PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ارسال و دریافت دیتا

PMS
21-07-2011, 00:09
سلام
ببخشید یه سوالی در مورد ارسال دیتا برای کنترل یک دستگاه از راه دور ( بی سیم ) داشتم .
میخواستم ببینم دستگاه گیرنده دیتایی که میگیرد ممکن دیتا مورد نظر من نباشد و این موج در فضا وجود داشته باشد با همان فرکانس کاری که از جانب فرستنده دیگری باشد نه من .
برای جلوگیری از این اتفاق باید چه کاری انجام بدم ؟:0013::0013::0013::0013:

منم خوب حرف می زنم ولی کی خوبه این وسط ؟!

aliroosta
24-07-2011, 17:53
اگه میگفتید دقیقا دارید چی کار می کنید و از چه فرستنده گیرنده ای با چه توپولوژی ای کار می کنید بهتر بود
اما با این اطلاعات فراوونی که دادید فقط بزگترین کمک را به خدتون کردی

اما با این حال ممکنه دستگاه دیگه ای اطلاعاتی شبیه به اطلاعات مورد نظر شما بفرسته و راه حلش آدرس دهی و ایجاد یک فریم اطلاعاتی و ایجاد یک استاندارئ برای اطلاعات دریافتی تون هست

مثلا میتونید تعریف کنید فقط اطلاعاتی را بگیره که با فلان عدد شروع می شه

برا اینکه منظورمو بفهمید در مورد فید باس و مد باس و پرو فیدباس تحقیق کنید می بینید سخت افزار ها شبیه به همه اما نحوه حرف زدن دستگاه ها با هم فرق می کنه

اگه داری از ارتباط سریال ممولی استفاده می کنی بیت ریت ها را هم چک کن
پریتی ها و بقیه را هم چک کن

PMS
25-07-2011, 14:41
ممنون از جوابتون
چیزی که هست من هنوز نمی دونم از کدوم ماژول می خوام استفاده کنم .
آخه برای زیر دریایی می خوام و چون درون آب هست کلی مشکل وجود داره .
به همین دلیل میخواستم دیتا را به وسیله avr کد کذاری کنم اما نمیدونستم چطوری .
شما روشی که از امنیت نسبتا بالایی برخور دار باشه بلدین ؟؟؟؟؟؟؟

bascom
25-07-2011, 21:31
با سلام
میتوانید از ماژول های RFM12B , RFM12BP برای این هدف استفاده کنید.توضیحات تکمیلی را میتوانید از لینک زیر در قالب یک داکیومنت فارسی دریافت کنید
You can see links before reply

kavir
25-07-2011, 21:39
با سلام
میتوانید از ماژول های rfm12b , rfm12bp برای این هدف استفاده کنید.توضیحات تکمیلی را میتوانید از لینک زیر در قالب یک داکیومنت فارسی دریافت کنید
انتقال اطلاعات دو طرفه به وسیله RFM12B مرجع ميكرو كنترلر ايرانيان (You can see links before reply)
دوست عزیز اگر فایلی برای دوستان میذاری لطفا لینک مستقیم بذارید و به سایت دیگه کابری رو هدایت نکنید اونجا هم میره چیزی نباشه
لینک دانلود بذارید و زیرش سایت اصلی رو به عنوان منبع معرفی کنید

bascom
26-07-2011, 23:47
با سلام
مشکل لینک دانلود حل شده است
از مدیریت هم پوزش میخواهیم