PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست کمک برای اتصال pic18f4550به usb

smahdy
01-08-2011, 17:57
سلام دوستان
من می خواستم از ویژگی pic18f4550 که امکان اتصال مستقیم به usb داره ،استفاده کنم.
برا همین چند روزه که دنبال روش این کار تو اینترنت هستم.
فهمیدم که به دو روش میشه CDC ,HID

برا روش (HID (human interface device ی مدار ساده داره
You can see links before reply _basic.png

و با استفاده از نرم افزارMCHPFSUSBv1.3 که تو سایت زیر کامل توضیح داده
You can see links before reply (You can see links before reply)

حالا وقتی که مدار رو می بندم و به pc وصل می کنم ،پیغام unknow device رو میده
میخوام ببینم که مشکل از کجاست؟
من دقیقا نمی دونم درایو برا این میکرو رو چطوری رو کامپیوتر فعال کنم؟
(البته ویندوز من سون هس)
میخواستم ببینم اگه کسی کار مشابه این رو کرده(به روش دیگه یا همین روش) منو راهنمایی کنه.

ممنون

smahdy
02-08-2011, 00:49
کسی میدونه چطور pic18f4550 رو به usb وصل کنم؟
خواهشا راهنمایی کنید
ممنون

pooriya
02-08-2011, 01:17
با سلام

این میکرو چون دارای قابلیت اتصال به usb هست بدون نیاز به قطعه اضافی ،مستقیما میکرو به usb وصل میشه.حالا من این عکس رو میزارم که از help نرم افزار mikroc برداشتم.در ضمن نرم افزار مورد نظر یک کتابخونه خوب برای usb hid همراه با مثال داره که فکر میکنم مفید باشه(البته من زیاد در قسمت pic وارد نیستم)

smahdy
02-08-2011, 11:05
منون از راهنمایتون .حتما بررسی میکنم

kavir
02-08-2011, 13:51
سلام
از مثالهای دیگه به غیر از اونی که گذاشتین استفاده کنید اون برا بوت لودرش من نتونستم جواب بگیرم البته نمیگم جواب نمیده من عجله ای شد وقت نشد خیلی روش زوم بشم
برای pic18 نمونه مثال خیلی براش توی نت سرچ کنید فقط یک نکته ای که داره باید فیوز بیت رو درست تنظیم کنید مثل همونی که بالا خودتون گذاشتین
موفق باشید

smahdy
02-08-2011, 23:51
ممنون آقای زارعی(کویر)
اگه یک روش که خودتون جواب گرفتید(مراحل کار) رو برام توضیح بدید یا فقط اسم روش رو بگید،ممنون میشم

kavir
03-08-2011, 00:24
ممنون آقای زارعی(کویر)
اگه یک روش که خودتون جواب گرفتید(مراحل کار) رو برام توضیح بدید یا فقط اسم روش رو بگید،ممنون میشم
من نه وقتش نشده .فقط برای بوت لودر یو اس بی میخواستم تست کنم که وقت نشد تمومش کنم
توی نت بگردید براش مثال زیاده:0013: