PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پروگرم کردن برد آموزشی arm

hirad
02-07-2011, 18:06
با عرض خسته نباشید
من یک برد آموزشی arm از کویر الکترونیک خریداری کردم می خواستم یه برنامه ساده پروگرم کنم سیستم من لپ تاپ 64 bit سونی هست که با رابط usb میخوام پروگرمش کنم .keil رو نصب کردم sam-ba رو هم نصب کردم . برنامه ساده چشمک زن رو هم نوشته فایل hex رو تولید و درنهایت فایل bin رو هم ساختم اما برد آموزشی بعد از reset کار نمکنه.
-- البته این موضوع مهمه که sam-ba در بیشتر موارد connection رو نمیشناسه بعضی وقتها هم که میشناسه com3 میشناسه.

kavir
03-07-2011, 01:44
سلام
اینکه ریست می زنید برد کار نمی کنه دو حالت هست:
1.میکرو پروگرام نشده
2.برنامه مشکل داره

hirad
03-07-2011, 15:48
سلام
مشکل اصلی پروگرام نشدن برنامه است نمیدونم سیستم عامل windows 7 برنامه sam-baرو نمیشناسه یا سیستم من که 64بیتی هست با این برنامه هماهنگ نیست.همانطور که گفتم:
-- البته این موضوع مهمه که sam-ba در بیشتر موارد connection رو نمیشناسه بعضی وقتها هم که میشناسه com3 میشناسه.

kavir
04-07-2011, 10:24
سلام
مشکل اصلی پروگرام نشدن برنامه است نمیدونم سیستم عامل windows 7 برنامه sam-baرو نمیشناسه یا سیستم من که 64بیتی هست با این برنامه هماهنگ نیست.همانطور که گفتم:
سلام
من سون 32 بیتی بدون مشکل کار می کنم برنامه رو از ادمین اجرا کنید اگر حل نشد روی 32 بیتی تست بزنید احتمالا بخاطر 64 بیتی باشه
تا حالا روی 64 بیتی تست نکردم
موفق باشید

silentshot
16-05-2012, 01:40
با سلام منم این مشکل و دارم باید خیلی از مواقع connection شناسایی نمی شه
اما اگه شناسایی بشه برنامه دقیق کار می کنه
ویندوزم سون 32 بیتی هستش
البته سیستم تبلت هستش

newman
16-05-2012, 16:41
سلام من برد آموزشی ارم تهیه کردم ولی وقتی می خوام پرگرامش کنم این پیام می ده هیچ اتفاقی نمی افته
You can see links before reply

خیلی کارم ضروریه اگه لطف کنید راهنمایی کنید
ویندوزم 7 32بیتی

agape
16-05-2012, 18:23
سلام دایی جان
من از سون 64 بیتی استفاده میکنم و تا حالا این مشکل رو نداشتم
شما از آخرین ورژن سمبا استفاده کنید و درایور ها رو آپدیت کنید.
در ضمن سمبا رو با دابل کلیک باز نکنید و با راست کلیک و Run Administrator برنامه رو اجرا کنید.
امید است مشکل مرتفع شود.

kavir
16-05-2012, 18:38
سلام من برد آموزشی ارم تهیه کردم ولی وقتی می خوام پرگرامش کنم این پیام می ده هیچ اتفاقی نمی افته

خیلی کارم ضروریه اگه لطف کنید راهنمایی کنید
ویندوزم 7 32بیتی
سلام
این خطای از اینه که سمبا نسخه نصبی رو شما نصب کن حل میشه
به خاطر RunTime این vc++ هست که باید نصب بشه که شما سمبا نصب کنی همراش نصب میشه:0013:

newman
16-05-2012, 19:40
تشکر درست شد
من از نسخه 2.11 استفاده می کردم کنارش نسخه 2.7 نصب کردم در کمال تعجب کار می کنه
و پرگرام می کنه ولی هر برنامه ای می نویسم هیچ اتفاقی نمی افته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :baad:

فقط led های روی برد خاموش میشه !

