PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ساخت تابلو روان حرفه ای

صفحه ها : 1 2 [3]

milani1391
03-09-2012, 23:18
سلام
کسی در مورد ساخت قاب تابلو روان با این ماژول ها اطلاعاتی داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

milani1391
03-09-2012, 23:53
خواهشا در مورد مونتاژشون هم توضیح دهید.........

Doloop
04-09-2012, 01:01
سلام
کسی در مورد ساخت قاب تابلو روان با این ماژول ها اطلاعاتی داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام مهندس درباره چیش میخای بدونی ؟
اندازه ...؟
جنس...؟

اندازش که با توجه به طول تابلو هست و جنسش هم بیشتر جاها فلزی میزنن با یه دست رنگ کوره ای روش
پشت تابلو یه ورق آهنی و لبه تابلو و ستون های وسط تابلو با آهن ضخیم زده میشه

Doloop
04-09-2012, 01:16
خواهشا در مورد مونتاژشون هم توضیح دهید.........

نمیدونم چی بگم...
ماژول هارو که سرهم کردی میزاری توی قاب و بعد ماژول هارو پیچ میکنی به قاب:mrgreen:

milani1391
06-09-2012, 00:28
نمیدونم چی بگم...
ماژول هارو که سرهم کردی میزاری توی قاب و بعد ماژول هارو پیچ میکنی به قاب:mrgreen:
سلام
من 8 تا مازول دارم که تابلوی 32 در 128 می خواهم بسازم
متاسفانه نمیدونم چه جوری اول ماژول ها را به هم پیچ کنم ........ خواهشا توضیح دهید مصلا از چی استفاده می کنید تا مازول ها سر جای خود بمانند؟؟؟
بعد اینکه مازول را مونتاژ کردیم ............. قابش را چه جوری میشه ساخت؟؟؟
الان دیگه سراغ الومینیوم کسی نمیره به دلیل قیمت بالا.و..............
خواهشا توضیح دهید

milani1391
06-09-2012, 00:31
قابش را با چی بسازم به صرفه تره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Doloop
06-09-2012, 03:07
متاسفانه نمیدونم چه جوری اول ماژول ها را به هم پیچ کنم .

ببین مهندس برای پیچ کردن ماژول ها از قاب های پلاستیکی به اسم اَبرویی استفاده میکنن
که بسته به نوع طراحی ماژول باید طراحی بشه (با نرم افزار هایی مثل اتوکد یا سالید ورک و یا کتیا)که برای این قسمتش باید کار با این نرم افزار هارو تا حدودی بدونی یا میتونی از دوستانت که رشته ساخت و تولید و از این قبیل دارن کمک بگیری
ساخت اَبرویی فقط وقتی صرفه اقتصادی داره که بخای تابلو تولید کنی و بفروشی نه برای یادگیری ....
برای منظوری غیر از کسب و کار میتونی از یک صفحه چوبی مثل فیبر هم استفاده کنی و یا چوب های دیگه (ماژول هارو به چوب پیچ کنی) که دردسر های خودشو داره

قابش را چه جوری میشه ساخت؟؟؟
الان دیگه سراغ الومینیوم کسی نمیره به دلیل قیمت بالا.و..............

آلومینیوم ... ؟؟؟!!!
اگه منظورت همون ابرویی هست که گفتم جنسش پلاستیکه و باید بدی جایی که دستگاه تزریق پلاستیک داره بسازه البته تعداد بالا

ولی اگه همون قاب فلزی هست که لبه های قاب رو آهنی میزدن و یک صفحه گالوانیزه هم برای پشت قاب تابلو استفاده میکردن که اینم بگم وقتی بورد های مونتاژ شده رو داخل قاب پلاستیکی اَبرویی میزاشتن و بورد به اون پیچ میشد بعد قاب های اَبرویی به صورت کشویی با هم چفت میشدن بعد این ابرویی ها خودشون به قاب فلزی پیچ میشدن :0013:
همین ...:wink:

mohamad_musav
06-09-2012, 16:14
سلام کسی هست که تابلو رو به زبان c بنویسه؟ من هرچی میگردم همه بسکامه.

mohamad_musav
06-09-2012, 19:11
سلام من میخوام برنامه تابلو روان رو یاد بگیرم اما همه جا بسکام هست. من c بلدم.
فعلا میخوام کد ها رو روی تابلو فراخوانی کنم. که یه متن ثابتی بشه. تا بعدش به حرکت در بیارم.
تو برنامه من میخوام پورتE0,E1,E2 به ترتیب فعال بشند و ببینید این برنامه اشکالش کجاست؟ من خواستم از روی یه برنامه بسکام بنویسم اما اشکال داره.

for ( i=0 ; i<3 ; i++ )
{ N=2^i;
PORTE = N;
for( j=0 ; j<8 ; j++ )
{ PORTD = j;
S = i*8;
G = j+S;
PORTB = f[79];

}
}

تو این برنامه اگه N میشد0 پورت E0 هم فعال میشد. اما نمیشه.

KHM
06-09-2012, 19:20
رفیق اولآ که باید delay بذاری...بدون تاخیر که نمیشه...
اگه N برابر 0 بشه؟؟N که هیچوقت 0 نمیشه...
S , G واسه چی هستن؟اونجا که نوشتی

PORTB = f[79];
واسه چیه؟؟
وقتی led میذاری بین پایه ها، مقاومت هم بذار..اگه نذاری واسه میکرو مشکل پیش میاد..

mohamad_musav
06-09-2012, 22:54
رفیق اولآ که باید delay بذاری...بدون تاخیر که نمیشه...
اگه N برابر 0 بشه؟؟N که هیچوقت 0 نمیشه...
S , G واسه چی هستن؟اونجا که نوشتی

واسه چیه؟؟
وقتی led میذاری بین پایه ها، مقاومت هم بذار..اگه نذاری واسه میکرو مشکل پیش میاد..

من که گفتم از روی یه برنامه بسکام نوشتم. این توضیحاتم داده بود:

s= I * 8 برای تعویض دیکدر از این فرمول استفاده می کنیم.

G = j + S برای پیوسته نشان دادن تصویر از این فرمول و فرمول بالایی استفاده می شود.

منم خواستم تست کنم ببینم تو c هم این فرمولش جواب میده؟
این هم لینک سایتی که به بسکام توضیح داده.
آموزش ساخت تابلو روان 3 و 7 رنگ (You can see links before reply)

milani1391
08-09-2012, 23:22
ببین مهندس برای پیچ کردن ماژول ها از قاب های پلاستیکی به اسم اَبرویی استفاده میکنن
که بسته به نوع طراحی ماژول باید طراحی بشه (با نرم افزار هایی مثل اتوکد یا سالید ورک و یا کتیا)که برای این قسمتش باید کار با این نرم افزار هارو تا حدودی بدونی یا میتونی از دوستانت که رشته ساخت و تولید و از این قبیل دارن کمک بگیری
ساخت اَبرویی فقط وقتی صرفه اقتصادی داره که بخای تابلو تولید کنی و بفروشی نه برای یادگیری ....
برای منظوری غیر از کسب و کار میتونی از یک صفحه چوبی مثل فیبر هم استفاده کنی و یا چوب های دیگه (ماژول هارو به چوب پیچ کنی) که دردسر های خودشو داره

آلومینیوم ... ؟؟؟!!!
اگه منظورت همون ابرویی هست که گفتم جنسش پلاستیکه و باید بدی جایی که دستگاه تزریق پلاستیک داره بسازه البته تعداد بالا

ولی اگه همون قاب فلزی هست که لبه های قاب رو آهنی میزدن و یک صفحه گالوانیزه هم برای پشت قاب تابلو استفاده میکردن که اینم بگم وقتی بورد های مونتاژ شده رو داخل قاب پلاستیکی اَبرویی میزاشتن و بورد به اون پیچ میشد بعد قاب های اَبرویی به صورت کشویی با هم چفت میشدن بعد این ابرویی ها خودشون به قاب فلزی پیچ میشدن :0013:
همین ...:wink:

منظورتون از ابرویی مگه همون کاور روی ال ای دی ها نیست؟؟؟
من مازول p10 استفاده می کنم و همشون ابرویی دارند..........
ایرادی که هست اینه که نمی دونم چه جوری 8 مازول را به هم پیچ کنم
خواهشا با عکسی چیزی منو راهنمایی کنید.............

Doloop
09-09-2012, 15:50
منظورتون از ابرویی مگه همون کاور روی ال ای دی ها نیست؟؟؟

بله همونه...

من مازول p10 استفاده می کنم و همشون ابرویی دارند..........
ایرادی که هست اینه که نمی دونم چه جوری 8 مازول را به هم پیچ کنم

جواب اینو قبلا دادم ...

قاب های اَبرویی به صورت کشویی با هم چفت میشدن
این مورد توی طراحی اَبرویی باید لحاظ بشه که بصورت کشویی به هم متصل بشن

خواهشا با عکسی چیزی منو راهنمایی کنید.............

عکس ندارم ... دیگه اونجا کار نمیکنم

ولی یه مثال خوب دارم...:0013:
اتصال ماژول ها به هم شبیه به اتصال دوتا برد بورد به هم بود که به طورت کشوئی با هم چفت میشدن
گرفتی... :wink:
لبه ماژول هارو نگاه کن باید یه چیزی برای اتصال داشته باشه اونجا ماژول هارو خودشون طراحی کرده بودن و اَبرویی رو هم داده بودن یه طراح براشون طراحی کرده بود و دادن تعداد بالا تولید کردن
در مورد ماژول P10 هم نمیدونم ...
یه عکس بزار ببینیم چطوریه... :wink:

sky_man847
10-09-2012, 18:54
با سلام به این سایت نگاه کنید فک کنم مشکلتون با ماژولا حل بشه
اموزش در 3صفحه

آموزش ساخت تابلو روان (You can see links before reply)

milani1391
26-09-2012, 22:28
سلام
من از ماِول hd-a3 استفاده کردم .............. سنسور دمای انها ال ام 35 هست دیگه درسته////؟؟؟
من سنسور را میزنم رو برد داغ میکنه..... دلیلش چیه؟؟؟؟ در ضمن دما را صفر نشون میده..........
سنسور به قسمت p5 وصل می کنم...........

milani1391
27-09-2012, 09:46
سلام
البته محل نصب سنسور روی همه برد ها روی سایت گذاشته..............سری hd-s3 با برد hd-a3 فرقشون در پورت usb هست , و بس...
عکس محل نصب سنسور برای همه بردها را گذاشته به غیر مدل hd-a3
اینهم برای مدل اس3:
You can see links before reply

منهم دقیقا مثل این لحیم کردم ولی سنسور داغ می کنه و عدد صفر نشون میده..............

milani1391
27-09-2012, 09:51
یه عکس بزار ببینیم چطوریه... :wink:

اینهم شاسی درست شده من................

sky_man847
27-09-2012, 09:52
سلام
من از ماِول hd-a3 استفاده کردم .............. سنسور دمای انها ال ام 35 هست دیگه درسته////؟؟؟
من سنسور را میزنم رو برد داغ میکنه..... دلیلش چیه؟؟؟؟ در ضمن دما را صفر نشون میده..........
سنسور به قسمت p5 وصل می کنم...........
خوب نگاه کن ببین سنسور رو درست وصل کردی اگه پایه هاشو برعکس بزنی داغ میکنه

milani1391
27-09-2012, 10:00
نه....................
از روی دیتا شیت سنسور پایه های گراند و تغذیه و خروجی را مشخص کردم.................. و با ولت متر روی محل قرار گیری سنسور تست کردم..............
اتفاقا سنسور را بر عکس هم عمدا زدم و لی تو این حالت داغ نمی کرد...............
در کل چه بر عکس بزنم چه درست... عدد صفر را نشون میده...

Doloop
27-09-2012, 19:52
این فقط تجربه منه :
یه بار یه دیتا شیت گرفتم برای یه سنسوری بود
وقتی طبق دیتا شیت توی مدار قرار میدادم داغ میکرد ولی وقتی دقیقا عکس دیتا شیت میزدم سنسور درست کار میکرد و مقدار هم نشون میداد...
نام قید شده داخل دیتا شیت با نام هک شده روی سنسور مو نمیزد ولی اینطوری بود...
این قضیه برای مدتها پیشه و یادم نیست دلیلش چی بود ولی الان یادم افتاد که ممکنه دیتا شیت برای همون سنسور ولی از یه شرکت دیگه بوده باشه:wink:

milani1391
27-09-2012, 21:19
من گفته شما را قبول دارم... من تو یه شرکت تولید دربهای های اتوماتیک کار می کنم یه روز اومدم حدود 100 تا از برد های پاور را تست کنم که دیدم اکثرا درست کار نمی کنند یا به محض اتصال به برق فوری ترانزیستورها می سوزند بعد از کلی تحقیق فهمیدیم که مثبت منفی روی خازنها برعکس زده شده بود.......... و مونتاز هیچ ایرادی نداشت.........
ایا سنسور مورد استفاده در اینها ال ام 35 هست؟؟؟؟
من سنسور را هم برعکس لحیم کردم ولی درست نشون نمیده ولی این دفعه داغ نمی کنه.......
ایا ممکنه که به مدار بعد اتصال سنسور یه جامپر به جایی بزنیم یا یک مقاومت را کم و زیاد کنیم؟؟؟؟
چون در سایت در مورد برد hd-m اینطوری نوشته ...
لینک زیر را ببینید
متاسفانه اشاره ای به برد hd-a3 نکرده.........

