PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تزریق برق 220 خارجی به برق خانگی لطفا کمک کنید

ahadgd
06-05-2011, 14:35
:hi:سلام
من یه منبع 220 ولت دارم که می خوام به برق خونه تزریق کنم بدون اینکه مشکلی پیش بیاد (واسه کاهش مصرف برق:0013:) چطوری این کارو بکنم ؟

ahadgd
06-05-2011, 22:47
یعنی این کار اینقدر سخته تا جایی که من میدونم برق 220 ولت رو به 220 ولت نمیشه به صورت عادی به هم وصل کرد چون همه جا اتیش میگیره:baad: ولی این کار رو با یه سیستمایی میکنن که نمودونم چیه چه جوریه
اگه کسی کمک کنه ممنون می شم:gop:

sajadgreat
07-05-2011, 01:23
فکر کنم اینجوری برقتون بشه دوفاز!
و بهتره از کنتاکنور استفاده کنی
و یکی از دوفازی که ازش میگیری(همون که خودت اضافخ کردی) رو برای مصرف دستگاههای پر مصرف استفاده کنی

ahadgd
07-05-2011, 01:35
منظورتون اینه که برق مصرف کننده ها رو از هم جدا کنم دیگه (در این صورت باید دوباره سیم کشی کنم )
هیچ راهی نداره که دو تا برق به هم وصل شه

ahadgd
07-05-2011, 11:46
کسی نبود

ahadgd
07-05-2011, 19:35
یک راهنمایی کوچیک ؟؟؟؟:(
یا کسی نمیدونه یا حوصله نداره یا نمی خواد یا هم پست رو کسی ندیده:sa:

ghaem313
08-05-2011, 01:51
نياز به سيم كشي نيست دم ورودي بعد كنتور برق توليديت رو وصل ميكني طوري كه يا برق شهر باشه يا منبعت
اگر دامنه وفازشون برابر باشه مشكلي پيش نمياد .البته فاز رو شايد بشه سنكرون كرد اما فكر نكنم دامنه بشه.
در ضمن كنتور تون نمي تونه كه توان ارسالي و دريافتي رو اندازه بگيره پس بهتره بي خيال اين مساله اتصال هم زمان بشي

ahadgd
08-05-2011, 20:01
ممنون

hakimzadeh
09-05-2011, 14:43
سلام.
دوست عزيز شما چگونه منبع 220 ولتي داري؟

براي وصل كردن دو منبع ac در مرحله اول نياز است كه فركانسها و ولتاژ با هم برابر بوده و هردو ولتاژ سينوسي باشند.ضمنا" توالي فاز نيز رعايت شود.
و دقيقا" در زماني كه هر دو ولتاژ در لحظه پيك و يا صفر خود قرار دارند كليد مابين انها وصل شود.
توسط دستگاه سنكرون سكپ اين حالت چك مي شود و توسط سيستم سنكرون زاسيون اين عمليات انجام مي شود.

چنانچه فركانس ها متفاوت باشد ، ان مولدي كه داراي فركانس كمتر است بعنوان يك لود عمل مي كند.
شما مي توانيد توسط دو عدد لامپ در بين دو منبع وضعيت سنكرون بودن را چك كنيد و زمانيكه هردو لامپ خاموش بودن يا با بيشترين شدت نور روشن بودند كليد مابين دو ولتاژ را ببنديد.

اختلاف فركانسي نبايد بيشتر از +- 0.5 هرتز باشد.

