PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پورت موازی برای پروگرام کردن با jtag

mzarkoob
24-07-2011, 02:59
با سلام
من می خواستم بر اساس مدار صفحه 17 مجله شماره 9 یه سخت افزار برای کار با jtag بسازم. مشکل اینه که وقتی پشت کامپیوترم را نگاه کردم دیدم پورت موازی به اون شکلی که فکر می کردم باید باشه نیست!:sa: یه عکس ضمیمه کردم از پورتی که من دارم.
حالا اگه این همون پورت موازیه، شماره گذاریش به چه صورته؟

kavir
24-07-2011, 03:30
من جواب این سوال رو نمیدم تا اول توی گوگل یه سرچی کنید خودتون متوجه می شید

mzarkoob
24-07-2011, 15:26
من با این فکر که این هم چون 24 پایه داره یه نوع جدید پورت موازیه. سرچ که کردم چیزی گیر نیاوردم. از یه کامپیوتری که پرسیدم گفت این پورت مربوط به گرافیکه! :018: یعنی کامپیوتر من اصلا پورت موازی نداره!cry:: پس انگار باید دیباگر wiggle را بی خیال بشیم و بریم سراغ جیلینگ. خوب شد نساختیم بعد بریم پشت کیس را نگاه کنیم ببینیم اصلا پارالل نداریم!:mrgreen:

kavir
24-07-2011, 20:02
من با این فکر که این هم چون 24 پایه داره یه نوع جدید پورت موازیه. سرچ که کردم چیزی گیر نیاوردم. از یه کامپیوتری که پرسیدم گفت این پورت مربوط به گرافیکه! :018: یعنی کامپیوتر من اصلا پورت موازی نداره!cry:: پس انگار باید دیباگر wiggle را بی خیال بشیم و بریم سراغ جیلینگ. خوب شد نساختیم بعد بریم پشت کیس را نگاه کنیم ببینیم اصلا پارالل نداریم!:mrgreen:

من تا حالا مادر بوردی ندیدم پورت پارلل نداشته باشه!!!!:sa:

mzarkoob
24-07-2011, 23:14
باور کنید نداره

alireza9900
25-07-2011, 00:09
مگر اینکه مادربردت یا خیلی خیلی جدید باشه یا خیلی خیلی قدیمی !
چون مثلا الان مادربرد خود من پورت کام(سریال) نداره ولی پارالل داره !!

البته الانم اگه بخوای ویگلر بسازی می تونی از FT245 (مبدل پارالل به usb) استفاده کنی. البته نمی دونم جواب بده یا نه

kavir
25-07-2011, 01:06
مگر اینکه مادربردت یا خیلی خیلی جدید باشه یا خیلی خیلی قدیمی !
چون مثلا الان مادربرد خود من پورت کام(سریال) نداره ولی پارالل داره !!

البته الانم اگه بخوای ویگلر بسازی می تونی از ft245 (مبدل پارالل به usb) استفاده کنی. البته نمی دونم جواب بده یا نه
ft245جواب نمیده . فقط ft2232 باید بخرید که 14 تومن هست و به صرفه نیست همون جیلینک بسازید و یا عجله ندارید صبر کنید تا آماده شدش برسه

pooriya
25-07-2011, 01:23
با سلام
من می خواستم بر اساس مدار صفحه 17 مجله شماره 9 یه سخت افزار برای کار با jtag بسازم. مشکل اینه که وقتی پشت کامپیوترم را نگاه کردم دیدم پورت موازی به اون شکلی که فکر می کردم باید باشه نیست!:sa: یه عکس ضمیمه کردم از پورتی که من دارم.
حالا اگه این همون پورت موازیه، شماره گذاریش به چه صورته؟

سلام.
عزیزم این عکسی که شما گذاشتی مربوط میشه به کارت گرافیکت،اون پورت هم مربوط میشه به یه نوع خاصی از lcd ها .( که تبدیل هم دارن.)

پورت lpt هم صد در صد داره تا اونجا که ما می دونیم فعلا پورت پرینتر منسوخ نشده.

بعدشم یه جیلینک بساز خیالتو راحت کن.

alireza9900
25-07-2011, 02:06
آقای زارعی چرا از ft245 نمی شه استفاده کرد؟

mzarkoob
25-07-2011, 02:20
کامپیوترم خیلی قدیمی نیست مال سه سال پیشه و تا الان هم نمی دونستم پارالل نداره! لازم هم نبوده
بله همان طور که گفتم چون پارالل نداشت فکر کردم این پورت گرافیک همون پارالل می باشد ولی یه مدل دیگه!! که البته با یه سوال کوچیک از یه کامپیوتری حل شد.
همون طور که آقای زارعی فرمودند نمی صرفه که مبدل بگیریم و از این جور کارها... تازه ممکنه جوابم نده. صبر کنیم تا جیلینگ بیاد بهتره
با تشکر

kavir
25-07-2011, 03:16
آقای زارعی چرا از ft245 نمی شه استفاده کرد؟
این آیسی یک مبدل یو اس بی به پارالل هست نه پورت .lpt .نمی تونه شبیه سازی کامل انجام بده اصلا مبدل usb2lpt که بتونه کاملا شبیه سازی کنه وجود نداره. آیسی که بالا معرفی کردم هم مخصوص jtag هست و خیلی گرونه 14 هزار تومن هست. برای ایس یft245 برخی دیوایس ها مثل پرینتر رو میتونه راه بندازه و لی برای استفاده پروگرامر و جیتگ و... خیر نمیشه استفاده کرد.:hi:

raminrayat
06-10-2011, 07:20
سلام.اتفاقا من مادربردم رو دو سال پیش عوض کردم پورت کام داره ولی پورت پارالل که اکثرا مخصوص پرینتره نداره.elite g32 اگه اشتباه نکنم مدلش اینه

morteza_rk
06-10-2011, 15:43
سلام به همگی

فرمایشات جناب Kavir راجع به ft245 کاملا درسته و کلا ما توی بازار مبدلی نداریم که پورت LPT رو بطور کامل شبیه سازی کنه و اون مبدل ها فقط و فقط بدرد چاپگرها می خورن و بس.

در رابطه با پورت LPT و COM هم باید بگم که جفتشون منسوخ شدن و عملا هیچ کاربردی ندارن. خیالتون از این بابت راحت ، مادر بردی که به روز باشه پورت LPT و COM نداره مگر موارد خواصی که کاربردهای خاص دارن و به اصطلاح بهشون میگن فول پورت! Full Ports

الان دور USB هست و جدیدا هم شرکت IBM پورت فوق پر سرعت تاندربولت رو ارائه کرده که تو مایه های USB 3.0 هست ، شایدم کمی سریعتر.

xsalam
25-03-2016, 02:49
این پورت شما ،‌پورت S-Video 8 Pin هس