Doloop
27-09-2012, 23:44
سلام مهندس اینجا نوشته بود برای درست کار کردن سنسور باید یه مقاومت 10 کیلو سایز 603 روی بورد لحیم بشه در غیر این صورت دمای 0 درجه رو نشون میده
شما ببین اطراف سنسور جای یه مقاومت خالیه یا نه....
بگرد ببین مقاومت 10 کیلو به یکی از پین های سنسور وصله یا نه
اگه نباشه خودت باید لحیم کنی...:wink:

بابت عکس از تابلوت هم انتظار داشتم هنگام نمایش متن باشه ولی با اوضاع هزینه برق اینم قبوله :0013:

milani1391
28-09-2012, 00:49
سلام مهندس اینجا نوشته بود برای درست کار کردن سنسور باید یه مقاومت 10 کیلو سایز 603 روی بورد لحیم بشه در غیر این صورت دمای 0 درجه رو نشون میده
شما ببین اطراف سنسور جای یه مقاومت خالیه یا نه....
بگرد ببین مقاومت 10 کیلو به یکی از پین های سنسور وصله یا نه
اگه نباشه خودت باید لحیم کنی...:wink:

بابت عکس از تابلوت هم انتظار داشتم هنگام نمایش متن باشه ولی با اوضاع هزینه برق اینم قبوله :0013:
سلام
تو برد جای خالی نیست.. ولی باز هم باید دنبالش بگردم...........
در مورد عکس از تابلو حتما چند تا با کیفیتش را میگیرم و می گذارم.............

milani1391
28-09-2012, 16:07
من هر کاری می کنم نمیشه که نمیشه......... با سه تا سنسور هم تست کردم...
من میزان ولتاژ کانکتور سنسور را اندازه گرفتم........ که اولی تغذیه هست و 5 ولت و سومی گراند مدار هست و وسطی هم باید نمونه گیر دما یا همون پایه ای که به adc میکرو وصل میشه که من میزان ولتاژ خروجی ان روی برد را اندزه گرفتم که اول 2.72 نشون میده بعد 3.6 نشون میده و هی ادامه داره.........
خلاصه گیج شدم .............

milani1391
28-09-2012, 22:00
عکسی از برد hd-a3 و محل نصب کانکتور سنسور

Doloop
29-09-2012, 02:29
شاید مشکل نرم افزاری باشه ...!!!
برنامه مطمئنید درسته؟؟؟

milani1391
30-09-2012, 22:04
سلام
با تشکر از راهنمایی های دوستان
بالاخره مشکل حل شد.......
بعد از کلی کلنجار فهمیدم که سنسور مورد استفاده لزوما نباید انالوگ باشه و فکر میکردم حتما یکی از سنسورهای شرکت دالاس می باشد که حدسم درست بود........ به شرکت تولید کننده ماژول میل زدم و ازش پرسیدم که او کامل راهنمایی کرد و سنسور مورد استفادهds18b20 می باشد.......... و اما متاسفانه در این بین از چند نفر فروشنده وتولید کننده تابلو روان در تبریز پرسیدم همه اطلاعات غلط دادند و گفتند ال ام 35 هست . نمی دونم چرا ان قدر بخیل اند ............ فقط متاسفم.......
در هر صورت از تمامی عزیزانی که منو راهنمایی کردند ممنونم

mahdi s
01-10-2012, 18:12
سلا مرسی از این کارت...میتونی به منم کمک کنی به میلم اگ مطلبی داری بفرستی.من تازه شروع کردم ولی در زمینه برنامه نویسیavrآمادگی دارم بیشترم دنباله مطلب تو قسمت جاروب کردن دارم البته ن زیاده زیاده زیاد.مرسی علی جون..mahdi.s1373@yahoo.com

marp1366
09-10-2012, 12:09
سلام
من تازه امدم تو سایت
یه اطلاعاتی در زمینه تابلو روان دارم
هم نرم افزار و هم سخت افزار
دوست دارم دراختیار دوستان بذارم و همچنین دوستم دارم خیلی چیزا تو این زمینه یاد بگیرم
ممنون میشم که دوستان با هم همکاری کنن تا انشااله بتوانیم به نتایج خیلی خوبی برسیم
با تشکر و یا علی

mehran2020
10-10-2012, 21:26
دوستان سلام
حقيقتش من كار اصليم نئون سازيه و چند وقتيه زدم توو كار تابلو ثابت...حالا يه كار led روان بهم خورده قيمت هم بهش پايين دادم و نميتونم بدم همكار درستش كنه....ميخوام همه چيشو خودم بخرم از ماژول گرفته تا سوئيچينگ و قاب دورش و ...و جمعش كنم.. led هاش هم تراكمش 10000 در متر مربع هست....
اگه لطف كنيد و بگيد از كجا شروع كنم ممنون ميشم...
يك دنيا ممنون

mehran2020
11-10-2012, 01:12
دوستان عنايت بفرماييد
ممنون

Doloop
11-10-2012, 03:27
خوب شما قیمت چند دادی؟؟؟
بزار بگم بدونید اگه بخاهید از ماژول آماده استفاده کنید و قابو غیره بگیرید شاید خیلی کمتر بصرفه تا اینکه خودتون بسازید...!!!

من آمار تهران رو دارم ...شما ساکن کجائید ؟؟؟!!!
ماژولهای چینی تک رنگ قرمز رو میتونی از پاساژ امجد بگیری قیمتش هم الان حدود 40000 تومنه البته امیدوارم (یکم بالا پائین داره)
پاور مورد نیاز برندشو نمیدونم ولی جنس خوب قیمتش حدود 90000 تومنه که برای هر متر مربع فکر کنم باید یکی بزاری
قاب رو هم کابینت ساز های فلزی میسازن (با گالوانیزه) قیمت ندارم...
کابل و اینا هم باید تهیه کنی (برای ارتباط ماژول ها با هم... هم از لحاظ تغذیه هم دیتا)
ولی اینطوری نمیصرفه برات مگر اینکه از اون شرکت هایی که خودشون تولید میکنن گرون تر بدی
باز شما آمار قیمتی که دادید رو بگید میتونم کمکتون کنم (تو این زمینه آشنا زیاد دارم)

mehran2020
11-10-2012, 12:19
خوب شما قیمت چند دادی؟؟؟
بزار بگم بدونید اگه بخاهید از ماژول آماده استفاده کنید و قابو غیره بگیرید شاید خیلی کمتر بصرفه تا اینکه خودتون بسازید...!!!

من آمار تهران رو دارم ...شما ساکن کجائید ؟؟؟!!!
ماژولهای چینی تک رنگ قرمز رو میتونی از پاساژ امجد بگیری قیمتش هم الان حدود 40000 تومنه البته امیدوارم (یکم بالا پائین داره)
پاور مورد نیاز برندشو نمیدونم ولی جنس خوب قیمتش حدود 90000 تومنه که برای هر متر مربع فکر کنم باید یکی بزاری
قاب رو هم کابینت ساز های فلزی میسازن (با گالوانیزه) قیمت ندارم...
کابل و اینا هم باید تهیه کنی (برای ارتباط ماژول ها با هم... هم از لحاظ تغذیه هم دیتا)
ولی اینطوری نمیصرفه برات مگر اینکه از اون شرکت هایی که خودشون تولید میکنن گرون تر بدی
باز شما آمار قیمتی که دادید رو بگید میتونم کمکتون کنم (تو این زمینه آشنا زیاد دارم)
ممنون كه جواب دادي
قيمت 1.500 دادم متري ولي همكار واسم 1400 ميسازه...ماژول هم همون 40 تومن قيمت كردم از امجد.قابش هم خودم ميسازم چيزي نيست.....
مگر اينكه كسي رو پيدا كنم پايين تر واسم بسازه
ممنون

raoofmtj
11-10-2012, 13:12
سلام دوستان یه مدت هست که دارم از این تابلو روان های مازولی میسازم میخواستم اگر بشه تابلو های فول کالر رو هم وارد کار کنم تا اونجا که میدونم مازول آمادشو هست میخواستم بدونم با چه برنامه متن رو تو این مازولا میریزن؟

Doloop
11-10-2012, 13:31
led هاش هم تراكمش 10000 در متر مربع هستمهندس در مورد این حرفت باید بگم شک دارم با این تراکم تولید کننده داخلی وجود داشته باشه مگر اینکه بورد دورو بزنه که نمیصرفه
این تراکم رو ماژول های چینی دارن که بورد همشون دورو هستن
فاصله led های تولید کننده های داخلی حداقل 1.5 یا 2 هست
در مورد نور هم بگم که این ماژول ها نورش کمتر از تابلو های دیگه هست
قیمت تک رنگ هم درسته بیشتر جاها همین قیمته حالا 50 تومن بالا پائین ...! اگه موردی نداره قیمت هشت رنگش رو هم داری بهم بگی...؟؟؟

من الان حساب کردم با این قیمت 40000 تومن ماژول های چینی اصلا نمیصرفه
شاید آخرش همون 1400 برای خودت تموم بشه فقط میمونه دردسرش برات
من نظرم اینه که اگه بتونی اون همکار رو راضی کنی 1350 حساب کنه بهتره :0013:

Doloop
11-10-2012, 13:38
میخواستم بدونم با چه برنامه متن رو تو این مازولا میریزن؟

مهندس فول کالر میخای فقط متن نمایش بدی...!!!
من چندتا تابلویی که دیدم همه از طریق LAN متصل بودن
حالا شما میتونی بسته به دلخواه هم متن هم عکس هم ویدئو نمایش بدی ...:wink:

mehran2020
12-10-2012, 00:12
مهندس در مورد این حرفت باید بگم شک دارم با این تراکم تولید کننده داخلی وجود داشته باشه مگر اینکه بورد دورو بزنه که نمیصرفه
این تراکم رو ماژول های چینی دارن که بورد همشون دورو هستن
فاصله led های تولید کننده های داخلی حداقل 1.5 یا 2 هست
در مورد نور هم بگم که این ماژول ها نورش کمتر از تابلو های دیگه هست
قیمت تک رنگ هم درسته بیشتر جاها همین قیمته حالا 50 تومن بالا پائین ...! اگه موردی نداره قیمت هشت رنگش رو هم داری بهم بگی...؟؟؟

من الان حساب کردم با این قیمت 40000 تومن ماژول های چینی اصلا نمیصرفه
شاید آخرش همون 1400 برای خودت تموم بشه فقط میمونه دردسرش برات
من نظرم اینه که اگه بتونی اون همکار رو راضی کنی 1350 حساب کنه بهتره :0013:
نه من خودم حساب كردم اگه خودم جمعش كنم نهايتا ميشه 900 تومن ولي بدم به همكار نميصرفه اصلا ..به نظرت ميتونم خودم درست كنم ؟؟؟ واسه كسب تجربه هم شده خوبه !!!

Doloop
12-10-2012, 12:07
نه من خودم حساب كردم اگه خودم جمعش كنم نهايتا ميشه 900 تومن

ii998)ii998)ii998)ii998)ii998)ii998)...!!!
مطمئنی
فقط هزینه ماژولهات حدود 900 تومن میشه حالا پاور و قاب و کابل بماند
ببین ابعاد ماژول ها 16*32 هست برای یک متر مربع 21 ماژول لازمه البته مربع در نمیاد ولی مساحتش حدودا همون میشه حالا 21 ماژول 40000 تومنی میشه 840000 یک پاور 100000 تومنی و هزینه قاب و غیره رو هم بزار روش
باز این فقط روی کاغذ اینقدر میشه باید ببینی در عمل چقدر در میاد (امتحانش تجربه بدی نیست)
ولی نور ماژول چینی کمتره ها به اینم حواست باشه مخصوصا جلوی آفتاب زیاد به چشم میاد :wink:

موفق با... :o

moghavemat
12-10-2012, 13:31
سلام.منم هم شدیدا دنبال تابلو روان هستم.نرم افزار سپاهان رو هم خریدم(تک رنگش)منتها تا الان چون دانشجو هستم وقت نکردم بسارم.
میخواستم بدونم در مورد این نرم افزار کسی چیزی میدونه؟اصلا به درد میخوره؟تا چه سایزی رو واقعا ساپورت میکنه؟وسوال مهمتر اینکه با توجه با اینکه الان چینی ها کار رو از دست ما گرفتند به صرفه است یا نه؟
تشکر از بحث های خوبتون........

raoofmtj
12-10-2012, 23:20
مهندس فول کالر میخای فقط متن نمایش بدی...!!!
من چندتا تابلویی که دیدم همه از طریق lan متصل بودن
حالا شما میتونی بسته به دلخواه هم متن هم عکس هم ویدئو نمایش بدی ...:wink:
نه میخام هم متن هم فیلم و تصویر رو نمایش بدم ممکنه یکم راهنمایم کنین
خیلی ممنون از پاسختون

Doloop
13-10-2012, 00:55
نه میخام هم متن هم فیلم و تصویر رو نمایش بدم ممکنه یکم راهنمایم کنین
خیلی ممنون از پاسختون

خوب منم اطلاعات زیادی در این مورد ندارم
در حدی میدونم که تابلو های فول کالر موجود در ایران منحصرا برای دو سه تا شرکته که معروفترینش همون تتا هست
در مورد آموزش هم چیز بدرد بخوری توی نت نیست
اصول کارش هم مثل تابلو های بالای 8 رنگه اگه اونارو یاد بگیری اینم تقریبا برات هضم میشه
هر سه LED یک پیکسل رو تشکیل میدن و با PWM کنترل میشن و نهایتش میشه مثل السیدی ولی اینجا باید برنامه درایور کنترل هر پیکسل رو خودت بنویسی
برای راحتی کار هم عرض کنم به بزرگی کار نگاه نکن شما اگه یک پیکسل رو بتونی کنترل کنی و تمام رنگ هارو باهاش بسازی 80 درصد کار حله :wink:

moghavemat
13-10-2012, 09:12
یه عزیزی جواب منو هم بده تا از سر در گمی نجات پیدا کنم

moghavemat
13-10-2012, 10:19
سلام.منم هم شدیدا دنبال تابلو روان هستم.نرم افزار سپاهان رو هم خریدم(تک رنگش)منتها تا الان چون دانشجو هستم وقت نکردم بسارم.
میخواستم بدونم در مورد این نرم افزار کسی چیزی میدونه؟اصلا به درد میخوره؟تا چه سایزی رو واقعا ساپورت میکنه؟وسوال مهمتر اینکه با توجه با اینکه الان چینی ها کار رو از دست ما گرفتند به صرفه است یا نه؟
تشکر از بحث های خوبتون........

raoofmtj
13-10-2012, 15:19
خوب منم اطلاعات زیادی در این مورد ندارم
در حدی میدونم که تابلو های فول کالر موجود در ایران منحصرا برای دو سه تا شرکته که معروفترینش همون تتا هست
در مورد آموزش هم چیز بدرد بخوری توی نت نیست
اصول کارش هم مثل تابلو های بالای 8 رنگه اگه اونارو یاد بگیری اینم تقریبا برات هضم میشه
هر سه led یک پیکسل رو تشکیل میدن و با pwm کنترل میشن و نهایتش میشه مثل السیدی ولی اینجا باید برنامه درایور کنترل هر پیکسل رو خودت بنویسی
برای راحتی کار هم عرض کنم به بزرگی کار نگاه نکن شما اگه یک پیکسل رو بتونی کنترل کنی و تمام رنگ هارو باهاش بسازی 80 درصد کار حله :wink:
نه دوست من یه سری به این سایت بزن من نمیخوام خودم برنامرو بنویسم منضورم طرز استفاده از این مازولاست اگه میخواستم خودم برنامرو بنویسم کلا فرق میکرد بازم ممنون از راهنماییتون.You can see links before reply

Doloop
14-10-2012, 01:56
نه دوست من یه سری به این سایت بزن من نمیخوام خودم برنامرو بنویسم منضورم طرز استفاده از این مازولاست اگه میخواستم خودم برنامرو بنویسم کلا فرق میکرد بازم ممنون از راهنماییتون.