درغير اينصورت از انجام اين كار منصرف شويد كه كاربسيار خطرناك است

raminrayat
25-06-2012, 21:11
سلام
من اومدم مرخصی از سربازی یه روز هستم گفتم بیام اینجا سربزنم.چهارشنبه میریم کرمانشاه .
خب دوستای عزیز حرفای اقای hakimzadeh (You can see links before reply) کاملا درسته
شما اگه میخواید دوتا منبه متناوب رو به هم متصل کنید حتما باید شرایطی که برای پارالل(موازی) کردن دو ژنراتور نیازه رعایت کنید که میتونید این شرایط رو با یه سرچ تو اینترنت پیدا کنید
مثلاولتاژها تا حد امکان باید با هم برابر باشند
مهمترین شرایط
فرکانس هردو برابر باشه یعنی تقریبا 50 هرتز
و دیگری هم فاز !! یعنی اگه شکل موج ولتاژ دو منبع رو به طور همزمان تو اسیلوسکوپ ببینید باید دقیقا رو هم بیفتن.یعنی با هم از 0 درجه شروع و تمام نقاط ماگزیموم و مینیمومشون با هم تو یک زمان اتفاق بیفته
حالا چرا این شرایط مهمه؟
چون هرگونه اختلاف فاز به معنی داشتن اختلاف ولتاژ بین دو منبعتونه و هرچه این اختلاف فاز بیشتر باشه
0 الی180 درجه اختلاف ولتاژ زیادتر میشه و وقتی در این حالت دو منبع رو به هم وصل کنید تو همدیگه تخلیه میشن و این موقع هست که جریان بالایی توشون عبور میکنه و سیم کشی ها به احتمال زیاد اتیش میگیرنو ذوب میشن و اگه فیوز نپره یا حفاظتی وجود نداشته باشه منبع کوچیکتر و ضعیفتر شما مطمئنا داغون میشه و خدا بیامرز میشه :(:mrgreen:

agape
25-06-2012, 22:01
خوب فکر میکنم دوستان به صورت کامل جواب دادن !
ولی یه سوال - مگه منعی که شما داری چند وات توان داره که ارزش این کار رو داره ، معمولا تو خونه ها سیم کشی روشنایی جداست ، میتونی سیم کشی روشنایی رو وصل کنی به این منبع که نخوای هزینه سیم کشی و تطبیق رو بدی!

iranelektor
26-06-2012, 01:30
خوب اگه منبع شما به اندازه کافی قویه و اختلاف فاز زیادی هم با شبکه برق خونه داره میتونید یه ترانسفورماتور بذارین که ورودیش از برق شبکه و منبع مولدتون تامین بشه و از خروجیش برای مصرف استفاده بشه اینطوری حداقل میشه 50 درصد به برق خونه کمک کرد:wink:

raminrayat
26-06-2012, 12:17
خوب اگه منبع شما به اندازه کافی قویه و اختلاف فاز زیادی هم با شبکه برق خونه داره میتونید یه ترانسفورماتور بذارین که ورودیش از برق شبکه و منبع مولدتون تامین بشه و از خروجیش برای مصرف استفاده بشه اینطوری حداقل میشه 50 درصد به برق خونه کمک کرد:wink:

دوست عزیز اگه به چیزی که گفتید دقت کنید متوجه میشید که اشتباه کردید
شما میگید وردی برق شهر و منبعتون رو بدید به ترانسفورماتور و از خروجیش تغذیه برق منزل رو تامین کنید
خب وقتی ورودی رو هم به منبع و هم به برق شهر وصل کنید در اصل شما این دوتا رو پارالل کردید یعنی همون اتفاق خطرناک قبلی باز تکرار میشه این کار کاملا اشتباهه

iranelektor
30-06-2012, 01:44
دوست عزیز اگه به چیزی که گفتید دقت کنید متوجه میشید که اشتباه کردید
شما میگید وردی برق شهر و منبعتون رو بدید به ترانسفورماتور و از خروجیش تغذیه برق منزل رو تامین کنید
خب وقتی ورودی رو هم به منبع و هم به برق شهر وصل کنید در اصل شما این دوتا رو پارالل کردید یعنی همون اتفاق خطرناک قبلی باز تکرار میشه این کار کاملا اشتباهه
نه عزیز من منظورم ترانس معمولی با یک ورودی نبود!
باید یه ترانس با دو ورودی باشه یه چیزی شبیه اتوترانسفورماتور!!:wink:

