PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ارتباط hmi با ميكرو

ghaem313
21-04-2011, 17:24
با سلام من مي خواستم ببينم كه ميشه با hmi ارتباط برقرار كرد .يعني اطلاعاتي كه براي plc ميفرستي رو چه طوري كد ميكنه و ميشه اونكد ها رو خوند و با ميكرو يه پروژه انجام داد كه داده ها رو روي hmi نشون داد و ازش خواند

kavir
21-04-2011, 19:30
سلام
شدنی هست فکر می کنم از modbus استفاده میکنند شما این کلمه رو سرچ کنید اینجا هم نمونه هست
You can see links before reply

ghaem313
23-04-2011, 15:39
متشكر از جوابتون
من قصد دارم (البته استادم) كه يه دونه hmi delta سري dop-b رو به ميكرو متصل كنم و plc رو حذف كنم.
خوب پروتك modbus در چند نوع
Modbus RTU
Modbus ASCII
Modbus TCP/IP
Modbus over TCP/IP
Modbus over UDP
Modbus Plus
Modbus PEMEX
وجود داره حالا پروتكل hmi ها كدومه؟و اصلا ميشه با hmi دلتا رو به plc زيمنس وصل كرد؟(من فكر كنم بشه)

در ضمن من ارتباطي كه مي خوام با hmi داشته باشم در حديه كه تو كاراي گرافيكي با اين ماژول انجام ميديم ميشه مقدار پرچم ها يا ريجستر ها را تغيير داد
من مي خوام بدونم براي اينكه مثلا پرچم M0 ست شود چه كدي براي plc ارسال ميشه و من با ديتكت كردن اون توسط ميكرو كار رو انجام بدم

benam_miri
21-10-2011, 00:55
سلام.شرکت هایی که hmi میزنند با اکثر plc ها کار میکنند.دوما کدشونو نمیتونی پیدا کنی من 6 ماه دنبالش بودم .برو با پنلهای صنعتی تاچ کار کن.با vb -delphi و ... تا بتونی با میکرو ارتباط داشته باشی.
اگر فهمیدی کدهای hmi رو منم خبر کن. :125:

dr-data
21-10-2011, 15:02
سلام.شرکت هایی که hmi میزنند با اکثر plc ها کار میکنند.دوما کدشونو نمیتونی پیدا کنی من 6 ماه دنبالش بودم .برو با پنلهای صنعتی تاچ کار کن.با vb -delphi و ... تا بتونی با میکرو ارتباط داشته باشی.
اگر فهمیدی کدهای hmi رو منم خبر کن. :125:
دوست عزيز خدمت شما عرض كنم كه hmi هاي delta از modbus در ورژن هاي مختلف پشتيباني مي كنند يه نگاه به كاتلوگش بنداز واضح گفته.
در خصوص اينكه چي بفرستم كه كاري كه مي خوام رو انجام بده هم بايد بگم كه يك سري function code داريم در مدباس كه طبق استاندارد معلوم مي كنه واس نوشتن اين كد رو بده واس خوندن اون كد رو و.....

ولي در كل نشدني نيست ولي كار مي بره
:hi:

NSMNSM
17-05-2016, 08:28
با سلام من مي خواستم ببينم كه ميشه با hmi ارتباط برقرار كرد .يعني اطلاعاتي كه براي plc ميفرستي رو چه طوري كد ميكنه و ميشه اونكد ها رو خوند و با ميكرو يه پروژه انجام داد كه داده ها رو روي hmi نشون داد و ازش خواند

سلام
این تاپیک قدیمی بود و من گفتم در این خصوص تاپیک تازه ایجاد نکنم

دوست عزیز اکثریت اداوات صنعتی یکی از پروتکلهای ارتباطی modbus می باشد که خود modbus دسته بندی خاصی داره که ما در اینجا modbus RTU انتخاب می کنیم در این حالت باید شما در نرم افزار hmi مشخص کنید که از طریق پروتکل modbus RTU می خوام اینکار کنم بستر سخت افزاری هم RS232 , RS485 , RS422 یکی انتخاب می کنم سمت میکرو هم به همین تناسب بعد شما باید مشخص کنید که میکرو master باشه یا hmi ، بهتر که hmi بعنوان master انتخاب باشه سپس یه کد ساده برای hmi می نویسی مثلا گذاشتن یه چراغ سپس بسته به نوع نرم افزار اون hmi باید مشخصات اون چراغ تنظیم کنی مثل روی کدام لینک ارتباطی داده ارسال کنه جنس داده چی هست و ...

برای نمونه Hmi Fatek بعد از تمام مراحل داده زیر را برای میکرو ارسال می کنه :

Master to Salve (HMI Fatek to Microcontrller) : 8 Byte
__________________________________________________ ___________________________________________
| | | | | | | | |
| Station Number | Type | H Address |L Address| H N.Of Point | L N.Of Point | H CRC | L CRC |
|______|_____________|_____________|______________ |________|_____________|_______|_________________|

مثلا :
Request : 0x01 , 0x01 , 0x00 , 0x0A , 0x00 , 0x01 , 0xDD , 0xC8

- - - Updated - - -

Master to Salve (HMI Fatek to Microcontrller) : 8 Byte
__________________________________________________ ___________________________________________
| | | | | | | | |
| Station Number | Type | H Address |L Address| H N.Of Point | L N.Of Point | H CRC | L CRC |
|________________|______|___________|_________|___ ____________|_______________|_______|_______|