الان متوجه شدم منظورتون چیه ؟
من گفتم شما میخواهید از پایه همه رو خودتون طراحی و بسازید...
خوب من با این سخت افزار ها کار نکردم و نمیدونم اصول کارشون چطوریه ولی 99 درصد دفترچه طریقه استفاده از سخت افزار همراه بورد هست...در غیر این صورت نظری ندارم!!! البته قیمت بالایی هم داره :018:
توی صفحه 52 همین تایپیک مهندس میلانی هم از این بوردا خریده میتونی ازشون سوال کنی :wink:

Doloop
14-10-2012, 02:10

سلام مهندس در مورد این نرم افزار چون باهاش کار نکردم نظر عمیقی نمیتونم بدم ولی من شنیده بودم نرم افزارش یکسری معاب داره
متن رو خیلی روان نمایش نمیده
حجم کد تولیدی بالاست
و چند مورد دیگه که خاطرم نیست

واینم بگم شما که هنوز شروع نکردید قبل از شروع :
اول سعی کنید اکثر نیاز هاتون رو خودتون بر طرف کنید نه اینکه بخرید
نمونش همین نرم افزار تولید کد که کار خیلی سختی هم نیست و میتونید به مرور زمان امکانات زیادی رو خودتون به برنامتون اضافه کنید و هزینش هم تنها پول برق مصرفی PC هست
قابل توجه شما : اکثر تابلو ساز ها خودشون برنامه مورد استفادشون رو نوشتن
تابلو چینی هم درسته توی بازار زیاده ولی معایبی هم داره که مهمترینش نور کم نسبت به مدل ایرانیش هست و قیمتا هم تقریبا با هم برابرن و چینی یکم ارزونتر در میاد...
(ماژولهای چینی الان , به درد یاد گرفتن میخوره نه کسب و کار)
برنامه تولید کد این ماژول ها هم تو نت موجوده یه سرچ کنی پیدا میکنی... :wink:

جمع بندی :
نرم افزار سپاهان رو بیخیال شو و خودت دست بکار شو (صرفا جهت افزایش بار علمی)

raoofmtj
14-10-2012, 13:42
سلام دوستان الان باید متری چند تابلو بزنیم

Doloop
14-10-2012, 23:58
بستگی به تعداد رنگ داره ...!
تک رنگ ها همه یه قیمت و توی رنج 1400 برای تولید کننده هاست نه دلال ها
ولی قیمت 8 رنگ فکر کنم حدود 1900 باشه ولی من یکی رو سراغ دارم 1750 هم میزنه
بالاتر از 8 رنگ رو قیمت به روز ندارم اینا هم قیمت یک هفته پیش هست :wink:

moghavemat
17-10-2012, 09:58
سلام مهندس در مورد این نرم افزار چون باهاش کار نکردم نظر عمیقی نمیتونم بدم ولی من شنیده بودم نرم افزارش یکسری معاب داره
متن رو خیلی روان نمایش نمیده
حجم کد تولیدی بالاست
و چند مورد دیگه که خاطرم نیست

واینم بگم شما که هنوز شروع نکردید قبل از شروع :
اول سعی کنید اکثر نیاز هاتون رو خودتون بر طرف کنید نه اینکه بخرید
نمونش همین نرم افزار تولید کد که کار خیلی سختی هم نیست و میتونید به مرور زمان امکانات زیادی رو خودتون به برنامتون اضافه کنید و هزینش هم تنها پول برق مصرفی pc هست
قابل توجه شما : اکثر تابلو ساز ها خودشون برنامه مورد استفادشون رو نوشتن
تابلو چینی هم درسته توی بازار زیاده ولی معایبی هم داره که مهمترینش نور کم نسبت به مدل ایرانیش هست و قیمتا هم تقریبا با هم برابرن و چینی یکم ارزونتر در میاد...
(ماژولهای چینی الان , به درد یاد گرفتن میخوره نه کسب و کار)
برنامه تولید کد این ماژول ها هم تو نت موجوده یه سرچ کنی پیدا میکنی... :wink:

جمع بندی :
نرم افزار سپاهان رو بیخیال شو و خودت دست بکار شو (صرفا جهت افزایش بار علمی)

دوست عزیز من باید چه طوری شروع کنم به برنامه نویسی؟با چه زبانی؟
واقعا خودم میتونم ؟خواهش میکنم کمکم کنید
تشکر...............

Doloop
30-10-2012, 20:38
دوست عزیز من باید چه طوری شروع کنم به برنامه نویسی؟با چه زبانی؟
واقعا خودم میتونم ؟خواهش میکنم کمکم کنید

زبون برنامه نویسی: من خودم تازه با نظر اکثر مهندسان, C# رو در پیش گرفتم
نرم افزار هم visual studio
تونستن که میتونید ولی اگه تنها با یکی از زبون های برنامه نویسی آشناییت داشته باشید کارتون راحت تره در غیر این صورت ابتدا سراغ یادگیری یک زبون و اشنایی با دستورات برید
ببخشید که دیر پاسخ دادم :hi:

sina_browser
05-11-2012, 20:35
دوستان سلام
امروز یه مغازه ای دیدم که یه تابلو روان داشت خیلی خوشم اومد
خیلی باحال بود ال ای دی هاش تقریبا چسبیده بودن به هم و کیفیتش بالا بود
حالا این از اون ماژول های چینی هستش؟
بخوام یه تابلو روان با اینا درست کنم مثلا 2 متر در نیم متر چقدر باید براش هزینه کنم و چه چیزایی و چه دانشی لازمه؟
با تشکر

Doloop
05-11-2012, 21:32
حالا این از اون ماژول های چینی هستش؟

به احتمال زیاد!!!
قیمتش هم به تعداد رنگ و فاصله LED ها بستگی داره
اگه فاصله LEDها از هم 1cm باشه
قیمت هر ماژول 32*16 حدود 45000 تومنه
که برای ابعاد 0.5 در 2 متر حدود 850000 تومن فقط هزینه ماژول میشه
هزینه پاور و قاب و غیره ... به کنار

چه چیزایی و چه دانشی لازمه؟

چیزایی که میخاد رو تقریبا بالا گفتم...
اما شما باید برنامه نویسی سی یا بیسیک بلد باشی
در ضمن یه سخت افزار هم برای کنترل و نمایش متن روی تابلو هم نیاز دارید

هزینه تخمینی تمام شده بالای یک میلیون تومان:wink:

raoofmtj
08-11-2012, 14:00
به احتمال زیاد!!!
قیمتش هم به تعداد رنگ و فاصله led ها بستگی داره
اگه فاصله ledها از هم 1cm باشه
قیمت هر ماژول 32*16 حدود 45000 تومنه
که برای ابعاد 0.5 در 2 متر حدود 850000 تومن فقط هزینه ماژول میشه
هزینه پاور و قاب و غیره ... به کنار

چیزایی که میخاد رو تقریبا بالا گفتم...
اما شما باید برنامه نویسی سی یا بیسیک بلد باشی
در ضمن یه سخت افزار هم برای کنترل و نمایش متن روی تابلو هم نیاز دارید

هزینه تخمینی تمام شده بالای یک میلیون تومان:wink:
سلام دوست من ببخشید برای کار با ماژول های چینی هم باید برنامه نویسی بلد باشی؟؟؟؟؟؟

Doloop
08-11-2012, 21:29
ماژول های LED چینی توی بازار اونایی که من دیدم فقط یه بورده که روش 16*32 تا LED نصبه و مقاومت و شیفت ...

اما سخت افزار کنترل این ماژول ها جداست
هم آمادش توی بازار هست هم خودت میتونی سخت افزارشو طراحی کنی
اونایی که تو بازاره نمیدونم کارشون چطوریه (فقط کد متن رو میگیرن یا نه باید main برای نمایش هم براش نوشته بشه)
اما اونیکه خودتون طراحی میکنید حتما برنامه نویسی نیاز داره
خوب نرم افزار تابلوروان فقط کد متن رو تولید میکنه نه چیز دیگه ای رو ...:wink:

raoofmtj
09-11-2012, 01:07
سلام دوستان من به یه برنامه نیاز دارم که بتونم کد های متن رو ازش استخراخ کنم کسی هست بتونه یه برنامه یخوب به من معرفی کنه خیلی ممنون میشم کمکم کنید

Doloop
09-11-2012, 12:11
بهترین برنامه اونیه که خودتون متناسب با سخت افزارتون ساختید
ولی باز برنامه تو این زمینه زیاده :
اگه با ماژول های چینی کار میکنید من یه برنامه براش قبلا تو همین سایت گذاشتم (نمیدونم کدوم تایپیک)
نمیدونم الان اون برنامه کجای سیستمم داره پرسه میزنه ولی پیداش کردم آپ میکنم همینجا لینک میزارم...

hamid13257
19-11-2012, 17:12
سلام دوستان من به یه برنامه نیاز دارم که بتونم کد های متن رو ازش استخراخ کنم کسی هست بتونه یه برنامه یخوب به من معرفی کنه خیلی ممنون میشم کمکم کنید
سلام دوست عزیز.
میتونی از این نرم افزار استفاده کنی.
خوشحال میشم بقیه هم نظر بدن.
فعلا دارم رو نسخه ی اصلیش کار میکنم،امکاناتش رو بسیا بسیار بالا خواهم برد.
راستی اندازه ی مورد نیازت رو نگفتی،رزولوشن این نسخه رو 16 در 32 پیکسل تنظیم شده
اگه کارت با این راه نمیوفته همینجا پست بده.

milani1391
27-12-2012, 00:23
سلام
منو در مورد نحوه تنظیم مازول 2r1g1b فول کالر اسکن 1/4 در نرم افزار hd2013 راهنمایی کنید....
برذ کنترل کیو هست

bayerami
09-01-2013, 20:23
salam man paye hastam mail man ham bayerami @yahoo.com ast mikhahim منbaham dar ertebat bashim mersi
من هم مسخام بسازم از صفر تا اخرشو واسم توضیح بدید که چیکار باید کرد؟

علیدلی
11-01-2013, 18:04
سلام
دوستان من نیاز به اموزش کار با led tool دارم .برنامه رو حکش کردم ولی مسلط به کار کردن باهاش نیستم .اگر دوستان اموزشی دارنند ممنون میشم قرار بدند.

sinaeslami
07-02-2013, 04:59
سلام خسته نباید
من میخوام تابلو روان بسازم و از برد کنترل آماده چینی استفاده کنم
ولی تابلو ال ای دی رو نمیخوام ازین آماده ها استفاده کنم و میخوام تابلو ال ای دی رو خودم بسازم
آیا این کار امکان پذیر هستش که واسه تابلو ال ای دی دست ساز از برد کنترل آماده چینی استفاده کرد ؟
چطور خودم ال ای دی ها رو بسازم که بتونم ازین برد کنترل استفاده کنم ؟

sajjad85
22-02-2013, 11:51
با سلام خدمت همه دوستان گلم
من یه فایل از اینترنت پیدا کردم که مدار تابلو روان به همراه نرم افزار و پی سی بی های مربوطه هستش می خواستم بدونم کسی تا به حال این مدارو ساخته و ازش نتیجه گرفته ؟

اینم لینک دانلود فایل

ممنون میشم اگه کسی راهنماییم کنه

hamid13257
27-02-2013, 17:55
سلام خسته نباید
من میخوام تابلو روان بسازم و از برد کنترل آماده چینی استفاده کنم
ولی تابلو ال ای دی رو نمیخوام ازین آماده ها استفاده کنم و میخوام تابلو ال ای دی رو خودم بسازم
آیا این کار امکان پذیر هستش که واسه تابلو ال ای دی دست ساز از برد کنترل آماده چینی استفاده کرد ؟
چطور خودم ال ای دی ها رو بسازم که بتونم ازین برد کنترل استفاده کنم ؟
سلام دوست عزیز.
در مورد ساخت ماژول ال ای دی باید بگم بله اگر ساختار ماژول با این بردهای چینی یکی باشه قطعا میشه جواب گرفت، اما شما این وسط یک مشکل بزرگ داری اونم اینه که تا حالا به این فکر کردی که کار مونتاژش چقدر طول میکشه و اینکه قیمت تمام شدش بیش از دو برابر در میاد؟( اگر قصدت ساخت یک پروژه کوچیک باشه حتما مشکلی نیست) میتونی خودت یکی از این ماژول چینی هارو تهیه کنی و شماتیکش رو در بیاری. کار سختی نیست.

hamid13257
27-02-2013, 18:14
با سلام خدمت همه دوستان گلم
من یه فایل از اینترنت پیدا کردم که مدار تابلو روان به همراه نرم افزار و پی سی بی های مربوطه هستش می خواستم بدونم کسی تا به حال این مدارو ساخته و ازش نتیجه گرفته ؟

اینم لینک دانلود فایل

ممنون میشم اگه کسی راهنماییم کنه
سلام دوست عزیز.
به نظرم مدار ناقصه!!.
مشخص نیست زمینها(پایه های مشترک) چگونه به دیکدر وصل میشه.(دیکدر برای سویچ کردن هر ردیف/ستون)، در ضمن وجود آیسی 2803 هم به نظرم لزومی نداره(البته با توجه به توان ال ای دی ها میشه این آیسی رو حذف کرد). بهتره یه مدار از سایت لاچینی پیداکنی.

silentshot
06-03-2013, 21:28
با سلام کسی نمونه برنامه تابلوی روان با ورودی کیبورد رو داره ؟؟
تنکس

mehdi29665
17-03-2013, 22:32
سلام
من یک تابلو روان دارم که یک مگا 32 به یک رم متصل شده )MMC) و از طریق rx , tx با یک مگا 16 ارتباط داره
وظیفه مگا 16 هم راه اندازی یک تابلو 12 در 112 میباشد
موقعی که مگا 16 از داخل خودش کد تولید میکنه و روی تابلو نمایش میده همه چی مرتبه فرکانس ریت تابلو هم حدود 400 هرتز میباشد
مشکل من موقعیه که قرار اطلاعات از مگا 32 به 16 بیاد اونموقع نمایش اطلاعات صحیح ولی با پرش پخش میشود
اینم کد دریافت اطلاعات

$baud = 115200

Config Serialin = Buffered , Size = 250
'
'
'
'
Do
If Chin = 1 Then
Stop Timer0
For I9 = 1 To 168

I8(i9) = Waitkey()

Next
Start Timer0
Waitms 2
End If
'

Loop
End

Doloop
17-03-2013, 23:14
تابلوتون رو با شیوه استاتیک ساختین یا جاروب ؟؟؟

mehdi29665
17-03-2013, 23:25
من نساختم
خیلی قدیمیه
با آی سی سریال بافر میشه
یکم پیچیه کردن اونم بخاطر انحصاری بودنشه
کامپیوترش از مدل فکر کنم 8051 باشه تمام آی سی هاشو سنباده زدن

morteza_rk
17-03-2013, 23:26
درباره اتصال دو میکرو در بسکام توی همین سایت دو سه جا توضیح دادم. اگه سرچ کنی می تونی پیدا کنی. فقط اینو بدون که از نظر من مشکل از دستور waitkey هست.اونو با input جایگزین کن.

