PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در راه اندازی pic

ali_invention
23-06-2011, 21:03
با سلام
دوستان من یک عدد میکرو PIC16f877A خریداری کردم و اون را پروگرامر USB که از شرکت نوآوران گرفتم، پروگرم کردم. برنامه ای که نوشتم تا 8 عدد LED رو به ترتیب روشن کنه در پروتئوس جواب داد و بدون هیچ مشکلی کار میکنه اما وقتی مدار رو روی برد میبندم، اصلا جوابی نمیگیرم و LEDها همگی روشن میشوند. حتی پایه های خروجی های دیگر هم ولتاپ دارند و اگر به اونها LED وصل کنم روشن میشوند. من شماتیک کلی مداری رو که میبندم رو به صورت عکس ضمیمه کردم. دوستانی که تجربه دارند لطفا راهنمایی کنند که مشکل کار از کجاست.
توجه 1: برای کریستال 4MHz خازن 15pf هم طبق دیتا شیت گذاشتم ولی اثری نداشت و همچنان میکرو برنامه رو اجرا نمیکنه.
توجه 2: کد hex برنامه نوشته شده رو ضمیمه کردم و در هنگام پروگرام کردن، حالت اسیلاتور رو روی XT گذلشتم.
توجه 3: با دو تا میکرو امتحان کردم ولی جواب نداد.
توجه 4: ولتاژ خروجی رگولاتورم 4.89 ولته!
توجه 5: ولتاژ پایه ها رو که میگیرم حدود 1.7 ولته!
توجه 6: پایه یک رو هم با مقاومت 10k به +5 ولت وصل کردم که یادم رفت در شماتیک لحاظ کنم. بخشید
در پایان اگه یکی از دوستان تنظیمات فیوز بیت ها رو به طور خلاصه شرح بده از لطفش بسیار سپاس گذار میشم.
عکس شماتیک مداری که روی برد میبندم:
You can see links before reply (You can see links before reply)
کد فایل هگز برنامه:
You can see links before reply

(You can see links before reply)

jn_1983
24-06-2011, 01:47
خوب دوست عزيز اول بگو كه برنامه رو با چه كامپايلري نوشتي!؟؟ بعدشم سورس برنامه ات رو هم بذار ببينيم!!

كد هگز بخودي خود جوابگو نيست!!

انطوري كه نميشه راهنمائيت كرد!!

ali_invention
24-06-2011, 11:12
خوب دوست عزيز اول بگو كه برنامه رو با چه كامپايلري نوشتي!؟؟ بعدشم سورس برنامه ات رو هم بذار ببينيم!!

كد هگز بخودي خود جوابگو نيست!!

انطوري كه نميشه راهنمائيت كرد!!
با CCS نوشتم.
مشکلم حل شد. باید ÷ایه ریست رو با یه مقاومت 10K به vcc وصل میکردم. الان کار میکنه. از بذل توجه شما هم بسیار ممنوم.:wink:

jn_1983
24-06-2011, 12:34
خدارو شكر!!
فقط يك نكته رو بياد داشته باش كه پروتئوس با عمل خيلي متفاوته!! با ccs هم كه برنامه مينويسي نذار برنامه بزرگ بشه و بعد امتحانش كني!! بلكه خط به خط برو جلو و امتحانش كن ببين جواب ميگيري يا نه!! همه دوستان خوب ميدونن كه ccs و كلا كامپايلرهاي pic (بدليل كرك شدن) باگ فراواني دارند!!

موفق باشي!