PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ساخت pda با آرم

alireza9900
12-07-2011, 23:38
سلام به همه دوستان
من دارم یه PDA با آرم می بندم(یه سیستم عامل ساده گرافیکی داشته باشه + نمایش عکس + بخش و ضبط صدا + فایل منیجر + هر چیز دیگه ای که پیشنهاد کنید)
امکانات و قسمت های مختلف دستگاه:
حافظه فلش: رم microSD که دستگاه با یه usb وصل میشه به کامپیوتر و مثل رم ریدر عمل میکنه.(میشه اطلاعات رم رو عوض کرد)
سیستم عامل: هسته سیستم عامل RTX هست که من لایه ی گرافیکی می خوام براش بنویسم
ضبط و بخش صدا: آی سی vs1003(یا vs1033)
نمایش تصویر: bmp که نیاز به کدک نداره ولی برای jpeg اگر کسی دیکدر سراغ داره بگه(تو بازار موجود باشه)
LCD: همین n96 چینی خودمون! + تاچ کنترلر ADS7846
حافظه های جانبی: یه EEPROM(مثلا AT24C512)
شتاب سنج: MMA7xxx(خروجیش ولتاژ متغیره --> ADC)(از ADXL3xx خبر ندارم که خروجی به غیر از PWM داره یه نه)
و از همه مهم تر! میکرو: من می خوام از Cortex-M3 استفاده کنم که دلیلشم واضحه، سرعت!
الان LPC1768 توی بازار موجوده که مناسبه ولی 2 تا مشکل داره: 1- واحد EMC نداره(رم خارجی) 2- مد MCI رو پشتیبانی نمی کنه(مد SD پرسرعت)
ولی خب مزیت استفاده ازش اینه که بعدا که سری جدید کرتکس بیاد(LPC18xx) با کمترین تغییر کد رو پورت کرد روی اون؛ که هم موارد ذکر شده رو داره هم LCD Controller داره که میشه باهاش LCD های بهتر رو راه اندازی کرد(البته من زیاد از این LCD Controller اطلاعاتی ندارم اگه دوستان می دونن بگن)

البته هنوز برای فایل بروزر SD توی کامپیتور هنوز اطلاعات کاملی ندارم(آی سی CH376 رو اگه دوستان لطف کنن یه نگاه بهش بندازن ببینن برای چیه دقیقا)

دوستان اگه پیشنهادی دارند اعلام کنن

agape
15-07-2011, 18:12
سلام به همه دوستان
من می خواستم یه PDA مانند با آرم ببندم(یه سیستم عامل ساده گرافیکی داشته باشه + نمایش عکس + بخش صدا + فایل منیجر + هر چیز دیگه ای که پیشنهاد کنید)
این PDA قراره از رم SD استفاده بکنه و می خوام وقتی دستگاه با USB به کامپیوتر وصل میشه محتویات مموری کارت نشون داده شه و بشه توی کامپیوتر فایل هاشو مدیریت کرد(Mass Storage Device شه مثل همین بوت لودر LPC) فقط می خواستم ببینم اصلا عملی هست یا نه (برای رم SD --> در واقع مثل رم ریدر شه --> فقط بدون آی سی اضافه و فقط با خود میکرو)؟

بقیه قسمت ها هم دوستان اگه پیشنهادی دارند اعلام کنن

بله - به لحاظ شدن که کاملا عملی هست و یکی از کار هایی ساده ای هست که میشه با این میکرو ها انجام داد ولی خوب نیاز به دانش کافی داره و هم چنین سعی و تلاش ولی خوب چیز هایی که نمیتونید ازش انتضار داشته باشید پخش فایل های mp3 چون انکدر میخواد که خودش نیاز به آیسی جداگونه داره نمایش فایل های jpg که اونم خودش نیاز به انکدر داره ولی میتونید فایل های wav , bmp پخش کنید و حتی با ترکیب اینا به انیمیشن به نمایش بذارید:018:
سیستم عامل هم که خوشبختانه برای آرم 7 هست میشه از اون استفاده کرد ولی این که گرافیکی باشه نه نیست باید خودت زحمتش رو بکشی:0013:

agape
15-07-2011, 18:48
اصلاح میشود قابلیت انکد فایل های صوتی رو داره هست به لینک زیر مراجعه کنید :
ARM MP3/AAC Player - EmbDev.net (You can see links before reply)