mehdi29665
17-03-2013, 23:27
اطلاعات هر فریمش 168 بایته
برای جملاتی که فریم به فریم عوض میشن خوبه ولی برای تصاویر متحرک یا متن متحرک مشکل شروع میشه

mehdi29665
17-03-2013, 23:29
ممنون آقای رحیمی
هر دستور رو که بگید گذاشتم
تغییری نکرد
اونجایی که تایمر رو استپ میدم کارو خراب میکنه
استپ هم ندم میهنگه

mehdi29665
17-03-2013, 23:30
اگه تو بسکام آرایه چند بعدی داشتیم مشکلم حل میشد
حیف که اونقدر وقت ندارم برنامم روتبدیل کنم به سی

Doloop
17-03-2013, 23:47
من یک تابلو روان دارم که یک مگا 32 به یک رم متصل شده )MMC) و از طریق rx , tx با یک مگا 16 ارتباط داره

کامپیوترش از مدل فکر کنم 8051 باشه تمام آی سی هاشو سنباده زدن

ببخشید من درست متوجه نشدم چندتا کنترلر داره الان 8051 که گفتین چیکارست

با این توصیفات شما من حدس میزنم شیوه جاروب باشه و سرعت کم میارین و نمیشه کاری کرد مگر برنامه رو ازاینی هم که هست بهینه تر کنید

ولی باز اگه از سخت افزار تابلو اطلاعات بهتری میدادید بهتر میشد راهنمائی کرد :wink:

mehdi29665
17-03-2013, 23:51
منظورم اینه که برد قبلیش 8051 باشه که کلا تعطیل بود منم با مگا 16 راش انداختم
یعنی یک برد جداگانه درست کردم و برد 8051 رو برداشتم
کد متن داخل مگا 16 بریزی مشکل نداره
ولی چون میخام اطلاعات بیشتری رو نمایش بده اومدم یک کارت مموری رو با یک مگا 32 راه اندازی کردم
و اطلاعات رو از اونطریق وارد مگا 16 میکنم همین مدت زمان انتقال هر فریم نمایش باعث یک مکث حدود 50 میلی ثانیه ای میشه و کار رو خراب میکنه

mehdi29665
17-03-2013, 23:58
حسین آقا آی دی من اینه
mehdi_5462
مسنجر داری

Doloop
18-03-2013, 00:09
ببین مهندس راه کارهای شما اینها میتونه باشه :
البته اگه دقیقا نمیدونید مشکل از کجاست !!!

میزان باودریت رو حداکثر قرار بدید...

فرکانس کاری میکرو رو حداکثر کنید 16مگ

برنامه رو بهینه کنید (بخصوص میزان تاخیرهارو حتما کاهش بدید) البته شما خودتون استادید

اگه همه این موارد رو رعایت کرده باشید و مشکل بر طرف نشه و همونطور که خودتون گفتید برای نمایش متن ثابت مشکلی نداره اما وقتی متحرک میشه تصویر پرش داره مطمئنا سرعت نمایش هر فریم تون پائینه و با شیوه های بالا میشد رفعش کرد

بجای MMC هم اگر براتون مقدوره از حافظه های فلش موجود در بازار استفاده کنید(البته اگه تابلو نمونه هست)

اگر هم کارتون همین تابلو سازی هست باید بگم تغییر میکرو بدید و از آرم استفاده کنید و خودتون رو راحت کنید :wink:

mehdi29665
18-03-2013, 00:15
ممنون از راهنماییتون
تمام مواردی رو که گفتید انجام میدم
انشا... که جواب میده

mehdi29665
22-03-2013, 12:31
برنامه رو بهینه کنید :wink:
سلام و عیدتون مبارک
:018::018:
جواب داد
بالاخره با کلی ور رفتن و راهنمایی دوستان تونستم با یک مگا 32 و رم اس دی اطلاعات داخل رم رو روی تابلو روان به ابعاد 112 * 12 نمایش بدم
برنامه ای بنام image to code هر فایلی رو از انواع عکس گرفته تا انیمیشن و فیلم رو تبدیل به کد میکنه و انواع خروجی برای برنامه های مختلف ( سی و بسکام ) داره
:o:fan::gop::125:

Doloop
23-03-2013, 00:35
لطف میکنید لینک دانلود نرم افزار رو هم قرار بدید
ممنون :wink:

mehdi29665
23-03-2013, 15:44
لطف میکنید لینک دانلود نرم افزار رو هم قرار بدید
ممنون :wink:
:hi:

You can see links before reply-1931

blogeabb
31-03-2013, 21:02
اینجا مراجعه کنید You can see links before reply

mehdi29665
22-04-2013, 01:32
سلام
لطفا در مورد تابلوهای کنتراست دار اگه کسی اطلاعات داره راهنمایی کنه
:wink:
من از این ماژول های 16*32 قرمز دارم با بردی کنترل hd-a3 و نرم افزار hd2013 اول که دستم اومد دارای تصویری نامشخص بود البته هر ال ای دی هم روشنایی متفاوتی داشت انگار که در حال پخش فیلم بود ولی بعد از پاک کردن برنامش دیگه نمیتونم از تصویر دارای سایه روشن استفاده کنم و فقط سیاه و قرمز پخش میکنه یعنی ال ای دی ها یا کامل روشن و یا کاملا خاموشه و درصدهای مختلف تصویر رو پخش نمیکنه در صورتیکه در ابتدا همچنین قابلیتی داشت
کسی میتونه راهنمایی کنه مشکل از کجاست

mehdi29665
10-05-2013, 17:43
لطفا بجوابید
:sa:

sadmonew
10-05-2013, 20:35
سلام
لطفا در مورد تابلوهای کنتراست دار اگه کسی اطلاعات داره راهنمایی کنه
:wink:
من از این ماژول های 16*32 قرمز دارم با بردی کنترل hd-a3 و نرم افزار hd2013 اول که دستم اومد دارای تصویری نامشخص بود البته هر ال ای دی هم روشنایی متفاوتی داشت انگار که در حال پخش فیلم بود ولی بعد از پاک کردن برنامش دیگه نمیتونم از تصویر دارای سایه روشن استفاده کنم و فقط سیاه و قرمز پخش میکنه یعنی ال ای دی ها یا کامل روشن و یا کاملا خاموشه و درصدهای مختلف تصویر رو پخش نمیکنه در صورتیکه در ابتدا همچنین قابلیتی داشت
کسی میتونه راهنمایی کنه مشکل از کجاست
سلام مهندس
ماژولتون حتما" p10؟ درسته؟
یه نگاه به وبلاگم (You can see links before reply) بنداز.
اون برد کنترلری که میبینی قابلیت نمایش کنتراست رو داره و خودم ساختمش.

nooranelect
28-05-2013, 04:04
سلام خدمت همه دوستانم
نیاز اورژانسی به شماتیک ماژول های p10 با hub08 و hub12 دارم، لطفا بگید شماتیکشو از کجا پیدا کنم.
منتظرم...

بهار امیدوار
09-06-2013, 12:03
سلام

همانطور که قبلا" گقتم در حال طراحی و ساخت نمونه ای از تابلوی استاتیک هستم
امروز یک برد را مونتاژ کردم که عکسی از آنرا مشاهده می کنید.

سلام
میشه بفرمایید اون صفحه که ال ای دی ها رو دارید روش میچینید چیه؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
من فقط توی ماژولهای چینی از اینا دیدم:(

بهار امیدوار
09-06-2013, 12:19
ماژول های LED چینی توی بازار اونایی که من دیدم فقط یه بورده که روش 16*32 تا LED نصبه و مقاومت و شیفت ...

اما سخت افزار کنترل این ماژول ها جداست
هم آمادش توی بازار هست هم خودت میتونی سخت افزارشو طراحی کنی
اونایی که تو بازاره نمیدونم کارشون چطوریه (فقط کد متن رو میگیرن یا نه باید main برای نمایش هم براش نوشته بشه)
اما اونیکه خودتون طراحی میکنید حتما برنامه نویسی نیاز داره
خوب نرم افزار تابلوروان فقط کد متن رو تولید میکنه نه چیز دیگه ای رو ...:wink:

سلام مرسی از مطالب مفیدتون
من هر چه میگردم به جواب سوالاتم نمیرسم
اینجا همه چیز جسته و گریخته است
من برای شروع کار تابلو روان چینی باید چکار کمنم
مازول ال ای دی بخرم و برد کنترل
چیز دیگه ای هم لازم داره؟
من باید برنامه نویسی بلد باشم ؟
میشه راهنمایی بفرمایید
مرسی bahar_ommid@yahoo.com

بهار امیدوار
09-06-2013, 12:33
زبون برنامه نویسی: من خودم تازه با نظر اکثر مهندسان, C# رو در پیش گرفتم
نرم افزار هم visual studio
تونستن که میتونید ولی اگه تنها با یکی از زبون های برنامه نویسی آشناییت داشته باشید کارتون راحت تره در غیر این صورت ابتدا سراغ یادگیری یک زبون و اشنایی با دستورات برید
ببخشید که دیر پاسخ دادم :hi:

سلام مرسی از پاسختون
من مدتها بود دنبال این بودم که سی شارپ به چه درد الکترونیک میخوره

یه سوال دارم
من برای کار با مبکروکنترلر ای وی ار و کدویزن دارم سی یاد میگیرم آیا با همین سی هم میتونم در ویژوال استودیو نرمافزار تولید کنم
و یه سوال دیگه ممنون میشم جواب بدید
من تازه عضو ایران میکرو شدم
برای اینکه متوجه شم جواب سوالهامو دادین یا نه باید چکار کنم؟
چ.ن سوالهای زیاری از خیلیا پرسیدم
نمیشه که به تک تکشون سربزنم که؟شب میشه! مرسی
bahar_ommid@yahoo.com

بهار امیدوار
09-06-2013, 12:45
در ضمن دوستان به هيچ وجه از avr براي انجام چنين پروژه هايي استفاده نكنيد. بسيار حساس به نويز و عدم عملكرد خوب در محيطهاي نويزي حتي كم ميباشد.
توصيه بنده استفاده از pic و arm است.

سلام ولی من تا جایی که اطلاع دارم تابلو روان رو با ای وی ار میسازن؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Doloop
09-06-2013, 16:33
سلام

مهندس انجمن رو کنترات برداشتیا :0013:

میشه بفرمایید اون صفحه که ال ای دی ها رو دارید روش میچینید چیه؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

منظورتون فیبر مدار چاپی هست !!!

من برای شروع کار تابلو روان چینی باید چکار کمنم

قطعا فقط با سوال کردن به جوابتون نمیرسید پس برای شروع یک ماژول بگیرید و یک بورد کنترل و نرم افزارش هم که توی نت هست

چون من خودم با این چینی ها کار نکردم نمیدونم دقیقا کابل های اتصالات رو هم داره یا نه تغذیه داره یا نه ؟!!!

پس با یک ماژول شروع کنید تا راه بیافتید
متاسفانه منم احتمالا با این اوضاع بازار فعلی برم سراغ چینی ها :(

من باید برنامه نویسی بلد باشم ؟

برای چینی ها فکر کنم نیاز به برنامه نویسی حرفه ای نباشه ولی با این وجود دوستانی که کار کردن نظر بدن بهتره

C# بیشترتوی ارتباط میکرو با PC بدرد میخوره که البته با زبان های C و basic هم میشه این کارا رو کرد

زبان C هم خوبه همونو یاد بگیرید :wink:

یه گزینه توی امکانات هست به نام "اشتراک موضوع" که ارسال های جدید توی تایپیک رو با ایمیل بهتون خبر میده ...

سلام ولی من تا جایی که اطلاع دارم تابلو روان رو با ای وی ار میسازن؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

این فقط در مورد بعضی شرکت های قدیمی صدق میکنه

الان اکثرشون دارن کم کم به سمت آرم میان :0013:

آدرس تایپیک رو هم براتون ایمیل کردم

بهار امیدوار
09-06-2013, 22:06
سلام خدمت تمامی دوستان گلم. من حدود یک سالی میشه که در زمینه تابلو روان دارم کار میکنم.کلی مدار و برنامه های مختلفی رو امتحان کردم،کلی فیلم و نمونه کار از شرکت های بزرگ که در این زمینه کار میکنن دیدم و همواره نور زیاد این تابلو ها ذهن منو مشغول کرده بود تا اینکه بعد از کلی تحقیق و فکر کردن به این نتیجه رسیدم که تابلو رو به صورت بلوک های مجزا درست کنم.کار را از بلوک های 32*16 شروع کردم نور تابلو زیاد شد،اما باز هم قابل قبول نبود.تعداد ستون های هر بلوک را به تدریج کم کردم تا به بلوک های 8*16 رسیدم.یعنی برای هر بلوک 16 عدد ترانزیستور قرار دادم و برای ستون ها نیر دو عدد uln2803 را استفاده کردم.نور تابلو به حد قابل ملاحضه ای زیاد شد،اما باز هم با تابلویی که من در پاساز امجد دیدم که کل محوطه را نورانی کرده بود خیلی فاصله داشت(البته باید ذکر کنم که نوع ال ای دی ها یکسان است). بعد از جست و جو و تحقیقات دوباره به اینجا رسیدم که برای ساخت یک تابلو روان در ابعاد بسیار بسیار بزرگ با نور بسیار زیاد ، باید از روش اسکن صفحه ای استفاده کرد.شاید دیگران نیز این موضوع را بدانند ، اما اگر از من(که کلی رو تابلو روان وقت گذاشتم)میشنوید،عزیزانی که در زمینه تابلو روان فعالیت دارند و میخواهند یک تابلو با ابعاد بسیار بزرگ و نور فوق العاده بسازند،معطل نکرده و بحث این تاپیک را جدی بگیرند.من خودم میخواهم این کار را انجام دهم اگر کسانی آمادگی انجام این کار را دارند اعلام کنند که مباحث رو بصورت جددی پیگیری کنیم و با تقسیم کار زودتر به نتیجه برسیم و ساخت اینگونه تابلو ها را از حالت انحصاری خارج کنیم. با تشکر. (ببخشید اگه پر حرفی کردم !)

