PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شارژر لپ تاپ

gate_crasher
10-05-2011, 19:49
سلام دوستان کسی تاحالا شارژر لپ تاپ رو باز و تعمیر کرده؟ اصلا قابل تعمیر هست؟
من یه شارژر dell دارن که بعضی وقتا چرغش روشن می شه و ولتاژ 19.5 ولت رو میده ولی به محض اینکه می خوام ازش جریان بکشم(به لپ تاپ متصلش می کنم) چراغش خاموش میشه و ولتاژر قطع میشه! این یعنی اینکه سوخته آره؟

sarutobi
12-05-2011, 11:35
من یه شارژر dell دارن که بعضی وقتا چرغش روشن می شه و ولتاژ 19.5 ولت رو میده ولی به محض اینکه می خوام ازش جریان بکشم(به لپ تاپ متصلش می کنم) چراغش خاموش میشه و ولتاژر قطع میشه! این یعنی اینکه سوخته آره؟
سلام
از قضا لپتاپ منم دله و برای شارژرش یه سری مشکل پیش اومد!
1) یه بار ضربه خورد و چراغش روشن نمیشد، که با مولتی متر ولتاژ ورودیش رو چک کردم (مال من سیم ورودیش جدا میشه)و چون پایین بود ، فهمیدم اشکال از مبدل دوشاخه امریکایی هست که خوب اتصالو برقرار نمیکنه ، یه کم باهاش ور رفتم و درست شد
2) یه بار هم به کل لامپش روشن نشد ، فیوزی که توی سه شاخه بود رو چک کردم و دیدم از اون نیست، چون گارانتی داشت دادمش نمایندگی ، اونا هم بعد چند هفته!!!! تعمیریش کردن و بهم پسش دادن ، جای ور رفتن با پیچ گوشتی روش هست! ولی من تا حالا بازش نکردم!

dostajn
17-12-2011, 18:31
سلام
یه سوال داشتم در رابطه با شارژر دل گفتم اینجا بگم دیگه تایپک بیخودی ایجاد نکنم
من هر وقت شارژر رو به پریز می زنم جرقه میزنه آیا این مشکل داره ؟
راه حلی داره؟
شارژم اصلی خودشه (3 شاخه ، یوزم داره)

armstk
18-12-2011, 01:46
سلام
یه سوال داشتم در رابطه با شارژر دل گفتم اینجا بگم دیگه تایپک بیخودی ایجاد نکنم
من هر وقت شارژر رو به پریز می زنم جرقه میزنه آیا این مشکل داره ؟
راه حلی داره؟
شارژم اصلی خودشه (3 شاخه ، یوزم داره)
سلام
اون جرقه کوچیکی که در همون اولین لحظه های اتصال مشاهده میشه کاملا طبیعیه , شما هر دستگاهی رو به برق بزنی معمولا یه جرقه کوچیک میزنه
ببین اول از همه کابل های ورودی برق 220 و کابل خروجی 19.5 ولت رو پک کن - این که بیای سویچینگ رو تعمیر کنی رو بزار برای آخرین مرحله

vahidasm
18-12-2011, 02:12
سلام

من یه شارژر dell دارن که بعضی وقتا چرغش روشن می شه و ولتاژ 19.5 ولت رو میده
به نظر من اصلا برای تعمیرش خودت دست به کار نشو
من تا حالا شارژر های سونی و دل رو باز کردم و قصد تعمیر داشتم درست که نشد هیچ ، برترم شد
شارژر سونی رو که با بدبختی باز کردم در واقع میشه گفت که جعبه اش رو شکوندم بعد دیدم که غیر از اون یه پوشش حدودا آهنی دیگه هم داشت که کلا بیخیال تعمیرش شدم
شارژر دل هم که باز کردم معلوم بود که مشکل از کجاست ولی با تعویض قطعات مشکل برتر شد
به نظر من به نمایندگی مراجعه کنی خیلی بهتره

ولی به محض اینکه می خوام ازش جریان بکشم(به لپ تاپ متصلش می کنم) چراغش خاموش میشه و ولتاژر قطع میشه! این یعنی اینکه سوخته آره؟
شاید اصلا مشکل از شارژر نباشه به نظر من لپتاپتم بررسی کن

me28k
04-02-2012, 04:39

سلام.
ولتاژ خروجی ر یکبار با بار اندازه بگیر.(دوتا مقاومت 22 اهمی ده وات موازی بکن و به خروجی شارژر بزن)اگه ولتاژ خیلی افت کرد مشکل از شارژرته اگه نه از لپتاب.
اگه از شارژر بود بگو تا کمکت کنیم بلکه تعمیر شد.