PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : كمك در مورد راه اندازي ال سي دي رنگي

MDI_ele
25-06-2011, 13:40
با عرض سلام خدمت دوستان
يك ال سي دي رنگي 5.7 اينچ به شماره at056tn53 دارم و با مشكل درايو مواجهم
اين ال سي دي 480*640 پيكسل هست و كلاك پيكسل آن بايد 25 مگا هرتز باشه
با تايمر ميخوام اين كلاك رو بسازم ولي براي ريختن اطلاعات روي ال سي دي بايد حد اقل كلاك ميكرو 800 مگا هرتز باشه تا ميكرو بتونه دستورات رو اجرا و اطلاعات رو روي ال سي دي بريزه
چكار ميشه كرد؟

agape
25-06-2011, 21:22
این طور که من از دیتا شیت دستگیرم شد
این نمایشگر ورودیش مثل ورودی مانیتور هست
یعنی یه سیگنال VSync و Hsync لازم داره و همون طور که خودتون گفتید فرکانس کلاک هر پیکسل 25 مگ هست و به صورت دقیقش میشه 25.175 مگ که همون فرکانس پیکسل توی مانیتور های معمولی هست
این سمپل کمکت میکنه
Atmel ATmega Microcontroller VGA/PAL adapter (You can see links before reply)
در ضمن نیازی نیست فرکانست 25 مگ باشه
فرض کن فرکانست 12 مگ باشه اون موقه هر دو پیکسل افقی یه پیکسل به نظر میآد و دقت تصویرت میشه
320*240 میشه

MDI_ele
26-06-2011, 13:56
سلام
ممنون از اينكه راهنمايي كرديد
مشكلي كه وجود داره اينه كه با كلاك 12 مگا هرتز و استفاده از xmega (با كلاك 64 مگا هرتز) باز هم برنامه 5 كلاك فرصت داره تا اطلاعات را روي پورت بذاره و باز هم مشكل خوندن ديتا بيس تو اين فرصت و ...
:(

agape
26-06-2011, 20:53
شدنش كه ميشه
توي يه پرو‍ژه من با ميكروي مگا 32 و كريستال 16 مگ توي كيفيت تصوير 640*480 تونستم عكس رو نشون بدم البته كل برنامه به زبان اسمبلي نوشتم كه حساب كلاك ها دستم باشه:0013:

pooriya
26-06-2011, 21:44
با عرض سلام خدمت دوستان
يك ال سي دي رنگي 5.7 اينچ به شماره at056tn53 دارم و با مشكل درايو مواجهم
اين ال سي دي 480*640 پيكسل هست و كلاك پيكسل آن بايد 25 مگا هرتز باشه
با تايمر ميخوام اين كلاك رو بسازم ولي براي ريختن اطلاعات روي ال سي دي بايد حد اقل كلاك ميكرو 800 مگا هرتز باشه تا ميكرو بتونه دستورات رو اجرا و اطلاعات رو روي ال سي دي بريزه
چكار ميشه كرد؟

سلام.

مگه این چیه که می خوای راه اندازیش کنی؟تبلت های موجود در بازار با اینکه lcd های بزرگی دارن با این وجود وقتی به cpu دقت می کنیم می بینیم 800mhz یا 1ghz قدرت دارن اونم برای بالا اوردن سیستم عامل و نرم افزار و...................

به نظر من xmega میتونه این کارو بکنه البته بیشتر از 64mhz میتونی اورکلاک بکنی(البته در این صورت عملکردش زیاد برای تایمر تضمین نمیشه) و در صورت استفاده از کامپایلر هائی مثل iar میتونی بهترین سطح optimize و عملکرد رو داشته باشی.

و در صورت استفاده از arm و هسته های cortex m3 که دیگه مشکل کلاک و سرعت نخواهی داشت

MDI_ele
27-06-2011, 11:21
مساله اول : :اين ال سي دي رنگي هست و 18 بيت RGB داره كه از 8 بيت آن استفاده ميكنم
مساله دوم : در كل صفحه تحدود 310000 پيكسل وجود داره كه 310000 بايت فضا لازم داره (به ازاء هرپيكسل يك بايت اطلاعات) و اين موضوع حتي فلش xmega128 نيز جواب نميده چون 128kb حافظه داره و حتي يك ايميج هم نميشه ديتابيس كرد . از MMC بايد استفاده كنم كه نميدونم فركانس كاريش چطوريه و دريافت اطلاعات چند كلاك طول ميكشه و ...
مساله سوم : نميدونم با يك بار ريختن اطلاعات مقادير پيكسل ها لچ ميشه يا نه (بايد مدام صفحه رو رفرش كنم يا نه)