کارتون فوق اعاده و قابل تحسینه
من تازه عضو اینجا شدم و میخوام به صورت انبوه کار ساخت تابلو روان رو شروع کنم
میشه لطفا منو راهنمایی بفرمایید
مرسی bahar_ommid@yahoo.com

serjik
01-07-2013, 14:50
سلام مرسی از پاسختون

یه سوال دارم
من برای کار با مبکروکنترلر ای وی ار و کدویزن دارم سی یاد میگیرم آیا با همین سی هم میتونم در ویژوال استودیو نرمافزار تولید کنم
و یه سوال دیگه ممنون میشم جواب بدید
من تازه عضو ایران میکرو شدم
چ.ن سوالهای زیاری از خیلیا پرسیدم
نمیشه که به تک تکشون سربزنم که؟شب میشه! مرسی
bahar_ommid@yahoo.com

برای AVR , کامپایلر ++GNU C/C خود اتمل، که همان ATMEL STUDIO است گزینه بهتری است و در حال حاضر ورژن ۶.۱ را می توانید از سایتش دانلود کنید
Atmel Studio (You can see links before reply)
، کد ویژن فقط کامپایلر C است.
زبان C/Cpp اما از کامپایلر تا کامپایلر در نکاتی متفاوتند که فعلاً برای شما مهم نیست.

g_h_a_p_naya
07-07-2013, 15:32
خوب خوب.
میدونید من نشستم کل تاپیک رو خوندم؟!!!!!!!!:125:
اما به خاطر اینکه بعضی پست ها پاک شده و بعضی از فایلها قابل دانلود نبود به خاطر اینکه اپلودر به هر دلیلی فایلها رو پاک کرده من نتونستم کامل موضوع رو متوجه بشم.
مهندسی که تابلو روان رو ساخته بود و عکس هاشو گذاشته بود نمی خواد توضیح کاملتری از نحوه کارش و همینطور از نتیجه کار برامون بگه؟؟؟؟؟
ممنون میشم

Doloop
07-07-2013, 18:48
سلام

متاسفانه به دلایلی اکثر پست ها پاک شدن ...

شما سوالی اگه دارین مطرح کنین در حد توان جواب میدیم :0013:

g_h_a_p_naya
08-07-2013, 22:57
ممنون برادر.
مشکل من بیشتر برای بخش الکترونیک هستش.اما فقط در حد اینکه مطمئن شم دارم سواللات رو میپرسم چون دست و پا شکسته مطالب رو گرفتم.
برای ساخت تابلو به روش استاتیک یا اسکن صفحهای باید از چه ق طاتی استفاده کرد. و فرق طراحی و اصول کارش با شیفت رجیستر چیه. تا جایی که من فهمیدم متن رو به کمک پروتکل های سریال مثلا spi و یا پروتکل های دیگه دیتا رو به شیفت رجیستر اول میفرستن و بعد به کمک خروجی دیتا شیفت رجیستر دیتا به رجیستر بعدی ارسال میشه. یه مدل محبوب از شیفت رجیسترها برای این کار74595 هستش. یکی از دوستان گفته بود باید از بافر استفاده کنیم.میشه یه مدل رو نام ببرین و طریقه درایوکردنش و اینکه کجای مدار بزاریم توضیح بدین؟؟
معذرت می خوامزیادی وراجی کردم.سوالات تکمیلی رو توی پست های بعدی می پرسم البته بعد اینکه دوستان لطف کنن و پاسخ بدن.
ممنون

Doloop
09-07-2013, 00:21
برای ساخت تابلو به روش استاتیک یا اسکن صفحهای باید از چه ق طاتی استفاده کرد.

قطعات برای ساخت ماژول تابلو
LED
مقاومت
خازن
شیفت رجیستر 74595
ترمینال تغذیه
کانکتور دیتا

اینا فقط قطعات مورد نیاز ساخت ماژول هست بورد کنترل و پاو و غیره ... بحثش جداست :wink:

فرق طراحی و اصول کارش با شیفت رجیستر چیه.

روش استاتیک همون روش استفاده از شیفت رجیستر هست و فرق نمیکنه (اصطلاحا روش " پویا "هم میگن)

کی از دوستان گفته بود باید از بافر استفاده کنیم.میشه یه مدل رو نام ببرین و طریقه درایوکردنش و اینکه کجای مدار بزاریم توضیح بدین؟؟

بله درسته ولی این روش دیگه پویا یا همون استاتیک نمیشه , توی این روش صفحه باید رفرش بشه که موجب پائین اومدن نور تابلو میشه و کلا زیاد جالب نیست و توصیه نمیشه مگر برای سرگرمی یا تجربه :0013:

خودم یکی ساختم و از بافر 74244 هم استفاده کردم

خوش بحالت که یکی هست سوالاتت رو جواب بده :mrgreen: سوالای ما هنوز بی جواب موندن ...

g_h_a_p_naya
09-07-2013, 08:55
خخخخ
اره واقعا خوشبحالم ککه جوابمو میدی.ممنون.
خوب با این روش، ولتاژ و جریان مصرفی مدار رو چطور باید محاسبه کنیم؟؟؟
لامپها نه سری هستن و نه موازی.اینطور نیست.؟؟
و در مورد برنامه نویسی.در این روش باید برنامه رو بلاک بلاک درست کنیم؟؟
یعنی هر بلاک 8 لامپ رو(منظورم 8 سطر لامپ یا 8 ستون لامپ که بستگی به طراحی داره) در یک زمان روشن کنه؟؟؟ به عبارتی این شیفت رجیستر 8 تا خروجی هم زمان عمل میکنه؟؟

Doloop
09-07-2013, 16:16
روش پویا این قابلیت رو داره که خروجی هیچوقت پرپر نمیکنه :0013: خارج از بحث نیم یا ربع اسکن

چون ما در هر لحظه داریم یک شیفت رجیستر رو مقدار میدیم که این مقدار ها در این شیفت رجیسترها نگهداری میشن و به همین ترتیب میرن تا آخرین شیفت رجیستر

بله , وارد کردن دیتا هم بستگی به طراحی داره که معمولا دیتا به صورت سطری وارد میشه :wink:

در مورد برنامه نویسی.در این روش باید برنامه رو بلاک بلاک درست کنیم؟؟

اینم درسته باید ماژول های کوچک باشه تا ابعاد دلخواه یا راحتی کار و ... بدست بیاد .

جریان مصرفی تک تک قطعات رو بدست بیار بعد در تعداد ضرب کن و در نهایت با هم جمع بزن که این یه مقدار حدودی از جریان مصرفی رو میده تا حداقل منبع مورد نیاز رو بهتر بتونیم انتخاب کنیم :wink:

g_h_a_p_naya
10-07-2013, 00:47
حالا این شیفت رجیستر چطور کار میکنه چطور درایو میشه؟؟
من با کد ویژن برنامه مینویسم.البته اگه بگی چطور کار میکنه 74595 برنامه نویسی کاری نداره. من نمیدونم چطور کار میکنه.
مثلا من میخوام یه ماؤول 8*8 رو دستور بدم این کد ها رو چطور به این شیفت رجیستر بفرستم و چطور کد کنم.دوستانی که کدویژن کار میکنن توابع SPi رو توضیح بدین لطفا
البته فکر نکنم کسی غیر اقا حسین اینجا باشه

Doloop
10-07-2013, 02:48
حالا این شیفت رجیستر چطور کار میکنه چطور درایو میشه؟؟

دیتاشیت مطالعه شود :wink:

تمام کار ها با 3 تا پین انجام میشه
با مثبت و منفی تغذیه و پین فعال سازو غیره کاری نداریم (دیتا شیت کاملا واضح توضیح داده که به کجا باید وصل باشن :0013:)

اول پایه DS هست که ورودی سریال هست
پایه دوم SHCP هست که برای شیفت دادن دیتا هست
پایه سوم SHTP هست که برای ذخیره دیتای ورودی در خروجی شیفت رجیستر هست
با یک مثال توضیح میدم که جا بیافته دیر وقته : فرضا این پایه ورودی سریال یک شده
حالا برای اینکه ورودی رو بندازیم توی اولین خروجیمون یعنی Q0 باید یک پالس با لبه مثبت به پایه SHTP بدیم الان ورودی به خروجی منتقل شده حالا یک پالس لبه مثبت هم به SHCP میدیم تا دیتا یک خونه شیفت پیدا کنه حالا دوباره همین قضیه رو تکرار میکنیم که اینجا پالس ها برای شیفت و ذخیره دیتا یکسان و با لبه مثبته فقط دیتا داره تغیر میکنه و مدام صفر و یک میشه

برای یه ماژول 8*8 هم باید 64 تا پالس بدی تا همه خروجی های شیفت رجیستر با دیتای مورد نظر پر بشه:wink:

هم با SPI میشه این کارو کرد هم با صفر ویک کردن پین ها در مد GPIO

عرایض بنده همه در دیتا شیت قید شده
متاسفانه این دو روزآینده هم به دلایل مشغله کاری ممکنه نتونم پاسخ بدم به بزرگی خود ببخشید :hi:

طاعات و عبادات همه روزه داران و نداران هم مورد قبول درگاه حق تعالی (انشاا...)

g_h_a_p_naya
12-07-2013, 15:03
یه چیز بگم؟؟؟؟
متوجه نشدمcry::
اگه یه مقاله یه نمونه کد که به زبان سی باشه دوستان برام بزارن ممنون میشم.
یعنی توی این روش چطور باید لامپ ها رو کد بدیم.راستش رو بخواین من با اساس کار این روش اشنا نیستم.روش جارویی رو میدونم با دیکدر اما با شیفت رجیستر نمی دونم چطور کد بدیم.

g_h_a_p_naya
12-07-2013, 15:27
مهندس معماری نمی خواد اموزش ساخت تابلویی که درست کرده بود رو اینجا بزاره؟؟؟

g_h_a_p_naya
16-07-2013, 20:00
یعنی دیگه هیشکی اینجا نمی اد؟؟؟
علاوه بر سوال های قبلی من
ایا کسی با محصولات TNT ,monlight,everlight کار کرده چطوره جنسشون؟

Doloop
17-07-2013, 03:24
یه چیز بگم؟؟؟؟
متوجه نشدمcry::
اگه یه مقاله یه نمونه کد که به زبان سی باشه دوستان برام بزارن ممنون میشم.
یعنی توی این روش چطور باید لامپ ها رو کد بدیم.راستش رو بخواین من با اساس کار این روش اشنا نیستم.روش جارویی رو میدونم با دیکدر اما با شیفت رجیستر نمی دونم چطور کد بدیم.

دیگه نمیدونم چطور بگم :mrgreen: ولی اگه دیتا شیتش رو نگاه کنید مخصوصا اون شکل که با پالس های مربعی توضیح داده همه چیش قابل درکه ...:0013:

من متاسفانه اینترنتم ته کشیده :mrgreen: اصلا ببین این شیفت رجیستر با سه تا پین کار میکنه
یکیش ورودی هست که هم میتونه یک منطقی باشه هم صفر منطقی بگو خوب ...

یکیش هم پایه SHTP هست که ورودی رو منتقل میکنه به خروجی یعنی چی ؟؟؟

یعنی هروقت ورودی یک منطقی باشه , روی پایه SHTP یک پالس روبه بالا بیاد ورودی به اولین خروجی منتقل میشه که یعنی Q0 یک میشه حالا اگر ورودیمون صفر بود با یک کلاک رو به بالا پایه SHTP ورودی صفر منتقل میشد به اولین خروجی تا اینجا درست ؟!!!
حالا میمونه پایه SHCP که برای شیفت دادن هست یعنی ما هر بار که ورودی DS رو با کلاک SHTP دادیم به خروجی باید یک کلاک لبه بالا (مثبت) هم به SHCP بدیم تا مقدار منطقی پایه Q0 به پایه Q1 منتقل بشه (شیفت داده بشه) همین

خلاصه :

دیتای ورودی DS که وصل شد یک پالس به پایه SHTP میدیم تا اولین مقدار منطقیمون منتقل بشه به خروجی بعد یک پالس هم به پایه SHCP میدیم تا شیفت پیدا کنه

پایه های دیگه هم که فعالساز و تغذیه و از این قبیل هستند ...:wink:

دیگه از این ساده تر نمیتونستم بگم .:0013:

morteza.gh
17-07-2013, 12:26
سلام به همگی
من برای ساخت این نوع تابلو روان حاضرم

Doloop
17-07-2013, 15:36
ایا کسی با محصولات TNT ,monlight,everlight کار کرده چطوره جنسشون؟

من با هیچکدام از اینا کار نکردم ولی تعریف everlight رو زیاد شنیدم :wink:

2126701
24-07-2013, 10:55
در ضمن دوستان به هيچ وجه از avr براي انجام چنين پروژه هايي استفاده نكنيد. بسيار حساس به نويز و عدم عملكرد خوب در محيطهاي نويزي حتي كم ميباشد.
توصيه بنده استفاده از pic و arm است.

ببخشید من تازه شروع کردم به ساخت تابلو روان و تجربه زیادی هم ندارم
این Avr و اینا که گفتی یه توضیح مختصر هم بده که چی هستن اینایی که گفتی . متشکرم:hi:

رسول21
31-07-2013, 21:00
با سلام میخام این نرم افزار تابلو روان نورسان رو بگیرم یه سخت افزار هم داره و برد اونو ویرایش کنم و بجای برد پی سی بی از ال ای دی دات ماتریکس استفاده کنم نظر شما چیه؟شدنیه؟

coloop
04-08-2013, 01:22
دوستان یه مشکل فوری و فوتی پیش اومده برام :
یه تابلو طراحی کردم به روش جاروب سطری ، حالا میخوام حرکت افقی هم داشته باشم.
من به زبان سی برنامه مینویسم .
حتی اگر الگوریتمش رو هم بهم برسونید لطف کردید.

ممنون

Doloop
04-08-2013, 02:48
با سلام میخام این نرم افزار تابلو روان نورسان رو بگیرم یه سخت افزار هم داره و برد اونو ویرایش کنم و بجای برد پی سی بی از ال ای دی دات ماتریکس استفاده کنم نظر شما چیه؟شدنیه؟

اول از همه پاسخ آقا رسول رو بدم که نرم افزار نورسان رو نگیرن چون حرف و حدیث پشتش زیاده وخصوصا تعدادی از طرز برخوردشون هم ناراضی بودن :wink:

در مورد سخت افزار هم بگم که خیر نمیشه شما ال ای دی ها رو بردارید و جاش دات ماتریکس بزارید چون سیستم این دوتا با هم کلی فرق داره و یا اگر قصد ویرایش دارید باید بگم مثل اینه که شما خودتون از ابتدا همه طراحی رو انجام بدید چون چیز مشابهی بینشون نیست :wink:
امیدوارم دیر پاسخ نداده باشم (کلا محصولات نورسان رو توصیه نمیکنم)

یه تابلو طراحی کردم به روش جاروب سطری ، حالا میخوام حرکت افقی هم داشته باشم.
من به زبان سی برنامه مینویسم .

