PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پروگرمر jtagicemkii+ساپورت ایکسمگا

pooriya
16-04-2011, 03:04
با سلام

من چند وقت پیشا(نزدیک 1سال) یه پروگرمری رو از یک سایت روسی پیدا کرده بودم که خیلی جالب بود تازه گیها که دوباره سر زدم دیدم اپدیتش کردن،قابلیت هاش هم به این صورته:

کارکرد درمد:
1-JTAGICEMKII
2-STK500 v2

و قابلیت پروگرم میکرو های at90,attiny,atmega,atxmega رودر مد های pdi,jtag,isp داره(و همچنین at90usb)

در مد stk500 قابلیت کار با نرم افزار های codevision avr,avrstudio,avrdude
و در مد jtagicemkii قابلیت کار با نرم افزار avrstudio,avrdude روداره
سرعتش هم خوبه تو سایتش می تونید توضیهات کاملش رو ببینید

در ضمن این پروگرمر به صورت رایگان عرضه شده

به نظر شما بسازیم کار میکنه؟البته خودش ساخته شدش رو واسه فروش گذاشته

اینم همه فایلهاش:

ـــــــــــــ
مدیر فروش:
قطعات این پروگرامر در فروشگاه هست و میتونید بخرید
You can see links before reply

kavir
16-04-2011, 13:51
سلام
امید به حق که کار میکنه
بافرش خیلی خاصه و باید وارد بشه:wink:

pooriya
16-04-2011, 20:58
دنبال یه فرصت هستم تا بتونم بسازم و تستش کنم،دربا ره بافرش هنوز تحقیق نکردم و نمی دونم بشه واسش جایگزین پیدا کرد یا نه.

ولی احتمالا ارزش ساخت رو داره:wink:

در سایتش نوشته بود که احتمالا در اینده تراشه هایFPGA,XILINXرو هم ساپورت کنه.

در باره سورسش هم به این شکله که داخل فایلی که دانلود می کنید یه فایل با پسوندexe.هست پس از اینکه طبق توضیهات ic رو اماده کردید با اجرای اون برنامه داخل ic اپلود میشه.

kavir
04-08-2011, 05:48
سلام
آیسی بافرش واردشد دوستانی که تمایل به خریددارند به من پی ام بدن چون محدود وارد کردیم فعلا وارد فروشگاه نشده:0013::wink:

kavir
05-08-2011, 01:43
سلام
لینک خرید این بافر فعلا محدود وارد کردیم درخواست داشته باشیم دو هفته ای وارد میشه
SN74LVC1T45DBV آیسی (محدود)JTAGICEmkII - فروشگاه اينترنتي شركت كويرالكترونيك (You can see links before reply)

madar
05-08-2011, 13:38
باورم نمیشه :o
من خیلی وقته دنبال پروگرامر xmega هستم.
حالا کسی تستش کرده؟؟

kavir
05-08-2011, 14:27
سلام تست نشده ولی 100 درصد جوای میده چون خود طرف هم برای فروش گذاشته

arm-mohsen-avr
05-08-2011, 14:35
با سلام به مدیر سایت
اگه ممکنه آمادشو برای فروش بزارید ماکه امکانات نداریم فیبر دورویه چاپ کنیم
با تشکر

kavir
05-08-2011, 14:50
با سلام به مدیر سایت
اگه ممکنه آمادشو برای فروش بزارید ماکه امکانات نداریم فیبر دورویه چاپ کنیم
با تشکر
برای پروگرامر ایکسمگا توی فروشگاه موجود هست میتونید بخرید:0013:
پروگرامر XMEGA و AVR با USB - فروشگاه اينترنتي شركت كويرالكترونيك (You can see links before reply)

javad naderi
05-08-2011, 19:57
با سلام

من چند وقت پیشا(نزدیک 1سال) یه پروگرمری رو از یک سایت روسی پیدا کرده بودم که خیلی جالب بود تازه گیها که دوباره سر زدم دیدم اپدیتش کردن،قابلیت هاش هم به این صورته:

کارکرد درمد:
1-JTAGICEMKII
2-STK500 v2

و قابلیت پروگرم میکرو های at90,attiny,atmega,atxmega رودر مد های pdi,jtag,isp داره(و همچنین at90usb)

در مد stk500 قابلیت کار با نرم افزار های codevision avr,avrstudio,avrdude
و در مد jtagicemkii قابلیت کار با نرم افزار avrstudio,avrdude روداره
سرعتش هم خوبه تو سایتش می تونید توضیهات کاملش رو ببینید

در ضمن این پروگرمر به صورت رایگان عرضه شده

به نظر شما بسازیم کار میکنه؟البته خودش ساخته شدش رو واسه فروش گذاشته

اینم همه فایلهاش:

مرسی

jadogar
13-08-2011, 15:29
کسی فایل مدار چاپی پروتلش رو نداره ؟

madar
14-08-2011, 19:50
خودم شروع می کنم شماتیک و pcb اش را تو پروتل بکشم.
فقط فکر نکن این بافر تو شماتیک باشه .
این altium9 که نصب کردم سرچ میکنه ولی در آخر هیچی پیدا نمکنه.
اگه کسی پیداش کرد بگه تا شروع کنیم.
با تشکر

madar
15-08-2011, 14:59
سلام
امروز کتابخانه ی بافر را را ساختم.
توی شماتیک از STF202-22 استفاده کرده . میشه اینو پیدا کرد ؟البته دو تا شماتیک قرار داده که توی یکیش بجاش از چهار تا مقاومت استفاده کرده.
:mrgreen:

jadogar
15-08-2011, 22:54
خودم شروع می کنم شماتیک و pcb اش را تو پروتل بکشم.
فقط فکر نکن این بافر تو شماتیک باشه .
این altium9 که نصب کردم سرچ میکنه ولی در آخر هیچی پیدا نمکنه.
اگه کسی پیداش کرد بگه تا شروع کنیم.
با تشکر
ممنون
لطف می کنی
اگر کمکی از دستم بر میاد بگو تا انجام بدم

madar
16-08-2011, 15:34
اینم شماتکیش .اگه زحمتی نیست یکی از دوستان این شماتیک را چک کنه و مشکلی داشت قبل طراحی PCB حلش کنیم.
PCBاش را فردا میزارم . البته هم یکرو هم دورو .
:wink:

SaeidJorablo
14-01-2012, 01:12
سلام
من شماتیک را براساس فایل اصلی ساختم. برد هم زدم اما جواب نگرفتم!!! خطای timeout میده!!!:cry::cry: نمی تونه برنامه را داخل آی سی بریزه!!! کسی درستش کرده بدونه مشکل از کجاست؟؟؟:(

pooriya
14-01-2012, 13:03
سلام

اگه میشه شماتیک رو قرار بدین تا بررسی بکنیم.

1-از چه ورژنی از avrstudio استفاده میکنید؟
2-برای کانکت شدن پروگرمر stk500 رو یه بار انتخاب بکنید ببینید چی میشه.
3-فایل اصلی پروگرمر به درستی روی 7s64 پروگرم شده.
4-تو انجمن زیر 20 صفحه راجع به این پروگرمر بحث شده که انواع مشکلات و گفتن.(می تونید با google chrome به english ترجمه بکنید چون روسی هست)
فروم زیر:
ucGoZilla - ELECTRONIX.ru (You can see links before reply)

البته pcb اصلی طراح رو هم که به صورت pdf هست می تونین اونجا پیدا کنین.

pooriya
14-01-2012, 13:05
اینم یه pcb با شماتیک و مخلفات تبدیل به پروتل تحت proteus.(می گن که درسته و کار می کنه ولی من تستش نکردم).

SaeidJorablo
20-01-2012, 01:52
سلام
اصلا من نمی تونم خود ای سی at91sam7s64 را برنامه ریزی کنم. الآن ای سی را شناخته و یک ÷ورت کام مجازی هم ایجاد کرده اما وقتی فایل exe داده شده را اجرا می کنم که برنامه توش ریخته بشه قبول نمی کنه و خطایی که گفتم میده!!!
شماتیکی که من درست کردم را ضمیمه می کنم ببینید اشکالش از کجاست.

SaeidJorablo
20-01-2012, 01:59
سلام
من قبلا به طراح روسی برد ایمیل زدم و مشکلم را کامل برایش توضیح دادم. الآن دیدم که اون در جواب اشکال را از سیستم من دونسته و میگه سیستم هایی که cpu آنها amd هست (مثل سیستم من!!!!) این اشکال در آنها بوجود میاد. من سعی میکنم عمل پروگرام را با یک سیستم intel تست کنم ببینم چی میشه و در نهایت نتیجه را برای شما میگم.
فعلا دو سیستم دارم که هر دوی آنها amd هست!!!!:x

SaeidJorablo
24-01-2012, 16:25
سلام مجدد
آقا درست شد. اشکال از سیستم من بود که دارای cpu از نوع AMD بود. با تست روی یک سیستم دیگه درست شد. حالا می خوام چند تا برد با آن پروگرام کنم ببینم از لحاظ سرعت چطوره. نتیجه آن را هم در پست بعدی می گذارم.

pooriya
24-01-2012, 22:00
سلام

خیلی خوبه.مهندس تست کن نتیجه رو بگو.

