PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : افرادی که با lpc کار میکنن بخونن.

pooriya
07-06-2011, 18:26
با سلام.

يه چند مدتيه فعاليت هامو در مورد ميکرو هاي ARM زياد کردم و چون بيشتر با سري LPC کار ميکنم توجهم بيشتر رو اين سري از ميکروهاست..........اما خدائيش وقتي ادم تو اينترنت سرچ ميکنه ناراحت ميشه براي اينکه ميبينه اونا دارن با ميکروکنترولر چيکار ميکنن ما داريم چيکار ميکنيم ما داريم اينجا LCD کارکتري ،گرافيکي،چشمک زن درست ميکنيم زياد هنر کنيم يه 2،3 تا ماژول اماده راه اندازي ميکنيم اونا دارن RTOS هائي معمولي و گرافيکي مثل UC/GUI پورت ميکنن سيستم عامل بالا ميارن ،اونم وقتي به تاريخش دقت ميکنيم ميبينيم واسه 2،3 سال پيشه

البته اينم درسته که بايد اول از پايه ياد بگيريم وبعد.... ولي ما بعدشم همين جوري ميمونيم مثله اينکه ديگه اخر اطلاعاتيم

از اينرو تصميم گرفتم يه برد مثل Bluescreen(سايت You can see links before reply) طراحي کنم البته با ميکرو بهترکه با وجود شماتيک هاي کامل برد و غيره...سخت به نظر نمیاد و شروع به کار با RTOS و کار هاي مشابه سطح بالا کنم

البته بنده هم تو مباحث RTOS زياد وارد نيستم

به همين دليل از کساني که خلاصه مي تونن کمک کنن و اطلاعاتي دارن تقاضا دارم بيان کمک کنن تا هميشه درجا نزنيم.

عکس هائي از کارهای انجام شده با سيستم عامل گرافيکي UC/GUI:

kavir
07-06-2011, 18:59
سلام
این عکس هایی که هست فکر میکنم برای ucossII باشه متاسفانه این رایگان نیست و خیلی گرونه
You can see links before reply
برای اینکه یک سیستم عاملی باشه موافقم ولی باید رایگان باشه

pooriya
07-06-2011, 19:54
بله این rtos مربوط به micrium و با نام uc/gui هستش که از نوع گرافیکیه (محصولاتش متفاوته)

البته شاید با گشتن بشه نسخه هک شدش رو پیدا کرد و البته تو سایت خودش نسخه محدود رو واسه دانلود گذاشته،با رایگان بودنش هم موافقم و اگه دوستان یه rtos خوب و کارامد میشناسن که رایگان هم باشه و... بسم الله

alireza10471
07-06-2011, 21:01
به نظر من پیچدگی موجود در طراحی سخت افزار مورد نیاز هست. اگر سخت افزاری طراحی کردید و قابل ساخت هست با همکاری سایت و دوستان علاقه مند میتوانیم کار بر روی یک سخت افزار مشترک را آغاز کنیم و از طریق فروشگاه امکان خرید را برای سایرین ایجاد کنیم.

modj.ir
07-06-2011, 21:41
pooria جان هر وقت تونستی 2 تا ایرانی رو با این وضعی که داریم برای کار گروهی جمع کنی من شومیش میشم !
موهام سفید شد نتونستم، تونستی روو هر کمکی از من خواستی حساب کن

h_namazian66
07-06-2011, 22:23
خب نظرتون راجع به uclinux چیه

pooriya
07-06-2011, 23:41
با سلام.

با تشکر از دوستان عزیز که تو این بحث شرکت میکنن،دوست عزیز اقای (modj) انشا الله دوستان همکاری میکنن و با هم بتونیم یه کار گروهی بکنیم.

1-درباره سخت افزار دارم تحقیق میکنم اگه تونستم یه سخت افزار اماده و با وسائل کامل و قیمت مناسب پیدا کنم که هیچ،همگی استفاده میکنیم اگه نشد خودمون طراحی میکنیم،چون اکثر فروشگاه ها شماتیک برد رو میزارن.

2-دربا ره سیستم عامل، uclinux هم خوبه و اکثرا اشنائی دارن ولی جای بحث داره که ببینیم بهترین گزینه چیه.

فقط به دلیل فصل امتحانات کار یکم کند پیش میره که به امید خدا تابستون این کار رو انجام می دیم و نتیجه میگیریم چون دیگه زمان راه انداختن lcd معمولی و چشمک زن به اخر رسیده.

pooriya
09-06-2011, 16:37
سلام

من یه بردی برای lpc1768 پیدا کردم که به نظرم خیلی خوبه همه شماتیک های بردو اپلود میکنم ببینید چطوره (البته خیلی تمیز و گویا کشیده شده)

یه مقدار مثال خوب هم برای برد گذاشته بود که دانلود کردم(80mb) که شامل را ه اندازی uc/gui هم میشه.