agape
16-05-2012, 19:58
خوب دایی جان فهمیدم گیر کارت کجاست
اول شما ورژن 2.10 سمبا رو دانلود میکنی و نصب
بعد این فایل که ضمیمه کردم رو تو مسیر نصب کپی(پوشه های applets و tcl_lib) میکنی تا پتچش کرده باشی.
بعد دوایس رو وصل میکنی. بعد از کلی جستجو دوایس رو به اسم GPS Camera Detect و یه پورت کام جدید میشناسه.
بعد سمبا CDC رو باز میکنی - پروت کام شناسایی شده رو انتخاب میکنی و کانکت رو میزنی و برنامت رو میریزی تو میکرو
. من این کار رو کردم همین الان - جواب میده

newman
16-05-2012, 20:13
خیلی خیلی سپاس
مشکل حل شد داره مثل باقلوا کار می کنه :) :o :wink:

newman
16-05-2012, 20:16
تــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــشکــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــر .... درست شد :o: o

مشکل همون بود که گفتید

agape
17-05-2012, 14:54
خوب خدا رو شکر دایی جان !
‍پس از الان ما منتظر برنامه های حرفه ای شما باشیم :018:

newman
22-05-2012, 00:58
:) حتما (( اسپم دادم))

h_yousefi79
21-08-2012, 23:55
سلام
من برد آرم ورژن 3 خریدم اما متاسفانه با زدن دکمه ریست برنامه پاک شده و برد با ویندوز7 64 بیتی اصلا
شناخته نمی شود . لطفا بطور فوری من را راهنمایی نمایید

kavir
22-08-2012, 00:00
سلام
من برد آرم ورژن 3 خریدم اما متاسفانه با زدن دکمه ریست برنامه پاک شده و برد با ویندوز7 64 بیتی اصلا
شناخته نمی شود . لطفا بطور فوری من را راهنمایی نمایید
لطفا قبل از ارسال توی انجمن جستجو کنید قبلا خیلی روش بحث شده
موفق باشید

h_yousefi79
22-08-2012, 00:25
نمیتونم برد ورژن 3 را به سیستم بشناسونم .

h_yousefi79
22-08-2012, 00:27
میشه بیشتر راهنمایی کنید که در کدوم قسمت جستجم کنم؟

kavir
22-08-2012, 00:39
site:You can see links before reply gps+windows 64 - Google Search (You can see links before reply +64&btnG=)
اینم از اتمل
Question Why is my AT91 device recognized as a "GPS Camera Detector" once connected to a USB port on my computer?

Answer This happens when the AT91 microcontroller is connected on a new USB port and the "Connect to Windows Update" option has been selected in the "Welcome to the Found New Hardware Wizard" window to install the driver.
A wrong USB driver is fetched from Windows Update web site which makes your device to appear as a "GPS Camera Detector". This prevents the usage of tools like SAM-BA from accessing the device, because no "/USBserial/COMx" connection is found.
How to fix it:

First of all, make sure you have the latest version of SAM-BA software tool installed on your computer: You can see links before reply (You can see links before reply)
Using the Windows Explorer Search option, perform a search operation for "GPS Camera" string in all the files located in the "c:\windows\inf" directory.
The result will point on a file named "oemxxx.inf" where 'xxx' is a number which may differ from one computer to another.
This file should have the following header:
;
; WPUSBSERIAL.INF (for Windows 2000)
;
; Copyright (c) 2000, WondeProud Technology Inc.

On the faulty computer's USB connector, plug the USB cable with the board powered on

Open the "Device manager" in Control Panel -> System -> Hardware pane

In the "Ports (COM and LPT)" section there is a "GPS Camera Detect (COMxxx)" entry

Using a mouse right click on this entry, select "Uninstall" and then "OK" to confirm driver uninstallation

The selected peripheral must disappear from the list

Delete the "oemxxx.inf" file previously found

Disconnect the USB cable and re-connect it

A "Welcome to the Found New Hardware Wizard" window must be displayed

Do NOT choose the 1st or 2nd option which will connect to "Windows Update" to find the driver, but select the 3rd one: "No, not this time"

Then in the next window, select "Install the Software automatically"

The Wizard will automatically find the Atmel driver: "AT91 USB to Serial Converter" that is provided with SAM-BA

Choose "Continue Anyway" when the system is asking for and then click on the "Finish" button

The device is now recognized as an "AT91 USB to Serial Converter"