یکم راجع به سخت افزار توضیح بدید ؟

منظورتون اینه که جاروب سطری هست یعنی متون فقط افقی حرکت میکنن و میخواهید عمودی هم حرکت کنه درسته ؟!!!

این کار توی تابلو هایی که از شیوه جاروب استفاده میکنن تقریبا خوب جواب نمیدن و عواملی چون افزایش طول تابلو و فرکانس کاری کنترلر و المان درایو ال ای دی ها بستگی داره :wink:
یعنی هر چی طول تابلو بیشتر بشه برای اینکه تصویر ثابتی مشاهده بشه یا باید قید حداکثر نور رو زد یا قید طول زیاد رو کلاک کاری سیستم هم باید بالا باشه تا سرعت نمایش و کیفیت نمایش بالا بره و البته تابلو هایی که از شیفت رجیستر استفاده کردن با تابلو هایی که از بافر استفاده کردن فرق میکنه (قدرت نمایش و کیفیت نمایش با شیفت رجیستر بالاست)

اگر تابلو رو با بافر ساختید باید بگم تقریبا قیدشو بزنید که تصویر افتضاحه مگر اندازه تابلو خیلی کوچک باشد ولی اگر لچ استفاده کردید

شیوه کار :

باید صفحه را اسکن کنید یعنی یکبار تمام پیکسل ها را با دیتای مورد نظر پر کردید و نمایش دادید , این میشه یک فریم حالا فریم بعدی تمام پیکسل ها به گونه ای پر میکنید و نمایش میدید که انگار یک خانه به پائین شیفت پیدا کرده و همینطور به ترتیب تا آخرین فریم هربار یک سطر شیفت پیدا میکنه :wink:

مثلا اگه تابلو 16 سطر و 32 ستون دارد که شما 16 سطر رو دارید جاروب میکنید
اول 32تا دیتا ارسال میشه برای ستون و سطر اول فعاله
دوم 32تا دیتا ارسال میشه و سطر دوم فعاله
سوم 32تا دیتا ارسال میشه و سطر سوم فعاله
.
.
.
شانزدهم 32تا دیتا ارسال میشه و سطر شانزدهم فعاله

تمام این مراحل میشه یک فریم ...
یعنی هر بار که متن یک سطر به پائین شیفت پیدا میکنه تمام این مراحل انجام میشه :wink:
با یک محاسبه متوجه میشید که از زمان روشن بودن ال ای دی ها برای نمایش چقدر کم میشه که متاسفانه باعث کم شدن نور تابلو میشه
اگر بخواهید در هر ثانیه 20 فریم نمایش بدید یعنی 50 میلی ثانیه زمان برای ارسال دیتا روی ستون ها و رفرش 16 سطر داریدتقریبا باید هر 3 میلی ثانیه دیتای ستون هارو ارسال کنید و رفرش سطر مورد نظر رو انجام بدید :0013: حالا هر چی طول و بخصوص عرض بیشتر بشه میزان نور تابلو کم خواهد شد :wink:

انشاا... مطلب رو رسونده باشم :roll:

coloop
04-08-2013, 03:09
آقا ممنون از توضیح سریعتون

تابلو رو با لچ بستم.اندازه تابلو هم 64*16 هست.
خود طرح تجاریش هم از لچ استفاده کرده بود و بخوبی جواب داده بود.
من اومدم و ابتدا جاروب رو ستونی تعریف کردم اما به همون مشکلات عدیده رفرش و چشمک زدن و... برخورد کردم.گفتم اگه جاروب رو سطری کنم چون از تعداد رفرش ها کاسته میشه این مشکلات رفع میشه و از نظر تئوری و فایل شبیه ساز هم همین اتفاق افتاد.و بدرستی کار کرد.
با اینکه میدونستم که حرکت افقی در جاروب سطری مشکله اما بعد از برنامه نویسی به روش جاروب سطری تازه فهمیدم که مشکل نیست بلکه مکافاته !!! :unh:

متاسفانه با این همه پروژه تابلو روانی که تو سطح نت هست همه برای حرکت افقی از جاروب ستونی استفاده کرده بودند و جاروب سطری نبود !

تا اینکه یک ساعت پیش یادم افتاد تو کتابم یه پروژه تابلو روان هست و نگاه کردم دیدم هم از جاروب سطری استفاده کرده و هم از حرکت افقی !
اما متاسفانه هم سخت افزارش فرق میکنه و هم کلیات تابلو !(هیچی از الگوریتمش نفهمیدم !)
فقط فهمیدم که اومده از یه آرایه بافر استفاده کرده و یکی یکی میریزه تو بافر و شیفت میده و ...

اما از لحاظ منطقیش که خودم فکر میکنم یه مقدار هضمش برام سخته.
در حال حاضر تنها حرکت افقی برایم جای سوال داره !

ممنون میشم اگه بصورت اختصاصی در مورد تابلو روان 64*16 با لچ و جاروب سطری توضیح بدید.

با تشکر

Doloop
04-08-2013, 03:18
دقیقا همون مثالی که برای 16*32 زدم برای 16*64 صادقه :wink:
حرف هایم رو برای 16*64 اصلاح کردم :0013:

اگه تابلو 16 سطر و 64 ستون دارد که شما 16 سطر رو دارید جاروب میکنید
اول 64تا دیتا ارسال میشه برای ستون و سطر اول فعاله
دوم 64تا دیتا ارسال میشه و سطر دوم فعاله
سوم 64تا دیتا ارسال میشه و سطر سوم فعاله
.
.
.
شانزدهم 64تا دیتا ارسال میشه و سطر شانزدهم فعاله

یعنی هر بار که متن یک سطر به پائین شیفت پیدا میکنه تمام این مراحل انجام میشه :wink:
با یک محاسبه متوجه میشید که از زمان روشن بودن ال ای دی ها برای نمایش چقدر کم میشه که متاسفانه باعث کم شدن نور تابلو میشه
اگر بخواهید در هر ثانیه 20 فریم نمایش بدید یعنی کمتر از 50 میلی ثانیه زمان برای ارسال دیتا روی ستون ها و رفرش 16 سطر داریدتقریبا باید کمتر از هر 3 میلی ثانیه دیتای ستون هارو ارسال کنید و رفرش سطر مورد نظر رو انجام بدید :0013: حالا هر چی طول و بخصوص عرض بیشتر بشه میزان نور تابلو کم خواهد شد :wink:

coloop
04-08-2013, 03:25
دقیقا همون مثالی که برای 16*32 زدم برای 16*64 صادقه :wink:
حرف هایم رو برای 16*64 اصلاح کردم :0013:

اگه تابلو 16 سطر و 64 ستون دارد که شما 16 سطر رو دارید جاروب میکنید
اول 64تا دیتا ارسال میشه برای ستون و سطر اول فعاله
دوم 64تا دیتا ارسال میشه و سطر دوم فعاله
سوم 64تا دیتا ارسال میشه و سطر سوم فعاله
.
.
.
شانزدهم 64تا دیتا ارسال میشه و سطر شانزدهم فعاله

اگر بخواهید در هر ثانیه 20 فریم نمایش بدید یعنی کمتر از 50 میلی ثانیه زمان برای ارسال دیتا روی ستون ها و رفرش 16 سطر داریدتقریبا باید کمتر از هر 3 میلی ثانیه دیتای ستون هارو ارسال کنید و رفرش سطر مورد نظر رو انجام بدید :0013: حالا هر چی طول و بخصوص عرض بیشتر بشه میزان نور تابلو کم خواهد شد :wink:

مطمئن هستید که حرکت از نوع افقیه ؟؟؟
اینجوری که از بالا به پایین حرکت میکنه نه از چپ به راست ؟!

moghavemat
04-08-2013, 12:37
سلام
در مورد نرم افزار سپاهان(نسخه حرفه ای)کسی اطلاع داره؟؟؟من تابلو رو مونتاژ کردم ولی جواب نمیده
کمک میخوام...

esisafa
04-08-2013, 12:45
ترتیب رفرش کردن صفحه ربطی به نوع حرکت تصویر نداره

Doloop
04-08-2013, 13:49

تو اسکن صفحه ای دیگه فرقی نمیکنه شما میتونی تصویر رو هر طوری که دوست داری نمایش بدی:wink:
بالا به پائین یا بلعکس , چپ به راست یا بلعکس با افکت یا غیر افکت

خوب شما گفتی جاروب سطری هست منم حرکت از بالا به پائین رو بعنوان مثال توضیح دادم که باز هیچ فرقی به حال شما نمیکنه شیوه کار همینی هست که عرض کردم

ترتیب رفرش کردن صفحه ربطی به نوع حرکت تصویر نداره

ترتیب رفرش هم بله ربطی به حرکت تصویر نداره و منم فقط برای توجیح توی مثال , از بالا به پائین رفرش کردم وگر نه میتونه در هم رفرش بشه :0013:

coloop
04-08-2013, 19:09
تو اسکن صفحه ای دیگه فرقی نمیکنه شما میتونی تصویر رو هر طوری که دوست داری نمایش بدی:wink:
بالا به پائین یا بلعکس , چپ به راست یا بلعکس با افکت یا غیر افکت

خوب شما گفتی جاروب سطری هست منم حرکت از بالا به پائین رو بعنوان مثال توضیح دادم که باز هیچ فرقی به حال شما نمیکنه شیوه کار همینی هست که عرض کردم

ترتیب رفرش هم بله ربطی به حرکت تصویر نداره و منم فقط برای توجیح توی مثال , از بالا به پائین رفرش کردم وگر نه میتونه در هم رفرش بشه :0013:

والا من با یکی از دوستان حرفه ای در زمینه تابلو روان صحبت کردم
و گفتم که جاروبم سطری هست ایشون یه تابعی برای حرکت افقی به من دادند که من قرار میدم :

void shift (unsigned char *d_in,unsigned char *d_out,char NUM,char LR){
char I,J,bit,byte;
byte= NUM / 8;
bit = NUM % 8;
for(I=0;I<64;I++) d_out[I]=0;
//************************************************** ***************************************
if(LR == 0){
for(I = 0;I < 8;I++){
for(J = byte ;J < 8;J++){
if((I * 8 + J) >= byte) d_out[(I * 8) + J - byte] = d_in[(I * 8) + J] << bit;
if(J != 7) d_out[(I * 8) + J - byte] |= d_in[(I * 8) + J + 1] >> (8 - bit);
}
}
}
//************************************************** ***************************************
if(LR == 1){
for(I = 0;I < 8;I++){
for(J = 0 ;J < 8;J++){
if((J + byte) <= 7) d_out[(I * 8) + J + byte] = d_in[(I * 8) + J] >> bit;
if(J != 0) d_out[(I * 8) + J + byte] |= d_in[(I * 8) + J - 1] << (8 - bit);
}
}
}
}

همونطور که ملاحظه میکنید مسئله ی ساده ای نیست ! منم زیاد از نحوه کار تابع بالا متوجه نشدم.
ولی شما میفرمایید ساده هست.

حالا من گیج شدم که آیا باید از تابع بالا استفاده کنم یا روشی که شما میفرمایید !

سخت افزار هم بصورت زیر است :

ممنون

mehdi-samani
05-08-2013, 02:24
سلام
من زیاد تابلو روان کار نکردم.
ولی منظور دوستمون از حرکت چیز دیگه ای است.
ایشون به نظرم نمیخواهند از تعداد زیادی فریم برای نمایش روی تابلو استفاده کنند.
به نظرم ایشون یک فریم دارند و میخواهند این فریم رو به چپ یا راست شیفت بدهند.
درسته آقای Coloop؟؟؟؟؟
اگه درسته حالا دوستان با تجربه در این مورد ایشون رو راهنمایی کنند.

coloop
05-08-2013, 02:27
سلام
من زیاد تابلو روان کار نکردم.
ولی منظور دوستمون از حرکت چیز دیگه ای است.
ایشون به نظرم نمیخواهند از تعداد زیادی فریم برای نمایش روی تابلو استفاده کنند.
به نظرم ایشون یک فریم دارند و میخواهند این فریم رو به چپ یا راست شیفت بدهند.
درسته آقای coloop؟؟؟؟؟
اگه درسته حالا دوستان با تجربه در این مورد ایشون رو راهنمایی کنند.

ممنون

بله.دقیقا همینه.
منم چیزی غیر از این نگفتم.میخوام نوشته رو از سمت چپ وارد کنم و از سمت راست خارج !!!
دقیقا همون عمل شیفت بصورت یک بیت یک بیت !!!

mehdi-samani
05-08-2013, 02:32
راستش اینجوری کار کردن با تابلو چندان مرسوم نیست و دوستان با توجه به عنوان تاپیک دید حرفه ای دارن نسبت به کار.
این کار نیاز به برنامه نویسی و درک صحیحی از زبان c داره.
من یه نگاهی به تابعی که گذاشتید انداختم.
خیلی حرفه ای نوشته شده.
اگه مایل باشید شاید بتونم یکم دربارش توضیح بدم.
به نظرم باید کار کنه.
شما امتحانش کردین؟؟

Doloop
05-08-2013, 02:39
خوب مهندس منم هیچ جای اینو متوجه نشدم !!!
بعضی از متغیر ها معلوم نیست وظیفشون دقیقا چیه ؟!؟!

در ضمن سخت افزار دوستتون هم مثل سخت افزار شماست ؟؟؟

اون شیوه ای هم که گفتم مطمئن باش جواب میده چون خودم یه تابلو با همین روش درست کردم :wink:

اصلا با این شیوه میتونی تصاویر متحرک رو هم نمایش بدی :0013: به نظرم وقتت رو روی این مسئله بزاری بهتره تا شیفت دادن یک متن ثابت ... در ضمن این شیوه ای که من گفتم برنامه نویسیش هم انصافا از اینی که دوستتون انجام داده راحت تر هست

مثلا تمام کارهایی که قبلا برای نمایش ثابت متن انجام دادید سر جای خودشه فقط با دیتا باید متن رو شیفت بدید که فریم به فریم میشه و کاری با برنامه دیگه ندارید (فقط چون مقدار کددیتا زیاد میشه نیازه سرعت نمایش هم بالا باشه) :wink:

یکم بیشتر تلاش کنی خودت بدون دردسر برنامه نویسی بهترشو میسازی :0013:

coloop
05-08-2013, 02:40
راستش اینجوری کار کردن با تابلو چندان مرسوم نیست و دوستان با توجه به عنوان تاپیک دید حرفه ای دارن نسبت به کار.
این کار نیاز به برنامه نویسی و درک صحیحی از زبان c داره.
من یه نگاهی به تابعی که گذاشتید انداختم.
خیلی حرفه ای نوشته شده.
اگه مایل باشید شاید بتونم یکم دربارش توضیح بدم.
به نظرم باید کار کنه.
شما امتحانش کردین؟؟

دوست عزیز
منم میدونم تابلو روان سخته.از بیس هم خودم تابلو رو نوشتم.
اما اونی که من نوشتم با جاروب ستونی بود و حرکت افقی بسیار راحت !
اما خب تو جاروب ستونی چون تعداد ستون هام زیاد بود مشکل چشمک زدن داشتم.