alireza9900
15-07-2011, 19:40
بله اینارو می دونم(البته تقصیر خودم بود، پست اول رو بد توضیح دادم و منظور رو کامل نرسوندم)
من هنوز برد رو جمع نکردم و تا هفته دیگه شماتیک و پی سی بی رو می ذارم توی فروم تا دوستان استفاده کنن
ولی منظورم در واقع این بود که دوستان پیشنهادی دارن بگن به دیوایس نهانی اضافه کنم !
در ضمن دستگاه 2 تا سوکت USB mini داره: یکی برای پروگرم کردن با FlashMagic(با FT232RL) و یکی هم برای اتصال به PC

پ.ن: پست اول اصلاح شد

alisaeed
10-08-2011, 15:35
بله - به لحاظ شدن که کاملا عملی هست و یکی از کار هایی ساده ای هست که میشه با این میکرو ها انجام داد ولی خوب نیاز به دانش کافی داره و هم چنین سعی و تلاش ولی خوب چیز هایی که نمیتونید ازش انتضار داشته باشید پخش فایل های mp3 چون انکدر میخواد که خودش نیاز به آیسی جداگونه داره نمایش فایل های jpg که اونم خودش نیاز به انکدر داره ولی میتونید فایل های wav , bmp پخش کنید و حتی با ترکیب اینا به انیمیشن به نمایش بذارید:018:
سیستم عامل هم که خوشبختانه برای آرم 7 هست میشه از اون استفاده کرد ولی این که گرافیکی باشه نه نیست باید خودت زحمتش رو بکشی:0013:

سلام
سیستم عامل segger واسه میکروهای ARM موجوده که گرافیک بسیار قوی ای داره همچنین مثالهای زیادی رو با keil وiar گذاشته.به کینک زیر مراجعه کنین.
You can see links before reply
یکی از امکانات جالب اون شبیه سازی کامل برنامه تون توی محیط visul studio هسته.
من فکر میکنم قوی تری و جامع ترین سیستم عامل موجود واسه ARM هسته.

microprocesor_2002
10-08-2011, 17:11
سلام به همه دوستان ... این سیستم عامل RTX که واسه میکرو های آرم استفاده می کنیم در آینده مشکلی پیدا نمی کنه ؟ مثلا یه 1 ماه باهاش کار کنیم بعد به خاطر اینکه ورژن خریداری شده نیست از کار بیفته ؟؟؟؟ همو ؟؟؟ :mrgreen:

alireza9900
10-08-2011, 17:49
نه
در نهایت شما ورژن جدید رو نصب می کنی دیگه
بعد من یک ماه رو حداقل تضمین می کنم از کار نیفته :0013:(خودم الان یک ماه هست کار با آرم رو شروع کردم مشکلی پیش نیومده :دی)

sigma-mx
10-08-2011, 22:48
سلام به همگی .
من با همون RTX موافقم. چون مخصوص خود Keil هست و منابعش زیاده ....
ولی برای انتخاب دوم freeRTOS رو انتخاب می کنم.
ولی uCLinux هم هست. کسی ندیدم باهاش کارکنه،شما اطلاعاتی دارید ؟
مثل اینکه چند مگابایت فلش نیاز داره که چیز سختی نیست...... ولی در عوض یه جورایی هسته ی لینوکسه، شاید براش برنامه تو کامپیوترم بشه نوشت !!

mzarkoob
11-08-2011, 04:38
سلام
سیستم عامل segger واسه میکروهای arm موجوده که گرافیک بسیار قوی ای داره همچنین مثالهای زیادی رو با keil وiar گذاشته.به کینک زیر مراجعه کنین.
You can see links before reply (You can see links before reply)
یکی از امکانات جالب اون شبیه سازی کامل برنامه تون توی محیط visul studio هسته.
من فکر میکنم قوی تری و جامع ترین سیستم عامل موجود واسه arm هسته.

ببخشید میشه بیشتر توضیح بدید این شبیه سازی در ویژآل استدیو چطوریه؟:0013:
در این سایتی که لینک دادید:
SEGGER Microcontroller - Embedded Software Solutions (You can see links before reply)
خوب چیز برای دانلود زیاده، کدومش برای ما کارایی داره؟