PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در jtag

majidkashi1
09-06-2011, 05:17
آقا من یک مشکل جدی با این پروگرامر jtag دارم(j-link):x
اولا وقتی که جامپر jsel رو وصل می کنم دستگاه پیام can nat stop arm رو می ده و میکرو پروگرام نمیشه
ولی وقتی این جامپر رو قطع می کنم ، میکرو با نرم افزار keill پروگرام می شود . البته فقط برنامه چشمک زن
وقتی برنامه های دیگر مثل راه اندازی lcd رو می خواهم پروگرام کنم ، وسط کار erorr می دهد و سیستم پروگرام نمی شه
من هیچ توضیحی رو در مورد جامپر tst پیدا نکردم ، وضعیت این جامپر به چه صورت باید باشه
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

kavir
09-06-2011, 10:02
سلام
توی سایت کویر ویدئو فیلم آموزشی اون هست

brja
09-06-2011, 11:38
با سلام شما بايد قبل از پروگرم كردن usb پايه tstرا 10 ثانيه به vcc وصل كنيد سپس پايه را قطع كرده و مدار را به usb وصل كنيد

majidkashi1
09-06-2011, 21:05
سلام
توی سایت کویر ویدئو فیلم آموزشی اون هست
ممنون از پاسخ تون
من برنامه چشمک زن led رو به راحتی با همین روش توسط jtag /j-link هم پروگرام می کنم روی میکرو و هم debug می کنم توسط خود نرم افزار keill . مشکل من با برنامه های مثل lcdرنگی و lcd متنی است که توی مجله اورده شده . اون برنامه ها رو وقتی می خواهم برنامه ریزی کنم این وضعیت پیش می اید
در ضمن با استفاده از نرم افزار j-flash برد برنامه ریزی می شود و مشکلی ندارد . مشکل با نرم افزار keill است . قسمت ویدو های آموزشی هم چند وقت است که در دسترس نیست !!!!!!!!!!!!!

majidkashi1
10-06-2011, 21:44
سلام خدمت آقای زارعی عزیز
اقا چند تا موضوع در مورد برد و پروگرامر j/link
1- تکلیف جامپر تjsel رو مشخص کنید ، بر اساس اطلاعات دیتا شیت باید این جامپر وصل باشد ، اما وقتی این جامپر رو وصل می کنیم به هیچ عنوان دستگاه کار نمی کند ، پروگرام نمی شود . نه با keii نه با j-flash
2- جامپر tst نیز تکلیفش مشخص نیست هیچ کجا اشاره ای به آن نشده ، البته بر اساس دیتا شیت نباید این جامپر وصل باشد
3- در برد main برخی از اتصالات قطع است مانند اتصال گراند lcd متنی و برد میکرو به بقیه گراند ها
4- وقتی که به keill کار می کنیم و میکرو را پروگرام می کنیم با j-link اکثرا با پیغام خطا مواجه می شویم و باید چند بار این عمل رو تکرار کنیم . چرا ؟
5- وقتی با j-link و نرم افزار keii می خواهیم به مد debug برویم و برنامه رو خط به خط اجرا کنیم ،وقتی به حلقه ای وارد می شویم و می خواهیم با f10 از آن خارج شویم نمی شود و عملا دستورالعمل های خروج از حلقه بی فایده است . چرا؟؟

kavir
11-06-2011, 10:21
سلام
tst وjsel به ان اصلبا نیازی ندارید
برای اتصالات السیدی دقیقا متوجه نشدم ولی برای راه اندازی باید جمپرها را وصل کنید
برای اینکه وارد مد دیباگ شوید به سایت کویر ویدئو مراجعه کنید آموزش دیباگ کردن هست و عمده دلیلش هم اینه عدم انتخاب سرعت مناسب هست که وارد محیط دیباگ نمیشه
اگر برنامه سنگین هست ابتدا با j falsh خود segger برنامه را پروگرام کنید و برای دیباگ فقط از محیط keil استفاده کنید
در مورد حلقه ها خوب طبیعی هست وقتی وارد یک حلقه می شود همونجا می ماند تا خارج شود مثلا حلقه یک تاخیر در نظر بگیرید که دیگه از اون خارج نمیشه تا یک مرحله رد کنید رو بخش دیباگ زوم کنید و موراد رو برررسی کنید من قبلا مشلاتی که شما می فرمائید داشتم و همگی حل شد و حتی lcdn96 که دیباگ کردنش سخت بود انجام شد
موفق باشید