kavir
09-06-2011, 16:48
در مورد برد نگران نباشید تا 4 لایه میدیم چین می زنند شما دوستان بیاین اول در مورد امکانات برد تصمیم بگیریم که کلا چی اشته باشه ulinux یکم سخته ولی خوبه برای gui که تا lpc21xx هم میشه براش راه انداخت
اگر سخت افزاری دارید معرفی کنید بررسی کنیم

alireza10471
09-06-2011, 18:12
به نظر من بهترین سیستم عامل همان ulinux هست به این علت که open source می باشد و اطلاعات و منابع بسیاری برای کار با آن موجود هست. از سری های LPC22xx به بالا(نه LPC21xx) میتوان برای راه اندازی این سیستم عامل استفاده کرد.
بردی که دوستمون معرفی کرده به نظرم یه چیزی کم داره و اون Audio Jack می باشد، اگر اشتباه میکنم علت فقط این هست که در عکس چیزی معلوم نیست و شماتیکهای مدار هم ناقص است.
لطفا لینک سایت اصلی را ارایه کنید.

pooriya
09-06-2011, 21:54
سلام.
دوستان نظر من سخت افزار معرفی شده در پست قبل هست،به نظر من برد خوبی هستش ،حالا ممکنه یه سری چیزا کم یا زیاد داشته باشه که خودمون می تونیم اضافه کنیم،اگه دوستان برد های دیگه ای در نظر دارن معرفی کنن.

درباره سیستم عامل به نظرم سیستمی بهتره که در عین حال که راحت باشه کامل هم باشه و یک سری منابع قابل دسترس هم براش موجود داشته باشه حالا وقتی یه مقدار جلو رفتیم بهتره یک نظر سنجی برای برد و rtos مورد استفاده بزاریم.

اینم سایت مربوط به برد بالا:

alireza10471
10-06-2011, 00:25
سلام.
دوستان نظر من سخت افزار معرفی شده در پست قبل هست،به نظر من برد خوبی هستش ،حالا ممکنه یه سری چیزا کم یا زیاد داشته باشه که خودمون می تونیم اضافه کنیم،اگه دوستان برد های دیگه ای در نظر دارن معرفی کنن.

درباره سیستم عامل به نظرم سیستمی بهتره که در عین حال که راحت باشه کامل هم باشه و یک سری منابع قابل دسترس هم براش موجود داشته باشه حالا وقتی یه مقدار جلو رفتیم بهتره یک نظر سنجی برای برد و rtos مورد استفاده بزاریم.

اینم سایت مربوط به برد بالا:
من این سایت و فایلهایی که قبلا فرموده بودید را مشاهده کردم، این برد یک Development Board هست و چیزی در مورد اینکه روی این برد سیستم عاملهایی که فرمودید نصب شده گفته نشده است. تمام فایلهایی که مربوط به این برد میشود هم بررسی کردم، همه اینها زیربرنامه ها برای راه اندازی امکانات پایه میکرو هست، مثل اون چیزی که برای LPC2378 تو انجمن قرار گرفته شده است. از شما عذرخواهی می کنم اما تصورم اینه که در مورد این برد اشتباه تصور می کنید. این برد یک برد عالی برای آموزش LPC1768 هست. بهتره بگم که همان برد آموزشی KEIL یا mcb1700 است، این اون بردی نیست که دنبالش هستیم. نوشتن کرنل های لینوکس یا هر سیستم عامل دیگری برای بردی که اطلاعات کافی ازش نداریم کار زمان بری است، این نکته مد نظرتون باشه.
از پیگیری شما تشکر میکنم.

pooriya
10-06-2011, 01:44
من این سایت و فایلهایی که قبلا فرموده بودید را مشاهده کردم، این برد یک Development Board هست و چیزی در مورد اینکه روی این برد سیستم عاملهایی که فرمودید نصب شده گفته نشده است. تمام فایلهایی که مربوط به این برد میشود هم بررسی کردم، همه اینها زیربرنامه ها برای راه اندازی امکانات پایه میکرو هست، مثل اون چیزی که برای LPC2378 تو انجمن قرار گرفته شده است. از شما عذرخواهی می کنم اما تصورم اینه که در مورد این برد اشتباه تصور می کنید. این برد یک برد عالی برای آموزش LPC1768 هست. بهتره بگم که همان برد آموزشی KEIL یا mcb1700 است، این اون بردی نیست که دنبالش هستیم. نوشتن کرنل های لینوکس یا هر سیستم عامل دیگری برای بردی که اطلاعات کافی ازش نداریم کار زمان بری است، این نکته مد نظرتون باشه.
از پیگیری شما تشکر میکنم.

با سلام

باتشکر از پیگیری شما و تمام دوستان،بله این بورد یک بورد اموزشی تقریبا خوب با اکثر امکانات می باشد و نه صرفا یک برد تخصصی برا ی لود سیستم عامل ولی با توجه به داشتن اکثر امکانات به راحتی می توان انواع rtos را بر روی این بورد پورت کرد که روی این بورد uc/gui پورت شده(اگه خواستین فایلشو اپلود می کنم) و خود ما نیز می توانیم تغییرات لازم را در بورد اعمال کنیم.

