PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ارتباط میکرو lpc2378 با ویژآلC#

mzarkoob
31-07-2011, 02:13
با سلام
من دارم روی ارتباط میکرو lpc2378 با ویژآلC# کار می کنم.
1- با راهنمایی هایی که دوستان در انجمن داشتند(آقای علیزاده و ...، می تونم در نرم افزار هایپر ترمینال ویندوز با برنامه های گذاشته شده خروجی داشته باشم(baud rate=9600bps). (لازم به ذکر است برای دوستانی که نمی دونند که کابلی که برقرار کننده ارتباط سریال با پورت صفره فقط باید 2 را به 3 و 3 را به 2 و پایه 5 که زمین است را به 5 وصل کنه و مابقی قطع باشه وگر نه جواب نمی ده!) البته در این جا نمی دونم چرا وقتی می خواهیم از هایپرترمینال چیزی را به میکرو ارسال کنیم دیگه جواب نمی ده!؟ از دوستان کسی دلیلشو میدونه؟ (ضمیمه اول)
2- بریم سراغ ویژآل C شارپ : یه مقاله در اینترنت بود که در رابطه ارتباط AVR با ویژآل از طریق پورت سریال مطالب مفیدی قرار داده بود(You can see links before reply (You can see links before reply)). برنامه به این صورته که 20 بایت را از میکرو ارسال کند و در ویژآل نمایش دهد. من (شاید به خاطر بی سوادیم!) نتونستم این کار را برای میکرو فیلیپس انجام بدم. نه از این طرف با یک برنامه در lpc2378 تونستم 20 بایت بفرستم که با برنامه موجود ویژآل نشون بده(البته کردم، نشد)، نه از اون طرف تونستم برنامه ویژآل را طوری تغییر بدم که کاراکترهایی که ما با برنامه های موجود ارسال می کنیم را نشون بده! :unh:قائدتا ما با مورد دوم کار داریم که برناممون در C# مثل هایپر ترمینال، کاراکترهای ارسالی را نشان بده. در این قسمت از دوستان کسی میتونه راهنمایی کنه که این دو تا را به هم وصل کنیم به صورتی که در ویژآل سی شارپ بتونیم مثل هایبرترمینال خروجی میکرو را مشاهده کنیم؟ (ضمیمه دوم)
البته با سرچی که داشتم یه برنامه نوشته شده در ویژآل سی شارپ پیدا کردم که ارسال و دریافت را با پورت سریال انجام میده. جالبه که با برنامه ای که اول کار توضیح دادم و در هایپر ترمینال نمی شد به میکرو ارسال داشته باشیم ، می تونیم ارسال به میکرو هم داشته باشیم!! (از داخل این برنامه زیاد سر در نیاوردم) (ضمیمه سوم)
با تشکر

mzarkoob
01-08-2011, 05:49
بابا کسی نیست تحویل بگیره؟! cry:::(

kavir
01-08-2011, 11:00
این موراد برنامه نویسی بهتر از سایتهای دیگه کمک بگیرید
مثل برنامه نویس مجید انلاین و... که تخصص شون همین ها هست

alireza9900
01-08-2011, 12:03
سلام
دوست عزیز برنامه ای که گذاشتید گفتید برای avr کار می کنه ؟
اگر اینجوری هست که برنامه c# رو نیاز نیست هیچ تغییری بدید.
فقط باید خود میکرو arm رو قسمت ارتباط سریالش رو بنویسید که اونم آموزشش رو آقای تروشه گذاشتن.

نمی دونم جوابتون رو گرفتید یا نه ولی اگه نه، بپرسید من در خدمتم.
موفق باشید

mzarkoob
01-08-2011, 14:15
با سلام
چون این موضوع مربوط به فیلیپس و C# می باشد و من هم چون درست نمی دونم ایراد از کدوم طرفه، دقیق نمی دونستم کجا باید مطرح بشه. البته سوال اولم که پرسیدم : "البته در این جا نمی دونم چرا وقتی می خواهیم از هایپرترمینال چیزی را به میکرو ارسال کنیم دیگه جواب نمی ده!؟" ،ارتباط داره. ظاهرا قبلا هم دوستان نتونستند از هایپر ترمینال با میکرو ارسال داشته باشند. چون من تمام برنامه ها را تست کردم(در دیباگkeil جواب میده ولی در هایپرترمینال نه!) . حالا دلیلشو نمی دونم چرا؟؟؟؟؟؟؟
من روی AVR تست نکردم چون فقط برد lpc2378 را دارم. البته دستور اصلی در میکرو فرقی نداره(putchar(i); ) پس فکر کنم در این مورد، قسمت ویژآل مشکل داشته باشه. یعنی نمی دونم از چه دستوری باید استفاده بشه که در قسمت مربوطه در ویژآل داده را دریافت و نمایش بشه؟ حالا اگه این قسمت در تخصص اینجا نیست، در محل مناسب مطرح می کنم.
با تشکر

