PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : میکرو به درستی کار نمیکنه!

dostajn
04-09-2008, 18:36
با سلام
من بالاخره تونستم پروگرمر پارالل را بسازم میکرو توسط کامپیوتر شناسایی بشه ( با بیسکام) اما الان با یه مشکل جالب برخورد کردم مثلا هنگامی که می خواهم یه LEDرو روشن کنه فقط دستور اول یعنی یک شدن پایه اتفاق می افته و دیگه صفر نمیشه
مشکل از کجا می تونه میشه؟

SMRS
04-09-2008, 20:15
برنامه ات درسته؟
برنامه ات رو اینجا بزار ببینیم مشکل از برنامه ات نباشه.

dostajn
06-09-2008, 10:03
برنامه ات درسته؟
برنامه ات رو اینجا بزار ببینیم مشکل از برنامه ات نباشه.
با سلام
برنامه چیز خاصی نبود فقط می خواستم یکی از پایه ها 0و یک بشه (میکرو رو امتحان کنم) که این گیر رو داد البته ظاهرا مشکل از نرمافزار بود چون بعد از ریست کامپیوتر دوباره درست شد ولی دوباره برای امتحان تو یک لحظه همه پایه ها رو یک و دوباره صفر کردم(به صورت مدوام) وقتی ولتاژ ها چک کردم دیدم پورت سی و دی ولتاز خیلی کمی دارند در حد یک ولت و aوb در حد 4 ولت می خواستم این برای یک میکرو قابل قبول یا نه نرم افزار به کل مشکل داره که این جوری سر میکرو میاره
درضمن از بیکام 11.9.1 استفاده میکنم

alitaroosheh
07-09-2008, 01:20
دوست عزير ميتونم بپرسم زماني كه براي تاخير گذاشتيد رو بپرسم مطمپن هستيد سرعت خاموش و روشن شدن زياد نيست

$regfile="m32def.dat"
$crystal=1000000

config portc.0=output

do
toggle portc.0
waitms 500
loop

end

اين برنامه بايد پورت سي صفر هر يك ثانيه يك بار خاموش و يكبار روشن بشه

راستي اگه از $sim استفاده ميكنيد براي پروگرام كردن اون رو ورداريد و دوباره كامپايل كنيد :wink:

dostajn
07-09-2008, 10:47
دوست عزير ميتونم بپرسم زماني كه براي تاخير گذاشتيد رو بپرسم مطمپن هستيد سرعت خاموش و روشن شدن زياد نيست

$regfile="m32def.fat"
$crystal=1000000

config portc.0=output

do
toggle portc.0
waitms 500
loop

end

اين برنامه بايد پورت سي صفر هر يك ثانيه يك بار خاموش و يكبار روشن بشه

راستي اگه از $sim استفاده ميكنيد براي پروگرام كردن اون رو ورداريد و دوباره كامپايل كنيد :wink:
با سلام
من از 250میلی و 1 ثانیه استفاده کردم فکرم حداقل باید لرزشی ایجاد بکنه مگه نه!
بعدشم شما نوشتی 500 میلی ثانیه چرا یک ثانیه خاموش روشن بمونه

alitaroosheh
07-09-2008, 12:18
نيم ثانيه روشن نيم ثانيه خاموش

الان اين برنامه رو امتحان كرديد؟

1nafar
07-09-2008, 16:05
سلام
دلیل اختلاف زمان اصلی با زمان ذکر شده عدم برابر بودن کریستال نوشته شده در برنامه با کریستال استفاده شده است
یعنی وقتی شما یک تا خیر 1 ثانیه رو توی برنامه مینویسی و اون تاخیر در عمل چندین ثانیه طول میکشه دلیلش این هست که کرستالی رو که توی برنامه معرفی کردی با کریستالی که به دو پایه xtal 1 , xtal 2 متصل کردی یکی نیست (با تنظیم فیز بیت کریستال میتونی این مشکل رو حل کنی
اینم یه برنامه دیگه که led وصل شده به پورت c.0 رو با تاخیر 1 پانیه روشن و خاموش میکنه

$regfile="m32def.dat"
$crystal=1000000

Config Portc.0 = Output
Do
Set Portc.0
Wait 1
Reset Portc.0
Wait 1
Loop
End

dostajn
08-09-2008, 10:08
سلام
دلیل اختلاف زمان اصلی با زمان ذکر شده عدم برابر بودن کریستال نوشته شده در برنامه با کریستال استفاده شده است
یعنی وقتی شما یک تا خیر 1 ثانیه رو توی برنامه مینویسی و اون تاخیر در عمل چندین ثانیه طول میکشه دلیلش این هست که کرستالی رو که توی برنامه معرفی کردی با کریستالی که به دو پایه xtal 1 , xtal 2 متصل کردی یکی نیست (با تنظیم فیز بیت کریستال میتونی این مشکل رو حل کنی
اینم یه برنامه دیگه که led وصل شده به پورت c.0 رو با تاخیر 1 پانیه روشن و خاموش میکنه

با سلام
ممنون از جواب
دلیلش این هست که کرستالی رو که توی برنامه معرفی کردی با کریستالی که به دو پایه xtal 1 , xtal 2 متصل کردی یکی نیست
ولی وقتی کریستالی به پایه های مورد نظر وصل نشده باشه و فیوز بیت ها هم از طریق نرم افزار عوض نشده باشد (همان پیشفرض) چه طوری می خواهد اختلاف ایجاد بشه!

dostajn
08-09-2008, 10:36
نيم ثانيه روشن نيم ثانيه خاموش

الان اين برنامه رو امتحان كرديد؟
با سلام
ممنون اما گفتم که مشکل حل شد اگه بتونیم در زمینه مشکل دوم:
تو یک لحظه همه پایه ها رو یک و دوباره صفر کردم(به صورت مدوام) وقتی ولتاژ ها چک کردم دیدم پورت سی و دی ولتاز خیلی کمی دارند در حد یک ولت و aوb در حد 4 ولت می خواستم این برای یک میکرو قابل قبول یا نه نرم افزار به کل مشکل داره که این جوری سر میکرو میاره

راهنمایی کنید ممنون می شوم

alitaroosheh
08-09-2008, 22:09
اگه با ميكرو مگا 32 كار ميكنيد پورت سي 2 و 5 پايه هاي jtag هستن كه بايد فيوز بيتش غير فعال بشه تا كار كنه اما براي يك منطقي 1 ولت غلطه

مطمانيد كه پورت رو خروجي تعريف كرديد از پروتيوس استفاده كرديد

برنامه خودتون رو بذاريد تا بيشتر متوجه مشكل بشيم :wink:

1nafar
03-10-2008, 20:31
سلام
ممکنه میکرو شما درست تغذیه نشده باشه یا برنامتون درست کرک نشد.
تغذیه میکرو باید 5 ولت باشه ، که از پورت usb بگیرید بهتره ، کامپایلری که روی سایت هست درست جواب میده و شما میتونید اون رو دانلود کنید