممكن تو بعضي از قسمتهاي مدار يك نت يك جا نازك و يك جا ذخيم باشه!! اينجاست كه Rule كاربردي نداره و بايد روي اون ترك كليك كني و عرض (ضخامت) رو تغيير بدي. درضمن با استفاده از فيلتر هم ميتوني خيلي از تركها رو باهم به يك نسبت تغيير داد. راه زياد هست !!

alireza9900
02-08-2011, 15:03
آره کلا auto route پروتل رو اصلا نباید روش حساب کرد.
و اگه از auto route استفاده شه حتما باید دستی همه ترک ها رو چک کرد.

kavir
02-08-2011, 16:19
اتوروت پروتل از ورژن 6.8 به بعد درست کار نمی کنه شایدم ما نمیدونم چجوریه خطوط تغذیه رو روی هم میندازه توی یکی تاپیک هم مطرح کردم. ما برای کار های خودمون فقط با ورژن 6.8 اتوروت می زنیم و با ورژن های بالاتر یکم روش کار میکنیم
برای چک خطا tools->design rule check می تونید دقیقا خطاها رو ببینید
توی ورژن های 6.8 به بعد خطاها رو در حین اتوروت بعضی وقتا نمیزنه مثلا یکی خط رو وصل نکرده یا روی هم انداخته ولی با روش بالا گفتم خطاها دقیقا مشخص می شه
موفق باشید

jn_1983
02-08-2011, 16:43
البته به نظر من اين مشكل به دليل كركي بودن نرم افزار هست. خوب خيلي از موارد و قابليتهاي نرم افزار تو كرك شدن و شكستن قفلشون ، از دست ميره!!
مثل باگهايي كه تو كامپايلرها ديده ميشه!!

البته براي كارهاي بزرگتر مجبوريم يك مقدار كار رو به به Autoroute بسپاريم و اصلاح موارد و رد كردم مابقي تركها رو بروش دستي انجام بديم. راهي هم جز اين نداريم. بايد كنار اومد:sa:

cmuiran
03-08-2011, 00:35
سلام
ممنون از همه بابت کمکتون
من از auto rut استفاده میکنم
در این صورت چیکار کنم؟

alireza9900
03-08-2011, 01:00
مهم نیست.
فقط حتما چک کنید مدار رو.
البته نرم افزارهایی مثل electra هستن auto route می کنن. از اونا هم میشه استفاده کرد.

jn_1983
03-08-2011, 01:12
سلام
ممنون از همه بابت کمکتون
من از auto rut استفاده میکنم
در این صورت چیکار کنم؟

در اينصورت بايد تك تك نت ها رو چك كني كه آيا اتصال ترك بدرستي انجام گرفته يا نه.
در ضمن ممكن ترك ها قشنگ و جم جور و باب طبع در ناد كه در اينصورت بايد اون ترك ها رو كاملا روت دستي كني!! براي پيدا كردن نت ها و پدهائي كه بهم ارتباط داره ميتوني از تكنيك فيلترينگ استفاده كني.

kavir
03-08-2011, 01:49
خوب توی این پست گفتم دیگه فقط از ورژن 6.8 استفاده کنید مشکلی نداره خوب این همه برد ما داریم می زنیم دیگه
ایـــــــــران میـــــــکرو ™ - مشاهده یک موضوع - ضخامت خطوط ها (You can see links before reply)