PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مقایسه سروو واستپ موتور

1nafar
22-08-2008, 22:49
سروو موتورها:سروو موتور ها از سه بخش ، موتور DC ، جعبه دنده و مدار کنترل زاویه موتور تشکیل می شوند که تمامی این موارد در یک پک قرار دارد وشما ان را به عنوان سروو موتور از بازار خریداری میکنید .
نحوه کار یک سروو موتور :سروو موتورها عموما دارای سه سیم می باشد (البته نوع 5 سیمه هم وجود دارد که فرقش با نوع سه سیمه این است که تغذیه مدار کنترل باید از بیرون وصل شود )که 2 تا از انها تغذیه موتور و سیم دیگر فرمان رو دریافت میکنه برای اینکه سروو موتور در یه زاویه خاص بچرخه شما باید هر چند میلی ثانیه این پایه رو یه مدت کوتاهی 1 کنین و دوباره 0 ، این مدت نشان دهنده زاویه مقصده.
البته این زمان ها رو می تونی از دیتا شیت سروو موتور که گرفتی بفهمی.
(من خودم تا حالا با سروو موتور به صورت عملی کار نکردم ،خیلی وقت پیش یه دونش رو گرفتم اما وقتی فهمیدم که زاویه چرخش از 0 تا 270 درجه است پسش دادم و با استپ موتور کار میکنم)
استپ موتور: دریک موتور پله ای یک روتور درونی متحرک و یک استاتور ثابت وجود دارد که روتور شامل آهنرباهای دائمی قوی و استاتور شامل یک دسته سیم پیچ که ولتاژ انها (میدان مغناطیسی)به صورت الکترونیکی قطع و وصل می شوند است . شما می توانید موتور های پله ای را بیابد که زاویه چرخشی ان ها به ازا هر پله تا 12. درجه است و می توانند کامل بچرخند (مانند سروو موتورها محدودیت چرخش ندارند)....
هنگامی که میخوا هید یک چرخش با زاویه دقیق داشته باشید از این دونوع موتور استفاده کنید
تفاوت های استپ موتور و سروو موتور:
قدرت سروو ها از استپ موتور ها بیشتر است (البته این از نظر قیمت گفته شد ، مثلا شما یک سروو با قدرت بالا میگیرید اگر بخواهید یک استپ موتور با توان برابر سروو بگیرید قیمت تا 10 برابر نیز افزایش مییابد)
سروو موتور ها در یک محدوده خاص میچرخند اما استپ موتور ها محدودیتی برای چرخش ندارند
برای راه اندازی سروو موتور ها نیاز به راه انداز و تقویت جریان نمی باشد در حالی که استپ موتور ها نیاز به راه انداز دارند
در حالت کلی اگر مساله قیمت در میان نباشد استفاده از استپ موتور ها بهتر است (نظر من اینه)