kavir
02-08-2011, 13:56
سلام
شما وقتی از بوت لودر استفاده می کنید مطابق توضیحات خود nxp از uart0 نمیتونید استفاده و عملا باید از uart2 که با سه پین ما بیرون اوردیم استفاده کنید
اگر از فلش مجیک استفاده می کنید کل حافظه رو پاک کنید و می تونید از uart0 استفاده کنید
موفق باشید

mzarkoob
04-08-2011, 00:59
با تشکر از راهنماییتان
با توجه به بحث های صورت گرفته ظاهرا برای اینکه (با وجود بوت لودر) دریافت داده توسط میکرو داشته باشیم باید از سه پین p11 روی برد استفاده کنیم. از این پین پایه شماره 1(بالایی) را به پایه شماره 3 کابل سریال(که میره وصل میشه به پایه 2 پورت کامپیوتر) و پایه شماره 3(پایینی) را به پایه شماره 2 کابل سریال و پایه 2(وسطی زمین) را به پایه شماره 5 کابل سریال وصل می کنیم.
حالا باید برنامه های پورت صفر را تغیر بدیم . اول PINSEL0=0x00500000 و هر چی رجیستر صفر بوده را دو کردم(برنامه ها ضمیمه شده) همین طور از بخش تنظیمات : pclk=cclk/2 : pcuart2=act :
توی hyper هم flow control رو none کردم (baud rate=9600bps)
ولی جواب نمی ده و در هایبر ترمینال چیزی نمی بینیم!!:( دیگه چه تنظیماتی باید انجام می دادم که نکردم؟ یا چیزی را اشتباه انجام دادم؟
با تشکر

kavir
04-08-2011, 01:37
خوب نمونه برنامه پورت سریال اینجا هست دیگه بچه ها هم تست کردند
کلیه آموزش ها و نکات مهم برد eke2lpc v1.0 کویرالکترونیک - ایـــــــــران میـــــــکرو ™ (You can see links before reply)

mzarkoob
04-08-2011, 02:06
بله مطلبی با عنوانUart 0 LPC2378-TESTتوسط آقای t.o.e هست(البته در انجمن ها توضیح دادند که اتصالات سیمی پورت چطوری باشه که با پورت صفر جواب بده، ولی ای کاش در اینجا (You can see links before reply) هم تکرار می کردند) . ایشان پیگیر راه اندازی پورت 0 بودند و انصافا دستشونم درد نکنه. من هم جواب با پورت صفر جواب گرفتم. ولی با پورت 2 مشکل دارم. تغییرات لازم هم داده ام ولی جواب نمی ده و دلیلشم نمی دونم!!!
در این پست:
You can see links before reply (You can see links before reply)
آقای vivid (You can see links before reply) هم همین مشکل را داشتند. البته نمی دونم چطوری رفعش کردند!؟

یه خلاقیت!!:018: هم بگم در مورد پورت صفر: می دونیم چون از بوت لودر استفاده می کنیم وقتی می خواهیم در هایبرترمینال چیزی مشاهده کنیم فقط باید پایه 2 و 3 و 5 وصل باشه و پایه 4 و 7 قطع باشه. حالا اگه دو تا کلید کوچک در مسیر سیم 4 و 7 قرار بدیم، با یک کابل هم می تونیم از فلاش مجیک استفاده کنیم و هم از هایبرترمینال. وقتی دو تا کلید قطع باشه در هایبر ترمینال خروجی داریم(ولی فلاش مجیک نمی شناسه) و وقتی وصل باشه فلاش مجیک میکرو را میشناسه( و در هاپر ترمینال چیزی نداری). نخواستید دو تا سیم بگیرید!

kavir
04-08-2011, 02:24
در مورد بوت لودر هم در توضیحات اصلی خودnxp نوشته وقتی از بوت لودر استفاده میکنید دیگه از usart0 نمیشه استفاده کرد
خوب برای تست اون موقتا از همون فلش مجیک استفاده کنید و این همه خلاقیت به خرج ندین:0013:

mzarkoob
04-08-2011, 15:48
من بوت لودر را بی خیال شدم و پاکش کردم. در این حالت استفاده از پورت صفر مشکلی نیست. فقط نکته اش اینه که در برنامه های قبلی آدرس از0x2000 بود که در اینجا باید اصلاح بشه و از همون صفر شروع بشه و گر نه کار نمی ده.:wink:

vivid
27-08-2012, 10:58
سلام
mzarkoob عزیز ببخش من مدتیه به انجمن خوب ایران میکرو سر نزده بودم
الان پیامتو دیدم که بیخیال بوت لودر شدی
در هر صورت من در خدمتم

mzarkoob
27-08-2012, 11:37
اووووه یک سال پیش :018: