PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست فلزياب

mohsen274
27-04-2011, 14:43
سلام
من واسه ساخت ربات مين ياب نياز به يه مدار فلزياب خوب دارم.
شما ميتونيد به من كمك كنيد.؟
با عمق ديد 25cm
:(:(:(:(:(
mohsen.tohidian@gmail.com

gate_crasher
28-04-2011, 20:15
سلام بهتون پیشنهاد می دم ار مدارات آماده استفاده کنید.
جهان کیت یه چندتایی داره

mohsen274
28-04-2011, 21:04
سايت جهان كيت چيه.؟
فروش اينترنتي داره.؟

mohsen274
28-04-2011, 21:25
تو سايتش فلزياب نداره.cry::

javad naderi
29-04-2011, 02:45
metal detector

You can see links before reply

cmuiran
21-08-2011, 16:03
سلام
میتونن از کانون الکترونیک مشهد خریداری کنین 2 مدل داره که تا 50 سانت تست شده
یا از ایسی فلزیاب استفاده کنی که تو سایت roboeq داره

amiray
22-08-2011, 16:28
سلام
من دنبال یه فلز یاب برا ربات مین یاب بودم
ولی چون زیاد ازش سر در نمیارم خواستم ببینم تو تو فروشگاه های اینتر نتی میشه پیداش کرد من هر قدر سرج کردم نتونستم پیدا کنم
در ضمن اون سایت جهان کیت هم فلز یاب نداشت
با تشکر

cmuiran
22-08-2011, 16:31
سلام
roboeq یک ایسی داره که خروجی ان nc/no هست و را اندازی این ایسی بسیار راحت هست

alireza9900
22-08-2011, 16:55
آی سی cs209 (البته برای مین یاب اتو خوبه)
شماتیکش رو هم پیوست کردم(جواب گرفتم برای مین یاب خودکار)
خود آی سی هم هم dip اش هست هم smd

موفق باشید

amiray
22-08-2011, 17:09
خیلی ممنون از پاسختون
ولی تاجایی که من شنیدم برد این سنسور ها در حد میلی متر هستش در ضمن یه کم استفاد ازش برای تشخیص مین های کوچیک سخت هست
برای همین من دنبال یه مدار فلز یاب هستم مثلا pi
اگه جایی از این جور فلز یاب ها داره بگین در ضمن در این باره چند تا سوال داشتم
کویل یا همون سیم پیچ ربات به چه شکلی باشه بهتره؟ به نظر من بیضوی باشه بهتره!!!!!
یکی هم این که خروجی این فلزیاب ها فرکانس هس دیگه ؟
و من اگه اونو به adc وصل کنم بهتر هستش یا با یه دونه مقایسه کننده ازس صفرو یک بگیرم بهتره!!!!!!!!!!!!
با تشکر

alireza9900
22-08-2011, 18:23
این سنسور cs209 خروجیش دیجیتال هست و حساسیتش رو با اون پتانسیومتر باید تنظیم کرد.
بردش در همون حدی هست که گفتید(البته نه اونقدر. من تا 10 سانت هم جواب گرفتم) و من برای مین یاب خودکار ازش استفاده می کنم جواب میده.
سیم پیچ من بیضوی بستم. مثل این که بهتره(اکثرا هم دیدم اینطوری بستن)
اگه برای مین یاب اتو می خواین این جواب میده(یه تست فوقش بگیرید)
ولی برای مین یاب دستی از همون مدارهای pi مثلا باید استفاده کنید.
فکر کنم جهان کیت داره تو تهران(پاساژ فرشته بغل امجد)

eMicro
22-08-2011, 19:45
سلام دوست عزیز
برای مین یاب میتونی از Gary PI و یا Hammer Head استفاده کنید
من با Gary PI چند عدد سکه رو تو عمق 60CM پیدا کردم
Hammer Head هم میتونه تو دو حالت PI و TR کار کنه
مد TR برای مین یاب بهتر جواب میده

موفق باشید

amiray
22-08-2011, 22:54
سلام دوست عزیز
برای مین یاب میتونی از gary pi و یا hammer head استفاده کنید
من با gary pi چند عدد سکه رو تو عمق 60cm پیدا کردم
hammer head هم میتونه تو دو حالت pi و tr کار کنه
مد tr برای مین یاب بهتر جواب میده

