PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ميكروكنترلر

sadaf
14-05-2011, 16:01
با سلام
براي ارتباط دوطرفه ي كامپيوتر و صفحه كليد و lcd كه اين ارتباط از طريق ميكرو انجام ميشودو اتصال كامپيوتر به ميكرو از طريق usb است. و ميكرويي كه استفاده كنم ، avr است. به نظر شما برنامه نويسي ميكرو و كامپيوتر را با چه نرم افزاري ميتوانم انجام دهم كه ساده تر باشد؟؟

processor
14-05-2011, 18:37
سلام
خب بیسیک راحت تره
بستگی داره چه زبانی رو حرفه ای هستید
زیاد تفاوتی نداره

shayanmelody
14-05-2011, 23:39
برای ارتباط با پورت USB با ید از آی سی های مبدل USB 2 COM استفاده کنید که معروف ترین آنها FT232 میباشد.

برای برنامه نویسی قسمت میکرو کامپایلرBascom بهترین گزینه است.
برای برنامه نویسی تحت ویندوز هم Visual Basic را پیشنهاد میکنم.البته با #C نیز میتوانید انجام دهید که این باز بستگی به خود شما دارد.
اگر نیاز به اطلاعات جزئی تری (مثل نحوه برنامه نویسی یا سخت افزار و...) دارید،لطفا بگویید تا تخصصی تر بحث را پیگیری کنیم.(البته باید بدانم که شما تا چقدر در زمینه میکرو فعالیت داشته اید)

mrms
30-08-2011, 01:21
سلام
من میخوام با یه تراشه FT232rl با پورت USB کار کنم ,درواقع میخوام عکس از کامپیوتر دریافت بشه ور وی یه ال سیدی رنگی نمایش داده بشه,برنامه ای که واسه میکرو نوشتم با کدویژنه...
واسه برنامه کار با پورت راهنمایی میخوام...
ممنون

eemajid
03-01-2012, 23:12
برای ارتباط با پورت USB با ید از آی سی های مبدل USB 2 COM استفاده کنید که معروف ترین آنها FT232 میباشد.

برای برنامه نویسی قسمت میکرو کامپایلرBascom بهترین گزینه است.
برای برنامه نویسی تحت ویندوز هم Visual Basic را پیشنهاد میکنم.البته با #C نیز میتوانید انجام دهید که این باز بستگی به خود شما دارد.
اگر نیاز به اطلاعات جزئی تری (مثل نحوه برنامه نویسی یا سخت افزار و...) دارید،لطفا بگویید تا تخصصی تر بحث را پیگیری کنیم.(البته باید بدانم که شما تا چقدر در زمینه میکرو فعالیت داشته اید)

با سلام
عزیز بایدی وجود نداره که از مبدل usb to com استفاده کنه از windrive واسه درایور نویسی استفاده کن و برنامشو با c++ بنویس

morteza_rk
03-01-2012, 23:55
عزیز بایدی وجود نداره که از مبدل usb to com استفاده کنه از windrive واسه درایور نویسی استفاده کن و برنامشو با c++ بنویس

سلام مجید جان

درسته که برنامه ی windrive می تونه برای وسایل usb فایل های inf و سایر درایورهای مورد نیاز رو بسازه ، اما این در صورتیه که سخت افزار هم بعنوان یک دستگاه usb شناخته بشه. که این خودش یه ترکیب سخت افزاری خاص با میکروکنترلر رو می طلبه. از طرفی برنامه ی میکروکنترلر هم باید به گونه ای باشه که بتونه با پورت usb تبادل اطلاعات کنه.

نتیجه اینکه windriver فقط می تونه فایل های درایور مورد نیاز رو بسازه و دستگاه رو به کامپیوتر معرفی کنه ولی اصل ماجرا که برنامه نویسی usb هست سرجاش می مونه.

بنابراین پیشنهاد شایان جان خیلی خیلی بهتر و راحت تره.

shayanmelody
03-01-2012, 23:59
سلام.
حرف شما درست ، باید مطلق وجود نداره ! میتونه از همون پروتوکل usb استفاده کنه . اما شما به کسی که میاد همچین سوالی میپرسه میگه برو با خوده usb کار کن ؟!!!!!!!!!!!!!!!

shayanmelody
04-01-2012, 00:06
یه چیز جالب !
اتفاقا امروز یه نفر تو دانشگاه اومد ازم سوال پرسید که برای کنترل سون سگمنت با usb چیکار کنم.
طرف رشتش کامپیوتر بود.بهش گفتم که میتونی از مبدل استفاده کنی و به راحتی کلی از کارات رو جلو بندازی.
بنده خدا تا الآن با میکرو کار نکرده بود و داشت تحیقات میکرد.منم سریع لپ تاپ رو باز کردم و بهش محیط کدویژن رو نشون دادم و یه برنامه جلوش نوشتم + توضیحات اولیه !
طرف از تعجب دهنش وا مونده بود ! میگفت من از هرکسی که سوال میکردم بهم میگفتند که برو فلان چیز رو بخون ، یکی دیگه میگفت اول باید بری اونو بخونی ، از یه نفر سورس برنامه پورت سریال خواستم بهم نداد اما تو ...
تعریف از خود نباشه ، چون من خودم این اخلاق رو از بچه های اینجا یاد گرفتم ، چرا بعضی از مردم اینطوری هستند ؟!

esisafa
04-01-2012, 00:17
ببینید ما چند نفر که اینجا راحت به سوال همه جواب میدیم یکم خوشی زده زیر دلمون. به خاطر همین اینجوری شده اخلاقمون.(قافیه درست شد)
من بعد از اینکه پروژم رو تو سایت گذاشتم و به استادم گفتم، استادم قاطی کرد و ناراحت شد!!!!!!!!!
در مورد خودم فکر میکنم که ساده باشم.(شاید هنوز سرم کلاه بزرگ نرفته)
ولی بازم دوست دارم به بقیه یاد بدم. تعریف از خود نباشه. ولی حیف اون همه پول که نگرفتیم، یک بار فکر کن!!!
از اونجا که تا حدودی به اینترنت مع تاد شدم الان سرگرمیم شده iranmicro