PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : رگولاتور

safavism
13-07-2011, 10:15
با سلام خدمت دوستان ..چرا زمانیکه ولتاز ورودی آی سی رگولاتور7805 از ولتاژ خروجی آی سی رگولاتور 7812 میگیریم رگولاتور 7812بیش از اندازه داغ میکند؟

draculaaaaa
13-07-2011, 13:32
سلام
این میتونه بخاطر جریان بالای ورودیت باشه یا بخاطر جریان برگشتی رگولاتورها باشه

safavism
13-07-2011, 13:59
با سلام خدمت دوست گرامی جناب جوهری..اگر دو تا آی سی رگولاتور یکسان رو با هم موازی کنیم تاثیری درافزایش تحمل جریانهای ورودی و خروجی رگولاتور داره ؟

draculaaaaa
13-07-2011, 15:27
این کارو می شه کرد ولی چون تو تکنولوژی ساخت دقیقا این دو مثل هم نیستند خیلی تمیز در نمیاد معمولا میان از این مدارات بوستر جریان استفاده می کنند یه ترانزیستور قدرت که معمولا میاد جریان اضافی رو می کشه مدارش توی datasheet خود 78xx هست

jn_1983
13-07-2011, 18:09
با سلام خدمت دوست گرامی جناب جوهری..اگر دو تا آی سی رگولاتور یکسان رو با هم موازی کنیم تاثیری درافزایش تحمل جریانهای ورودی و خروجی رگولاتور داره ؟

اصولا براي داشتن جريان بالا و استفاده از رگولاتور بايد از مدار بوستر كه آقاي جوهري هم بهش اشاره كرد استفاده كنيد. شما ميتونيد 10 الي 15 آمپر در ولتاژ 5 ولت جريان بكشيد بطوريكه جرياني كه از رگولاتور ميگذره خيلي كم هست و به اون شذت كه قبلا گذاشتيد داغ نميكنه!!

مدار خيلي راحت و ساده اي داره و اساس كارش هم برپايه بتاي ترانزيستور و مقدار جريان عبوري براي روشن كردن ترانزيستور پايه ريزي شده.

درضمن يكي از دلايل داغ كردن رگولاتور ولتاژ زياد پشت مدار رگولاتور هست. هيچ وقت بيشتر از 2 الي 3 ولت از ولتاژ مبناي رگولاتور بهش تزريق نكنيد.با اين كار تلفات رو زياد ميكنيد.

safavism
13-07-2011, 19:57
با تشکر از دوستان گرامی پیروز باشید

mehranelectronic
15-11-2011, 13:59
برای افزایش جریان رگولاتورها بهتره از رگولاتور با جریان بالاتر استفاده بشه یا مطابق با راهنمایی دیتا شیت مربوط دو یا چند آی سی موازی بشه ولی استفاده از ترانزیستور بوستر راه خوبی نیست چون خروجی از لحاظ جریان دیگر محافظت شده نیست ولی نکته کلیدی اینه که اختلاف ولتاز ورودی و خروجی آی سی هر چه بیشتر باشه شدت جریان در خروجی آی سی کمتر میشه و بیشتر داغ میکنه اصولا حدود 3 ولت اختلاف بیشنهاد میشه که در صورت لزوم برای کم کردن این اختلاف بهتر در چند مرحله آی سی رگولاتور استفاده بشه و نه از مقاومت هر چند تحت شرایطی مقاومت هم قابل استفاده است ولی بهترین رگولاتورها lm317,lm350,lm337هستن که اولی رگولاتور منفی محسوب میشه ضمنا رادیاتور مناسب شرط اوله .

kourosh431
29-05-2012, 08:28
سلام . من یه رگولاتور 3.3 ولت و یه 5 ولت smd نیاز دارم که ترتیب پایه هاش حالت خاصیه مثل mc 34268dtrk باید باشه .که این رگولاتور رو پیدا نمیکنم . cry:::cry:مشابهشم مثل lf33 dpak و 78m05 پایه هاشون مثل این نیستند . :xبه رگولاتورایی که پایه output شون هیت سینکشونه چی میگن؟ از کجا میتونم پیدا کنم .؟ ممنون میشم راهنماییم کنین .بدجور پروژه ام لنگه این تیپ رگولاتور بیشرفه .که از شرافت و رگولاتوریت بویی نبرده .:brk: دیتاشیت و عکس و .. جمیعشونم پیوست کردم .

kavir
29-05-2012, 14:02
سلام . من یه رگولاتور 3.3 ولت و یه 5 ولت smd نیاز دارم که ترتیب پایه هاش حالت خاصیه مثل mc 34268dtrk باید باشه .که این رگولاتور رو پیدا نمیکنم . Cry:::cry:مشابهشم مثل lf33 dpak و 78m05 پایه هاشون مثل این نیستند . :xبه رگولاتورایی که پایه output شون هیت سینکشونه چی میگن؟ از کجا میتونم پیدا کنم .؟ ممنون میشم راهنماییم کنین .بدجور پروژه ام لنگه این تیپ رگولاتور بیشرفه .که از شرافت و رگولاتوریت بویی نبرده .:brk: دیتاشیت و عکس و .. جمیعشونم پیوست کردم .

سلام
اینجوری رو ندیدم تا حالا
چه تعدادی ازش میخوای نمی صرفه وارد کنی؟

kourosh431
29-05-2012, 14:24
من 2،3 تا میخام . گویا LD1117 و AMS1117 این ریختی اند . حالا اینارو از کجا گیر بیارم ؟ واینکه معضل یابش رگولاتور 5 ولتی همچنان به قوت خود باقیست .:x:unh:

nima_zeus
29-05-2012, 17:11
من 2،3 تا میخام . گویا LD1117 و AMS1117 این ریختی اند . حالا اینارو از کجا گیر بیارم ؟ واینکه معضل یابش رگولاتور 5 ولتی همچنان به قوت خود باقیست .:x:unh:
سلام

اگه از این نوع رگولاتور میخوای(LD1117 ,AMS1117) توی فروشگاه eca و ایران میکرو داره

ECA فروشگاه تخصصی برق و الکترونیک (You can see links before reply)

فروشگاه آنلاین قطعات الکترونیک و روباتيك - ایران میکرو (You can see links before reply)