PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : رابطه زمان تاخیر t=(f*x)/5

forghan
20-04-2011, 21:16
سلام
کسی می دونه چرا برای محاسبه زمان تاخیر یا delay از رابطه t=(x*5)/f استفاده میکنن و این رابطه از کجا اومده؟

kavir
21-04-2011, 00:38
سلام
فکر میکنم در pmm های اولیه توضیحات داده شده بود

forghan
21-04-2011, 18:39
در مجله‌هاي pmm2 و pmm3 اين رابطه فقط مطرح شده ولي اينكه اين رابطه از كجا بدست اومده توضيحي داده نشده است.

ma-bah
22-04-2011, 20:09
در مجله‌هاي pmm2 و pmm3 اين رابطه فقط مطرح شده ولي اينكه اين رابطه از كجا بدست اومده توضيحي داده نشده است.
منم همین مشکل رو دارم یعنی برام سواله.....

forghan
30-04-2011, 18:36
سلام
چی شد :sa: یعنی هیچکس جواب این سوال رو نمی دونه ؟؟؟؟؟؟

kavir
30-04-2011, 19:01
سلام
این بخش رو اقای هاشمی نوشته و فعلا دسترس نیستند

t.o.e
30-04-2011, 19:36
سلام:
تو کتاب سپاس یار یا کتاب هایی که تو بخش lpc به انگلیسی گذاشتیم ،هست.شما یه زحمتی بکش ببین تو اون کتابی که به انگلیسی گذاشتیم هست یا نه.من فکر میکنم دیدم ولی مطمئن نیستم.
بازم اگر خیلی کارتون گیره...تو اینترنت یه سرچ بزنید همه چی رو خواهید فهمید.

موفق و موید باشید.

__________________________________________________ _____________________
تا تیرماه درگیرم و نمیام سایت.

1nafar
02-06-2011, 21:27
سلام
توی میکرو کنترلر های arm پردازنده ی میکرو با کلاکی که به صورت مستقیم از کریستال میاد کار می کنه ( در صورتی که از pll و... استفاده نشه .
در این حالت در هر سیکل کلاک یک دستور اجرا میشه .
توی برنامه های که من نوشتم از یک حلقه ی for برای ایجاد تاخیر استفاده میشه :
for (f=0;f<x;f++);
اگه در حلقه ی بالا دقت کنید می بیننید که اون از 5 تا دستور تشکیل شده ( مشخص کردن ابتدا ی حلقه ی ، مقدار دهی f ، مقایسه ی اون با x ، افزایش یک واحد به f ، پرش به ایتدا ی حلقه ی )
یعنی هر با افزایش مقدار x دقیقا 5 تا سیکل کلاک زمان cpu رو تلف میکنه . ( یعنی 1 تقسیم بر مقدار کریستال ، ثانیه ) .