PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : FT232bl

shinobi_63
01-09-2008, 21:04
سلام
من از ارتباط يو اس بي با atmega8 منصرف شدم :?or:( حالا ميخام با FT232bl
وatmega8 يك دماسنج يو اس بي بسازم
اگر تابعي براي ارتباط اين دو داريد لطفا بزاريد.

kavir
02-09-2008, 00:02
سلام
من از ارتباط يو اس بي با atmega8 منصرف شدم :?or:( حالا ميخام با FT232bl
وatmega8 يك دماسنج يو اس بي بسازم
اگر تابعي براي ارتباط اين دو داريد لطفا بزاريد.
سلام
دوست عزیز فکر نکنید ارتباط با این آی سی راحت تر از Atmega8 هست فقط SMD بودن این آی سی خودش کلی درد سره
لطفا مشکلتون رو در مورد بالا بگید تا کمک کنم
برای ارتباط با ft232 هم خیلی راحته ارتباط به صورت سریاله
نمونه مثال کامل
You can see links before reply

shinobi_63
02-09-2008, 12:01
سلام
همون طور كه قبلا گفتم من فايل hex دماسنج usb رو با نرم افزار ponyprog وارد حافظه فلش ميكرو كردم و مدار دماسنج روي بردبورد بستم واز ديودهاي زنر 3.2 ولت استفاده كردم و فايل dll نرم افزار داسنج رو درون پوشه
system32 كپي كردم اما هنوز بعد از نسب دماسنج سيستم اون نميشناسه و كار نميكنه.
اگر راه ديگهاي براي پروگرم كردن ميكرو هست به من بگين.
لطفا منو راهنمايي كنين
خيلي اين دماسنج نياز دارم.

saeed_niknami
06-09-2008, 12:45
دوست عزیز

سخن افزار شما رو ویندوز می شناسه یا نه وقتی وصل می کنی ویندوز اتصال دستگاه جدید رو می ده یا نه

kavir
06-09-2008, 23:58
سلام
دوست عزیز نصبش دقیقا مثل پروگرامر usb هست که گفته شده
اینجا (You can see links before reply)
در ضمن منظورم از نصب نصب درایور هست بعد از اجرای ستاپ باید درایور ها رو نصب کنید
توی همین تاپیکی که گذاشتم راهنمای فارسی هست که برای پروگرامر هست ولی برای دماسنج هم دقیقا همینطوره

alitaroosheh
07-09-2008, 00:31
دوست عزير اين ايسي يه مبدل پروتكل usb به uart هستش و در رابطه با سخت افزار شما كاري نميكنيد فقط داده رو از طريق uart دريافت و ارسال ميكنيد توي كامپيوتر هم يه پورت كام جديد به صورت مجازي باز ميشه البته اگه از حالت vcp استفاده كنيد
اينجا رو نگاه كنيد:
راهنماي نصب:
مدلهاي ديگه هم هست براي پرينتر و ...

در كل شما اگه بتونيد در ويندوز با پورت سريال كار كنيد و در ميكروكنترلر هم با پورت سريال اون كار كنيد فقط پورت usb شما ميشه پورت كام همين و بس

ولي در كل پروتكل libusb خيلي جالب تره چون ريختو پاش قطعات نداره فقط usb1
libusb هم در وضعيت cdc كاملا همينطوري پورت كام مجازي باز ميكنه فقط يادتون نره وقتي از يه دستگاهي كه از libusb استفاده ميكنه مثله پروگرامر ديگه نميشه يه دستگاه با همين شرايط استفاده كنيد كه مثلا دماسنج باشه هميشه يكي از اونا كار نميكنه شايد يكي از دلايلي كه شما نتونستيد همين باشه

ايسي pl2303 هم خيلي قويه و كم دردسرتر از ftdi

1nafar
03-10-2008, 20:35
سلام
اگه شما روی my computer راست کلیک کنید و گزینه manage رو انتخاب کنید و در پنجره باز شده گزینه device manager رو بزنید باید یک سخت افزار ناشناخته در اونجا موجود باشه ، اگه تا این مرحله درست بود ، سخت افزار شما مشکلی ندار ه در غیر این صورت باید مدار رو چک کنید و عیب اون رو رفع کنید.

gh_ghanavati
22-09-2009, 19:23

gh_ghanavati
22-09-2009, 19:41
دوست عزيز شما مي توانيد براي استفاده از پورت سريال به صورت مجازي از اين نرم افزار نيز استفاده نماييد.
من از اين نرم افزار براي مونيتو ركردن سيگنال ها و داده هايي كه از طريق يك پروتكل ارتباطي خاص بين يك نرم افزار كه بر روي رايانه نصب شده بود و از طريق پورت سريال واقعي به ترانسميتر وصل مي شد استفاده كردم.بدين صورت كه با استفاده از اين نرم افزار يك جفت پورت مجازيCOM5 و COM6 درست كردم اين نرم افزار به صورت مجازي پورت هاي ايجاد شده را به صورت نول مودم به هم وصل مي كند.

Virtual Serial Port creates two pure virtual serial ports in your system which are virtually connected to each other. For other Windows applications, virtual ports will be seen exactly as two real serial ports connected via null-modem cable. You can select any port numbers for virtual pair. For example, you can create virtual pair COM5-COM6. In this case all data sent by other applications to COM5 will arrive at COM6, and all data sent to COM6 will arrive at COM5. This can be seen if you run two HyperTerminals (or any other Windows terminal programs) and connect one of them to COM5 and other one to COM6. Then, all you type in first terminal will appear at second one. Of course, you can transfer files, other data or do whatever you want as it was real serial ports. With Virtual Serial Port you can connect one application to another using virtual serial ports pair.