اومدم و بر اساس جاروب سطری نوشتم.الگوریتم خاصی بنظرم نرسید برای حرکت افقی متن !
اینکه جاروب یعنی چه و اساس کار تابلو چیه و استاتیک و... رو میدونم.
الان هم فقط از لحاظ کارکرد تئوری تابلو برام مهمه نه عملی !
تا حد امکان هم دنبال یه روش راحت تر میگردم که بدونم چی به چیه.چون میخوام کارهای خاصی روی آرایه کدها انجام بدم !

coloop
05-08-2013, 02:43
خوب مهندس منم هیچ جای اینو متوجه نشدم !!!
بعضی از متغیر ها معلوم نیست وظیفشون دقیقا چیه ؟!؟!

در ضمن سخت افزار دوستتون هم مثل سخت افزار شماست ؟؟؟

اون شیوه ای هم که گفتم مطمئن باش جواب میده چون خودم یه تابلو با همین روش درست کردم :wink:

والا منم دنبال یه مثال از جانب شما بودم که نوع حرکت افقی باشه !
کنار هم بودن جاروب سطری و حرکت افقی برای من جای سواله.

ممنون میشم از روی همون پروژه ای که میگید ساختید این قسمت شیفت اطلاعاتش رو لااقل قرار بدید که ما هم یه فیضی برده باشیم !

ممنون

mehdi-samani
05-08-2013, 02:46
شما گفتید که اساس کار تابلو روان رو بلدید.
پس مشکلی از این بابت نیست.
اما این که میخواهید کار های خاصی روی آرایه ها انجام بدید دیگه ربطی به تابلو نداره و میره تو برنامه نویسی.
باز خوبه که با C کار میکنید.
کسی هم که این کد رو نوشته از دانش بالایی نسبت به آرایه ها برخوردار بوده.
من الان رووش هنگمii998)

Doloop
05-08-2013, 03:21
مهندس من اون تابلو رو 2 سال پیش ساختم با زبان بیسیک و دات ماتریس

برنامشو اگه پیدا کردم چشم قرار میدم :0013:

ولی دیگه داری تنبلی میکنی که کد آماده یا نمونه میخای :baad:

من دارم لقمه رو آماده میزارم جلوت (مثل اینکه باید دوباره عرض کنم والبته ساده تر ...!!!)

فکر کن الان داری روی تابلو یک متن بدون شیفت به هیچ طرفی نشون میدی (انشاا... به این مرحله که رسیدی :mrgreen: )

حالا این مرحله رو انجام دادی کار برنامه نویسی تمام هست

حالا باید با دیتاهایی که میخای نمایش بدی بازی کنی
مثلا الان متن ثابت داره نمایش داده میشه چون با 16 بار شیفت دادن متن از تابلو خارج میشه پس ما 16 تا فریم داریم یعنی چی ؟؟؟ یعنی از همین کد دیتای متنت 16 تای دیگه کپی کن

حالا بر فرض مثال میگم میخای دیتا از بالا به پائین شیفت پیدا کنه , اگه یکبار شیفت بدیم مثل این میمونه که دیتای سطر آخر رو پاک کردیم و یک دیتای صفر به سطر اول اضافه کردیم

این مثال نمونه برای تابلوی 8*8 رو خوب نگاه کن ببین دیتا به چه شکل شیفت داده شده :

منظورم دقیقا اینگونه هست :wink:

//Frame 1

0x11111111;
0x11111111;
0x11111111;
0x11111111;
0x11111111;
0x11111111;
0x11111111;
0x11111111;

//Frame 2

0x00000000;
0x11111111;
0x11111111;
0x11111111;
0x11111111;
0x11111111;
0x11111111;
0x11111111;

//Frame 3

0x00000000;
0x00000000;
0x11111111;
0x11111111;
0x11111111;
0x11111111;
0x11111111;
0x11111111;

//Frame 4

0x00000000;
0x00000000;
0x00000000;
0x11111111;
0x11111111;
0x11111111;
0x11111111;
0x11111111;

//Frame 5

0x00000000;
0x00000000;
0x00000000;
0x00000000;
0x11111111;
0x11111111;
0x11111111;
0x11111111;

//Frame 6

0x00000000;
0x00000000;
0x00000000;
0x00000000;
0x00000000;
0x11111111;
0x11111111;
0x11111111;

//Frame 7

0x00000000;
0x00000000;
0x00000000;
0x00000000;
0x00000000;
0x00000000;;
0x11111111;
0x11111111;

//Frame 8

0x00000000;
0x00000000;
0x00000000;
0x00000000;
0x00000000;
0x00000000;
0x00000000;
0x11111111;

//Frame 9

0x00000000;
0x00000000;
0x00000000;
0x00000000;
0x00000000;
0x00000000;
0x00000000;
0x00000000;

موفق باشید :wink:

coloop
05-08-2013, 03:42
مهندس من اون تابلو رو 2 سال پیش ساختم با زبان بیسیک و دات ماتریس

برنامشو اگه پیدا کردم چشم قرار میدم :0013:

ولی دیگه داری تنبلی میکنی که کد آماده یا نمونه میخای :baad:

من دارم لقمه رو آماده میزارم جلوت (مثل اینکه باید دوباره عرض کنم والبته ساده تر ...!!!)

فکر کن الان داری روی تابلو یک متن بدون شیفت به هیچ طرفی نشون میدی (انشاا... به این مرحله که رسیدی :mrgreen: )

حالا این مرحله رو انجام دادی کار برنامه نویسی تمام هست

حالا باید با دیتاهایی که میخای نمایش بدی بازی کنی
مثلا الان متن ثابت داره نمایش داده میشه چون با 16 بار شیفت دادن متن از تابلو خارج میشه پس ما 16 تا فریم داریم یعنی چی ؟؟؟ یعنی از همین کد دیتای متنت 16 تای دیگه کپی کن

حالا بر فرض مثال میگم میخای دیتا از بالا به پائین شیفت پیدا کنه , اگه یکبار شیفت بدیم مثل این میمونه که دیتای سطر آخر رو پاک کردیم و یک دیتای صفر به سطر اول اضافه کردیم

این مثال نمونه برای تابلوی 8*8 رو خوب نگاه کن ببین دیتا به چه شکل شیفت داده شده :

منظورم دقیقا اینگونه هست :wink:

//Frame 1

0x11111111;
0x11111111;
0x11111111;
0x11111111;
0x11111111;
0x11111111;
0x11111111;
0x11111111;

//Frame 2

0x00000000;
0x11111111;
0x11111111;
0x11111111;
0x11111111;
0x11111111;
0x11111111;
0x11111111;

//Frame 3

0x00000000;
0x00000000;
0x11111111;
0x11111111;
0x11111111;
0x11111111;
0x11111111;
0x11111111;

//Frame 4

0x00000000;
0x00000000;
0x00000000;
0x11111111;
0x11111111;
0x11111111;
0x11111111;
0x11111111;

//Frame 5

0x00000000;
0x00000000;
0x00000000;
0x00000000;
0x11111111;
0x11111111;
0x11111111;
0x11111111;

//Frame 6

0x00000000;
0x00000000;
0x00000000;
0x00000000;
0x00000000;
0x11111111;
0x11111111;
0x11111111;

//Frame 7

0x00000000;
0x00000000;
0x00000000;
0x00000000;
0x00000000;
0x00000000;;
0x11111111;
0x11111111;

//Frame 8

0x00000000;
0x00000000;
0x00000000;
0x00000000;
0x00000000;
0x00000000;
0x00000000;
0x11111111;

//Frame 9

0x00000000;
0x00000000;
0x00000000;
0x00000000;
0x00000000;
0x00000000;
0x00000000;
0x00000000;

موفق باشید :wink:

مهندس عزیز
ممنون که پیگیری میکنید. :gop:

من اگه آدمی بودم که فقط دنبال ماهی بودم میرفتم و کد آماده بیسیک تابلو روان رو استفاده میکردم و اینقدر به شما زحمت نمیدادم.
الان هم یه خورده کدهام سر این مشکلی که پیش اومده نامرتب شده وگرنه همین الان کدی که نوشته شده رو قرار میدادم تا بدونید که من دنبال سورس مفت نیستم !

اما در مورد توضیحات شما :

من تابلوم کامله و متن ثابت هم میتونم نمایش بدم فقط مونده حرکت دادنش !

اما من نمیدونم چرا شمایی که زحمت میکشید و مثال میدهید و توضیح و کد هم لطف میکنید مینویسید چرا این مثال ها در مورد حرکت افقی نیست !

من فکر میکنم که یا شما درست منظور من رو متوجه نشدید یا اینکه من تفکرم اشتباهه که امیدوارم مشکل از جانب من باشه !!!

اگر طبق فرمایش شما اینقدر راحت باشه پس چه نیازی به اون تابعی که خدمتتون تقدیم کردم داره ؟! و اگر اینجوریه که شما میگید پس چرا دوستان میگند که کد نویسیش سخته ؟!

من در واقع بدفرم تو آمپاس شدید گیر کردم ! :mrgreen::cry:

بازم ممنون

Doloop
05-08-2013, 04:09
ببین مهندس من اصلا قصد جسارت نداشتم :0013:

شاید شما استاد منی و من دارم امتحان پس میدم ...

خودتون خوب میدونید الان همه تابلو ها دارن از شیه اسکن صفحه ای استفاده میکنن حالا یا اسکن یک دوم یا یک چهارم هست :wink: دیگه معمولش همینا هستن که تابلوی شما با جاروب 16 سطر حکم اسکن یک شانزدهم رو داره ...

جاروب معایب زیادی داره که مهمترینش نور تابلو و یکیش هم برنامه نویسیش هست :wink:
البته نظر منه که برنامه نویسی برای جاروب سخت تر از اسکن هست که این مشکل رو شاید توی نمایش متن ثابت یا شیفت به طرفین نشون نده ولی توی نمایش افکت های مختلف به طور واضحی نشون میده ..

اینم مثال برای حرکت افقی : :wink:

//Frame 1

0x11111111;
0x11111111;
0x11111111;
0x11111111;
0x11111111;
0x11111111;
0x11111111;
0x11111111;

//Frame 2

0x11111110;
0x11111110;
0x11111110;
0x11111110;
0x11111110;
0x11111110;
0x11111110;
0x11111110;

//Frame 3

0x11111100;
0x11111100;
0x11111100;
0x11111100;
0x11111100;
0x11111100;
0x11111100;
0x11111100;

//Frame 4

0x11111000;
0x11111000;
0x11111000;
0x11111000;
0x11111000;
0x11111000;
0x11111000;
0x11111000;

//Frame 5

0x11110000;
0x11110000;
0x11110000;
0x11110000;
0x11110000;
0x11110000;
0x11110000;
0x11110000;

//Frame 6

0x11100000;
0x11100000;
0x11100000;
0x11100000;
0x11100000;
0x11100000;
0x11100000;
0x11100000;

//Frame 7

0x11000000;
0x11000000;
0x11000000;
0x11000000;
0x11000000;
0x11000000;
0x11000000;
0x11000000;

//Frame 8

0x10000000;
0x10000000;
0x10000000;
0x10000000;
0x10000000;
0x10000000;
0x10000000;
0x10000000;

//Frame 9

0x00000000;
0x00000000;
0x00000000;
0x00000000;
0x00000000;
0x00000000;
0x00000000;
0x00000000;

البته بسته به سخت افزارتون ممکنه شیوه کد قبلی که عرض کردم درست باشه یا ممکنه درست نباشه و شیوه کد همین پست درست باشه

این کد برای شیفت دیتا روی تابلوی 8*8 هست که حالا بسته به سخت افزا میتونه افقی یا عمودی باشه که کد قبلی قطعا عکس این عمل میکنه :wink:

اگر طبق فرمایش شما اینقدر راحت باشه پس چه نیازی به اون تابعی که خدمتتون تقدیم کردم داره ؟! و اگر اینجوریه که شما میگید پس چرا دوستان میگند که کد نویسیش سخته ؟!

هر کس به شیوه ی خودش عمل میکنه و من نمیگم کد دوستتون اصولی نیست و خوب جواب نمیده چرا که شاید بهتر هم باشه ( شاید ) ولی در حال حاضر روش مرسوم بین تابلو ساز ها این شیوه هست :0013:

mehdi-samani
05-08-2013, 12:24
سلام.
بله جناب doloop درست میگن.
این جوری که شما قصد دارید با تابلو کار کنید بعدا به مشکلات زیادی میخورید.

کدی هم که قرار دادید با این فرض نوشته شده که شما قصد استفاده از تعداد فریم زیادی رو ندارید.

و بهتره این کار رو گردن نرم افزار تبدیل متن بندازید.
و کار برنامه شما فقط نمایش فریم ها باشه.

برای این کار هم میتونید از نرم افزار swish max برای ایجاد فایل های GIF استفاده کنید و برای تبدیل اون به کد هگز از نرم افزار ITOC که آقای تفرشی تو این انجمن گذاشتند.
موفق باشید.

pswin
12-08-2013, 20:27
دوستان چرا میکروهای avr کم میارن و باید از آرم استفاده کنیم؟ بر فرض اگر avr به یه کریستال 12 وصل باشه. و تابلو حدود 500 سطر و 500 سوتون هم داشته باشه. تو کمتر از چند میلی ثانیه همه ریجیسترها باید لود بشن. فکر نکنم مشکل خاصی پیش بیاد

ahmadpashaei
06-09-2013, 10:27
سلام
اینجا اون تابلو روان های تلویزیون شهری هم با اون منابع تغذیه آموزش داده شده؟:0013:

Doloop
06-09-2013, 14:55
سلام
اینجا اون تابلو روان های تلویزیون شهری هم با اون منابع تغذیه آموزش داده شده؟:0013:

خیر در این مورد چیزی بحث نشده ...

ahmadpashaei
06-09-2013, 19:38
خیر در این مورد چیزی بحث نشده ...
پس مدارات و برنامه کامل همین تابلوهای ساده روان تکرنگ led برای مغازه ها که هست؟

Doloop
06-09-2013, 20:44
چون تعدادی از پست های خیلی مفید پاک شدن ممکنه مطالب ناقص یا بصورت پراکنده باشن :wink:

اما شما اگه سوالی در این زمینه دارید تا حد توان و دانسته هایم میتونم کمک کنم :0013:

sadeghbakhshi
06-09-2013, 21:11
سلام
یکسری تابلوهای ال ای دی خام هست توی بازار که به اسم ماژول ال ای دی شناخته میشه
رنگهای متنوعی هم داره
پشتش یک ای دی سی و یک ترمینال برای تغذیه داره میخواستم بدونم که اینها رو چطوری میشه راه اندازی کرد؟
یک نمونه هم جوان داره که البته smd هست
این هم عکس ماژول

Doloop
07-09-2013, 01:35
سلام
اینا همون ماژول های چینی هستن

میخواستم بدونم که اینها رو چطوری میشه راه اندازی کرد؟

برای راه اندازی این ماژول ها توی بازار , مادر بورد های ماژول های چینی فراوونه که بسته به امکانات و سایز تابلو ها متفاوت هستند (تک رنگ و 8 رنگ و فول و....)