موفق باشید

با تشکر از پاسختون
این دو تا فلز یاب که گفتید امادشو من از کجا می تونم گیرش بیارم و قیمتشون چقدر هست در ضمن اگه تو اینتر نت بفروشن عالی میشه :018:چون تو شهر ما که اصلا فلز یاب اماده گیر نمیاد:(
راستی این دو حالت که گفتین چی هستن
باز هم ممنون

cmuiran
04-10-2011, 09:53
دوستان کسی اطلاعاتی در مورد ulterasonic داره که برای کشف مین استفاده میشود ؟؟؟؟؟

Microbot_Team
03-01-2012, 19:56
امواج ما فوق صوت قابلیت نفوذ در اجسام چگال رو ندارن
پس چنین چیزی وجود خارجی نداره

josef2600
09-01-2012, 04:38
دوستان کسی اطلاعاتی در مورد ulterasonic داره که برای کشف مین استفاده میشود ؟؟؟؟؟
همچین چیزی وجود داره ! چرا آخه میزنین تو زوق بچه !:018:
این سری از دستگاه ها اصولا برای مین یاب ها در اوایل ساخته نشدن . در حدود 30 تا 25 سال پیش دانشمندا اومدن دستگاهی رو طراحی کردن برای تشخیص چاه های نفت در عمق زمین . طریقه عمومی و اصول کارکرد اونها به این صورت بود :
سیستم 2 قسمت داشت . یک قسمت فرستنده و یک گیرنده . در قسمت فرستنده ( تا سالها ) از بمب ها ی مخصوص استفاده میکردن برای تولید فرکانس های بالای صوتی با قدرت بالا . بمب مخصوص چی بود ؟ منظور مین گذاری نیست !:unh:یک بمب کوچک رو تو یک محفظه مخصوص میذاشتن ( فرض کنین یک بمب کوچیک رو بزارین روی زمین بعدش یک محفظه مثل کاسه آشخوری بزارین روش ) تا امواج فقط به سمت زیر زمین منطقل بشن . بعدش معمولا بسته به ظرفیت از چندصد کیلو تا چند تن وزن روی کاسه ( بشقاب:x ) مینداختن و بد بوم ! وقتی بمب میترکید امواج صوتی بسیار قوی با فرکانس بالای صوتی به اعماق زمین فرستاده میشد .
حالا دستگاه گیرنده فرکانس و زمان انفجار رو بلافاصله با کامپیوتر میگرفت و بعد منتظر برگشت امواج میشد . امواجی که ارسال میشدن به اجسام داخلی که میخوردن ، یه سری برمیگشتن . بسته به زمان ارسال امواج و زمان برگشت امواج زمان و عمق اجسام بدست میومد . گاهی تا صدها موج برگشتی در زمانهای مختلف وجود داشت . اما نکته مهمتر اینجا بود که امواج برگشتی هرکدوم فرکانس متغیری داشتن . یعنی بسته به نوع جسم برخوردی ( مایع آب نفت آهن استخوان سنگ آهک و ... ) هرکدوم زمان برگشت و تغییر فرکانس مجزایی داشتن . اینجوری میتونستن بگن تو چه عمقی و با چه کیفیتی نفت هست . بعدا این تکنولوژی وارد سایر علوم شد . از جمله زمین شناسان . میتونستن تا عمق کیلومتر زیر زمین رو ببینن و لایه های مختلف رو ببینن و عمق و نوع تقریبی ماده رو تشخیص بدن .
این اصول کلی بود . اما سالها بعد که الکترونیک پیشرفت کرد مدارات هم تغییر کرد . حالا دستگاه ها کوچکتر شدن و با امواج اولتراسونیک کار میکنن . اما همیشه اصل اول کاری که استفاده از امواج صوتی هست ، وجود داره .
الان یک دستک نسبتا گنده و چند ده کیلویی داره که میزارنش روی یک نقطه و به صورت ثابت و بعد ارسال و دریافت امواج شروع میشه . اما بیشتر به عنوان تشخیص لوله های زیر زمینی استفاده میشه و موارد مشابه . البته عمق موثرشون به ده متر رسیده . اما دیگه بمب نداره !lov:
هنوز این تکنولوژی ها در اختیار چند کشور محدود در زمین میشه . اما خیلی خوب بود اگه ایرانی ها هم سعی در ساخت و طراحیش بکنن . چون این سیستم ها بسیار کارآمد و بسیار گرانقیمت هستن .
امیدوارم مورد استفاده بوده باشم .
با آرزوی موفقیت تمامی مخترعین و مبتکرین جهان . موفق باشید .