SaeidJorablo
27-01-2012, 04:15
سلام
روی حالت STK500 جواب گرفتم.:o اول جواب نمی داد که بعدا فهمیدم اشکال از سیم رابط میکرو و پروگرامر بوده. هنوز از حالت Jtag جواب نگرفتم. راستش اول با همان کابل تست می کردم و جواب نمی داد و حالا که فهمیدم کابلم اشکال داره دیگه سیستم تحت اینتل ندارم برنامه پروگرامر را عوض کنم!!!!:sa: بار اول هم از یکی از دوستان لپ تاپ قرض کردم که تونستم پروگرام کنم. اگر در حالت JTAG هم جواب گرفتم حتما میگم. در حالت STK500 که تست کردم سرعت خیلی خوبی داشت. از STK200 قدیمیم که خیلی بهتر بود!!!
در طراحی بردم یکم دقت نکردم و کمی تغییر نیاز داره، نهایی که شد در سایت قرار می دهم برای دسترس همه دوستان. اما فعلا در ضمیمه نسخه اولیه را قرار دادم که خالی از لطف نباشد.

majidma3000
12-02-2012, 16:37
سلام. من تازه وارد انجمن ایران میکرو شدم. من از این پروگرامری که گذاشتین خیلی خوشم اومده، منم سعی میکنم شماتیک و پی سی بی اونو طراحی کنم و تو سایت بزارم.:o

SaeidJorablo
12-02-2012, 23:46
سلام
در حالت JTAG هم تونستم پروگرام کنم. در سایتش گفته برای دیباگ نمیشه ازش استفاده کرد. من هم چک کردم دیدم درست میگه. مونده باهاش یک xmega پروگرام کنم و همچنین میخواهم Jtag Chain را هم امتحان کنم. حالا خیالم راحته که کار میکنه.

nima_zeus
12-02-2012, 23:50
سلام

مهندس فایلی که این رو ساختی برام میشه بذارید.

فایل تکمیل شدش رو میگم
ممنون

morteza_rk
13-02-2012, 01:39
سلام ظاهرا پروگرمر خوبیه. ولی اینکه روی سیستم های amd جواب نمیده ضعف خیلی بزرگیه. پس روی سیستم منم کار نمیکه.

majidma3000
13-02-2012, 15:30
رو سیستم amd کار میکنه ولی نمیشه برنامه مربوط به پروگرام کردن خود پراگرامر رو اجرا کنی.:mrgreen:

SaeidJorablo
14-02-2012, 01:41
سلام
این پروگرامر را نمیشه توسط سیستم amd پروگرام کرد و تا قابل استفاده بشه اما وقتی برنامه را روی آن ریختید دیگه به هیچ سیستمی حساس نیست و میشه ازش روی سیستم amd هم استفاده کرد. یک کم پروگرام کردنش اوایل دردسر داره اما وقتی یاد بگیرید روش اونو میبینید که سخت نیست.

josephx86
06-08-2012, 16:26
با سلام و سپاس
قيمت jtagice mhii توي خود سايت atmel حدود 270 دلاره و توي ايران هم حدود 500 هزارتومان بعضي از وارد كننده ها ميفروشند. اگه همت كنيم با كمك هم اينو بسازيم واقعا عالي ميشه. با تشكر از همه.

pooriya
06-08-2012, 20:44
با سلام
مزیت این پروگرمر تنها تو ساپورت اون از سری xmega و سرعتش هست.
ولی بهترین مزیت یه پروگرمر jtag mkii قابلیت دیباگ برنامه هستش که این پروگرمر قرار داده شده تو سایت این قابلیت رو نداره

abritco
19-10-2013, 17:01
سلام دوستان خسته نباشید.ممنون از زحماتی که برای ساخت این پروگرامر کشیدید.من تازه کار هستم و نیاز شدیدی به این پروگرامر دارم.اما متاسفانه فروشگاه هم موجود نداره؟
باید چکار کنم؟
اگه میشه فایل پروتلش رو بزارید تا منم بتونم بسازم؟
اگه یک رو باشه خیلی خوبه.

abritco
31-10-2013, 19:03
اقایون pcb رو نمیزارید؟

taktrashe
31-10-2013, 21:10
کارتون عالی و قابل تحسین هست .

mansoory
18-12-2013, 15:09
من این پروگرامر رو دارم. مهمترین مزیتش دیباگ کردنشه. ضمنا با Atmel Studio هم آپدیت میشه و قادره که علاوه بر AVR و XMEGA میکروهایAVR32 و آرم رو هم پروگرام و دیباگ کنه. علاوه بر این بعد از آپدیت اخیرش، قابلیت دیباگ وایر هم بهش اضافه شده...
زحمتی که کشیدید واقعا قابل تحسینه ولی اینکه نمیتونه دیباگ کنه یه نقص خیلی بزرگه. و فکر هم نمیکنم که آپدیت بشه.
موفق باشید