به بورد زیر دقت کنید،یک بورد خیلی ساده با lpc2478 که انواع مثال با uc/gui روی ان راه اندازی شده.

t.o.e
10-06-2011, 02:23
سلام:
من اطلاعاتم تو این قسمت به اندازه شماها نیست ولی راجع به rtos قبلا دوستان آگاهم کردند.به نتیجه کلی رسیدید تو همین تاپیک قرار بدید که تقسیم کار کنیم تا با همت همدیگه کار رو به سرانجام برسونیم.

من منتظر نتیایج شماها هستم .و تو هر قسمتی که بتونم کار کنم اعلام میکنم.وقتی به نتیجه کلی رسیدید کار رو تقسیم بندی کنید تا من و دیگران ، اگر خواستند کمک کنند...بدونند که چه کاری انجام بدهند.

موفق و موید باشید.

h_namazian66
10-06-2011, 10:24
بورد lpc2294 شرکت olimex ورژن 8Mb روش uclinux پورت میشه

shayanmelody
10-06-2011, 17:25
سلام خدمت همه اساتید.
منم واسه کارم نیاز به سیستم عامل های بلادرنگ دارم.تا اونجاییکه وقت داشتم(تو این موقع امتحانات)یک سرچی کردم و دیدم که هم freertos خیلی استفاده شده و هم جدیدا RTX خود کیل.یکم با این سیستم عامل ور رفتم و میخواستم رو lpc2103 که تو پروتئس هم هست پورتش کنم.اما نشد منم دیگه به علت ذیغ وقت دنبالش نرفتم!
حالا شما اساتید میشه یک مقایسه بین این دو سیستم عامل بکنید که مثل دفعات قبل راهو اشتباه نرم ؟
با تشکر.

pooriya
11-06-2011, 00:04
بورد lpc2294 شرکت olimex ورژن 8mb روش uclinux پورت میشه

بله برد خوبی هست ،ولی به نظرم یه مقدار دیگه خیلی خلاصه شده.

از تمام دوستانی هم که علاقه مند به همکاری هستند متشکرم و حتما از کمک هاشون استفاده خواهیم کرد.

برای rtos هم اکثر شون رو سعی می کنیم معرفی کنیم بعد طبق نظر جمع اونیکی بیشتر مورد پسند باشه انتخاب می کنیم.

ma-bah
11-06-2011, 00:54
بد نیست به سایت زیر هم سری بزنید

Z.F.K
25-05-2013, 11:53
من نمیدونم این حرف های من جاش اینجاس که بزنم یا نه.والا منم یه چندوقتیه دارم روی lpc1768 کار میکنم.یه سری از موارد رو راه انداختم.اما هیچکس نیست یه کمکی به من بکنه بگه واسه اینکه بخوام تاچ این برد رو راه اندازی کنم اصلا باید از کجا شروع کنم.توی مثلا انجمنی که جواب سوال ابتدایی آدمو نمیدن بیشتر ازاین توقع نداشته باشین.اتفاقا منم دنبال همینم که کشورای دیگه خیلی وقته راش انداختن.حالا اگه میشه به من بگین واسه icd 3.2" lpc1768 240*320باید از کجا شروع کنم.ال سی دی رو میدونم چطور کار میکنه ولی تاچ رو نمیدونم.من فقط میخوام وقتی صفحه رو لمس کردم مختصات اون نقطه رو بهم بده.میدونم که شما این کارارو انجام دادین.پس لطفا راهنمایی کنین.:(:(:sa::sa::sa::sa:

morteza_rk
25-05-2013, 14:30
اما هیچکس نیست یه کمکی به من بکنه بگه واسه اینکه بخوام تاچ این برد رو راه اندازی کنم اصلا باید از کجا شروع کنم.توی مثلا انجمنی که جواب سوال ابتدایی آدمو نمیدن بیشتر ازاین توقع نداشته باشین

من نمی دونم منظور شما کدوم انجمنه. ولی این انجمن که سنگ تموم گذاشته. اولین انجمنی هست که مبحث آرم رو بطور جدی راه انداخت و تقریبا به سرانجام رسوند. فروشگاهشم که دیگه معروفه.

شما کلا 10 تا ارسال توی این انجمن داری. من نمی دونم چی خواستیو کی بهت نداده!

Z.F.K
26-05-2013, 10:29
من نمی دونم منظور شما کدوم انجمنه. ولی این انجمن که سنگ تموم گذاشته. اولین انجمنی هست که مبحث آرم رو بطور جدی راه انداخت و تقریبا به سرانجام رسوند. فروشگاهشم که دیگه معروفه.

شما کلا 10 تا ارسال توی این انجمن داری. من نمی دونم چی خواستیو کی بهت نداده!
هم توی این سایت هم توی سایتای دیگه.وقتی جوابی نمیگیری ,ارسالی هم نخواهی داشت.حالا چرا ناراحت میشین.اگه جواب سوال منو میدونین لطفا راهنماییم کنین.واسم خیلی مهمه راه اندازیش.:sa:

aminkm
20-05-2014, 23:28
پاک شد
--------------------------------
دوست عزیز طبق قوانین سایت تبلیغات ممنوعه..