raminrayat
30-06-2012, 20:49
نه عزیز من منظورم ترانس معمولی با یک ورودی نبود!
باید یه ترانس با دو ورودی باشه یه چیزی شبیه اتوترانسفورماتور!!:wink:
دوست من بازم فرقی نمیکنه اگه اتو ترانس هم باشه چون دوتا ورودی به هم وصل هستن دچار مشکل میشید
و اگه دو سیمپیچ ورودی ،هم از هم و هم از سیم پیچ خروجی مجزا و روی یک هسته باشن
به خاطر فرکانس نابرابر و زمانهای مینو ماکس نابرابر علاوه بر مشکلات اتلاف توان و جریان اضافه از ورودی کشیدن حتی در حالت بی باری
ولتاژ و فرکانس خروجی بسیار بد خواهد بود
اما اگر بخواید غیر همزمان ورودی هاتون رو وصل کنید دیگه حتی به ترانس هم نیاز نیست

iranelektor
01-07-2012, 01:26
پس فقط یه راه میمونه! اون هم ساخت یه سوئیچینگه میشه ابتدا ولتاژها رو دی سی کرد و بعد دوباره ازشون استفاده بشه که باید دید مقرون به صرفه هست یا نه!

gate_crasher
06-07-2012, 17:16
پس فقط یه راه میمونه! اون هم ساخت یه سوئیچینگه میشه ابتدا ولتاژها رو دی سی کرد و بعد دوباره ازشون استفاده بشه که باید دید مقرون به صرفه هست یا نه!

فکر کنم حتی اگه این کار مقرون به صرفه ها باشه جواب نمیده چون خروجی منابع تغذیه سوییچینگ رو نمی شه موازی کرد!

ali_re2a
16-07-2012, 16:04
سلام
دوست عزیز اگه میخوای مصرف برقتون پایین بیاد باید سیم کشی ساختمون رو به دو قسمت تقسیم کنی.
یکی از قسمتها رو به برق شهر و قسمت دیگرو به برقی که گفتی وصل کنی. البته فیوز یادت نره
توحه کن،چندتا از دوستان که میگن باید سنکرون کنی. این کار تو رو به هدفت که کم کردن مصرف هست نمیرسونه. با این کار انگار دوتا منبع رو به هم وصل کردی. که فرقی به حال تو نمیکنه چون باید قبل از کنتور وصل بشه. این کارو خودم چند بار تو کارگاه انجام دادم. باید دستگاه سنکروسکوپ داشته باشی و یه چند تا مورد ساده رو رعایت کنی که اگه خواستی واست کامل میگم. مشکلی هم پیش نمیاد. ولی به درد مشگل تو نمیخوره. پس از همون روش جداکردن سیم کشی ساختمون استفاده کن (با فیوز):125:

powerelectro
09-08-2014, 19:56
سلام دوست گرامی
من با نظر برخی از دوستان موافق هستم ،راهی که برای وصل کردن دو منبع ac وجود داره سنکرون کردن بوسیله سنکرونسکوپ و یا استفاده از روش لامپ می باشد،یعنی اگر لامپها بایکدیگر کم نور شوند و یا با یکدیگر پرنور شوند در این زمان باید کلید وصل منبع تون رو بزنید البته همون طور که دوستان گفتند شرط برابری فرکانس و زاویه فاز نیز باید رعایت شود، این روش به روش سنکرون کردن به روش لامپ معروف می باشد ، که آموزش آن تو نت پیدا میشه ولی همونطور که دوستان فرمودند اینکار به شما کمک نمیکنه به این علت که ممکن توان منبع شما به شبکه تزریق شود چون شما یه ژنراتور را وارد مدار کردید و توان ان بر حسب وضعیت شبکه به بیرون و یا داخل منزل شما انتقال پیدا می کنه ، تنها راه کمک استفاده از سیم کشی مجزا می باشد و با راه هایی می توان با سیم کشی کمتر اینکارو انجام داد ، مثلا توی تابلو تقسیم بخشی از مصرف کننده ها رو به منبع خودتون متصل کنید :0013::0013:
اینم آموزش سنکرون کردن به روش لامپ (pdf):