من خودم چندتا نمونه گرفتم و برای راه اندازی بدون این مادر بورد ها تا یه جاهایی پیش رفتم ولی چیزی که میخاستم نشده و الانم به یه مشکل غیر منطقی برخوردم

انشاا... به جواب که برسم یه آموزشی در این مورد تو سایت قرار میدم :wink:

sadeghbakhshi
07-09-2013, 02:04
در اصل من میخاستم
بدونم که ایم مادر برد ها شون چطوری کار میکنه

Doloop
07-09-2013, 02:20
سلام

اول اینکه مادر بورد ها فقط با نرم افزار HD201x کار میکنه

ارتباط هم سریال هست حالا یا با USB یا پورت سریال :wink:

من یکی از اون بورد ها گرفتم که روش میکروهای شرکت TI هست و یه فلش خارجی هم داره که برنامه روی فلش ریخته میشه بعد توسط میکرو و به صورت سریال بعد از عبور از بافر برای ماژول ارسال میشه

همین :0013:

raoofmtj
07-10-2013, 23:17
سلام بچه ها ببخشید من تو شهرستان زندگی میکنم یه برد q3 دارم که میخوام متنشو عوض کنم میترسم فلشو دوباره وصل کنم خراب بشه چطوری باید متنشو کامل عوض کنم اینم بگم در صورت خرابی به سادگی نمیتونم یه برد دیگه پیدا کنم خیلی ممنون اگر میشه توضیح بدید
Doloop
08-10-2013, 10:42
سلام

مشکل شما اینه :

میترسم

raoofmtj
11-10-2013, 01:09
سلام
من یه برد q3دارم که وقتی به مازول ها وصلش میکنم
و برنامرو توی فلش exportمیکنم و بهش وصل میکنم فقط صفحهای ثابت پیش فرض خودش نشون داده میشه و از متن من خبری نیست
یه سوال دیگه اون کلید روی بورد پیکار میکنه؟؟؟؟
ممنون میشم کمک کنین

nooranelect
14-10-2013, 01:02
سلام
من یه برد q3دارم که وقتی به مازول ها وصلش میکنم
و برنامرو توی فلش exportمیکنم و بهش وصل میکنم فقط صفحهای ثابت پیش فرض خودش نشون داده میشه و از متن من خبری نیست
یه سوال دیگه اون کلید روی بورد پیکار میکنه؟؟؟؟
ممنون میشم کمک کنین
دوست عزیز خیلی احتمالها میشه داد. اگه امکانش هست بیشتر توضیح بدید و یا اگه می تونی عکس از چسزی که نشون میده بزار.
تابلو روان (You can see links before reply)

raoofmtj
01-12-2013, 11:37
سلام بچه ها چند مدته میخوام 4094و74hc595رو راه اندازی کنم اما موفق نمیشم
اگه ممکنه راهنمایی کنید
که چجوریه
توی نت هم گشتم اما چیزی عایدم نشد
ممنون و متشکر

840100
01-02-2014, 08:55
سلام به تمامی دوستان
من می خوام با میکرو ماژول تک رنگ p10 رو راه اندازی کنم. اما نمی دونم ترتیب 16پینی که روی ماژول قرار دارند چگونه است؟
لطفا راهنمایی کنید.

ehsanzzz
11-02-2014, 18:50
ببخشید من تازه شروع کردم به ساخت تابلو روان و تجربه زیادی هم ندارم
این Avr و اینا که گفتی یه توضیح مختصر هم بده که چی هستن اینایی که گفتی . متشکرم:hi:

به نظرم شما اصلا شروع نکردی به کار. یعنی فکر میکنی شروع کردی....

shayanmelody
20-06-2014, 18:28
هعیییی یادش بخیرررر
از تاریخ اولین پست این تاپیک 3 سال میگزره !
چقد شور و حال داشتم اون موقع
جوونی کجایی :(

alimicro
22-06-2014, 12:43
هعیییی یادش بخیرررر
از تاریخ اولین پست این تاپیک 3 سال میگزره !
چقد شور و حال داشتم اون موقع
جوونی کجایی :(
به به سلام مهندس شايان عزيزبابا اين بخش وحتي كل سايت بدون تورونقي نداره بخدا خيلي خوشحال شدم دوباره ازت باخبرشدم

0121takpa
04-10-2015, 23:25
سلام دوستان
من قیمت تابلو روان با ماژول رنگ قرمز از متری 700 تومان بدون گارانتی سراغ دارم تا متری 1.200 که معمولا قیمت استاندارد همین متری 1.200
هست
اما
چند روز پیش یکی قیمت داد متری 1.500 You can see links before reply

میگفت میدونه قیمت 1.200 هست ولی جنس ماژول خودش رو بهتر از میدونست و میگفت حاشیه سودش از بقیه کمتره You can see links before reply

بدنه قابش رو هم سفارش میده شرکتی بسازن با رنگ کوره ای و ... که 1.200 هم همینه دیگه

شما چی فکر می کنید ، داریم چنین ماژولی؟

Doloop
05-10-2015, 02:14
سلام دوستان
من قیمت تابلو روان با ماژول رنگ قرمز از متری 700 تومان بدون گارانتی سراغ دارم تا متری 1.200 که معمولا قیمت استاندارد همین متری 1.200
هست
اما
چند روز پیش یکی قیمت داد متری 1.500 You can see links before reply

میگفت میدونه قیمت 1.200 هست ولی جنس ماژول خودش رو بهتر از میدونست و میگفت حاشیه سودش از بقیه کمتره You can see links before reply

بدنه قابش رو هم سفارش میده شرکتی بسازن با رنگ کوره ای و ... که 1.200 هم همینه دیگه

شما چی فکر می کنید ، داریم چنین ماژولی؟

خیر
همون جنس 1200 در حال حاضر هم عرف بازاره هم کیفیت خوبی داره
منم دیدم یه عده قیمت بالاتر پیشنهاد میدن بعد با تخفیف و این حرفا میارن تا 1200 آخرشم با کلی منت بهت میفروشن

هنگام خرید یه یک فروشنده اکتفا نکنید و از چند جا سوال کنید :wink:

0121takpa
05-10-2015, 11:44
فروشگاه معتبری که قیمت درست بده شماره یا آدرس دارین؟

Doloop
06-10-2015, 14:53
اسم فروشگاهش خاطرم نیست
آدرسش طبقه دوم پاساژ عباسیان
02166743940
اسمش بنیامین

electronicool
16-05-2016, 16:30
با سلام به همه دوستان و عزيزان
بنده با تابلو روان كار انجام دادم(حدود 4 مورد)
بهترين راه براي انجام اين كار روش لچ كردن ديتا ميباشد.و رفرش را تا حد ممكن به رقم زير 5 ستون رساند.اين كار علاوه بر سهولت در برنامه نويسي ، سطح ولتاژ در هر رفرش روي هر led بالا ميرود و باعث افزايش شدت تابش ميشود.
البته ناگفته نماند اگر cpu كه براي پردازش اطلاعات و توليد سيگنالهاي لازم براي تابلو استفاده ميكنيم با سرعت قابل توجهي داشته باشه!! يعني بتونه حدود 20 mips حداقل اجرا كنه!!! اين حداقله سرعته!!!
اطلاعات لازم رو اگر دوستان بخواهند در اختيار ميگذارم.

اینجا چرا یه جوریه؟ چرا سوت و کوره؟ اعضا مهاجرت کردند؟؟ تاپیک چرا از چند سال پیش خاک گرفته!
کاش من زود تر با شما اشنا می شدم. الان فهمیدم چرا تابلو من هر چی بزرگتر میشد بیشتر چشمک میزد!!:hi:
حالا گیریم تابلو ساخته شد -- برای موج خوردن نوشته ها و رقصیدنشون با ید چه کار کرد؟ کسی کد سراغ داره؟

please continue

دو کاراکتر دیگر به خاطر خطا گرفتن سایت اضافه شد تا متن کوتاه نباشد!! ii998)

nooranelect
24-05-2016, 02:06
اینجا چرا یه جوریه؟ چرا سوت و کوره؟ اعضا مهاجرت کردند؟؟ تاپیک چرا از چند سال پیش خاک گرفته!
کاش من زود تر با شما اشنا می شدم. الان فهمیدم چرا تابلو من هر چی بزرگتر میشد بیشتر چشمک میزد!!:hi:
حالا گیریم تابلو ساخته شد -- برای موج خوردن نوشته ها و رقصیدنشون با ید چه کار کرد؟ کسی کد سراغ داره؟

please continue

دو کاراکتر دیگر به خاطر خطا گرفتن سایت اضافه شد تا متن کوتاه نباشد!! ii998)

بیشتر توضیح بدید که کمکتون کنم
پستهای قبل رو نمیتونم مطالعه کنم

- - - Updated - - -

خیر
همون جنس 1200 در حال حاضر هم عرف بازاره هم کیفیت خوبی داره
منم دیدم یه عده قیمت بالاتر پیشنهاد میدن بعد با تخفیف و این حرفا میارن تا 1200 آخرشم با کلی منت بهت میفروشن

هنگام خرید یه یک فروشنده اکتفا نکنید و از چند جا سوال کنید :wink:

با سلام
در حال حاضر بهترین نوع تابلو روان (You can see links before reply) قرمز با قاب کوره ای افتاب دید ضد اب تراکم 10000 فقط 900000 تومان هر متر مربع

بهتر و گران تر از ماژول بکار رفته ماژولی وجود نداره که قیمت بخواد بالاتر بره

electronicool
24-05-2016, 12:07
بسیار ممنون از توجهتون.
من از روش جاروب استفاده می کردم. که مشکل اینحا بود که با افزایش طول تابلو نور کم تر میشد و چشمک میزد. البته من با مطالعه مطالب شما و دوستان اطلاعات عالی گرفتم و این مشکل رو با لچ کردن حل کردم.
من از هیچ ماژول اماده استفاده نکردم. اساس کار تابلو دیکدر و لچ کردن هر ردیف هست.

این تابلو روان قرار است شکل بیزی داشته باشد و درون حلقه ای بچرحد! منتها الان دوباره به یه اشکال دیگه خوردم:

در ابتدای بیزی که 5 تا led داره نور به شدت زیاده و در وسط ها که 100 تا led داره نورش کم میشه!!! منبع ولتاژ توان بالایی داره (قابلیت جریان دهی بالا که باید برای بیشتر از 200 تا led کافی باشه) اما بازم دلیل این مشکل را نمی توانم پیدا کنم.

یکی از دوستان تو ECA به من گفته بود دلیل این امر موازی شدن مقاومت داخلی 100 تا LED و ناچیز شدن مقاومت کل ردیف هست که باعث میشه یه حالت اتصال کوتاه پیدا کنه. اگه مشکل ابنه الان من با این برد منتاژ شده باید چکار کنم؟

البته خودم میدونم این کار غیر اصولی و اشتباه بوده از اول و دوستان تو این روش غلط من شاید نتونن کمکی کنن :brk: اما الان که هزینه کردم دنبال راه چاره ام.

برنامش هم با کدویژن به زبان سی نوشتم. منتها در فکرم که چطور به نوشته ها افکت بدم (موج خوردن - منفجر شدن و ... )

Doloop
25-05-2016, 14:38
سلام

در ابتدای بیزی که 5 تا led داره نور به شدت زیاده و در وسط ها که 100 تا led داره نورش کم میشه!!! منبع ولتاژ توان بالایی داره (قابلیت جریان دهی بالا که باید برای بیشتر از 200 تا led کافی باشه) اما بازم دلیل این مشکل را نمی توانم پیدا کنم.

اگه از لچ استفاده کردید این نمیتونه دلیل کم نور شدن باشه اگه لچ شما 8 خروجی داشته باشه ال ای دی های شما 8 تا 8 تا از هم دیگه جدا شدن
ولی اگه شما 100 تا ال ای دی رو با هم موازی کرده باشین اونوقت نمیدونم کجای این تابلو از لچ استفاده کردین سوالتون کمی گنگ هست !!

برنامش هم با کدویژن به زبان سی نوشتم. منتها در فکرم که چطور به نوشته ها افکت بدم (موج خوردن - منفجر شدن و ... )

برای نمایش انیمیشن با افکت های مختلف از نرم افزار هایی که انیمیشن رو به کد تبدیل میکنه باید استفاده کنی بعد کد رو روی تابلو نمایش میدی که لازمه کنترلری با فرکانس کاری بالایی داشته باشی و همچنین ابعاد تابلو هم مهمه

electronicool
25-05-2016, 21:07
سلام ممنون از توجهتون

خروجی لچ ها به led است. سر هر led ولتاژ 4 و اندی است و انتهای دیگر زمین و در تعداد زیاد مقاومت ها کم شده حالت اتصال کوتاه به وجود امده . این مشکل البته با مدار محدود کننده جریان توسط دوستان برطرف گردید. (البته نور تابلو هنوز هم یکدست نیست چون به من گفتن تابلو روان باید مستطیل یا چهارگوش باشه فقط و دایره و بیزی اشتباه بنیادیه!)

در مورد نمایش انیمیشن یه لینک و برنامه خوب سراغ دارید قرار بدید؟ فرکانس چه مقدار باشه خوبه؟

shatal
10-12-2016, 09:16
سلام اگه ممکن است کمک کنید من تابلو 16*40 را راه اندازی کنم من برنامه نویسی بلد نیستم تابلو من به این صورته ازدو پورت

a ,c برای سطر با uln2003

استفاده شده و ستونها با ریجستر 74595 که پایه ها به این صورت به میکرو چیب وصل شده به پورت b

پایه ds به pb5

پایه mr به مثبت

"" oe به pb0

''''' st-cp به pb1

'''''' sh-cp به pb7

وپایه 9میکرو rxd وپایه 10 میکرو txd به ای سی rs232 برای اتصال به کامپیوتر

اگه کس کمک کنه سپاسگزارم سایت آقای لاچینی یک برنامه داره ولی نمیشه

با تشکر

xsw215487
11-12-2016, 14:39
ممنون از توضیحات مفیدتون